400 zł za założenie darmowego CitiKonta (+1200 zł za kartę kredytową)

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku z premią 400 zł za założenie rachunku osobistego – i to dość nietypowego, bo jego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. Dodatkowo czeka na nas do 1200 zł za wyrobienie karty kredytowej.

400 zł za CitiKonto

Do 400 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 30.11.2023, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 4000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

400 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na 4 części.

Pierwszą z nich, czyli 25 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 25 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć pozostałe 375 zł?

175 zł zgarniemy, jeśli w pierwszym i drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu założenia konta zapewnimy wpływy o łącznej wartości min. 2000 zł.

Bank zapłaci nam również 50 zł miesięcznie za wykonanie co najmniej 5 płatności kartą na łącznie min. 200 zł. Warunki te spełniamy przez 4 pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia.

Nagrody zostaną wypłacone do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Debetówka domyślnie jest przypisywana do konta, bo podczas zakładania konta nie widziałem by można było ją odznaczyć?

  aha CitiPhone, CitiAlerts w przypadku jak mam w citi od lat aktywną kartę kredytową to też muszę wyłączyć?

  ggrzes Odpowiedz
  • Minus dla Michała za niedopatrzenie, bo w przypadku „posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej…Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto” wręcz nie wolno składać w takim przypadku samodzielnie wniosku tylko zrobić to z konsultantem.

   Dziś ok. 14 odbyłem z konsultantką blisko 20min rozmowę podczas której zawnioskowałem o to samo konto. Wniosek jest tylko dla zupełnie NOWYCH klientów, a nie obecnych, bo ci muszą przez proces przejść z konsultantem

   ggrzes
 • dno, 5 metrów mułu ten bank.. złożony wniosek biometrycznie i…. to nie wystarczy, Tylko rozmowa z konsultantem dowiedziałem się z banku. Słabo, bardzo słabo.

  mariuszemc Odpowiedz
 • nie udało się złożyć konta. niestety bank wyłudza dane osobowe, rejestracja biometryczna to ściema. Zero kontaktu ze strony banku. Nie polecam i przestrzegam przed tym bankiem.

  mariuszemc Odpowiedz
 • To jak to konto się zakłada, gdy mam już KK? Klikam wniosek czy w bankowości elektronicznej coś, czy jak?

  Marcin H Odpowiedz
  • Zostaw na stronie po zalogowaniu się wiadomość że chciałbyś założyć konto w promocji… powinni zadzwonić

   ggrzes
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy