HIT powraca! 1200 zł za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (krótki okres karencji!)

Zakończona

Powraca rewelacyjna promocja Citibanku z rekordową premią za wyrobienie karty kredytowej. W zamian za zawarcie umowy nowi klienci mogą zgarnąć aż 1200 zł – z czego 300 zł to punkty wymienne na bony, a 900 zł to czysta gotówka. Co istotne: warunek nowego klienta jest baaaardzo krótki. Tym razem pula promocyjnych wniosków to tylko 300 sztuk, a koniec promocji to maksymalnie 16.10.. Warto przy okazji dodać, że jeśli wolimy prostsze zasady ale niższą premie, to alternatywnie możemy wybrać inną ofertę banku – z bonami do Lidla.

1200 zł za kartę kredytową Citibanku

Mogę więcej z kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.07.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Co równie istotne: podczas zawierania umowy powinniśmy wyrazić zgodę na przesyłanie przez bank informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula zaledwie 300 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz przystąpić do programu Bezcenne Chwile nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 2000 zł miesięcznie. 24 000 punktów Bezcenne Chwile, wymienne na bony o wartości 300 zł, otrzymamy bowiem za spełnienie powyższych warunków w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Przykładowo podpisując umowę w październiku 2000 zł musimy wydać od listopada do stycznia.

Kolejne 800 zł w gotówce otrzymamy natomiast za spełnianie warunków w kolejnych 8 miesiącach – w naszym przykładzie od lutego do września. Tak naprawdę za każdy miesiąc spełnienia warunków bank wypłaci nam 100 zł.

Ale uwaga: jeśli wydamy mniej (byle min. 500 zł) to również załapiemy się na nagrody, ale o połowę niższe – czyli 12 000 punktów i 400 zł.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 30 dni otrzymamy przelew / punkty.

Co z ostatnią stówką? Otrzymamy ją, jeśli spełniliśmy wszystkie powyższe warunki oraz ponownie wydamy 500 zł w kolejnym miesiącu (w naszym przykładzie w październiku). Citibank dodaje jednak, że sprawdzi wtedy, czy dalej mamy utrzymane zgody marketingowe.

RRSO 24,09% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 24,09% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • 2000zł do wydania miesięcznie to sporo biorąc pod uwagę że my – wisienkowicze uczestniczymy w kilku promocjach, tego typu, jednocześnie. Zbieram pomysły jak można zrobić płatności w myśl zasady – zjeść ciastko i mieć ciastko :D

  Warszawski Bankier Odpowiedz
  • Kup coś online w Leroy Merlin, odbierz i od razu zwróć, oddają gotówkę. Zresztą Castorama podobnie robi.

   Krisu
 • Czy ktos w poprzednich edycjach dostarczal dokument potwierdzajacy dochody z innego kraju? Pracuje w Holandii (umowa o prace, czas nieokreslony) i zastanawiam sie czy przejdzie.

  Karo Odpowiedz
 • Założyłem k.k. z tej promocji (zaznaczę pierwsza k.k. w CITI) i pojechałem we wrześniu na wakacje. Będąc za granicą, mając kartę k.k. CITI w portfelu robiłem „doładowania” na Revolut i po powrocie okazało się, że był to kosztowny błąd. Jak już doczytałem nie jest to nowum i w przeszłości była z tym aferka, ale nie miałem o tym pojęcia (to moja pierwsza k.k. w CITI) a ponadto zazwyczaj „doładowywałem” Revoluta z k.k. z innego banku i nigdy nie miałem dodatkowej opłaty, więc mając tę kartę pod ręką zrobiłem to samo. Meritum. Czy ktoś z Was reklamował tę opłatę? Jak się finalnie skończyło? Jakie argumenty podać?
  Dziękuję z góry za pomoc bardziej doświadczonych w promocjach bankowych. ;)

  laik Odpowiedz
  • Generalnie z karty kredytowej nie powinno się wypłacać pieniędzy – nie służą bowiem do transakcji gotówkowych. W ramach rozwoju fintechów pojawiły się jednak takie możliwości (za pomocą transakcji bezgotówkowych, które de facto są w pewien sposób gotówkowe). Citi ograniczył to na zasadzie wprowadzenia płatnych „transakcji szczególnych” parę lat temu – dlatego raczej marnie widzę możliwość zareklamowania tego typu transakcji, ale zawsze warto spróbować – czasem banki idą na rękę klientom za pierwszym razem.

   Michał
  • De iure Revolut nie jest fintechem tylko pełnoprawnym bankiem w UE.

   laik
  • Ja wpadłem kiedyś, jak nastąpiła zmiana regulaminu, nie wyłapałem tego. Naliczyli mi 160zł prowizji. Napisałem do nich wiadomość, że złożę wypowiedzenie jak mi tego nie anulują. Zrobili mi ofertę na cashback na tą kwotę, także spoko. Tymbardziej że nigdy nie zapłaciłem nawet 1zł odsetek. NIemniej wtedy była zmiana regulaminu, więc był to jakiś argument po mojej stronie. NIe zaszkodzi spóbować.

   dave_83
 • Czy promocja jest jeszcze aktywna? I czy można w poniedziałek 16.10 złożyć wniosek i się nadal na nią załapie?

  bud3k Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy