450 zł do Biedronki za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku. W zamian za zawarcie umowy o kartę kredytową nowi klienci mogą tym razem zgarnąć 450 zł w formie kart podarunkowych do Biedronki. Co ciekawe okres karencji został nieco skrócony.

450 zł za kartę kredytową Citibank

450 zł do Biedronki za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.09.2020. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 1000 zł. Będziemy mieć na to czas do końca trzeciego pełnego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

I to tyle! Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

A jak zdobyć (oprócz 400 zł) dodatkowe 50 zł? Wystarczy, że podczas zawierania umowy o kartę wyrazimy zgody na przesyłanie przez bank informacji handlowych przez środki komunikacji elektronicznej i telefonicznie.

RRSO 26,28% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 26,28% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata roczna (rozbita na miesiące) wynosi 12 zł miesięcznie, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dokument potwierdzający nasze dochody = wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Dopiero alternatywnie jest zaświadczenie o zarobkach z pracy.

  Paweł Odpowiedz
 • Trzeba wydać po 1000 zł 3 razy w ciągu 3 mc czy w sumie 1000 zł w ciągu 3 mc?

  Marek 111 Odpowiedz
 • Ktoś brał udział w konkursie „jesień…”? Ciekawy jestem rezultatów. Sam zrobiłem z kilkadziąt transakcji.

  dave_83 Odpowiedz
 • Ja brałam ale nie ma jeszcze wyników chyba.

  Barbara Odpowiedz
 • Witam, czy ktoś już dostał jakąś informację od Citibanku po spełnieniu warunków w październiku (wydanie min 1000 zł)

  Michał R Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy