Łatwe 450 zł za założenie darmowego CitiKonta

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku z premią 450 zł za założenie rachunku osobistego – i to dość nietypowego, bo jego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. Dodatkowo czeka na nas aż 900 zł za wyrobienie karty kredytowej!

450 zł za Citikonto od Citibanku

Do 450 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2022. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 26.03.2024, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 5000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

450 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na 4 części.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć pozostałe 430 zł?

2×90 zł zgarniemy, jeśli w pierwszym i drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu założenia konta zapewnimy wpływy o łącznej wartości min. 2000 zł. Wykluczone są tu jedynie wpłaty z innych rachunków dla klientów indywidualnych w Citibanku, dlatego najprościej przelać sobie środki z konta w innym banku.

Bank zapłaci nam również 50 zł miesięcznie za wykonanie co najmniej 3 płatności kartą na łącznie min. 100 zł. Warunki te spełniamy przez 5 pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia.

Nagrody zostaną wypłacone do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • A można założyć bez biometrii ?

  awosz Odpowiedz
 • Komuś się udało zrobić to zdjęcie dowodu?…nic nie daje rady, ani zmiana tła ani naświetlenia, wszystkie obramowania dowodu widoczne, ramki mają być niby zielone, ale jak myślę, że w końcu się udało nic się nie dzieje…Brawo Citi

  Kris Odpowiedz
  • U nich tak zawsze ;-) Od lat to samo, miałem własnie pytać czy w końcu działa czy też jak zwykle dzwonią i wszystko od nowa godzinę przez telefon trzeba podawać (co dla prababci może być trudne ;-) )

   JoX
  • No to znów nie założę Mamie konta, skoro rejestracja nadal tak dziadowsko działa…

   Bjurgul
 • Po długiej walce udało się na drugim telefonie (za drugim razem – pierwsze nieczytelne). Natomiast nie przyszło na maila potwierdzenie złożenia wniosku

  karampuk Odpowiedz
  • Ostatnio (parę lat temu) dzwonili zeby dokonczyc wniosek w ebankowosci (mam kk) moze teraz też zadzwonią

   Kris
  • No i zadzwonili, weryfikacja wideo się nie powiodła bo mam kk i ebankowość, dokładnie tak samo było ostatnim razem ze 4 lata temu

   Kris
  • Wczoraj za drugim razem dokończyłem składanie wniosku a potwierdzenia nie otrzymałem email. Może ktoś wie po jakim czasie wysyłają potwierdzenia założenia konta? Z góry dziękuję za odp

   Stanisław
 • Niestety ale jak widzę Citi i biometria… odpuszczam. Spróbujcie też apkę odpalić….

  jojo Odpowiedz
 • Trzeba położyć dowód na czystej , białej kartce, wtedy łapie krawędzie bez problemu.

  tomke Odpowiedz
 • Uff, święty spokój po zakończeniu tego dzia@$###!wa. Koniec telefonów, esemesów z kredycikami miniratkami i Alicjami ;-).

  qq Odpowiedz
 • Wszystkie 4 zgody marketingowe trzeba wyrazić, żeby otrzymać te 20 zł?

  slayer Odpowiedz
 • Udało się. Najpierw problem aby w 20 sekund wpisać kod z SMS, potem zrobić zdjęcie dowodu, weryfikacja przeszła dopiero za drugim razem. Mi biała kartka nie pomagała, przeszło na kolorowym parapecie.

  Aleksander Odpowiedz
 • Czy to ten bank co zamyka się na klientów indywidualnych?

  MikeAbc Odpowiedz
 • założenie u nich konta graniczy z cudem, tylko dla cierpliwych. przez miesiąc próbowałam założyć mamie-bo jest za free ale ich system biometrii to totalna porażka, na infolini zero pomocy i doproszenie się o kuriera bo biometria nie wychodziła na moim telefonie ,innym również, serio trzeba mieć nerwy ze stali.

  barbara Odpowiedz
 • Czy to normalne że bank pobiera 9 zł za jakąś usługę telefoniczna mimo że citiphone jest wyłączone ? Mam taką blokadę na świeżo założonym koncie z datą 4 marca, choć zrezygnowałem z tej opcji podczas zakładania konta.

  Ziberro Odpowiedz
 • Kurier byl w ten poniedziałek, podpisałem dokumenty. Ile dni czeka się na email z potwierdzeniem otwarcia konta z banku?

  Stanisław Odpowiedz
 • Umowy zawarte przez kuriera biorą udział w promocji, czy tylko konta otwarte przez biometrię?

  Kamilek90 Odpowiedz
 • Czy pula wyczerpała się? Na stronie nie ma informacji, na stronie Citi również a oferta jest jakby inna – jest mowa do 320 zł a nie 450 zł. Jest 26.03, do końca oferty promocji pozostało niby kilka godzin… Jak więc jest?

  jmg Odpowiedz
 • Dostał ktoś 20 zł za podpisanie umowy w lutym? Wczoraj był ostatni dzień roboczy miesiaca a u mnie cisza. A zgody wyrażone

  Fofojnnsh Odpowiedz
 • U mnie na jednym koncie też cisza, na drugim poszła reklamacja za poprzednią promocję za brak premii za przelewy

  inspektor007 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy