50 zł do empiku za założenie PKO Konta Dziecka

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja związana z rozpoczęciem roku szkolnego. Tym razem PKO Banki Polski rozdaje bony o wartości 50 zł do wykorzystania na empik.com w zamian za założenie PKO Konta Dziecka. Warunek? Musimy mieć komu założyć ten rachunek ;)

50 zł do empiku za założenie PKO Konta Dziecka w promocji Konto na nowy rok szkolny
Aby skorzystać z promocji należy być rodzicem (przedstawicielem ustawowym) osoby niepełnoletniej w wieku do 13. roku życia, która nie posiadała do tej pory PKO Konta Dziecka. W przypadku spełnienia tego warunku wystarczy, że podpiszemy umowę o tego typu konto –
 w oddziale lub poprzez wniosek internetowy. Czas na złożenie wniosku mamy do 18.09 lub do wcześniejszego wyczerpania puli 1600 nagród (o czym bank poinformuje na powyższej stronie).

A co musimy zrobić, aby zgarnąć 50 zł? Wystarczy, że nowo-otwarte konto dziecka zasilimy kwotą min. 50 zł oraz będziemy mieć wyrażoną zgodę na otrzymywanie informacji o charakterze marketingowym. Nagroda trafi do nas najpóźniej do 30.09.2017 poprzez wiadomość w serwisie internetowym iPKO.

O czym warto wiedzieć? Uczestnik promocji (czyli rodzic) może skorzystać z niej tylko raz, niezależnie od liczby posiadanych dzieci. Oprócz tego wymagane jest posiadanie konta oszczędnościowo-rozliczeniowego w PK OBP przez rodzica – jeśli nie macie takiego konta, to zdecydowanie warto je otworzyć w programie poleceń – zgarniecie w ten sposób dodatkowe 100 zł.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Nie przegap!

Komentarze

 • I oczywiście oczekiwanie do początku marca 2018 na łaskawe podesłanie przez Bank PITa z tymi 50zł. Jeśli ktoś otrzymuje zwrot podatku to ma ekstra 1-2 miesiące oczekiwania na swoje pieniądze dzięki złośliwości Banku.

  Resor Odpowiedz
  • Przecież zawsze możesz złożyć w US korektę PITa…

   ggrzes
  • Większość promocji korzysta ze zwolnień podatkowych o ktorych mowi ustawa (sprzedaż premiowa do 760 zł). Nie trzeba na nic czekać.

   Michał
  • Nie masz racji drogi Adminie, trzeba czekać , .
   Tak właśnie załatwił mnie kiedyś ten bank z kontem Inteligo – wysłali PIT w ostatnim dozwolonym terminie, 28-02. Musiałem przez to składać korektę zeznania rocznego do US. Za marne 40zł – moim zdaniem – nie warto się bawić w taką wisienkę.

   Resor
  • Nie chce się wymądrzać, ale… mam rację :) Napisałem „większość”. W porównaniu do 2014 czy 2012 roku to nawet „praktycznie wszystkie promocje”.

   Zgadza się – Inteligo kiedyś wystawiało PIT-8C ale teraz już tego nie robi – do potwierdzenia w regulaminie programu poleceń. Jeśli się nie mylę teraz dokładają podatek od siebie jako podatek od nagród i klient nic nie musi wykazywać.

   Tu dodam, że ta promocja ma niezdefiniowane pojęcie podatku, jednak jestem prawie pewien, że będzie albo zwolnienie (sprzedaż premiowa) albo sami opłacą podatek od nagród.

   Michał
  • a co grozi za nierozliczenie sie z US bonusa takiej groszowej promocji ?

   jacenty
 • Konto Inteligo może być?

  Jagiellonczyk Odpowiedz
  • Wątpię. Kwestia czy po zalogowaniu do Inteligo możesz złożyć wniosek o PKO Konto Dziecka. Jestem niemal pewien, że nie.

   Michał
 • Jeżeli korzystam z jakiejś promocji bankowej i zarabiam na tym to muszę każdorazowo czekać na PITa z każdego banku?

  Edyta Odpowiedz
  • Nie, tylko z „Państwowego” banku. PKO BP uparł się nie korzystać z ustawy o sprzedaży premiowej.

   aircrash
  • Ale płaci podatek od nagród – czyli też nie ma PIT-u. Aż odkopałem regulamin programu poleceń (w tym wypadku Inteligo):

   W przypadku konieczności odprowadzenia przez Organizatora, jako płatnika podatku, zryczałtowanego podatku od uzyskanych nagród, Organizator zwiększy wartość jednostkową nagrody o kwotę odpowiadającą wartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od uzyskanej nagrody. Kwotę tę Organizator przekaże na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego.

   Generalnie PIT-8C jest upierdliwy dla klienta i dla banku, zresztą po prostu bardziej opłacalne jest podpięcie tego jako podatek od nagród: 10% vs 18% :)

   Michał
 • Nie mogę znaleźć…A konto bez żadnych opłat, warunków? I po co PKO takie konto potrzebuje?

  Raafał Odpowiedz
  • Nie da się założyć PKO Konta Dziecka bez posiadania konta osobistego w PKO – widać to choćby po układzie samej strony promocji, która przyjmuje takie dwie ścieżki. Dlatego zdecydowanie bardziej opłacalne jest założenie sobie konta osobistego w programie poleceń, a dopiero później dziecku. O opłatach za kont osobiste pisałem przy okazji prześwietlenia programu poleceń: http://livesmarter.pl/100-zl-za-zalozenie-konta-pko-bp-w-vii-edycji-mam-pko/

   W przypadku PKO Konta Dziecka w zasadzie nie ma czego opisywać – jest za free, choć tu ilość możliwych operacji jest bardzo ograniczona – generalnie prowadzenie 0 zł i przelewy 0 zł. Dodatkowo można wyrobić darmową kartę PKO Junior (wypłaty z bankomatów PKO BP za free).

   Dodatkowo 2,5% do 2500 zł oraz 0,5% dla nadwyżki – też całkiem fajna opcja na odkładanie pieniędzy na malucha :)

   Michał
  • no właśnie coś słaba ta analiza – brakuje kilku kluczowych informacji…
   A konto mam tam tylko przez kredyt hipoteczny, bo oferowali akurat najlepsze warunki rok temu

   ggrzes
 • Czy dwoje rodziców może założyć dwa osobne konta dla jednego i tego samego dziecka ?

  luic Odpowiedz
  • Regulamin tego nie wyklucza. Pytanie czy bank jakoś tego wewnętrznie nie weryfikuje i nie pozwoli na taką operację – nie wiem.

   Michał
  • @luic – założyć możesz, przerabiałam przy córce – dzięki temu można wykręcić 2,5% do 5k. Natomiast, czy otrzyma się 2 bony do empiku – nie wiem.

   dialam
 • przy zakladaniu konta jest taka informacja: „(…)Po weryfikacji dokumentu tożsamości dziecka w dowolnym oddziale PKO(…)”
  => czy zatem jest wymagany dowod tozsamosci/paszport ? dla dziecka ?

  jacenty Odpowiedz
 • kurcze, niby fajna kacja – aby dzieciakom przyblizyc finanse… ale max 2500 z 2,5 % (rok) – to daje jesli dobrze liczyc ok 4,16 / 5 pln miesiac odsetek..
  A obowiazkowo rodzic musi zalozyc tez konto (np za zero) ktore kosztuje 7 pln ( ominac mozna machajac karta min 300 pln)… A uczestniczac w innych promocjach to juz nie takie proste aby 300 pln platnosci nie dawalo zadnych korzysci -zwlaszcza dla uzytkownikow Livesmarter :)
  tak wiec reasumujac – potencjalnie 4 -5 pln odsetek i 7 pln oplat dla rodzica…;-(

  Admin – a moze istnieje szansa abys przedstawil dostepne na rynku rozwiazania bankowe dla mlodocianych ( do 13 roku i powyzej?) Byloby super:)

  Michal1607 Odpowiedz
  • Wydaje mi się że żaden czytelnik bloga nie założył konta w PKO BP od tak sobie.
   IMO zdecydowana większość, która ma tam konto byli tak jak ja przymuszeni do tego np. poprzez kredyt hipoteczny…

   ggrzes
  • hej ggrzes
   no oczywiscie – albo jak wiekszosc czytelnikow Livesmarter bo byly bonusy (tak i ja zrobilem;-) ) – a po spelnieniu warunkow i zakonczeniu promocji konto zostalo zamkniete..:)
   niemniej mam nadzieje ze ->Admin (Michal) – a moze istnieje szansa abys przedstawil dostepne na rynku rozwiazania bankowe dla mlodocianych ( do 13 roku i powyzej?) Byloby super:)

   Michal1607
  • No ja swoje konto w PKO BP będę mógł zamknąć w najgorszym razie dopiero za 29lat :P

   ggrzes
 • @Michal1607 – Konto Rodzica jest za free, jeśli otworzysz konto dziecku poniżej 13 r.ż.

  dialam Odpowiedz
  • hej Dialam.. no chyba jednak konto dla rodzica nie jest za darmo.. admin podlinkowal do innego artykulu i wyraźnie jest napisane ->>>Konto za Zero -aby jego prowadzenie było darmowe konieczne jest posiadanie karty debetowej. A żeby ta była darmowa – konieczne jest wykonanie nią transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie (warto tu dodać, że PKO liczy okres miesięczny indywidualnie dla każdego, zależnie od dnia podpisania umowy). Inaczej zapłacimy 6,9 zł.
   Chyba ze znalazles inne info w regulaminie – to chętnie zobaczę:)

   Michal1607
  • przecież ci napisałam, że Konto Rodzica jest za friko, karty nie musisz do niego brać

   dialam
  • Dialam proszę podaj zródło i wskaż gdzie to jest wymienione – wskaż punkt z regulaminu TOIP czy promocji, ktory mówi ze konto jest za friko. Jak widzę w TOIP (sekcja I p.1 i sekcja II p. 11) gdy posiadasz kartę debetowa to koszt 0 zł (o ile wykonano płatności karta na m.in. 300 pln), w innych przypadkach opłata 6,9 pln. Może mówisz o innym koncie, ale to PKO bardzo by mnie zaskoczyło…

   Michal1607
  • Rozmawiacie o zupełnie innych kontach. Konto za Zero to zwyczajny ROR, który uczestniczy w programie poleceń i można za niego zgarnąć 100 zł (ale trzeba albo płacić 6,9 zł miesięcznie albo wykonywać transakcje kartą min. 300 zł). Co do Konta Rodzica specjalnie się nie wypowiem, bo szczerze mówiąc go nie znałem – ale faktycznie jest coś takiego.

   Osobiście jednak nie wiem, czy zakładałbym konto sobie i dziecku w PKO BP dla 50 zł – trochę mało (da się więcej :)).

   Michał
  • Hej Michał (admin) a jest jakaś szansa – abys przedstawil dostepne na rynku rozwiazania bankowe dla mlodocianych ( do 13 roku i powyzej?) Byloby super:)

   Michal1607
  • TOiP – kolumna nr 4, jeśli za ciężko ci wrzucić w google i wyszukać (Konto Rodzica nie Konto za Zero)
   https://www.pkobp.pl/media_files/2bc42517-9894-4bd2-bd85-86c00783f0b5.pdf

   dialam
  • Dialam, złośliwości są niepotrzebne… Ja mówiłem o koncie za zero, a ty o koncie dla rodzica… Czyli każde o czyms innym. To co….

   Michal1607
  • @Michal1607, rzecz w tym, że zacząłeś od „A obowiazkowo rodzic musi zalozyc tez konto (np za zero) ktore kosztuje 7 pln ( ominac mozna machajac karta min 300 pln)…” — co okazało się nieprawdą, bo @dialam wygrzebał to mało znane Konto Rodzica. Wprawdzie do normalnego użytku się ono nie nadaje (np. przelew zewnętrzny zlecony w Internecie — 0,70 zł!), ale jeśli chodzi o konta zakładane tylko dla premii, to Twoje wyliczenia z tamtego wpisu okazują się błędne.

   Co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś konta w PKO nie ma (ani założyć nie planuje), np. z programu poleceń, to kombinowanie dla 50 zł z zakładaniem Konta Dziecka i bezużytecznego Rodzica raczej sensu nie ma… ale każdy sam decyduje. ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • Don. Wrakach samoukarania posypuje głowę popiołem ;-).

   Michal1607
 • Trzeba wyrobić dziecku dowód osobisty, czy wystarczy akt urodzenia?

  Kacper Odpowiedz
 • Czy aby otrzymać premię konieczna jest wizyta w oddziale?

  Joanna Odpowiedz
 • Ups, u mnie nowego też nie ma – przepraszam za pomyłkę – spojrzałem, że mam wiadomości w IPKO i patrzę, że jedna o kodzie – ale ups, to stara wiadomość z maja. No ale w sumie skoro wg regulaminu mieli dać do 30 września to chyba powinni dać raczej dziś skoro 30 w sobotę ?

  wiechu Odpowiedz
 • Tez nie mam kodu…

  Karolina Odpowiedz
 • teraz już mam – przyszedł dziś w wiadomości w IPKO.

  wiechu Odpowiedz
 • czy ktoś nie dostał kodu?

  dialam Odpowiedz
  • Tak, moja żona… jutro zadzwonimy do PKO

   ggrzes
  • ok, dasz znać tutaj jak się czegoś dowiecie? ja złożyłam reklamację przez ipko póki co

   dialam
  • Oki, dam znać. Choć ja już w czwartek albo piątek napisałem do nich wiadomość z poziomu zalogowanego konta: czy i kiedy otrzymam bon/kod i do teraz nie otrzymałem żadnej odpowiedzi :(

   ggrzes
  • ja składałam reklamację bo już po terminie – mają 30 dni na odp

   dialam
  • też złożyłem, bo taką odpowiedź dziś otrzymałem: „Wyjaśniam, że nagrody były wydawane w Okresie Promocji oraz po zakończeniu Okresu Promocji, według kolejności spełnienia warunków uprawniających do otrzymania nagrody, jednak nie później niż do 30 września 2017 r. Nagroda była wydawana przez Bank poprzez wysłanie wiadomości zawierającej kod elektroniczny na Pocztę Rodzica w serwisie internetowym iPKO”
   nic nie dostałem, więc dziś poszła reklamacja…

   ggrzes
  • dzięki za info, ja spełniłam warunki 6go, mam nadzieję, że nie dostanę takiej odpowiedzi jak ty, bo nie uwierzę, że 1600 osób spełniło warunek przede mną ;)

   dialam
  • dostałem odpowiedź na reklamację, z ktorej wynika że się spóźniłem z zasileniem kwotą 50zł konta junior… na co poszla kolejna reklamacja, że zasiliłem następnego dnia po podpisaniu umowy u kuriera, wiec nie moga mnie winic za opieszalosc własnych pracowników, bo rzeczywiscie tak dlugo czekalem na kontakt od kuriera ze juz zdazylem o sprawie zapomniec

   ggrzes
  • dzięki za info, aż sprawdziłam u siebie – nie dostałam odpowiedzi, ale maila z kodem do empiku, więc chyba reklamację uznali

   dialam
  • A na moją powtórną reklamację, co prawda podtrzymali swoje stanowisko – że się spóźniłem z doładowaniem, ale dali w ramach dobrej współpracy 4 kody do cinema city :) więc ostatecznie nawet lepiej niż ten bon do empiku :P

   ggrzes
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy