50 zł na empik.com za… ulokowanie środków na koncie oszczędnościowym w Eurobanku

Zakończona

Ruszyła niesamowicie prosta promocja Eurobanku, w której do zgarnięcia mamy bon do wykorzystania na empik.com o wartości 50 zł. Wszystko, co trzeba zrobić, to zasilić kont oszczędnościowe kwotą 10 000 zł. Jeśli dodamy do tego, że konto oszczędnościowe jest oprocentowane na 2,5% w skali roku, a bank oferuje program moneyback z 5% zwrotem za płatności kartą, to wychodzi nam baaardzo prosty przepis na zgarnięcie czarnopiątkowej premii :)

50 zł na empik.com za założenie konta oszczędnościowego Eurobank

50 zł dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta dla osób fizycznych w Eurobanku przez ostatnie 12 miesięcy.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji, zostawimy swoje dane kontaktowe i wyrazimy zgodę na otrzymywanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Podpisując umowę online (przez przelew z innego banku lub wizytę kuriera) na jej finalizację mamy czas do 15.01.2018. Umowę możemy sfinalizować również w oddziale (po uprzednim zarejestrowaniu na stronie promocji), ale wtedy musimy ją podpisać do 31.12.2017.

Premia za ulokowanie środków na 2,5%

Same zasady promocji są niesamowicie proste. Wystarczy, że w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego dodatkowo otworzymy bezpłatny rachunek oszczędnościowy (najszybciej przez bankowość elektroniczną) i zasilimy go kwotą min. 10 000 zł. Pieniądze możemy tam zresztą zostawić na dłużej, bo Rachunek Oszczędnościowym Ekstra Zysk jest oprocentowany na 2,5% w skali roku dla kwoty do 30 000 zł. Warunek jest tylko jeden: stawka 2,5% obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia rachunku.

Jeśli jesteśmy już przy oszczędnościach to warto dodać, że oprócz dobrze oprocentowanego rachunku oszczędnościowego możemy również skorzystać ze świetnej, choć krótkiej, lokaty LOGujesz-LOKujesz z oprocentowaniem 3,5%. Ten miesięczny depozyt przeznaczony jest dla osób, które aktywują aplikację mobilną Eurobanku na pierwszym urządzeniu mobilnym. Czas na założenie lokaty to 7 dni od aktywacji, a kwota maksymalna to 10 000 zł.

Na koniec dodam, że karta podarunkowa empik.com o wartości 50 zł trafi do nas bardzo szybko, bo w ciągu 7 dni od spełnienia warunków. Otrzymamy ją w postaci kodu w wiadomości SMS. Nie zdziwię się więc, jeśli najszybsi uczestnicy promocji zgarną premię jeszcze przed świętami. Karta podarunkowa będzie ważna aż do 15.11.2018.

Ile kosztuje i co daje konto w Eurobanku?

Konto Active i Prestige to jedne z najciekawszych rachunków na rynku. Tydzień temu zrobiłem ich dokładną analizę, ponieważ to jedne z niewielu kont, które dają nam obecnie zarobić – i to bezterminowo! Wszystkie dzięki programowi „Rodzina i Przyjaciele”, który premiuje nasze płatności kartą dając 5% zwrot. Nie chodzi jednak o wszystkie zakupy (zwłaszcza te „zwykłe”), ale o płatności związane z podróżowanie, aktywnością, sportem czy rozrywką. Kartę docenią osoby podróżujące, ale również ci, którzy sporo wydają na jedzenie „na mieście”.

Szczegółowo o tym jak zdobyć 5% w programie Rodzina i Przyjaciele pisałem tutaj.

Jeśli natomiast chodzi o rachunki osobiste w promocji, to tu do wyboru mamy dwa. Konto Active, z pozoru tańsze, może nas kosztować 9 zł miesięcznie, jednak zapewnienie wpływów z tytułu wynagrodzenia, renty czy emerytury na poziomie 1500 zł zwalnia z opłaty. Alternatywnie możemy też mieć oszczędności w banku w wysokości min. 15 000 zł – i konto będzie darmowe.

Jeśli chodzi o kartę (której posiadanie zdecydowanie przyda się do zgarniania 5% moneybacku) tu opłata wynosi 4,90 zł, jednak jest zwracana po wydaniu 400 zł miesięcznie.

Dla wielu z nas teoretycznie lepszym wyborem może być Konto Prestige. Dlaczego? Jego prowadzenie może kosztować 21 zł, jednak łatwo jest się pozbyć tej opłaty – wystarczy suma przelewów na kwotę min. 4000 zł miesięcznie (lub 50 000 zł oszczędności). Nie ma tu jednak wymogu przelewania wynagrodzenia – możemy sami sobie przelewać 4000 zł z konta w innym banku :)

Jeśli chodzi o kartę – tu jest podobnie, jak przy Koncie Active, przy czym wymagane jest wydawanie 500 zł miesięcznie, aby karta była darmowa.

PS. Jeśli wyrobicie kartę do konta, to warto wybrać Visę, a nie MasterCard. Na tej karcie przewalutowanie transakcji zagranicznych jest obarczone prowizją 1%, ale nie ma dodatkowych kosztów wysokiego spreadu. Z tego względu bookowanie np. biletów lotniczych w obcej walucie może nam się mocno opłacać – stracimy 1% na prowizji od przewalutowania, ale zarobimy 4% moneybacku! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Można ja połączyć z mediaexpert tzn. najpierw zalozylem rachunek z tamtej promocji a teraz dodatkowo konto z bonem empik ?

  Jox Odpowiedz
 • Można to jakoś połączyć z promocją w media expert? Bo co z tym wymogiem bycia nowym klientem? Nie ma się już takiego statusu jak wchodzi się w tamtą promocję?

  Pytajnik Odpowiedz
  • Szczerze – nie wiem. Nie widzę wykluczeń, a w sumie obie promocje wymagają zapisu, ale nie wymuszają założenia konta od razu w kolejnym kroku…

   Michał
 • BTW Empik. Możecie wejść do sklepu i się zalogować ?

  Be@ Odpowiedz
 • To teraz trzeba zasilac aż 4000 zł a nie 3000 zł ten prestiż? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Nie ma co prawda zapisu w regulaminach obu promocji o wykluczeniach ale raczej system komputerowy banku nie pozwoli uczestniczyć w obu. A na pewno bez reklamacji by się nie obeszło. Obie promocje wymagają karencji 12 miesięcy ale za datę końcową uznają: promocja z bonem do e-mpiku- dzień przystąpienia to moment zawarcia umowy, promocja z ME: dzień przystąpienia to moment złożenia wniosku. Teoretycznie więc można spróbować bo pole do manipulacji jest ale, że promocja z ME jest bardziej zyskowna to od niej bym zaczął. Alek jak wycyrklować aby te terminy się zgrały?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • @Eugeniusz
  Dobrze kombinujesz poproszę o więcej a nuż się uda zjeść dwie pieczenie na jednym ogniu.

  Beata2 Odpowiedz
 • Dla obecnych klientów by dali.. :p

  Sebek Odpowiedz
 • 50 zł do empiku to jest warte ze 30 zł…

  broker Odpowiedz
 • Rozmawiałem online z doradcą z Eurobanku w sprawie łączenia promocji Empik i Mediaexpert. Pan stwierdził, że można – najpierw się zarejestrować z promocją empik, a później założyć konto z promocją z paragonem mediaxpert. Dzisiaj zakłada mój kumpel konto właśnie w taki sposób, poinformuję czy udało się :). Niestety ja już mam konto w Eurobanku i nie mogę uczestniczyć.

  Psihund Odpowiedz
 • Ja chyba bym nie ryzykował i najpierw zarejestrował się w promocji z Media Expert.

  Mahyn Odpowiedz
  • @Mahyn I w ten sposób zamknąłbyś sobie drogę do udziału w promocji z Empikiem. Złożenie wniosku oznacza przystąpienie do promocji, co wyklucza tę drugą.

   gajowy
  • Zdaję sobie sprawę i dlatego jeszcze czekam na informację od Psihund:)

   Mahyn
 • Niestety do tej pory bank się nie odezwał, przelewu nie odrzucili ale też nie zaakceptowali.

  Psihund Odpowiedz
 • Odpowiedź banku: „nie jest możliwe skorzystanie z tych dwóch ofert jednocześnie, gdyż w ramach każdej oferty jest otwierane konto osobiste w naszym banku.”

  Duris Odpowiedz
 • Właśnie kolega otrzymał SMS, potwierdzenie założenia konta. Niestety, potwierdziły się informacja o braku łączenia promocji. Może skorzystać tylko z jednej promocji, wybrał mediaexpert.

  Psihund Odpowiedz
 • Jak to wybrał ? Gdzie mu dali ten wybór – system, telefon, majl ?

  fyr Odpowiedz
 • Czy trzeba załatwiać to przez telefon? Nie da się wyłącznie online?

  Krzysztof S. Odpowiedz
 • BTW, warto dopisać do artykułu: zamknięcie konta w czasie do 90 dni od założenia konta: opłata 5 zł.

  Krzysztof S. Odpowiedz
 • @Krzysztof S.
  Za zamkniecie którego konta jest kara 5zł? Oszczędnościowego czy ror/ prestige, active/?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Jak długo musi leżeć tam te 10k ? Wystarczy chwila czy do czasu otrzymania bonu ?

  JoX Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem:

   w ciągu 30 dni od zawarcia umowy Konta otworzy Rachunek i ulokuje na nim minimum 10 tys zł. Rachunek może być otwarty w placówce lub w Bankowości Elektronicznej.

   Czyli nie ma żadnego minimalnego okresu ;)

   Michał
 • Niemniej zauważyłem prawidłowość…na kontach gdzie kasa poleżała chociaż jeden dzień i narosły jakieś minimalne odsetki kody przyszły… tam gdzie przelałem na parę minut …nie…

  JoX Odpowiedz
 • @JoX
  A ile Ty masz tych kont w obu promocjach?

  Waldemar Odpowiedz
 • @JoX
  I każde konto uczestniczy w promocji?

  Beata2 Odpowiedz
 • Na razie 2 :) Ale oczywiscie kazde na inna osobe :)

  Pytka Odpowiedz
 • Czyli potwierdzone że nie połączy się tej promocji z mediaexpertową?

  Dobcio Odpowiedz
 • Czy wystarczy wpłacić te 10 000 na KO Extra Zysk i np. po 1 dniu wypłacić czy trzeba aby te 10 tys. leżało na koncie do np. otrzymania bonu?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • @Admin
  Ale co tak?
  tak- wpłacić i po 1 dniu wypłacić
  tak- wpłacić i trzymać do otrzymania bonu?
  Czy ktoś dostał bon? Jak to przebiega?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Nie wystarczy przelać i odlać – musi te 10000 przeleżeć minimum 1-2 dni, żeby się naliczyły jakieś odsetki – sprawdzone empirycznie, że tylko wtedy przychodzi kod. Sprawa druga – bez problemu dało sie to polaczyc z promocja mdiaexpert (mimo glosow, ze sie nie da i „konsultantow”) Poczatkowo klikalem na 2 promocje (kolejnosc najpierw media potem ta ale pewnie bez znaczenia) otwieralem konta – weszlo wszystko. Potem wystraszylem sie wpisami, ze kaza „wybrac promocje” niektorym i ze w koncu sami mi wybiore ta gorsza zatem zalozylem tylko w media – i mimi pozniejszych prob dolaczenia po zalozeniu kona juz nie dziala ta z bonem :) Takze wniosek – WARTO PROBOWAC i nie wierzyc konsultantom i dziurawym regulaminom :)

  Pytka Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy