50 zł na start + 1% moneybacku przez 90 dni za skorzystanie z Curve – najlepszego narzędzia do ogarniania promocji bankowych

Zakończona

Na początku listopada przygotowałem dla was obszerny tekst o Curve – aplikacji, która niesamowicie ułatwia korzystanie z promocji bankowych, pozwala na łatwe agregowanie swoich wydatków czy na oszczędności przy płatnościach zagranicznych. Co więcej – czytelnicy bloga mogli wtedy zgarnąć łatwe 50 zł premii za skorzystanie z aplikacji. Dlatego dzisiaj wracam do was z porcją nowych wiadomości. Po pierwsze – ciągle możecie zyskiwać 50 zł na start za skorzystanie z tego narzędzia. Po drugie – do Curve trafiły kolejne funkcjonalności, dzięki którym korzystanie z aplikacji będzie jeszcze wygodniejsze.

Curve w Polsce z premią 50 zł od LiveSmarter.pl

Co to jest Curve?

Słowem przypomnienia: Curve to aplikacja mobilna sprzężona z kartą płatniczą, która służy jako „nakładka” na nasze „normalne” karty. To w aplikacji mobilnej dodajemy swoje karty debetowe / kredytowe i wskazujemy którą kartą płacimy w danej chwili. Samą transakcję dokonujemy jednak nie „normalną” kartą, ale kartą wydaną przez Curve – dzięki czemu nie musimy nosić ze sobą wszystkich kart w portfelu.

Zalety? Po pierwsze – gdybyśmy zgubili portfel, to tracimy tylko jedną kartę (którą możemy błyskawicznie zablokować z poziomu aplikacji mobilnej). Wszystkie nasze „prawdziwe” karty czekają na nas w domu.

Po drugie – Curve pokazuje ile pieniędzy wydaliśmy daną kartą, dzięki czemu po osiągnięciu jakiegoś limity wydatków (np. do zwolnienia z opłaty za kartę czy do zdobycia premii) od razu o tym wiemy i ustawiamy kolejną kartę jako źródłową. Jeśli więc nasz bank nie udostępnia aplikacji mobilnej (albo po prostu nie chcemy instalować kilkunastu apek), to możemy mieć szybki podgląd ile wydaliśmy.

Trzecią funkcją jest możliwość… cofania się w czasie. Do 14 dni po wykonaniu transakcji możemy jednak się rozmyślić i przekierować ją na inną kartę. Dzięki temu np. pod koniec miesiąca za zakupy możemy płacić kartą kredytową, a po kilku dniach (na początku kolejnego miesiąca) obciążyć karty, na których musimy spełnić jakieś warunki promocji. Funkcja ta przydaje się zresztą w momencie, kiedy szybko musimy za coś zapłacić, a dopiero później analizujemy, czy użyliśmy dobrej karty.

Apple Pay już dostępny!

Kiedy w listopadzie pisałem pierwszy raz o karcie Curve, to miała ona dość istotną wadę. O ile wspierała Google Pay, to nie można jej było dodać do portfela na urządzeniach Apple. Na szczęście niedawno się to zmieniło – od kilku tygodni możemy dodać kartę Curve do Apple Pay i… nie nosić ze sobą kompletnie żadnej karty! Oczywiście jest to nieco utopijna wizja (w końcu telefon może nam się rozładować), ale wychodząc na szybki spacer czy jadąc autem „zgarnąć” kogoś z przystanku będziemy mieć zawsze przy sobie wszystkie nasze karty płatnicze – dzięki karcie Curve dodanej do wirtualnego portfela.

Jaka jeszcze zaleta takiego rozwiązania? Ano taka, że używając Curve jako pośrednika możemy płacić za pomocą Google Pay / Apple Pay dowolną kartą – nawet taką, która standardowo nie wspiera tej technologii! Ciągle bowiem nie wszystkie banki pozwalają na dodawanie swoich kart do wirtualnych portfeli mobilnych – dlatego fajnie, że istnieje takie rozwiązanie.

Curve Send do przesyłania pieniędzy

Drugą nowością Curve jest wprowadzenie opcji Curve Send, czyli możliwości przesyłania pieniędzy swoim znajomym. Środki są pobierane z wyznaczonej przez nas karty, a osoba do której trafiają otrzymuje je na wirtualną kartę Curve Cash, które następnie może wykorzystać na dowolne płatności.

Pamiętajmy, że Curve Cash jest rozliczane w funtach, więc środki przelane z innych walut będą automatycznie przeliczone na tę walutę po kursie zbliżonym do średniego. Tak zresztą przeliczane są wszystkie transakcje w obcych walutach, dlatego Curve świetnie nadaje się do płatności zagranicznych (za które normalnie nasz bank pobrałby kilka procent prowizji).

Na koniec dodam, że aby wysłać komuś środki musimy pozwolić Curve na zaglądnięcie w nasze kontakty. Osoby, które korzystają z Curve będą odpowiednio oznaczone (i dostaną środki od razu). Natomiast znajomi, którzy Curve nie mają, otrzymają odpowiedni link, dzięki któremu będą mogli zarejestrować się w usłudze i otrzymać przelane pieniądze.

Maksymalnie możemy komuś przesłać równowartość 500 GBP dziennie.

50 zł na start z kodem + 1% moneybacku

Choć Curve samo w sobie jest bardzo przydatną usługą, to oczywiście najbardziej opłaca się wyrobić ich kartę tak, aby jeszcze na tym zarobić. Dlatego przypominam, że czytelnicy LiveSmarter mogą zyskać dodatkowe 50 zł na start, jeśli zarejestrują się w usłudze przez specjalny link promocyjny (lub podczas rejestracji podadzą kod KARTA).

Obiecaną premię otrzymamy w ciągu maksymalnie kilkudziesięciu godzin po wykonaniu pierwszej transakcji Curve. Oferta jest ważna do odwołania, o czym dam znać aktualizując niniejszy wpis.

Aktualizacja: Promocja została wstrzymana. Teraz możecie korzystać tylko z programu poleceń z premią w wysokości aż 20 GBP. Kod to: NVRJQ3JD

Pamiętajmy również, że nowi klienci Curve mogą korzystać z moneybacku 1% od wartości wykonanych kartą w 3 wybranych sklepach, przez 90 pierwszych dni. Do wyboru mamy np. sklepy Ikea, Lidl, Carrefour, Auchan czy Amazon.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dziś na Orlenie mogłem wypłacić gotówkę Dziwne, że w sklepach już nie można.

  owat Odpowiedz
 • Jak płacę w internecie kartą Curve z podpiętą debetówką to jak później przenoszę transakcję na inną debetówkę kasa zamiast na pierwotną kartę wpada na kartę Curve. Przy zwykłych transakcjach w sklepach działa to normalnie. U Was też tak jest?

  Łuki Odpowiedz
  • wiecie może czy transakcja Google Pay/Curve przenoszona między kartami zachowuje „status” Google Pay?

   Stef
  • Nie zachowuje, dla banków te transakcje są transakcjami internetowymi, takimi „na numery”.
   W apce Curve nie ma możliwości dodania karty przez Google Pay, zresztą tak by się chyba nie dało zasymulować aplikacyjnej płatności GP (ani tym bardziej zbliżeniowej), bo to jednak Curve inicjuje robione jej kartą transakcje (dla banku); dlatego w R można konto doładować używając karty pod GP, ale już do automatycznego dodawania kasy (czyli inicjowanego przez R) też chyba tylko wersja „na numery” jest dostępna.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha: dziękuję nie wiedziałem, że to tak działa
   czyli jeśli wykonam w sklepie transakcję Google Pay przy użyciu karty Curve do której podpięta jest dajmy na to debetówka BNP – to i tak dla BNP to nie będzie transakcja Google Pay tylko internetowa transakcja kartą?

   Stef
  • Dokładnie tak.

   1. Każda płatność kartą Curve, czy to plastikową, czy w telefonie, jest dla wystawcy karty widziana jako transakcja internetowa (e-commerce) bezgotówkowa. Kiedyś zapowiadali, że planują wprowadzenie oznaczania wypłat z bankomatów jako gotówkowych, ale jakoś to ucichło, pewnie właśnie w tym problem, że e-commerce z zasady są bezgotówkowe.

   2. A już na pewno nie może być mowy o przekazaniu płatności jako wykonanej tokenem, czyli wirtualną wersją karty (np. BNP Paribas) przypisanej do danego telefonu — chodzi właśnie o to inicjowanie transakcji GP, obecnie to działa w ten sposób, że całość na odcinku Curve ↔ wystawca (BNP) odbywa się poza Twoim telefonem, a także poza Google i acquirerem, czyli w ogóle poza tym obrazkiem: https://support.google.com/pay/merchants/answer/6345242?hl=en-GB#zippy=%2Cdetailed-google-pay-transaction-process-in-shops
   Teoretycznie łatwiej byłoby to zrobić, gdyby Curve miało nie Google Pay, a własne HCE, takie jak np. Millennium, gdzie przy płaceniu odpala się własna apka. Rzecz w tym, że to też byłoby strasznie niewygodne, bo przy płaceniu w kasie sklepowej musiałbyś w apce potwierdzać tę transakcję Google Pay, tak samo, jak potwierdzasz np. płatność Google Pay w apce Pyszne; nie dałoby się tu zastosować wersji z wcześniejszym dodaniem karty, jak w przypadku transakcji e-commerce, gdyż takie stokenizowane inicjowane przez użytkownika transakcje wymagają za każdym razem innego kryptogramu (jednorazowego tokenu, takiego dodatkowego hasła).

   Czyli w Curve rzeczywiście najłatwiej byłoby im to osadzić podobnie Back in Time, ale nie w wersji, w której wybierasz kartę dodaną wcześniej w trybie e-commerce („na numery”), a w trybie, w którym wybierasz osobną opcję, Google Pay, a dalej płacisz jak w Pyszne, Play24 etc. No ale to nie jest ich pomysł na biznes, w przeciwieństwie do Twisto, gdzie miesięczny rachunek lub (przed końcem miesiąca) każdą transakcję możesz spłacić także przy pomocy Google Pay. Ale nawet Twisto z niewiadomych powodów nie ma tej opcji w apce (o ile dobrze widzę), a tylko na stronie internetowej, gdzie używana jest wersja bez skojarzonego z telefonem tokena.
   Tak czy inaczej, BNP Paribas w promocjach wyklucza nie tylko Google Pay bez tokena, ale w ogóle spłacanie Twisto, które w przeciwieństwie do Curve psuje nawet „legitne” transakcje.

   Reasumując: dla promocji BNP musisz po prostu zrobić nową transakcję. ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie!

   Stef
 • BIT 30 dni

  Bogdan Odpowiedz
 • @Bogdan płatności z lipca nie przejdą w BiT ?

  Romuald Odpowiedz
  • nie przechodza juz transakcje z 7 sierpnia (to co chcialem to sobie wczoraj zrobilem)

   aaaa
  • @aaaa a BiT jest wyliczany co do minuty wykonania transakcji? Robiłem większy zakup 14 sierpnia o 11:37. Sierpień miał 31 dni, więc zastanawiam się czy mogę to cofnąć w czasie do 13 września do 11:36 czy do końca dnia? O tyle to dla mnie ważne, bo wtedy zaczyna mi się następny okres rozliczeniowy na jednej z kart.

   Paweł
  • Kiedyś, gdy BiT był jeszcze 30-dniowy, po 30 dniach po południu chciałem przenieść transakcję z rana i nie przeszło. Transakcje, które były robione później (wieczorem) przeszły.

   Łuki
  • Kiedys BiT byl 14 dniowy, ale Łuki ma racje. BiT dziala co do minuty ale do rana nie czekalem tylko przerzucalem zaraz po polnocy.

   aaaa
  • Dzięki za info. W takim razie w piątek muszę spłacić kartę docelową, bo w tej chwili jest wyzerowana i w poniedziałek rano przerzucę na nią transakcję, żeby zmieścić się w czasie.

   Paweł
 • Zrobiłem wczoraj BIT z 16.06 z Aliora na Toyotę. W C miałem info, że operacja przeszła normalnie, jak zawsze. Do wieczora w Toyocie nie było w blokadzie. Dziś loguję się na Toyotę a tu niespodzianka BIT zadziałał, wisi w blokadach. Druga niespodzianka to wypłacona premia w Toyocie za lokatę.

  Romuald Odpowiedz
 • Humor z zeszytów szkolnych ?

  We’ve noticed a high volume of transactions to JMP S.A. BIEDRONKA (…)
  Can you please clarify what these payments relate to? (…)
  Looking forward to your reply.
  Best regards,
  Account Review Team
  Team Curve

  I am already answering:
  Mleczna Dolina UHT milk 3.2%, 1l
  Klinek semi-fat cottage cheese 250 g
  Konservowa ham Land of cold meats 200 g
  Salato tuna paste 80 g
  Smoked bacon land of cold meats 329 g
  Mild honey mustard madero 270 g

  I’m glad I could help…

  Bogdan Odpowiedz
  • Mialem to samo po wizycie w Carrefour. W najblizszym czasie bede wykorzystywac bony ze szkolenia biedronki i juz wiem zeby ich karty nie uzywac do oplacania koncowek.

   aaaa
  • „Mleczna Dolina UHT milk 3.2%, 1l“ — dobre. No ja po prostu przestałem z tą k***ą kooperować, było fajnie, ale się skończyło…

   Don Quijote de la Mancha
  • trudno sie z nia rozstac
   jeszcze jedna wada: najnizsza kwota jaka da sie zaplacic to 6 groszy

   aaaa
  • Płaciłem 4 grosze i przeszło.

   Łuki
  • dzieki bede probowac
   jeden grosz odrzucilo

   aaaa
 • Orientujecie się czy w chwili obecnej dla nowych klientów C wysyłka karty fizycznej jest nadal bez opłat?

  Paweł Odpowiedz
 • Podpowiecie jaki mcc ma obecnie C ? 4829 czy 8999 ?

  pawel07 Odpowiedz
  • Curve przekazuje kody MCC z terminala.

   e
  • aktualna lista podmianek z forum curve (ale sytuacja moze sie zmieniac z dnia na dzien wiec zadnej transakcji nie mozna ufac):
   4214 → 4111
   5192 → 5999
   5198 → 5399
   5441 → 5999
   5462 → 5999
   5542 → 8999
   5941 → 5999
   7230 → 7299
   8099 → 8999
   8111 → 8999
   8249 → 8999

   aaaa
  • Jeszcze jedna podmianka, dosc kosztowna jest ktos pobiera 25 zl z tmub:
   4112->4111

   aaaa
 • Niestety ale zbliża się koniec świetności tej usługi. Za 60 dni wprowadzajaą ograniczenia: Add up to 2 payment cards
  Go Back in Time 3 times per month

  neme Odpowiedz
  • Ciekawe czy usuną losowe karty i zostawią tylko dwie? Ale mówi się trudno, cieszy z tego co było i żyje się dalej ;)

   maniekkkkkkk
  • A było tak fajnie. Ciężko się będzie przestawić na robienie obrotu każdą z kart z osobna.

   Łuki
  • ….no… jest smuteczek…

   rapatapatoja
  • no koniec, koniec. To tylko pokazuje, ze kazdy biznesowy model predzej czy pozniej popsuje dobry produkt – cos jak twisto ktore tez poszlo do kosza …

   ograniczenia w Back In Time? smiech, to po co to komu? 2 karty? lol…

   nikt inny pewnie nie oferuje podobnych funkcjonalnosci wiec sobie bezczelnie monetyzuja juz produkt :/

   www2
 • Będzie też nowa wersja usługi oprócz tej nowej/(dotychczasowej zmodyfikowanej) i wersji Black i metal.
  Rather than removing the free tier, we’ve added a high-value, low-cost subscription tier called Curve X, priced at £4.99/month.
  Add up to 5 payment cards
  Go Back in Time up to 60 days
  Go Back in Time as many times as you want
  Spend without fees abroad up to £2000/month

  W promocji dla dotychczasowych użytkowników za 2 funty.

  neme Odpowiedz
  • Bezczelna propozycja. W odpowiedzi proponuje napisac ze zamiast zamknac curve bedziemy mniej korzystac i beda mniej na tym zarabiac zamiast w ogole.

   aaaa
  • Wbrew pozorom to jednak tylko 11zł za dodatkowe 30-60dni na spłatę zobowiązań, widzę w opcji black że jest nawet cashback – szkoda, że dla tej droższej opcji nie ma zniżki dla klientów, „1% cashback at 3 retailers” – tutaj jednak trzeba zainwestowac ok. 50zł, dla wydatków powyżej 5000 u 3 sprzedawców nadal warto

   matebe
  • 11 zl miesiecznie ale tylko przez rok a potem 27 zl albo i wiecej jak sie zorientuja ze ktos chce im placic.

   aaaa
  • W aplikacji jest już 2 eur a nie 2 funty. Dla mnie to w dalszym ciągu jest opcja, CRV daje dużo zysku i wygody. Ale 5 kart – dalej będę musiał się zastanowić, które trzymać w CRV ;)

   ls5
  • zejda jeszcze z cena na 1,99 zl
   i tak bedziesz musial zonglowac kartami tak samo jak przy dwoch
   na jednej glownej zbieranie wszystkich transakcji i za kazdym razem dodawanie karty na ktora ma byc przerzucona wybrana transakcja

   aaaa
  • Obecnie mam podpiętych 15 kart. Must-have to toyota, santander 123, citi pm – żeby na nie przerzucać, jakaś aliorowa do sprawdzania mcc na bieżąco i jakaś kredytówka millenium, która jest dobra jako karta buforowa. Da radę w 5 się zmieścić, chyba że promocji za dużo wyskoczy ;).

   ls5
  • @ls5: Czy przy KK 1/2/3 robisz maksymalne zwroty czy tylko płatności „przy okazji”?

   owat
 • Czy możecie wypłacać pieniądze w sklepach cashbackiem poprzez Curve? Na stacji paliw działa a w markecie nie działa od pewnego czasu. To odosobniony przypadek, czy macie podobnie?

  owat Odpowiedz
  • Tylko na orlenie działa, lotos, żabka, auchan, intermarche odpadły jak dostałem kartę z polskim BINem. Na starej wszystko smigało tylko na DCC trzeba było uważać.

   ls5
 • CRV się kończy. Od 28 sierpnia bezpłatnie tylko 2 karty można podpiąć i tylko 3 Back in Time. Ciekawe czy trzeba samemu usunąć nadmiarowe karty, czy bez pytania zmienią nam plan na płatny.

  keram7m Odpowiedz
  • Napisałem do nich zapytanie przed 3 tygodniami w sprawie tego co decyduje o tym które 2 karty zostaną w systemie. I do tej pory cisza. Mimo, że dostałem wtedyautomatycznego maila zwrotnego , że odpiszą w ciągu 48 godzin. Beznadziejną mają tę obsługę klienta.

   bernul
  • Może zostawią te karty co już są, ale jakby się chciało dodać nową, to stare będzie trzeba pousuwać.

   Łuki
  • A może po prostu naliczą opłatę jak za wyższy pakiet, jak się nie usunie nadmiarowych kart. W razie czego wywaliłem karty nadmiarowe.

   Ja123
  • Proba czwartego back in time albo dodanie trzeciej karty tez moglyby spowodowac automatyczny upgrade. Na forach mozna poczytac co sie dzieje po takim upgrade: automatycznie pobieraja 2 euro, wydaja nowa karte a stara przestaje dzialac. Do czasu otrzymania nowej karty mozna placic przez google pay, najpierw usuwajac stara karte i dodajac nowa.

   aaaa
  • >>>stara przestaje dzialac
   U mnie stara działa.

   Bogdan
  • Stary plastik działa bezpośrednio, natomiast nie jak transakcje internetowe /na odległość, gpay i inne paye. Do zastosowań nieplastikowych można stosować nowa kartę z tymczasową datą / cvv.

   ls5
  • U mnie działa również internetowo :)

   mbo
  • Zamówiłem Curve X. Nie wiedziałem, że po każdej zmianie planu wysyłają nową kartę. Stary plastik działa bez problemów. Za to karta dodana do Google Pay przestała działać na dwóch urządzeniach. Nowej wirtualnej karty Curve X nie mogłem dodać do GPay. Zadziałało dopiero usunięcie starej karty i dodanie na nowo, korzystając z danych z plastiku. Back in time działa dla transakcji z ostatnich 60 dni. Co ciekawe dostałem 5 GBP na ich wirtualną kartę z opisem „welcome offer”.

   e
 • Zmiany miały być od 28. sierpnia, a już dziś nie chce mi puścić 4. GBiT.

  Łuki Odpowiedz
 • Dobrze Wam działa Smart Rules? U mnie jakoś losowo. Ustawiam np. transakcje
  >100zł na inną kartę, a kwoty 7,79zł i 144zł księgują się na głównej karcie. Innym razem ustawiłem <10zł to raz się księgowały wg reguły na dobrej karcie, raz nie.

  Łuki Odpowiedz
  • Testowałem raz <2 żeby księgowało mi takie transakcje w banku, który wymaga ilości transakcji do zwolnienia z opłat, ale księgowało mi wszystko poniżej ok. 10 zł. Wniosek: najprawdopodobniej nie ogarniają waluty i księgują <2 EUR albo GBP...

   Michał
  • Może tak być, bo jak miałem <10zł to kwoty 4,08zł, 4,45zł, 7,79zł, 38,98zł i 6,45zł przeszły na inną kartę, a 98,31zł i 119,81zł zaksięgowały się na głównej karcie.

   Łuki
 • Czy ktos juz dostal odpowiedz z Curve odnosnie zmian pod koniec sierpnia? Tzn. czy trzeba samemu usunac zbedne karty i zostawic 2 aby nie pobierali oplaty za platna wersje?

  keton Odpowiedz
  • Ja przeszedłem na plan X i do kiedy nie ruszałem, to mogłem używać wszystkich kart, ale jak chciałem dodać nową, to trzeba było pousuwać i zostawić 4, żeby mieć miejsce na piątą.

   ls5
  • Też przeszedłem na Curve X i w tej chwili mam podpięte 13 kart. Czy ćwiczyłeś już usunięcie piątej karty, aby dodać kolejną, zrobić BiT, a następnie jej usunięcie i ponowne dodanie piątej karty, która była pierwotnie? Ja zamierzam tak robić, tylko nie wiem czy to zadziała, choć raczej powinno. Jak kiedyś dodawałem tę samą kartę do innego konta, to taki zabieg działał.

   e
  • @keton – tak, właśnie odpisali mi po ponad miesiącu oczekiwania. Nie ma opłat jeśli zostawimy podpięte nadmiarowe karty (tzn powyżej 2 kart). Po prostu nie będzie można ich podpinać na nowo jak te karty stracą ważność i dostaniemy nowe z banku.

   bernul
 • Czy curve pobiera opłatę za wysyłkę wznowionej karty? coś mi się wydaje że kiedyś pisali że nie ale nie mogę tego znaleźć :/ a płacenie 5€ przy obecnych ograniczeniach darmowego planu wydaje mi się przesadą.

  maniekkkkkkk Odpowiedz
 • Kartą straciła ważność, nowej nie mogę podpiąć bo przecież jest w apce. Kiedyś czytałem, że po usunięciu nie można drugi raz podpiąć, proszę wyjadaczy o pomoc w jaki sposób to zrobić ?

  Romuald Odpowiedz
  • Trzeba kartę usunąć i podpiąć na nowo, z nową datą/cvv/cvc. Nie miałem z tym problemów.

   ls5
 • @Is5 dzięki

  Romuald Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy