50 zł na start + 1% moneybacku przez 90 dni za skorzystanie z Curve – najlepszego narzędzia do ogarniania promocji bankowych

Zakończona

Na początku listopada przygotowałem dla was obszerny tekst o Curve – aplikacji, która niesamowicie ułatwia korzystanie z promocji bankowych, pozwala na łatwe agregowanie swoich wydatków czy na oszczędności przy płatnościach zagranicznych. Co więcej – czytelnicy bloga mogli wtedy zgarnąć łatwe 50 zł premii za skorzystanie z aplikacji. Dlatego dzisiaj wracam do was z porcją nowych wiadomości. Po pierwsze – ciągle możecie zyskiwać 50 zł na start za skorzystanie z tego narzędzia. Po drugie – do Curve trafiły kolejne funkcjonalności, dzięki którym korzystanie z aplikacji będzie jeszcze wygodniejsze.

Curve w Polsce z premią 50 zł od LiveSmarter.pl

Co to jest Curve?

Słowem przypomnienia: Curve to aplikacja mobilna sprzężona z kartą płatniczą, która służy jako „nakładka” na nasze „normalne” karty. To w aplikacji mobilnej dodajemy swoje karty debetowe / kredytowe i wskazujemy którą kartą płacimy w danej chwili. Samą transakcję dokonujemy jednak nie „normalną” kartą, ale kartą wydaną przez Curve – dzięki czemu nie musimy nosić ze sobą wszystkich kart w portfelu.

Zalety? Po pierwsze – gdybyśmy zgubili portfel, to tracimy tylko jedną kartę (którą możemy błyskawicznie zablokować z poziomu aplikacji mobilnej). Wszystkie nasze „prawdziwe” karty czekają na nas w domu.

Po drugie – Curve pokazuje ile pieniędzy wydaliśmy daną kartą, dzięki czemu po osiągnięciu jakiegoś limity wydatków (np. do zwolnienia z opłaty za kartę czy do zdobycia premii) od razu o tym wiemy i ustawiamy kolejną kartę jako źródłową. Jeśli więc nasz bank nie udostępnia aplikacji mobilnej (albo po prostu nie chcemy instalować kilkunastu apek), to możemy mieć szybki podgląd ile wydaliśmy.

Trzecią funkcją jest możliwość… cofania się w czasie. Do 14 dni po wykonaniu transakcji możemy jednak się rozmyślić i przekierować ją na inną kartę. Dzięki temu np. pod koniec miesiąca za zakupy możemy płacić kartą kredytową, a po kilku dniach (na początku kolejnego miesiąca) obciążyć karty, na których musimy spełnić jakieś warunki promocji. Funkcja ta przydaje się zresztą w momencie, kiedy szybko musimy za coś zapłacić, a dopiero później analizujemy, czy użyliśmy dobrej karty.

Apple Pay już dostępny!

Kiedy w listopadzie pisałem pierwszy raz o karcie Curve, to miała ona dość istotną wadę. O ile wspierała Google Pay, to nie można jej było dodać do portfela na urządzeniach Apple. Na szczęście niedawno się to zmieniło – od kilku tygodni możemy dodać kartę Curve do Apple Pay i… nie nosić ze sobą kompletnie żadnej karty! Oczywiście jest to nieco utopijna wizja (w końcu telefon może nam się rozładować), ale wychodząc na szybki spacer czy jadąc autem „zgarnąć” kogoś z przystanku będziemy mieć zawsze przy sobie wszystkie nasze karty płatnicze – dzięki karcie Curve dodanej do wirtualnego portfela.

Jaka jeszcze zaleta takiego rozwiązania? Ano taka, że używając Curve jako pośrednika możemy płacić za pomocą Google Pay / Apple Pay dowolną kartą – nawet taką, która standardowo nie wspiera tej technologii! Ciągle bowiem nie wszystkie banki pozwalają na dodawanie swoich kart do wirtualnych portfeli mobilnych – dlatego fajnie, że istnieje takie rozwiązanie.

Curve Send do przesyłania pieniędzy

Drugą nowością Curve jest wprowadzenie opcji Curve Send, czyli możliwości przesyłania pieniędzy swoim znajomym. Środki są pobierane z wyznaczonej przez nas karty, a osoba do której trafiają otrzymuje je na wirtualną kartę Curve Cash, które następnie może wykorzystać na dowolne płatności.

Pamiętajmy, że Curve Cash jest rozliczane w funtach, więc środki przelane z innych walut będą automatycznie przeliczone na tę walutę po kursie zbliżonym do średniego. Tak zresztą przeliczane są wszystkie transakcje w obcych walutach, dlatego Curve świetnie nadaje się do płatności zagranicznych (za które normalnie nasz bank pobrałby kilka procent prowizji).

Na koniec dodam, że aby wysłać komuś środki musimy pozwolić Curve na zaglądnięcie w nasze kontakty. Osoby, które korzystają z Curve będą odpowiednio oznaczone (i dostaną środki od razu). Natomiast znajomi, którzy Curve nie mają, otrzymają odpowiedni link, dzięki któremu będą mogli zarejestrować się w usłudze i otrzymać przelane pieniądze.

Maksymalnie możemy komuś przesłać równowartość 500 GBP dziennie.

50 zł na start z kodem + 1% moneybacku

Choć Curve samo w sobie jest bardzo przydatną usługą, to oczywiście najbardziej opłaca się wyrobić ich kartę tak, aby jeszcze na tym zarobić. Dlatego przypominam, że czytelnicy LiveSmarter mogą zyskać dodatkowe 50 zł na start, jeśli zarejestrują się w usłudze przez specjalny link promocyjny (lub podczas rejestracji podadzą kod KARTA).

Obiecaną premię otrzymamy w ciągu maksymalnie kilkudziesięciu godzin po wykonaniu pierwszej transakcji Curve. Oferta jest ważna do odwołania, o czym dam znać aktualizując niniejszy wpis.

Aktualizacja (8.04): Promocja została wstrzymana. Teraz możecie korzystać tylko z programu poleceń z premią w wysokości 5 GBP. Pod to: NVRJQ3JD

Pamiętajmy również, że nowi klienci Curve mogą korzystać z moneybacku 1% od wartości wykonanych kartą w 3 wybranych sklepach, przez 90 pierwszych dni. Do wyboru mamy np. sklepy Ikea, Lidl, Carrefour, Auchan czy Amazon.

Nie przegap!

Komentarze

 • Przy tak długim okresie trzeba uważać, żeby nie przenosić z już zamkniętej karty/konta.

  Łuki Odpowiedz
  • >>>nie przenosić z już zamkniętej karty/konta
   Co się stanie ? Miał ktoś tak ?

   Bogdan
  • Dostaniesz wtedy od nich e-mail z pytaniem na którą kartę ma być zwrot, podanie 4 ostatnich cyfr

   conrad_88
 • Jak wykorzystać przyznane punkty – 1000. Czy to jest równowartość 10 funtów?

  Qwe Odpowiedz
  • Poczytaj we wpisie – tam jest link do szerszego opisu, jak wykorzystać te pieniądze („Przeczytaj pełną recenzję Curve”)

   Kate
  • Możesz płacić w sklepie za zakupy. To jest równowartość 10 funtów.

   Łuki
 • Przyszedł nowy regulamin na maila i z tego co wyczytałem, to ma być opłata za wysyłkę karty oraz za wysyłkę w przypadku zgubienia i wynosi ona 5 funtów. Ma to wejść od 28 czerwca 2020.

  Qwe Odpowiedz
 • Płaciłem wczoraj Curve z myślą o go back in time po 1.05, ale nie ma jej w apce. Mieliście już tak? Pojawi się , czy od razu pisać ?

  Romuald Odpowiedz
 • @Łuki, nie mam transakcji, tak jakby jej w ogóle nie było. Jest na większą kwotę, zależy mi na niej bo chcę skorzystać z w maju „Go back in time”. Zawsze wszystkie płatności były od razu widoczne,a dość intensywnie korzystam z karty, co robić ?

  Romuald Odpowiedz
  • Ale w banku masz tą transakcję? Kiedyś miałem za niski limit na podpiętej karcie w banku i transakcja w sklepie normalnie przeszła, ale z banku nic nie ściągnęło. Nie sprawdzałem wtedy czy w historii Curve ona była.

   Łuki
 • Na karcie banku transakcja poszła od razu. W banku wszystko ok, nie ma jej tylko w Curve.

  Romuald Odpowiedz
 • Włączyłem CURVE CASH ale 1% się nie nalicza. Może ktoś tak miał i wie dlaczego ?

  Bogdan Odpowiedz
  • Jaki sklep? Mi się nie naliczyło przy płatności internetowej

   Kate
  • Kate – nie rozumiesz.
   Nie raz nie naliczyło , tylko w ogóle nie nalicza za to co powinno naliczać.

   Bogdan
  • Znasz angielski (pewnie tak)? To pisz reklamację. Mi przyznali punkty po reklamacji.

   Kate
 • Działa Wam dzisiaj aplicacja curv*? Ja się nie mogę zalogować. Zrestartowałam tel, zaktualizowałam app i dalej to samo.

  majaa Odpowiedz
 • Zrobiłem z sukcesem jeden z zakupów kartą Curve w piątek, dopiero dziś we wtorek zrobił blokadę na przypisanej karcie TMUB, ale jednocześnie dziś w aplikacji Curve pokazał się status „declined” i transakcja została wyszarzona. Czy ktoś miał taki przypadek odmowy, nie będzie z tym problemów?

  keram7m Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy