50 zł premii za zawarcie umowy o kartę Twisto

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji popularnej karty Twisto. W zamian za podpisanie umowy i wykonanie jednej, dowolnej transakcji kartą zgarniemy 50 zł premii. Oprócz tego możemy korzystać z kolejnych udogodnień wprowadzanych przez fintech – jak świeża funkcja Split, pozwalająca na dzielenie się płatnościami ze znajomymi.

Nowość, czyli dzielenie transakcji Twisto Split

W porównaniu do mojego listopadowego prześwietlenia usługi Twisto wprowadziło bardzo przydatną funkcje split – czyli możliwości dzielenia kosztów zaksięgowanej transakcji pomiędzy kilka osób – na przykład za wspólny obiad w restauracji. Rachunek możemy dzielić na różne części (Twisto domyślnie proponuje równe kwoty), a co jeszcze bardziej istotne – również z osobami, które nie posiadają konta Twisto. Wystarczy podać ich numer telefonu bądź e-mail. Znajomi zostaną poinformowani o splicie mailem lub SMS-em, a należność będą mogli uregulować za pomocą BLIKa lub przelewem. Oczywiście jeśli nie posiadają konta Twisto, to będą je mogli założyć (np. zgarniając tytułową premię) i spłacić transakcję w ramach przyznanego limitu :)

Funkcja split dostępna jest w aplikacji mobilnej (przycisk split pojawi się pod przyciskiem „zapłać”). Znajomi mają 7 dni na zaakceptowanie naszej propozycji podziału kosztów.

50 zł za wyrobienie karty Twisto

A jak zgarnąć tytułową premię na start? Wystarczy złożyć wniosek o limit Twisto Free wraz z darmową kartą płatniczą za pomocą dedykowanego linku promocyjnego. W trakcie wnioskowania podajemy swoje dane, a następnie potwierdzamy je za pomocą przelewu 1 zł z naszego konta bankowego. Dane osobowe wpisane we wniosku powinny być dokładnie takie same jak dane w koncie bankowym – jeśli zmieniliśmy adres czy nazwisko, to wniosek może zostać odrzucony. Przelewy z konta innych osób oczywiście nie będą uznawane.

Regulamin zastrzega również, że konieczne jest wyrażenie zgody na kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną w celu przeprowadzenia promocji. Zgody te możemy wycofać po odebraniu bonusu.

Wnioskowania nie zostawiajmy na później. W ramach promocji dostępny jest bowiem limit 5000 promocyjnych wniosków. Po jego wyczerpaniu kolejne nie będą już premiowane, więc warto się śpieszyć!

Pamiętajmy również, że Twisto przydziela nam limit, którym możemy swobodnie dysponować. I choć firma nie korzysta z BIKu, to dokonuje weryfikacji naszej zdolności kredytowej przy użyciu „wewnętrznych i zewnętrznych baz danych”, taki jak KBIG. Czas rozpatrywania wniosku to oficjalnie 24 godziny, choć jeśli wszystko jest OK – jest znacznie krótszy, ponieważ Twisto wprowadziło automatyczną weryfikację pod koniec zeszłego roku.

Płatności kartą i przez Twisto Free

Co dalej? Teraz pozostanie nam czekać na kartę płatniczą w celu spełnienia ostatniego warunku promocji – czyli wykonania jednej, dowolnej płatności w sklepie bądź internecie. Karta przychodzi w ciągu 5 dni, choć ze względu na duże zainteresowanie promocją mogą zdarzyć się opóźnienia.

Po wykonaniu transakcji bonus zostanie przypisany do naszego konta. Będziemy go mogli wykorzystać do spłaty powstałego zadłużenia na karcie, ale również – płacąc w internecie za pomocą metody Twisto Pay, która, która dostępna jest w niektórych sklepach internetowych.

Jak z niej skorzystać? W sklepie internetowym wystarczy wybrać Twisto Pay jako metodę płatności, a wpisując dane zamówienia użyć tego samego adresu e-mail co do logowania do Twisto. Po zakończeniu zakupu w sklepie zamówienie zostanie dodane na koncie Twisto. Najpopularniejsze sklepy, które wprowadziły Twisto Pay to Diverse, Tania Ksiażka, Born2Be, eZebra, Szopi. Pełną listę znajdziecie tutaj.

Na koniec dodam, że środków przyznanych przez Twisto nie możemy wypłacić tak po prostu z bankomatu. Karta działa podobnie do karty kredytowej – służy do transakcji bezgotówkowych, a nie gotówkowych. Więcej szczegółów na jej temat opisałem w szczegółowej analizie tego rozwiązania z listopada.

Ile kosztuje korzystanie z Twisto?

Korzystanie z Twisto jest darmowe. Zapłacić możemy w zasadzie tylko za przesunięcie okresu rozliczeniowego. Podobnie jak na karcie kredytowej wykonujemy tutaj płatności przez dany okres rozliczeniowy (miesiąc kalendarzowy), a następnie spłacamy zobowiązanie w ciągu 15 dni. Jeśli nie możemy zwrócić wszystkiego, to Twisto pozwala na przesunięcie spłaty 90% zadłużenia na kolejny miesiąc. Oczywiście nie za darmo – płacimy ok. 4,5% wartości (czyli jakieś 4,5 zł za każde 100 zł). Łatwo policzyć, to że jest to oferta mniej opłacalna, niż na karcie kredytowej (tam oprocentowanie wynosi zazwyczaj 10% w skali roku – przynajmniej przy stopach procentowych z chwili publikowania tego wpisu). Jednak w przeciwieństwie do wielu kart kredytowych Twisto nie pobiera opłaty rocznej za użytkowanie.

Pamiętajmy również, że jeśli nie spłacimy środków w umówionej wysokości, to Twisto ma prawo naliczyć odsetki za opóźnienie (dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie stanowiących sumę stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktu procentowego – w 2019 roku daje nam to 14%). Oprócz tego może wszcząć wobec nas postępowanie, wpisać zaległości do BIG czy PWIP. Wszystko zresztą zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dlatego jeśli wyrabiamy kartę Twisto to pamiętajmy, że choć korzystamy z cudzych pieniędzy, to w końcu musimy je oddać „ze swoich”. A że LiveSmarter to blog o zarabianiu, a nie traceniu pieniędzy, to zdecydowanie zachęcam do wydawania ich z umiarem i zwracania w terminie. Tak, aby nic za to nie płacić.

Nie przegap!

Komentarze

 • Kto może skorzystać z promocji? Zamknąłem konto w grudniu. Mogę teraz otworzyć? Uzyskam premię?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • @Michał Admin: Artykuł o premii 50 PLN, regulamin dotyczący premii 100 PLN w dodatku nie działający. Coś tu chyba poszło nie tak….

  owat Odpowiedz
 • Tymczasem ING rozdaje 160 zł za KK Mastercard – limit 1400 wniosków więc warto się pospieszyć

  zenek64 Odpowiedz
  • Niestety tylko dla obecnych klientów bo wniosek trzeba złożyć w Moim ING…

   owat
  • PS. Dla osób, które od 1.10.2018 r. nie posiadały żadnej karty kredytowej wydanej przez ING Bank Śląski. https://www.ing.pl/_fileserver/item/oy6fri8

   hazzan
  • Promocja bardzo fajna, tyle że się nie łapię bo nie okresu karencji.

   Bolo
  • @owat niekoniecznie.
   „Nie musisz mieć konta w ING Banku Śląskim, aby otrzymać kartę kredytową.
   Odwiedź dowolny oddział Banku lub zostaw nam numer telefonu”

   Bolo
  • @ Bolo: Regulamin, 5.1, pp. 3: „złożyć Wniosek o kartę kredytową Mastercard poprzez Moje ING od 20 stycznia do 30marca 2020 r….”. Bez produktu w ING raczej nie uzyskam dostępu do Moje ING…

   owat
  • @owat
   A w punkcie 5.2:
   „5.2.Uczestnik może zawnioskować o kartę kredytową również w dowolnym Oddziale Banku lub za pośrednictwem infolinii Banku. Wówczas musi spełnić poniższe warunki: 1)nie posiadać żadnej karty kredytowej w ING Banku Śląskim S.A od dnia 1.10.2018 r., 2)złożyć Wnioseko kartę kredytową Mastercard od 20 stycznia do 30marca 2020 r., nie później jednak niż do wyczerpania puli 1400 wniosków, 3)w dowolnym Oddziale Banku przystąpić do Promocji poprzez złożenie Oświadczenia o przystąpieniu do Promocji (Oświadczenie) -dotyczyWniosków złożonych w Oddziale lub Wniosków złożonych za pośrednictwem infolinii Banku, dla których konieczne będzie zawarcie umowy w Oddziale 4)zawrzeć umowę o kartę kredytową najpóźniej do dnia 31.03.2020r. (umowa może być zawarta elektronicznie za pomocą Systemu Moje ING lub w formie papierowej w Oddziale)”

   Bolo
  • Dzięki, zaraz przebadam temat

   Michał
 • @Michał Admin: Czy posiadanie tej karty z przyznanym limitem jest w jakiś sposób raportowane do BIK?

  owat Odpowiedz
 • Czy trzeba być nowym klientem ?

  Agnese Odpowiedz
 • Czy program poleceń jeszcze działa w tej edycji?

  Bubu Odpowiedz
 • Jaki maksymalny limit można dostać?

  owat Odpowiedz
 • O i widzę, że uporali się z transakcjami widmo, które zmniejszały limit.

  specu Odpowiedz
 • Założyłem, zgarnąłem premię ale nie używam. Kursy gorsze niż revolut i curve.

  smalecwks Odpowiedz
 • Dostałem rachunek na 10zł za usługę co to takiego? też dostaliście?

  Elo320 Odpowiedz
 • Ja też, wybierałem kasę z bankomatu przez C i założyłem, ze to to. Wypowiedzenia i tak już wysłane, tragiczna obsługa klienta.

  RadekW Odpowiedz
 • Też dostałem rachunek, w moim przypadku na 32 zł, mimo braku transakcji. Czekam na odpowiedź od nich.

  Rafał Odpowiedz
  • dostałem info , że błednie naliczono opłatę i zostanie skorygowana, ale i tak nie wiem za co błędnie naliczono.

   Elo320
  • Przyznali się do błędu, pewnie zawiniła technika.

   Rafał
  • Zwrócili Wam te pieniądze? U mnie nadal nic nie ma, mimo, że na chacie potwierdzili już tydzień temu, że wysłali przelew.

   RadekW
 • Kupilem cos na allegro. Na karcie mam 2 transakcje na ta sama kwote. Jedna zaksiegowana a druga czeka na zaksiegowanie. W jaki sposob mozna sie z nimi skontaktowac ? Nigdzie na stronie nie widze maila ani nic. I w jaki sposob mozna zrezygnowac z karty ?

  TomekM Odpowiedz
 • Czy wam tez wpadlo po 10 pkt czyli 10zl na konto? U mnie wpadlo na 2 konta, ale nie jest wyjasnione co to za promo. Jest tylko info w mailu, ze wazne do konca sierpnia. Za aktywnosc?

  keton Odpowiedz
 • Chciałem zapłacić : odmowa.

  Sprawdzam w aplikacji : limit 0 , do zapłaty 0 a poniżej tekst : ruszaj na zakupy.

  To jakiś żart ? Ktoś może wie o co chodzi ?

  Bogdan Odpowiedz
  • Ja dziś płaciłam i było ok.

   majaa
  • A masz to samo co ja ?
   Tzn rachunki spłacone do 0 a mimo to limit 0.

   Bogdan
  • U mnie wszystko jest prawidłowo. Dziś też płaciłam i jest ok.

   majaa
  • Okazuje się, iż się zepsuło ( limit czy co tam ).
   Chyba zapowiada się na długą naprawę, bo na razie zupełnie nic nie wiadomo…

   Bogdan
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy