500 zł za założenie Konta Santander + 1% moneybacku od rachunków + 150 zł dla dziecka

Trwa do 31.05.2024

Santander Bank Polska odpalił nową edycję promocji swojego flagowego Konta Santander. Kolejny raz do zgarnięcia mamy 500 zł na start, a do tego wbudowany w rachunek 1% moneyback od wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon czy internet oraz 6% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł..

500 zł premii na start od Santander

400 zł na dobry początek

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który nie ma otwartego konta osobistego Santander Bank Polska od 1.01.2021. Posiadanie innych produktów Santander Bank Polska (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Santander wraz z kartą debetową za pomocą dedykowanej strony promocji (lub w wersji dla młodych).

Umowę zawieramy za pomocą wizyty e-kuriera (w większych miastach). Podpisujemy ją wtedy na tablecie u osoby, która do nas przyjeżdża. W mniejszych miastach umowa jest wysyłana tradycyjnie kurierem.

Wracając do promocji – zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 31.05.2024, przy czym umowę musimy zawrzeć do 10.06.

Co dalej? Teraz wystarczy, że w każdym z czterech miesięcy: czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień:

 • zapewnimy wpływy na min. 1000 zł (o ile mamy 26 lat lub więcej) lub min. 300 zł (o ile mamy mniej, niż 26 lat)
 • wykonamy min. 5 płatności kartą lub BLIK za zakupy w sklepach lub internecie
 • zalogujemy się min. 4 razy do aplikacji Santander mobile

Bank wynagrodzi nas za każde dwa miesiące spełnienia warunków nagrodą po 200 zł. Razem zdobędziemy więc 400 zł na bardzo łatwych warunkach :)

Dodatkowe 100 zł w programie poleceń

A jak zwiększyć swoją premię o kolejne 100 zł? Wystarczy, że w ciągu 30 dni po założeniu konta przystąpimy do programu poleceń jako nowy klient (np. za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej banku). Tam konieczne będzie podanie kodu polecającego osoby, która poleciła bank – będę niesamowicie wdzięczny za wpisanie mojego kodu: XR4XLH.

Szczegóły programu poleceń w osobnym prześwietleniu.

Moneyback od płatności rachunków

Dodatkowo Konto Santander posiada niejako wbudowaną usługę moneybacku w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Santander, a bank odda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś.

6% na koncie oszczędnościowym

Santander Bank Polska pozwala również na zyskanie bardzo dobrych 6% na Koncie Multi oszczędnościowym. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki (co dla nowych klientów będzie raczej formalnością) i… 6% nasze. Zarobimy je do 100 000 zł, przy czym nie wolno przekraczać tej kwoty, bo wtedy oprocentowanie spadnie – lepiej więc ulokować nieco mniej, np. około 99 000 zł.

Promocyjne oprocentowanie środków będzie trwało do 29.06.

150 zł za konto dziecka

Oprócz premii na rodzica czeka dodatkowe 150 zł za konto dziecka. Wystarczy, że zarejestrujemy się przez formularz na stronie promocji (na dole) oraz założymy konto dziecku nie później, niż do 3.06.2024. Do końca czerwca powinniśmy natomiast zapewnić przelew dziecku na min. 50 zł.

Jeśli nasze dziecko ma 7-12 lat, to do 30.06 powinno zapłacić min. 6 razy kartą debetową. Jeśli dziecko ma 13-17 lat, to dodatkowo powinno min. raz zalogować się do Santander mobile (a oprócz płatności kartą może płacić BLIKiem).

I to tyle. Premia zostanie wypłacona do 16.07.2024.

Konto Santander – opłaty

Ile kosztuje Konto Santander? Zarówno karta jak i konto mogą być płatne (6+9 zł), jednak wykonanie płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł zwalnia z opłat. Osoby młode (do 26. roku życia) konto mają bezpłatnie, a za kartę nie płacą pod warunkiem wykonania jednej płatności.

Co z wypłatami z bankomatów? Te są darmowe bez żadnych ograniczeń korzystając z BLIKa. Wypłacając kartą debetową zrobimy to bezpłatnie w urządzeniach własnych, a za inne zapłacimy 3 zł (lub 5 zł za abonament miesięczny na darmowe wypłaty w kraju i za granicą).

Na koniec dodam, że Konto Santander jest jedynym rachunkiem na rynku, który pozwala na nielimitowane przelewy natychmiastowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • Chcę do 31 maja skutecznie polecić Santander Bank mężowi.
  Mam takie pytania do specjalistów w temacie:
  1. Program Polecam. Poleciłam już wcześniej to konto wcześniej mężowi w 2019 roku, a w 2020 roku mąż konto zamknął.
  Czy bez problemu otrzymamy premie ( ja i mąż ) w tym przypadku, pod warunkiem, że mąż dokona płatności kartą debetową, tylko w czerwcu 300 zl?

  Bogusia Odpowiedz
 • Wymagają dowodu osobistego dla dziecka… WTF?

  qq Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy