520 zł za założenie Konta Santander + 7% na lokacie mobilnej

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Santander Bank Polska. Tym razem bank postanowił nieco zmienić zasady, bo w zamian za założenie konta osobistego i spełnienie prostych warunków będziemy mogli zgarnąć nie 300, ale 400 zł w gotówce. A do tego 100 zł w programie poleceń oraz 20 zł za uruchomienie Kantoru Walutowe. A oprócz tego 1% moneybacku od wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon czy internet oraz 7% na lokacie mobilnej.

520 zł premii od Santander Bank Polska

Konto z bonusem do 400 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który:

 • nie ma otwartego konta osobistego Santander Bank Polska w okresie od 1.08.2022 do dnia skorzystania z promocji oraz
 • nie otworzył konta w jakiejkolwiek promocji z premią za otwarcie konta osobistego w Santander Bank Polska od 1.04.2019 (otwarcie konta w jakiejś wcześniejszej promocji i ew. zamkniecie go po 1.04.2019 jest OK)

Posiadanie innych produktów Santander Bank Polska (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Santander za pomocą dedykowanej strony promocji (lub w wersji dla młodych).

Umowę zawieramy za pomocą wizyty e-kuriera (w większych miastach). Podpisujemy ją wtedy na tablecie u osoby, która do nas przyjeżdża. W mniejszych miastach umowa jest wysyłana tradycyjnie kurierem.

Wracając do promocji – zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 31.08.2023, przy czym umowę musimy zawrzeć do 10.09.2023.

Teraz wystarczy, że we wrześniu zalogujemy się do aplikacji mobilnej Santander mobile min. 3 razy, zapłacimy co najmniej raz kartą oraz zapewnimy wypływ na konto min. 1000 zł (lub 300 zł jeśli mamy mniej, niż 26 lat) a pierwsze 100 zł premii będzie nasze. Bank przekaże je do końca kolejnego miesiąca.

300 zł na prostych zasadach

A jak zdobyć pozostałe 300 zł? Wystarczy, że w każdym z czterech kolejnych miesięcy (październik, listopad, grudzień, styczeń) powtórzymy powyższe czynności, czyli:

 • zapewnimy wpływ na konto min. 1000 zł (lub 300 zł do 26 rż)
 • wykonamy min. 1 płatność bezgotówkową kartą
 • zalogujemy się min. 3 razy do aplikacji Santander Mobile

100 zł zostanie nam wypłacone do końca grudnia, a kolejne 100 zł – do końca lutego. Dodatkowo bank przekaże kolejne 100 zł za spełnienie warunków zdobycia wszystkich nagród.

Dodatkowe 100 zł w programie poleceń

A jak zwiększyć swoją premię o kolejne 100 zł? Wystarczy, że w ciągu 30 dni po założeniu konta przystąpimy do programu poleceń jako nowy klient (np. za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej banku). Tam konieczne będzie podanie kodu polecającego osoby, która poleciła bank – będę niesamowicie wdzięczny za wpisanie mojego kodu: XR4XLH.

Szczegóły programu poleceń w osobnym prześwietleniu.

Moneyback od płatności rachunków

Dodatkowo Konto Santander posiada niejako wbudowaną usługę moneybacku w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Santander, a bank odda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś.

7% na Lokacie Mobilnej

Oprócz premii i moneybacku Santander oferuje Lokatę Mobilną dającą 7%. Jej kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania – 4 miesiące. Jak nazwa wskazuje – lokatę otwieramy przez aplikację mobilną.

Konto Santander – opłaty

Ile kosztuje Konto Santander? Zarówno karta jak i konto mogą być płatne (6+9 zł), jednak wykonanie płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł zwalnia z opłat. Osoby młode (do 26. roku życia) konto mają bezpłatnie, a za kartę nie płacą pod warunkiem wykonania jednej płatności.

Co z wypłatami z bankomatów? Te są darmowe bez żadnych ograniczeń.

Na koniec dodam, że Konto Santander jest jedynym rachunkiem na rynku, który pozwala na nielimitowane przelewy natychmiastowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • Bankomaty są darmowe ale z kilkoma znaczącymi ograniczeniami. Darmowe są tylko bankomaty własne, natomiast w przypadku obcych darmowe są tylko wypłaty blik.

  nsmarcin Odpowiedz
 • Dotychczas wystarczyło zapewnić wpływ min 500 zł oraz wykonać min 1 transakcje rozumiem że teraz aby uniknąć opłaty należy wykonać płatności kartą na min 300 zł. Zastrzeżenie karty chyba najlepsza opcja jeśli się z niej nie korzysta.

  Shaggy Odpowiedz
  • Zastrzeżenie karty nic nie da, opłata jest za konto, a nie kartę. Ja nie mając karty warunek spełniam blikiem.

   keram7m
  • Czy aby na pewno? Konto Santander: Dla klientów od 26 lat w nowej ofercie mamy 0 zł za prowadzenie konta (zamiast 6 zł miesięcznie) i 0 zł opłaty miesięcznej za kartę Dopasowaną (zamiast 9 zł), jeśli w danym miesiącu zapłacą kartą lub BLIKIEM min. 300 zł (sumujemy płatności kartą i BLIKIEM). Chyba że to dotyczy osób dopiero zakładających to konto a nie starych klientów?

   Shaggy
  • Na pewno tak – sprawdzone doświadczalnie w lipcu.

   mbo
  • @Shaggy, zgadza się, jednak są dwie opłaty za konto i kartę, ale i tak zastrzegając kartę, nie uniknie się opłaty za konto, jak nie wydasz 300zł.

   keram7m
  • @mbo, @ keram7m macie rację. Chyba czas na zamknięcie konta w Santanderze. Ktoś ostatnio zamykał? Można przez internet czy tylko wizyta w oddziale? Można liczyć na jakieś oferty utrzymaniowe?

   Shaggy
  • @Shaggy
   Możesz zamknąć z poziomu apki, połączy z konsultantem (zamknięcie od ręki). W maju w ofercie utrzymanosciowej było 30 złotych przez 5 m-cy ale warunki (wydanie 300 złotych) trzeba było spełnić dla bezplatnosci konta. Niestety.

   Ego
  • @Ego 30 PLN było za samo cofnięcie decyzji o zamknięciu konta bez dodatkowych warunków?

   Shaggy
  • Tak, bonus był za cofnięcie wypowiedzenia ale od lipca po zmianie KJC na Konto Santander musiałbym i tak spełnić warunki (wydanie 300 zeta) aby spełnić warunki bezplatnosci konta.
   Nie zdecydowalem się na bonus i pożegnałem Santander ozięble.

   Ego
  • W lipcu po zgłoszeniu niezadowolenia zmianami w opłatach zwolnili z nich na 4 miesiące. Robią to tym razem jakoś dziwnie – aneksując umowę.
   Aczkolwiek mimo tego w tym miesiącu ponaliczało mi opłaty i samo łaskawie zwróciło jednorazowo! ;) Jak napisałem reklamację z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji to odpisał jakiś korpo-bot w ogóle nie na temat… Obsługa reklamacji w bankach schodzi na psy.

   lol5
  • posiadam kilka kont, ktoś się orientuje, czy do bezpłatności konta+karty, wystarczy spełnienie płatności na 300 zł – tylko raz, czy dla każdego z konta osobno ?

   bor
 • Wam też nie zaliczyli R jako płatności kartą do zwolnienia z opłaty?
  Dzisiaj naliczyli opłatę i po reklamacji jednorazowo zwrócili.

  savi Odpowiedz
  • Tak, Santander nie zalicza płatności R do zwolnienia z opłat. To jedyny bank, w którym się z czymś takim spotkałem. Plus jest taki że po reklamacji pobraną opłatę oddają automatycznie.

   michalo
  • Santander to jedyny bank w którym masz takie cudo jak przelew kartą – tak właśnie jest traktowana płatność na R.

   Przemysław
  • Dziwne, mi wczoraj pobrali opłatę za konto, a dzisiaj zwrócili… Dodam, że nie wykonałem transakcji na 300

   diego
  • Quasi cash nie zaliczają ale niby zaliczają BLIK. Czy oznacza to ze doładowanie przyjaciół BLIKiem spełnia warunek? Ktoś sprawdzał? Jeśli nie to chyba po 15 latach czas się pożegnać.

   Scorp
  • BLIK sprawdzony działa bezproblemowo.

   mbo
  • @mbo Dzięki za odp

   Scorp
  • Czyli przelew na Blik i jesteśmy zwolnieni z opłaty?

   Piotrelo
  • Nie przelew, a płatność Blikiem

   gajowy
  • Co ciekawe przyjaciel DP tez jest dziwnie traktowany. Mozecie to sprawdzic u siebie? Swoja karte dodalem na poczatku lipca i normalnie idzie jako platnosc. Ale zonie zalozylem DP w polowie lipca i wtedy tez dodalem karte i jej karta idzie jako „Przelew z karty” co oczywiscie nie nabija licznika 300zl. Wykonalem sporo testow z tymi kartami i wyglada na to, ze to chyba DP dla kart dodanych po pewnej dacie obciaza je tak jak chcialby Santander :) Moze ktos wie jak to dokladnie dziala i co zrobic, zeby uniknac wydawania karta tych 300zl.

   keton
  • Keton, czy mogę prosić o podpowiedź na temat działania DP i Blika (rozszyfrowanie) i wskazówkę jak uniknąć opłaty? Mój adres bogy(at)szeptem.pl. Niestety zasilenie R nie działa…

   Bogy
 • Jak to jest z warunkiem wcześniej posiadanych kont w przypadku konta wspólnego? Chcemy z żoną otworzyć konto wspólne, natomiast ja miałem już konto w promocji otwarte 7.04.2019 i później zamknięte. W regulaminie nie znalazłem jasnych zapisów na ten temat, jedynie że za konto wspólne będzie jedna nagroda. Ale:
  – czy każdy współwłaściciel musi musi spełnić wszystkie warunki oddzielnie? Czyli nie załapiemy się do promocji bo ja już miałem konto?
  – czy jeśli konto zostanie otwarte na żonę a później ja zostanę dopisany jako współwłaściciel to załapiemy się na promocję?
  W regulaminie nie jest to opisane. Ktoś może coś podpowiedzieć ?

  bquiet Odpowiedz
 • internetowo/mobilnie bez problemu można zamknąć u nich rachunek wraz z ramową umową? ewentualnie proponują jakąś utrzymaniówkę i wtedy dzwonią, czy kontaktują się mailowo?

  joseba Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy