6% do 200 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym od ING + 500 zł na start

Zostało 11 godz.

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Tym razem oprocentowanie wynosi 6% w skali roku do 200 000 zł przez 3 miesiące oraz 500 zł premii na start za założenie konta osobistego. Co istotne: śladem innych banków ING zdecydował się na wprowadzenie warunku aktywności: jeśli go nie spełnimy, to zarobimy nie 6, a 3% w skali roku.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym klientem ING Banku, czyli takim, który od 13.02.2023 nie posiadał żadnego produktu w ING.

Alternatywnie mogliśmy mieć produkty ING – w tym stare OKO, na którym średnie saldo (od 25.06.2023 do 24.06.2024) nie przekraczało 10 zł oraz nie odnotowano na nim żadnej wpłaty / wypłaty od 25.06.2023 do dnia zawarcia umowy o nowe OKO.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe przez internet lub aplikację mobilną najpóźniej 23.07.2024. Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 200 000 zł. Przy czym będzie to oprocentowanie podwyższone z 1,5% do 3% w skali roku.

A jak zdobyć tytułowe 6%? Dodatkowo, w ciągu 3 miesięcy od założenia OKO, powinniśmy zalogować się do Moje ING mobile minimum 3 razy oraz wykonać min. 15 płatności kartą w sklepach stacjonarnych i internecie lub BLIKiem za zakupy w sklepach stacjonarnych (bez internetu).

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu okresu promocyjnego, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 23.07) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 200 000 zł na 6% na okres 3 miesięcy – ale pod kilkoma warunkami. Oprócz konieczności wykonania min. 3 logowań oraz 15 transakcji musimy jeszcze przynieść do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo produktów depozytowych z dnia 20.06.2024.

Po trzech miesiącach umowa o konto OKO Bonus samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.

Nie przegap!

Komentarze

 • Zwracam uwagę, że transakcje BLIK brane przez Bank pod uwagę muszą być zrealizowane w SKLEPACH STACJONARNYCH. Transakcje BLIK w sklepach online nie spełniają wymogu promocji.

  Lokata Odpowiedz
 • Czy R załatwi obrót 300zł?

  Łuki Odpowiedz
 • Tak Łuki.

  Waldemar Odpowiedz
 • Witam. Mam pytanie o nową promocję oko bonus na nowe środki i warunkek 15 transakcji bezgotówkowych
  1. Jeśli ktoś jest właścicielem konta ror i będzie miał oko bonus, to czy ten warunek jeśli będzie spełniony przez 15 transakcji kartą ale wykonany przez pełnomocnika do jego konta, to zostanie spełniony? Czyli czy ten warunek dotyczy konkretnej osoby czy konta (bo na koncie może.pelnomocnok mieć.karte a nie właściciel)
  2. Inny przypadek, osoba ma oko bonus ale nie ma ror na siebie, tylko jest pełnomocnikiem do konta i ma kartę do tego rachunku. Czy też może.skorzystac z.promocyjnej stawki 6 procent? Czy też musi mieć ror na siebie?

  Aa Odpowiedz
  • @Aa
   OKO Bonus może założyć właściciel, ale może też założyć pełnomocnik do konta. Wydaje się że warunek 15 transakcji musi spełnić właściciel jak na niego założone OKO, lub pełnomocnik jeśli to na niego jest OKO. Tylko tak mi się to wydaje na logikę, ale regulamin nie precyzuje. Może trzeba by napisać zapytanie do ING.

   Maniu
  • Jak dla mnie pełnomocnik może założyć oko bonus, ale zakłada je dla właściciela konta nie dla siebie. Tak jest w regulaminie: „Z Oferty możesz skorzystać, jeśli:
   1) masz przynajmniej jeden z rachunków: Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN, Otwarte
   Konto Oszczędnościowe Direct w PLN, Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN,
   Dream Saver w PLN” – słowo „masz” wg mnie określa , że tylko właściciel/posiadacz może brać udział w promocji.

   Bolo
  • Zakładałem już kiedyś OKO bonus na mnie, czyli pełnomocnika. W widoku tego konta ja byłem widoczny jako właściciel, więc nie jest to takie oczywiste.

   Maniu
 • Na OKO Bonus Max jest 6%, 3 m-ce, do 500k

  maniekkkkkkk Odpowiedz
  • A czy można otworzyć w tej promocji jednocześnie OKO Bonus Max i OKO Bonus?

   Paweł
  • W ofercie w moim ING nie widzę propozycji założenia OKO Bonus Max jest tylko OKO Bonus, Czy to oznacza że nie jest ona dla mnie?

   Paweł
  • W regulaminie jest to wyraźnie napisane.

   sentio
  • Według regulaminu nie trzeba posiadać żadnych kont premium, żeby założyć OKO Bonus Max, wystarczy „Konto z Lwem Direct w PLN”, czyli najzwyklejszy ROR. Z tego co widzę, w aktualnej ofercie banku już nie ma takiego konta (zmienili jego nazwę na „Konto osobiste Direct”), ale jeśli ktoś zakładał ROR jakiś czas temu to ma ten wariant z lwem, więc się kwalifikuje. Nazwę można sprawdzić w aplikacji.

   Jedyna problematyczna wzmianka w regulaminie to „Uczestnik – osoba, która otrzyma od Banku informację w systemie bankowości internetowej (Moje ING) o możliwości skorzystania z Oferty lub której Bank udostępnił Ofertę w zakładce „Oferta ING/Oszczędności” w systemie bankowości internetowej (Moje ING) i która to osoba wyraziła zgodę na przekazywanie elektronicznie przez Bank informacji handlowych, w tym profilowanych informacji.” Ja u siebie niestety nie mam do wyboru OKO Bonus Max, ale na stronie banku (przed zalogowaniem) jest guzik „Załóż OKO Bonus Max”, więc może zadziała. Próbował ktoś zakładać w ten sposób?

   Andrzej
  • Przycisk przenosi do zakładania konta Bonus, więc jest jakiś problem, z tym kontem Bonus Max.

   sentio
  • W komentarzach spod analogicznego wpisu z lutego jest trochę więcej informacji -> https://livesmarter.pl/6-procent-otwarte-konto-oszczednosciowe-ing-bank-luty-2024/.

   Wychodzi na to, że albo trzeba ulokować 200k na zwykłym OKO na 1,5% na 3 dni i opcja założenia Max sama się pojawi w aplikacji albo trzeba mieć 200k w ING gdziekolwiek i się udać do placówki, żeby oni włączyli.

   Andrzej
  • Faktycznie. Na dole strony z ofertą Bonus Max jest wyraźna informacja:

   „Nasza oferta skierowana jest do klientów, którzy zgromadzą w naszym banku aktywa powyżej 200 tys. zł lub zainwestują min. 100 tys. zł (lub równowartości tych kwot w walucie wymienialnej). Dla pozostałych klientów zalecamy zapoznanie się z ofertą dla klienta indywidualnego lub klienta Private Banking.”

   sentio
  • Rozmawiałem z konsultantem na infolinii – żeby móc otworzyć OKO Bonus Max, trzeba być klientem premium. Taki status dostaje się na rok, jest to proces automatyczny. Trzeba mieć aktywne zgody marketingowe: na marketing drogą elektroniczną, drogą telefoniczną (ja akurat tej zgody nie miałem!) oraz brak sprzeciwu na profilowanie. Trzeba dodatkowo wysłać ponownie oświadczenie o rezydencji podatkowej (żeby data się odświeżyła w systemie i bank widział je jako aktualne) oraz przelać 200 tys. złotych. Te środki muszą przeleżeć w banku przez 3 dni – można je albo wrzucić na 1.5% na zwykłe OKO (i potem od razu czwartego dnia stać się klientem premium – przyjdzie powiadomienie w aplikacji – i otworzyć OKO Bonus Max) lub od początku przelać na zwykłe OKO Bonus na 6% i tam je umieścić (kosztem tego, że OKO Bonus Max otworzymy dopiero za 3 miesiące, gdyż zwykłe OKO Bonus wyklucza się z Maxem). Ponoć nie ma możliwości przyspieszenia tego oczekiwania przez 3 dni, nawet przy osobistej wizycie w placówce banku.

   Andrzej
  • Jeśli ktoś rozważa Maxa, to warto też pamiętać o podstawowych różnicach między OKO Bonus w wariancie nie-Max i Max. Oprocentowanie jest takie samo w obydwu wariantach (6%). W podstawowym OKO Bonus mamy limit kwotowy dla tego oprocentowania do 200 tys. zł i nowy wymóg 15 transakcji kartą, ale w zamian nielimitowane przelewy wewnętrzne z tego konta na osobiste. Z kolei w Maxie limit kwotowy to 500 tys. złotych, nie ma konieczności wykonywania transakcji kartą, ale w zamian już tylko jeden przelew z tego konta w miesiącu jest bezpłatny (każdy kolejny – 9 zł).

   Andrzej
  • No nie, także w Maxie „Każdy przelew przez system bankowości internetowej na Twoje konta w ING” jest bezpłatny

   simrisham
  • Ah racja, mój błąd, źle doczytałem. Przelewy na własne konta są zawsze bezpłatne w Maxie, płaci się tylko za drugi i kolejne przelewy na inne konta niż swoje w ING.

   Odnośnie aktywacji statusu premium – w moim przypadku zadziałało dokładnie tak, jak wcześniej opisałem – czwartego dnia dostałem zaproszenie w aplikacji i teraz mam już ten status. Dostaje się też osobistego opiekuna premium, do którego można bezpośrednio zadzwonić z pominięciem infolinii i jego numer jest wyświetlany w aplikacji.

   Status premium dla wszystkich klientów jest weryfikowany w pierwszym kwartale każdego nowego roku – tutaj warunek „utrzymania premium” jest dużo gorszy niż warunek jego dostania – trzeba mieć średniomiesięczne saldo min. 200 tys. zł, co w praktyce wyklucza wszystkich, którzy korzystają tylko z OKO Bonus, bo przez zepsute salda początkowe nie opłaca się być ciągiem w każdej kolejnej edycji tej promocji. Alternatywnie można mieć 100 tys. zł w inwestycjach. Ponoć opiekun premium będzie dzwonił z wyprzedzeniem poinformować, że status przepada. Na dzień dzisiejszy, po jego utracie można znowu zrobić myk z 200 tys. zł na 3 dni i się dostanie zaproszenie ponownie, ale nie wiadomo, czy tego typu warunki przystąpienia będą też obowiązywać w przyszłym roku.

   Andrzej
  • Andrzej szacun, bardzo przydatne info na temat Bonus Max.

   Co do:
   „lub od początku przelać na zwykłe OKO Bonus na 6% i tam je umieścić (kosztem tego, że OKO Bonus Max otworzymy dopiero za 3 miesiące, gdyż zwykłe OKO Bonus wyklucza się z Maxem)”

   to moim zdaniem przechowanie środków przez 3 miesiące na OKO Bonus (6%) i tak nie pozwoli uniknąć obowiązku kiszenia ich przez następne 3dni na słabym oprocentowaniu zwykłego OKO. Od lat korzystam z OKO Bonus, miewałam saldo powyżej 200tys, włączone zgody i nigdy nie dostałam zaproszenia do Bonus Max, bo po zamknięciu OKO Bonus nie trzymałam kasy bezproduktywnie tylko od razu przelewałam do innego banku. Dlatego uważam że przeczekanie 3 miesięcy na OKO Bonus nie ma sensu, bo czy to zrobimy czy nie, to bez zaliczenia tych 3 dni na miernym % i tak zapro do Maxa nie będzie. Dodatkowo OKO Bonus zepsuje nam saldo do Bonus Max.

   Chyba że to kwestia posiadania aplikacji. Czy zaproszenie pojawia się również w bankowości internetowej? czy tylko w apce?

   Ew@
  • Doczytałam w regulaminie OKO BONUS MAX, że co prawda nie ma warunku wykonania tych 15 transakcji kartą ale trzeba posiadać aplikację i 3 razy się do niej zalogować i z tym będzie problem, bo obsługuję też konta w rodzinie a nie mam tylu smartfonów, żeby na każdym instalować apkę ING.

   Ew@
 • Dawno temu otwierałem tu OKO Start i OKO Bonus nie mając ROR, później jeszcze raz korzystałem z OKO Bonus. Dalej nie mam ROR, zostało tylko OKO Start. Ale przy aktualnej promocji to nie mógł bym skorzystać z 6% OKO Bonus, bo bez ROR nie zrobię żadnej transakcji.

  keram7m Odpowiedz
 • Ma ktoś jakieś przecieki, czy ING zmieni warunki promocji w kolejnej edycji, która rusza od jutra?

  Andrzej Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy