Łatwe 600 zł do Biedronki za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku z ultra łatwymi warunkami zdobycia premii. W zamian za wyrobienie karty kredytowej Mastercard będziemy mogli zgarnąć bony do Biedronki o wartości 600 zł oraz 4000 punktów Bezcenne Chwile o wartości kolejnych 50 zł :)

600 zł do Biedronki za Citi Simplicity

Nawet 600 zł do Biedronki z kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.04.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli ją aktywować przez aplikację mobilną Citi Mobile (nie przez przeglądarkę!) oraz do końca szóstego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy zarejestrujemy ją w programie Bezcenne Chwile.

Oprócz tego musimy po prostu korzystać z karty. Aby bowiem zyskać każde ze 100 zł do Biedronki musimy wydać kartą 100 zł (min. 5 transakcji) w każdym od pierwszego do szóstego miesiąca kalendarzowego licząc od dnia zawarcia umowy. Chodzi oczywiście o płatności za realne towary i usługi w sklepach czy internecie.

I to… w zasadzie tyle, jeśli chodzi o pierwszą nagrodę. Jeśli chcemy dodatkowo zgarnąć 4000 punktów Bezcenne Chwile, to do 31.10 powinniśmy otworzyć dodatkowo Citikonto (np. w promocji i utrzymać je aktywne od siódmego do jedenastego miesiąca. Za każdy z tych miesięcy dostaniemy bowiem 800 punktów. Możemy je wymienić na bilety do kina lub, po uzbieraniu całości, na voucher o wartości 50 zł np. do Circle K czy Allegro.

Nagrody zostaną przekazane do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

RRSO 23,15% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 23,15% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat – oczywiście oprócz ostatniej nagrody. Jeśli bowiem z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy