600 zł za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (i wykonanie transakcji na dowolne kwoty!)

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku skierowana tym razem do osób, które wolą wydawać kartą „grosze”, aby zgarnąć w zamian całkiem wysoką premię. Zasady promocji są całkiem proste: bank odda nam 5 zł za każdą wykonaną transakcję bezgotówkową :)

Citibank: prosta promocja i 600 zł moneybacku

Prosta oferta z kartą Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.03.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli ją aktywować przez aplikację mobilną Citi Mobile (nie przez przeglądarkę!) i… płacić! Bank zwróci nam bowiem 5 zł za każdą płatność w sklepach czy internecie dokonane w ciągu pierwszych 6 pełnych miesięcy kalendarzowych (miesiąc aktywacji konta nie liczy się). Maksymalnie możemy zgarnąć 100 zł miesięcznie (czyli za 20 transakcji), a łącznie – 600 zł.

Bank powiadomi nas o otrzymaniu nagrody do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, a jej przekazanie nastąpi w ciągu kolejnych 30 dni (zazwyczaj jest szybciej).

RRSO 23,15% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 23,15% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Aktywacja przez apkę? Życzę powodzenia. Dwa razy w różnych promocjach próbowałem to aktywować. Generalnie ich informatycy to tragedia. Ale piszcie (z ciekawości) komu to się udało i na jakim telefonie. Może mój jakiś do bani jest…..

  jojo Odpowiedz
 • Bez problemu aktywowałem na Pixel 4a

  malisz Odpowiedz
 • Braliście udział w ankiecie dotyczącej cyberbezpieczeństwa z szansą na 50zł?
  Ciekaw jestem jak szybko rozejdą się/rozeszły się bony.

  Pietia Odpowiedz
  • A to była ta ankieta w ogóle? Rano nic w apce nie było…

   Kris
  • wystartowali o 13:00. sam już sobie odpuściłem jako że rano nic nie było ale wpadł email chwilę przed 13:00 więc spróbowałem się zalogować punkt 13:00 i wklepać odpowiedzi (same oczywiste – zero podchwytliwych)

   Pietia
  • Rzeczywiście jest…wypełniona i zobaczymy…mam nadzieję że liczy się udział bo jedno pytanie zawaliłem

   Kris
  • Już widzę, że nie będzie nagrody. przysłali emaila z warunkami
   „Nagrody czyli vouchery o wartości 50 zł do Allegro otrzyma pierwszych 500 Klientów, którzy udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania w Ankiecie Konkursowej.”

   Kris
  • Dostał ktoś w tym konkursie nagrodę?

   Paweł
  • Tak. Ale dopiero dziś.
   Właśnie zalogowałem się do bankowości i jest wiadomość wysłana z dzisiejszą datą.

   Pietia
 • Wczoraj dostałem SMS-a i cisza..
  Ponieważ mówiłem żonie, miała to na uwadze. Po zalogowaniu w wyskoczył jej baner z ankietą ok. 12:45
  U mnie skończyło się na SMS-ie..😂

  boob Odpowiedz
 • dziwny bank. Wypełniłem wniosek, dodałem wymagane dokumenty biometryczne, wyciąg z 3 miesięcy. Kontakt z konsultantem. I…… wniosek anulowany….. Śmierdzi na odległość wyłudzeniem danych.

  mariuszemc Odpowiedz
 • Dziś podpisałam zdalnie umowę za pośrednictwem bankowości internetowej i od razu w aplikacji mobilnej Pojawiła się opcja aktywacji karty wirtualnej do mojej karty simplicity. Czy aktywacja karty wirtualnej nie wyrzuci mnie z promocji? I czy transakcje wykonywane tą kartą wirtualną będą zaliczały się do tej promocji? Bo sam regulamin o transakcjach kartą wirtualną nic nie mówi. Regulamin mówi tylko o karcie lub nośniku zbliżeniowym lub karcie dodatkowej wydanej do karty głównej natomiast o karcie wirtualnej ani słowa. Karty wirtualną oczywiście można podpiąć tylko do Google Play więc jak to faktycznie będzie traktowane?

  paolo Odpowiedz
 • Starzy klienci kk w bezcennych chwilach…dali jeszcze 1810 pkt jako nagroda rocznicowa(?)

  Kris Odpowiedz
 • działają wam transakcje zbliżeniowe? u mnie nie…co to za karta…

  mariuszemc Odpowiedz
 • Platnosc blikiem np na zalando się nie liczy?

  paolo Odpowiedz
 • Czy ktoś wie z jaki kodem mcc idą płatności za bramki na autostradzie z aplikacją autopay?
  A z jakim bez aplikacji?
  Nie chce aby citi potraktowal mi autopay jsk transakcję gotówkową.

  paolo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy