600 zł za przetestowanie karty kredytowej Citibanku

Trwa do 13.08.2024

Ruszyła promocja Citibanku skierowana tym razem do osób, które wolą wydawać kartą „grosze”, aby zgarnąć w zamian całkiem wysoką premię. Zasady promocji są banalnie proste: bank odda nam 5 zł za każdą wykonaną transakcję bezgotówkową :)

600 zł od Citibanku za kartę Citi Simplicity

Prosta oferta z kartą Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.04.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli ją aktywować przez aplikację mobilną Citi Mobile (nie przez przeglądarkę!) i… płacić! Bank zwróci nam bowiem 5 zł za każdą płatność w sklepach czy internecie dokonane w ciągu pierwszych 6 pełnych miesięcy kalendarzowych (miesiąc aktywacji konta nie liczy się). Maksymalnie możemy zgarnąć 100 zł miesięcznie (czyli za 20 transakcji), a łącznie – 600 zł.

Bank powiadomi nas o otrzymaniu nagrody do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, a jej przekazanie nastąpi w ciągu kolejnych 30 dni (zazwyczaj jest szybciej).

RRSO 22,88% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 22,88% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czyli zwrot na kartę zamiast w gotówce, tak?

  fristajlos Odpowiedz
 • Doładowania R przejdą?

  Łukasz Odpowiedz
 • Czas kupić pop corn i czytać o problemach z apką……. A może stwórzmy listę modeli telefonów na których to paskudztwo udało się zainstalować?

  jojo Odpowiedz
 • Wniosek o kartę można również złożyć w oddziale, warto to zaznaczyć w artykule

  Maku Odpowiedz
 • Kod MCC używany w terminalach płatniczych totalizator sportowy to 9406

  Citi potraktuje to jako transakcję specjalną?

  paolo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy