Tylko do piątku: 600 zł do Lidla za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Zakończona

Ledwo co ruszyła, a już jutro się kończy – mowa o promocji Citibanku, w której do zgarnięcia mamy rewelacyjne 600 zł do wykorzystania w sklepach sieci Lidl. Jak je zdobyć?

600 zł do Lidla od Citibanku

600 zł do Lidla za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Warto tu zaznaczyć, że posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Bank zaznacza również, że do oferty powinniśmy zostać zaproszeni – przynajmniej oficjalnie. Nieoficjalnie jednak zaproszenie można uzyskać podczas… rozmowy telefonicznej z konsultantem banku. Oznacza to, że do oferty można się niejako wprosić. Zresztą niczym tu nie ryzykujemy – wystarczy, że zostawimy swoje dane kontaktowe na dedykowanej stronie promocji, a konsultant oddzwoni i wyjaśni co i jak, aby wszystko było zgodne z regulaminem. Przetestowane. Zresztą podobna informacja pojawiła się na stronie promocji:

Wysłaliśmy Ci wiadomość o promocji w systemie bankowości internetowej, e-mailem bądź SMS-em? Zostaw swoje dane kontaktowe. Nasz doradca oddzwoni do Ciebie i omówi wszystkie szczegóły. Nie masz jeszcze takiej wiadomości? Nic nie szkodzi! Jeśli spełniasz wszystkie inne warunki zawarte w regulaminie, doradca zaproponuje rozwiązanie.

W ciągu 10 dni od złożenia wniosku o kartę powinniśmy również dostarczyć swoje dokumenty dochodowe – na przykład przez stronę banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić proste warunki:

 • aktywować ją przez bankowość mobilną Citi Mobile (nie przez przeglądarkę!)
 • zalogować się do bankowości mobilnej nie później, niż do pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy

Najważniejsze jednak, aby wykonywać co miesiąc płatności kartą na min. 300 zł. Bank przyzna nam bowiem kartę podarunkową o wartości 200 zł do wykorzystania w Lidlu za każde dwa miesiące, w których spełnimy te warunki. Oznacza to, że jeśli co miesiąc, przez pół roku, będziemy wykonywać transakcje kartą na min. 300 zł, to zgarniemy pełną premię w wysokości 3 x 200 = 600 zł. Pierwszym miesiącem spełniania warunków jest miesiąc kalendarzowy następujący po miesiącu podpisania umowy.

Na koniec dodam, że miejsce transakcji nie ma znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle.

Informację o zgarnięciu nagrody otrzymamy przez bankowość internetową do końca 3., 6. lub 7. miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia warunków. Nagroda zostanie wysłana w ciągu kolejnych 60 dni (choć z doświadczenia wiem, że Citi wysyła nagrody znaczenie szybciej).

Ważność karty podarunkowej wyniesie 6 miesięcy. Będziemy mogli z niej korzystać wielokrotnie, aż do wyzerowania salda.

RRSO 11,46% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 11,46% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym (co zresztą pokrywa się z warunkami uzyskania nagrody).

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Nie ma problemu z rezygnacją z karty po pierwszym roku? Tzn by nie płacić tych 12 zł?

  dariusz2 Odpowiedz
  • Chyba jedyny jaki jest to to, że… Citi lubi dać ofertę retencyjną aby klient został (więc finalnie karty nie zamyka). A tak to nie, nie ma problemu.

   Michał
 • Po pół godziny na telefonie z konsultantką okazało się że odrzucili bez podania przyczyny. Pierwszy raz kiedy ktoś mi odmówił. Ciekawe co było faktyczną przyczyną 😉

  crs84 Odpowiedz
  • Niestety, karta kredytowa = bank może odrzucić wniosek bo tak mu wyliczy algorytm :/

   Michał
  • Za dużo produktów kredytowych w ostatnim czasie i kwalifikacja do kategorii klientów ryzykownych. Możesz mieć nawet świetną zdolność kredytową i BIK powyżej 80 punktów ,i wszystko na czas spłacać i odrzucą w niektórych bankach.

   Są różne przyczyny. Najcześciej brak zdolności lub słaby bik. Ale w przypadku wisienek agresywnie biorąc wiele promocji jest też ten.

   Dominik
  • Tylko Twisto i KK Millenium, obie z niewielkimi limitami, łącznie niższymi niz wynagrodzenie. Bik ok, UoP z długim stażem, 2+2. Już tam pół biedy ze straconym czasem, ale to oni sami mnie do tej promocji zapraszali smsami 😉

   crs84
  • Chcesz się odegrać za zmarnowanie Twojego czasu? ;-)
   No to dajesz: https://panoptykon.org/prawo-do-wyjasnienia

   mjm
  • Heheh, dobre. Naprawdę dziwne z tą odmową u @crs84, mi wiele razy odmawiano, ale problemem był np. brak uop, bywało też, że miałem już 200 kzł limitów kredytowych. U @crs84 to nie o to chodzi, fajnie byłoby się dowiedzieć, o co. 😀

   Don Quijote de la Mancha
  • To dobry kierunek zmian, bo nie będą mogli odpowiedzieć, że jest pan za stary, albo ma za dużo dzieci, ale pewnie pewnie coś wymyślą ;)

   abc
 • Po zarejestrowaniu się w promocji dostałam sms z informacją, że nie spełniam podstawowych warunków regulaminu oferty. Jednakże od dwóch dni naparzał do mnie jakiś numer, wyświetlający się jako „podejrzenie SPAM”. gdy w końcu dziś odebrałam okazało się, że to przemiła Pani z Citi z rzeczoną promocją 600zł do Lidla.
  Weryfikację przeszłam pozytywnie, rozmowa zakończyła się na tym, że na maila dostanę linka do platformy przez którą mam przesłać dokumenty dochodowe. po kilku godzinach sms od Citi „dziękujemy za dostarczenie dokumentów” (żadnego maila nie dostałam i nic nie wysłałam), po chwili kolejny „Prosimy o wysłanie dokumentów do karty kredytowej na maila kartakredytowa….małpaCiti.com
  Czy komuś udało się sfinalizować umowę? Bo zaczynam podejrzewać, że ktoś mnie w coś wkręca…

  klaudi Odpowiedz
 • Jak aktywowałem kartę przez bankowość internetową zamiast przez bankowość mobilną, to już po nagrodzie? Teraz doczytałem regulamin drobnym druczkiem i tam pisze, że trzeba aktywować przez CitiMobile… ja pierniczę.

  Wojciech Odpowiedz
  • Na stronie Citibanku może jest drobnym druczkiem, ale w powyższym wpisie jest… wytłuszczone (z dodatkowym wykrzyknikiem).

   Michał
  • Mam to samo. Czy jest pewno, że to uniemożliwia otrzymanie premii po spełnieniu reszty warunków?

   Hanczi_Panczi
  • Ja za to po otrzymaniu karty nie mogę jej aktywować w aplikacji Citi mobile. Pojawia się błąd „nie jesteśmy w stanie zrealizować prośby, prosimy spróbuj ponownie później.” Próbowałem na dwóch różnych telefonach i od wczoraj to samo. Na razie cisza ze strony banku.

   nicramer
 • Jaki jest limit kredytowy uprawniający do nagrody? W trakcie wniosku konsultant mnie nie pytał o jaki limit chcę zawnioskować, a na dokumentach do akceptacji widzę bardzo wysoki limit. Wolałbym to zmienić do najniższego uprawniającego do odbioru nagrody.

  Taki jeden Odpowiedz
  • Mi powiedział, że najniższy, łapiący się na nagrodę to coś ponad 5tys., bodajże 5,2tys.

   Tohm
  • Akceptujesz limit, który dają (na podstawie dokumentów dochodowych – są wymagane przez regulamin). Po podpisaniu umowy możesz obniżyć limit.

   Michał
 • Czy płatności przez Google Pay są brane pod uwagę w promocji?

  czajkis Odpowiedz
 • Czy ktoś już dostał nagrodę? 1 grudnia była informacja że uzyskałem, do dnia dzisiejszego w skrzynce nic nie ma
  Czy ktoś wie, w jakiś sposób wysyłają nagrodę?

  PanD Odpowiedz
  • A w wiadomości nie miałeś informacji, że zostanie wysłana na adres korespondencyjny?
   A poczta jak działa to wiemy, ja dziś dostałem listy z banku z 7 stycznia.

   Andy59
 • Ktoś już jest szczęśliwcem?

  Andy59 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy