HIT: 600 zł w bonach Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (krótki okres karencji!)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku, która niezmiennie cieszy się wysokim zainteresowaniem. W zamian za zawarcie umowy o kartę kredytową nowi klienci mogą zgarnąć aż 600 zł w formie bonów Allegro!

600 zł na Allegro za kartę Citi Simplicity

600 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która:

 • nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 3.03.2022 oraz
 • jeśli posiadała taką kartę wcześniej i zamknęła ją po 1.01.2019, to umowa musiała trwać dłużej, niż 24 miesiące

Łatwo zauważyć, że okres karencji jest baaardzo krótki! Równocześnie bank wyklucza osoby, które miały kartę w przeszłości i zamknęły ją po 1.01.2019 – ale pod warunkiem, że umowa trwała krócej niż dwa lata.

Przykładowo jeśli wyrobiliśmy kartę Citibanku w jakiejś promocji w latach 2017-2018 i zamknęliśmy umowę po niespełna dwóch latach, to jesteśmy wykluczeni z tej oferty. Jeśli umowę zamknęliśmy po ponad dwóch latach (np. w roku 2020) to wszystko jest OK i możemy korzystać z oferty. Oczywiście jeśli zamknęliśmy kartę przed 1.01.2019 to również możemy brać udział w promocji.

Warto również zaznaczyć, że posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 5000 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. Bank przekaże nam bowiem voucher do wykorzystania na Allegro o wartości 200 zł za spełnienie tych warunków w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy).

Kolejne 400 zł otrzymamy za spełnianie warunków w kolejnych miesiącach – po 100 zł za każdy kolejny miesiąc, w którym wykonamy płatności na min. 300 zł.

Przykładowo podpisując umowę o kartę w maju warunki spełniamy od czerwca do grudnia.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod danej karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Będziemy jej mogli używać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda.

RRSO 19,91% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 19,91% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy da się sprawdzić, bez dzwonienia na infolinię, kiedy zamknęło się poprzednią kartę?

  AdamKot Odpowiedz
  • .

   Salus1993
  • Chyba jedyna inna opcja to otworzyć swój zeszyt / excel i sprawdzić swoje zapiski kiedy się zamknęło :)

   Michał
  • Ewentualnie dane z BIK, te w płatnym pakiecie lub kopia danych za free raz w roku

   Dzikus
  • tak sprawdza ci po weryfikacji pesel itp, no moge sie ubiegac widac ;) mialem 24+ mc ha!

   Krzychoooo
 • Jest jakiś minimalny limit, który trzeba mieć na karcie? Chyba można w trakcie promocji zmniejszyć z tego co domyślnie oferują (czyli pewnie pod korek)?

  Rafał Odpowiedz
  • Tak, od razu możesz zmniejszyć pisząc do nich przez system i wybierając odpowiednia opcje z formularza, minimum to chyba 5k ? jak dobrze pamiętam, w każdym razie ja na tyle zmniejszyłem z limitu „pod korek” Drugi sposób to zaniżenie zdolności – odpowiednio dostosowując dochody i wydatki w formularzu 😄 ale wtedy i tak dają przeważnie więcej niż minimum

   JoX
 • Takie pytanko, co w sytuacji kiedy bank nie wywiązuje się z warunków promocji i po spełnieniu warunków nie wypłaca premi?

  Gregor Odpowiedz
 • Ktos wie czy da sie TA promocje polaczyc z poleceniem konta? Opcja z przejsciem przez polecenie (gdy na samym poczatku pyta o kod polecenia) ma regulamin chyba II edycji, a to z bloga juz 3 edycje… Mam w rodzinie CiTi polecajacego i chcemy zgarnac dodatek. Musze miec edycje z karencja zniesiona gdy mialem karte >24mc czyli chyba tylko 3 edycja sie lapie.

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Voucher do Allegro nie trzeba wykorzystać jednorazowo ? Czyli w 1 roku użytkowania karty po wydaniu 300 zł miesięcznie brak będzie opłaty za kartę i można ją zamknąć ?

  aaal Odpowiedz
 • co znaczy „zabrania się ułatwiaczy”? czy kod MCC 6300 to „ułatwiacz”?

  Michał Odpowiedz
 • Wydanie w miesiącu 300 zł jeśli nie zbiegnie się z okresem rozliczeniowym nie zwolni z opłaty 12 zł Właśnie mi potrącono 12 mimo że pierwsza kk do mnie nie dotarła a druga tuż przed wyjazdem na urlop

  aaal Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy