HIT! 600 zł w bonach Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (krótki okres karencji!)

Ruszyła promocja Citibanku, w ramach której nowi klienci mogą zgarnąć aż 600 zł w formie bonów Allegro! Co więcej, okres karencji jest bardzo krótki, a zasady promocji są bardzo proste – wystarczy, że zawnioskujemy o kartę kredytową Simplicity i będziemy nią wydawać po 300 zł miesięcznie :)

600 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

600 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2021. To świetna wiadomość – okres karencji jest bardzo krótki! Warto również zaznaczyć, że posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji.. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 500 promocyjnych wniosków! Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski. Najprawdopodobniej jednak wyczerpie się ona dość szybko.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. Bank przekaże nam bowiem voucher do wykorzystania na Allegro o wartości 200 zł za spełnienie tych warunków w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy).

Kolejne 400 zł otrzymamy za spełnianie warunków w kolejnych miesiącach – po 100 zł za każdy miesiąc, w którym wykonamy płatności na min. 300 zł.

Przykładowo podpisując umowę o kartę w styczniu warunki spełniamy od lutego do sierpnia.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod danej karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Będziemy jej mogli używać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda.

RRSO 15,32% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 15,32% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • widzę ze chcą zatrzymać klienta na dłużej, w zasadzie 7 m-c trzeba trzymać kartę by skorzystać z pełnej promocji

  stalker Odpowiedz
 • A można podpisać kurierem umowę?

  Icoram Odpowiedz
  • Można, ale po co sobie utrudniać? Zadają pytania na podstawie posiadanych produktów w BIK i wysyłania umowę do zatwierdzenia na e-mail.

   Mateusz
 • „Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.”

  O jaką kwotę w takim razie wnioskować żeby załapać się bez problemu do tej promocji?

  Konrad Odpowiedz
  • Jeśli mnie pamięć nie myli to Citi (zazwyczaj?) proponuje pełny limit za okazaniem dokumentów albo niski limit bez dokumentów. No i opcja numer 2 ma taką wadę, że jeśli nie przekażemy dokumentów dochodowych to… nie spełnimy warunku regulaminu:

   w terminie 10 dni roboczych od dnia złożenia Wniosku o wydanie Karty, dostarczą wymagany przez Bank, czytelny i aktualny dokument dochodowy potwierdzający deklarowane na wniosku o produkt dochody

   Michał
 • no nie da się niestety złożyć wniosku on-line …tylko zostawić dane i czekać na telefon od konsultanta … co czyni mocno wątpliwą możliwość wyrobienia się w 500 wnioskach … Promo widmo ? ;-)

  JoX Odpowiedz
  • Spokojnie, mam potwierdzenie, że będzie dobrze i będę miał info o ew. wyczerpaniu puli od razu jak to nastąpi. Nigdy z tym nie było problemów w Citim.

   Michał
  • No ok, ale jak będzie liczona ta kolejność 500 wniosków … mamy weekend i po z oddzwanianiem różnie … a 500 wniosków to mało … jak złoży 100 to kto wygrywa a kto zakłada i nie dostanie bonu? wyścig w którym decyduje co ? koljnośc wysłania formularza/odebrania telefonu/ zakończenia całej procedury ;-) ? Wszędzie w reklamach jest Aplikuj On-line, zrób selfie itd. … a jak zwykle w tym siermięznym banku analogowa droga przez mękę … w dodatku nie za szybko to pewnie nastąpi, … no ale nagroda zacna ;-)

   JoX
  • Proszę Cię, 1 wniosek w trakcie rozmowy tel jest procesowany 30-45 min, zakładając, że do obdzwonki mają w weekend 4 pracowników na 8 godzin wykonają pod warunkiem udanych połączeń i trwania do 30 minut max 64 wnioski, z których nie wszystkie zakończą się decyzją pozytywną. Chcąc przeprocesować ponad 500 wniosków musieliby jutro posadzić 40 pracowników. Wg mnie nierealne. A co do limitu równo 500 to nie wierzę w ich dokładnośc, czytaj w mojej ocenie zamkną promocję jak po prostu przekroczą 500 i to ktoś zauważy :) nie ma żadnych terminów kto pierwszy wniosek / umowa / warunki – to jest Citi Bank i tam wszystko rządzi się swoimi prawami :)

   Dzikus
 • Jakie dokumenty potwierdzające dochód trzeba przedstawić?
  Musi być coś od pracodawcy czy wystarczą wyciągi?

  Bart Odpowiedz
 • W Regulaminie jest napisane, że promocja obowiązuje od 17 stycznia. Nie za szybko składamy te wnioski?

  Marek Live Odpowiedz
  • Nie dostałbym informacji bezpośrednio od samego banku o promocji, która jeszcze nie jest uruchomiona. Nie będzie problemu :)

   Michał
  • Dla pewności spytałem bank i działa to tak, że na stronie promocji zostawiamy do siebie dane kontaktowe, a konsultant oddzwoni dopiero w poniedziałek i wtedy de facto złożymy wniosek o kartę.

   Michał
 • Udało się komuś złożyć wniosek (wysłać formularz zgłoszeniowy)?. Próbowałem wysłać formularz ok godz 1 15.01.2022 i się nie powiodło (komunikat na stronie banku: „Wystąpił błąd podczas wysyłania wniosku. Spróbuj jeszcze raz później”).

  nowek Odpowiedz
 • A dopiero co przyjąłem ich ofertę na zatrzymanie (100 zł) Chyba bardziej się opłaca jednak z nimi pożegnać i przeczekać ten rok by móc znowu być nowym klientem.

  Robben_11 Odpowiedz
  • @ Robben_11 Dzwoniłeś do nich czy złożyłeś wypowiedzenie?

   Bogusia
  • Ja zlozylem wypowiedzenie i przez miesiac nie bylo zadnego kontaktu. 28 dnia napisalem, ze chce wycofac wypowiedzenie. Pewnie sprobuje ponownie. Karta lezy i tak nieuzywana, bo mam inne lepsze :) Widac im nie zalezy. Moze faktycznie lepiej zrezygnowac z karty i po karencji wnioskowac ponownie.

   keton
  • Historycznie patrząc to okresy karencji robią roczne. Jak w ramach utrzymania proponują premię, gdzie wypłacą Ci szybko i będziesz mógł zamknąć kartę bez problemu przed zakończeniem danego roku to lepiej skorzystać ;)

   Mateusz
 • Pytanie, czy da się połączyć z programem poleceń

  konwicki Odpowiedz
 • W opisie jest błąd.
  Regulamin: Voucher może zostać zrealizowany tylko raz w jednej płatności za Towar w ramach Transakcji, przy czym może być to Transakcja
  dotycząca jednego lub kilku Towarów pochodzących od jednego lub wielu sprzedających, za które dokonana zostanie jedna płatność.
  LS: Kod danej karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Będziemy jej mogli używać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda.

  Fajka Odpowiedz
  • Jednak mój błąd: W przypadku, gdy kwota wykorzystana przy Transakcji jest niższa niż wartość użytego vouchera, Uczestnik otrzyma nowy Voucher,
   który zostanie przypisany do jego Konta w Allegro, o nowej wartości, równej tej jaka pozostała po wykorzystaniu pierwotnego
   Vouchera.

   Fajka
 • Akurat we wrześniu 2020 roku zamknięta karta, no to formularz wysłany. Czekamy na telefon!

  Mateusz Odpowiedz
 • Czy ktoś się orientuje czy dadzą kartę osobie na rencie/ świadczeniu przedemerytalnym ? Wyrobiłbym na teściów bo 1200 zł drogą nie chodzi, ale nie wiem czy dadzą?
  Michał Admin wiesz coś?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy