HIT! 600 zł w bonach Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (krótki okres karencji!)

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku, w ramach której nowi klienci mogą zgarnąć aż 600 zł w formie bonów Allegro! Co więcej, okres karencji jest bardzo krótki, a zasady promocji są bardzo proste – wystarczy, że zawnioskujemy o kartę kredytową Simplicity i będziemy nią wydawać po 300 zł miesięcznie :)

600 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

600 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2021. To świetna wiadomość – okres karencji jest bardzo krótki! Warto również zaznaczyć, że posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji.. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 500 promocyjnych wniosków! Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski. Najprawdopodobniej jednak wyczerpie się ona dość szybko.

Aktualizacja (21.01): dziś, w godzinach popołudniowych, promocja została zakończona. Zgłaszanie się kolejnych osób nie jest już możliwe.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. Bank przekaże nam bowiem voucher do wykorzystania na Allegro o wartości 200 zł za spełnienie tych warunków w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy).

Kolejne 400 zł otrzymamy za spełnianie warunków w kolejnych miesiącach – po 100 zł za każdy miesiąc, w którym wykonamy płatności na min. 300 zł.

Przykładowo podpisując umowę o kartę w styczniu warunki spełniamy od lutego do sierpnia.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod danej karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Będziemy jej mogli używać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda.

RRSO 15,32% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 15,32% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dostałem dzisiaj pierwszy wyciąg do KK, pobrali oczywiście 12 PLN za obsługę karty mimo wydanej kwoty 300 PLN. Ktoś może orientuje się kiedy owe 12 PLN jest zwracane zgodnie z regulaminem promocji? Pozdrawiam.

  diego Odpowiedz
  • Również mam ten sam problem. Miesiąc temu pobrali 12zł pomimo że wydałem z 600zł.
   Do dziś nie dostałem żadnego zwrotu, natomiast dostałem smsa z groźbą że karta przestanie działać jak nie zapłacę tych 12zł.
   Ktoś miał podobnie?

   Michał
  • Kwotę zapłać a opłatę zwrócą na następnym wyciągu.

   Mateusz
 • Mnie dopiero na drugim wyciągu policzyli, zwrot za 2 dni:
  18.03.2022 12,00 zł OPŁ. ZA WYD. I OBSŁ. KARTY PŁAT. GŁÓWNEJ
  20.03.2022 ­12,00 zł ZWROT OPŁATY ZA KARTE DLA AKTYWNYCH

  Obrót mam normalny (bez kombinowania) >2k

  abc Odpowiedz
 • Dzięki za informację, również obrót mam normalny. Skoro więc wczoraj pobrali, to jutro mogę się spodziewać zwrotu. Jeśli nie to pójdzie reklamacja…

  diego Odpowiedz
 • Czy ktoś już dostał bon? U mnie nadal brak

  paskur Odpowiedz
  • Ty tak serio? Promocja ruszyła w styczniu więc pełne miesiące to luty-kwiecień, bon dopiero w maju

   Jasiu
 • Czy ma ktoś z Państwa taki sam problem jak ja i nie otrzymał umowy na maila? Nie mogę się przez to zalogować do bankowości internetowej ponieważ nie znam nazwy użytkownika. A informacja o przyznaniu nagrody i bony maja być dostępne na poczcie w bankowości…

  Mat100 Odpowiedz
 • Dzięki wszystkim za pomoc 😉

  Mat100 Odpowiedz
 • Czy ktokolwiek dostał informacje w systemie bankowości o przyznaniu nagrody za obroty w lutym?
  Z warunków promocji wynika, że takie info powinno się pojawić do końca marca, a przekazanie bonów do końca maja…

  Konrad Odpowiedz
  • Przeczytaj raz jeszcze

   Mateusz
  • Jeśli podpisywałeś umowe w styczniu, to w lutym, marcu, kwietniu spełniasz warunki i bon dostajesz do końca maja.
   Jeśli podpisywałeś umowe w lutym to w marcu, kwietniu i maju spełniasz warunki i bon dostajesz do końca czerwca.
   itd.

   Michał
  • Michał, na pewno? W regulaminie jest mowa, że do końca maja otrzyma wiadomość o spełnieniu warunków a dopiero od otrzymania wiadomości liczone jest maksymalnie 60 dni do wysłania nagrody.

   Mateusz
  • Tak, przepraszam, mała pomyłka.
   Dostanie informację a potem po 60 dniach voucher od otrzymania informacji o przyznaniu nagrody.
   Dzięki za celną uwagę

   Michał
 • Ok, wszystko jasne, czyli do końca maja będzie info o nagrodzie, a najpóźniej do końca lipca przekażą bony.
  Choć zapewne będzie to na początku lub w połowie czerwca.
  Dzięki za pomoc
  Czekamy 😁

  Konrad Odpowiedz
 • Data: 2022/05/07

  „Drogi Kliencie

  Dziękujemy za udział w ofercie Citi Handlowy.

  Z przyjemnością informujemy, że spełniłeś wszystkie warunki niezbędne do otrzymania elektronicznej karty podarunkowej („Voucher”) o wartości 200 zł do allegro.pl.

  Voucher zostanie wysłany poprzez wiadomość w serwisie Citibank Online najpóźniej do 60 dni od daty otrzymania wiadomości informującej o spełnieniu warunków.

  Z poważaniem,
  Zespół Citi Handlowy „

  Mateusz Odpowiedz
 • ja też mam. Z datą 7.05. Niestety ten śmieszny bank ciągle działa fatalnie. Apka mobilna chyba najgorsza ze wszystkich. Nie dostałem żadnego powiadomienia ani na maila ani do aplikacji o tym że czeka na mnie wiadomość w systemie. Ech, zebrać bonusa i uciekać ;)

  abc Odpowiedz
  • Płacicie kartą podpiętą pod google pay czy plastikiem? Bo w regulaminie promocji tak napisali, że plastikiem płacę z „ostrożności procesowej” :)

   qaz
  • a skąd ta ostrożność procesowa się wzięła?

   Mateusz
 • googlem, plastiku chyba ani razu nie użyłem. No i online (podpiąłem pod allegro).

  abc Odpowiedz
 • jest tu ktoś, kto też podpisał umowę w styczniu, spełnił warunki, a nie dostał jeszcze wiadomości o przyznaniu nagrody?

  m. Odpowiedz
 • Ja też nie mam wiadomości :(

  Hanna Odpowiedz
 • Ja też nie mam wiadomości o przyznanej nagrodzie.

  Hanna Odpowiedz
 • Czy ktoś z tych co otrzymał wiadomość dostał bon?

  simrisham Odpowiedz
  • U mnie przyszedł dziś rano (wiadomość dostałem 9 maja).

   Jacek_A
  • Ja też mam. Mają błąd w treści wiadomości, bo voucher jest wielokrotnego użytku.

   Mateusz
 • Nadal nie mam wiadomości w sprawie przyznanej nagrody..
  Czy są tez takie osoby?

  Hanna Odpowiedz
  • Ja wiadomość o przyznaniu dostałem 7 maja a voucher wpadł dopiero dzisiaj 27 maja.
   Także cierpliwości :D

   Michał
  • Ja nie otrzymałam info o przyznanej nagrodzie nawet..

   Hanna
  • Jak wysyłali info to wszystkim w jednym dniu. Na pewno Pani spełniła warunki? Karencja, transakcje ułatwiające obrót?

   Mateusz
  • Tak spełniłam.
   no nic jutro napiszę reklamację.

   Hanna
  • Raczej nie wysyłali info wszystkim w jednym dniu. Zobaczcie powyżej na komentarze. Mnie wysłali 7 maja potwierdzenie a komuś 9 maja i oboje dostaliśmy vouchery już.

   Michał
 • Ktoś dostał info o drugiej nagrodzie?

  simrisham Odpowiedz
 • jest info o drugiej nagrodzie

  simrisham Odpowiedz
 • Dostałem wczoraj info o pierwszej. :)

  qaz Odpowiedz
 • potwierdzam info o 2 nagrodzie

  Mateusz Odpowiedz
 • i ja potwierdzam informację o pierwszej nagrodzie :)

  karoNet Odpowiedz
 • Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?
  Informacja o 1 nagrodzie była 7 mają, voucher dostałem 31 mają.
  Mamy 3 lipca i brak informacji o 2 nagrodzie pomimo że natrzaskalem z 5k w maju i ze 3k w czerwcu.

  Michał Odpowiedz
 • Ja wprawdzie dostałem informację o przyznaniu drugiej nagrody, jednak samej nagrody ciągle brak.

  simrisham Odpowiedz
  • Nagrody nadal brak a tu pewnie zaraz mail o spełnieniu warunków w czerwcu :D

   Mateusz
  • Widać po komenatarzach w innych ich promocjach, że Citi coraz bardziej gra na czas ;)

   simrisham
 • Mamy nagrodę nr 2:)

  Jacek_A Odpowiedz
 • Przyszła informacja o spełnieniu warunków za czerwiec

  simrisham Odpowiedz
 • Tak jest, ale jeszcze nie przysłali bonu na 200pln za poprzednie 3mce xD

  qaz Odpowiedz
  • a nagrodę nr 2 dostałeś?

   simrisham
  • Tak jak napisałem, dostałem w zeszłym miesiącu info o przyznaniu nagrody 200pln, a dzisiaj jest info o przyznaniu nagrody 100pln za czerwiec, mają 60 dni na wysłanie bonu więc czekam.

   qaz
 • U mnie info o nagrodzie nr. 200 zł. i o nagrodzie nr. 2 100 zł, ale jeszcze ani jednego kodu nie dostałem.

  Konrad Odpowiedz
  • Miało być tak:
   U mnie info o nagrodzie nr. 1 – 200 zł. i o nagrodzie nr. 2 – 100 zł, ale jeszcze ani jednego kodu nie dostałem.

   Konrad
  • Może warto już odezwać się do BOK. U mnie info o nagrodzie 200zł przyszło 15.06. Voucher dostałem 9.07. Info o drugiej nagrodzie dostałem 15.07.

   jatsek
 • Jest drugi bon na 100 zł…

  Jacek_A Odpowiedz
 • wpadło info o spełnieniu warunków w lipcu i kolejnym bonie

  Daw Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy