HIT powraca: 600 zł w gotówce za wyrobienie karty kredytowej Citibanku!

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku z bardzo wysoką premią na start. W zamian za wyrobienie karty kredytowej zgarniemy aż 600 zł – i to w gotówce! Nie warto się jednak zbytnio ociągać: pula promocji jest ograniczona.

600 zł w gotówce od Citibanku

600 zł za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 1000 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. Bank przekaże nam bowiem 200 zł w gotówce za spełnienie tych warunków w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy).

Kolejne 400 zł otrzymamy za spełnianie warunków w kolejnych miesiącach – po 100 zł za każdy kolejny miesiąc, w którym wykonamy płatności na min. 300 zł.

Przykładowo podpisując umowę o kartę w czerwcu warunki spełniamy od lipca do stycznia.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni bank przeleje nam środki na rachunek karty – choć z doświadczenia wiem, że odbywa się to zazwyczaj znacznie szybciej.

RRSO 22,29% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 22,29% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Miesiąc temu SMS w analogicznej promocji że wniosek zatwierdzony, wszystkie dokumenty ok i czekać na kuriera. Do dzisiaj cisza.

  crs84 Odpowiedz
 • Czy o wyczerpaniu puli jest jakiś komunikat?

  Andy59 Odpowiedz
  • Tak, zamkną wtedy możliwość wnioskowania. Ale spokojnie, ostatnio taka sytuacja miała miejsce w styczniu, kiedy pierwszy raz odpalili promocję z tak wysoką premią i wszyscy się rzucili :)

   Michał
 • Jak rozumieć zapis regulaminu Odstąpienie od Umowy Kartę stanowi jednocześnie rezygnację z udziału w Ofercie i utratę prawa do Nagrody. Czy rezygnując z karty np. po roku czasu nagrody są do zwrotu ?

  InfoBank Odpowiedz
  • Nie, odstąpić od umowy (anulować wniosek o nią) można w ciągu 14 dni od zawarcia umowy o nią. Po roku możesz wypowiedzieć kartę tylko – czyli zrezygnować z niej.

   Ja123
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy