HIT! 660 zł na co chcesz za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku z bardzo wysoką premią za wyrobienie karty. Co więcej: tym razem premię możemy otrzymać dosłownie w dzień odebrania karty! Wszystko dzięki całkowitemu odwróceniu zasad promocji w stosunku do tego, co znamy. Zamiast spełniać przez kilka miesięcy warunki w celu uzyskania premii tym razem premię otrzymujemy niejako na start, a dopiero później spełniamy warunki!

660 zł za wyrobienie karty Citi Simplicity

660 zł za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2019. Posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 2000 promocyjnych wniosków, dlatego warto się śpieszyć. Zasada jest prosta: jeśli strona promocji działa i pozwala na złożenie wniosku – to łapiemy się do limitu. Jeśli pula zostanie przekroczona – kolejne wnioski nie będą mogły być składane (natomiast te, które zostały złożone ale nie zostały jeszcze obsłużone o bank są uwzględnione w limicie).

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Oprócz tego konieczne jest wykonanie dowolnej płatności kartą za zakupy na min. 600 zł do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego (następującego po miesiącu zawarcia umowy), a następnie, po zaksięgowaniu, rozłożenie jej na 12 rat w planie spłat Komfort (najpóźniej do ostatniego dnia kalendarzowego miesiąca, w którym została wykonana). Rozłożenia można dokonać dosłownie w kilku kliknięciach za pomocą aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej.

Cała promocja polega bowiem na tym, że Citibank chce niejako spłacić za nas raty od tego typu transakcji. Przy obecnych stopach procentowych wartość raty dla transakcji 600 zł wyniesie nieco ponad 53 zł miesięcznie (łącznie ok. 640 zł). Bank będzie więc nam zwracał po 55 zł miesięcznie niejako spłacając poniesiony wydatek (o ile wyniósł 600 zł lub nieco powyżej). Oczywiście przy podwyżce stóp procentowych raty też pójdą nieco w górę, ale jest mała szansa że przekroczą 55 zł (stopa referencyjna musiałaby wynieść ok. 5% – obecnie jest to 2,75%). Mimo wszystko jest na to zapas.

Czy transakcja rozłożona na raty musi wynosić 600 zł? Nie. Musi wynosić minimum 600 zł, więc może być również na wyższą kwotę. Aby jednak najefektywniej wykorzystać warunki promocji warto się zastanowić, czy nie możemy kupić czegoś dokładnie za 600 zł – np. bony paliwowe czy karty podarunkowe, a następnie wykorzystać je sobie już „na spokojnie”. Pamiętajmy jedynie, aby były to „normalne” zakupy – z promocji wykluczone są bowiem transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych. Każde realne zakupy np. na stacjach paliw, w sklepach, marketach czy internecie będą OK.

No dobrze, a jakie są warunki promocji o których pisałem we wstępie? Aby otrzymać 55 zł zwrotu miesięcznie powinniśmy wykonać w danym miesiącu transakcji na min. 300 zł – czyli w miarę aktywnie korzystać z przyznanej karty kredytowej. Oczywiście na podanych wyżej zasadach, czyli dokonując realnych zakupów.

RRSO 15,87% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 15,87% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu!). W przypadku tej promocji oprocentowanie dotyczy również transakcji na min. 600 zł (choć będzie nieco niższe – na moment tworzenia tego wpisu wynosi 12,5%).

Oczywiście pozostałe transakcje kartą nie muszą być rozkładane na raty – jeśli z karty będziemy korzystać mądrze i spłacać ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie będzie. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo nawet przez 50-60 dni.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 15 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym. Dobrze się składa, bo dokładnie tak suma wydatków jest wymagana do odebrania zwrotu 55 zł (który niejako pokryje wysokość raty od 600 zł).

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Co z widocznymi w TOiP opłatami za plan ratalny Komfort? Są one tylko teoretyczne – Citibank nie pobiera obecnie tych opłat. Uczestnicy promocji nie będą również nimi obciążani.

Nie przegap!

Komentarze

 • Kupuję towar za 600 więc skąd 660 zł zysku z promocji skoro część premii idzie na odsetki należne za rozłożenie zakupu na raty?

  zenek64 Odpowiedz
  • Wpłacasz sobie te 600 zł na 10 % i już masz :D Michał nie naginaj rzeczywistości w krzykliwym tytule, chyba nie pracujesz w tym banku 😀 W niczym ta promka nie jest lepsza od poprzedniej poza dłuższym okresem karencji i czasem trzymania karty …

   JoX
  • No chyba jest lepsza. W poprzednich promocjach trzeba było czekać 3-4 miesiące na to żeby dostać jakiś konkretny model telefonu, projektora albo bony. Tu nie czekasz, tylko sam wybierasz co chcesz sobie kupić za 600zł, a Bank to za Ciebie spłaci łącznie z odsetkami. Warunki są banalne, chyba każdy ma w miesiącu wydatki na 300zł, więc co za problem płacić za nie kartą.

   Staszek90
  • Zenek64, bo przyjelo sie ze w promocjach podajemy maxymalna kwote „brutto” ktora moze byc wyplacona przez bank a oddzielnie podajemy mozliwe oplaty (ktore nie zawsze dla kazdego sa mozliwe do unikniecia). Nie zauwazylem zebys oprotestowal opisy innych promocji gdzie jest podawany procent zwrotu lub konkretna kwota zwrotu mimo ze nie da sie uniknac oplaty za produkt bankowy albo koszt unikniecia oplaty moze byc nieoplacalny dla niektorych osob np toyota/tmub.

   JoX, w tym jest lepsza ze poprzednia promocja 600 zl w bonach allegro zakonczyla sie miesiac temu a na zebranie wszystkich bonow trzeba poczekac do konca lata. Z innych promocji citi mozna dostac teraz max 400 zl (znowu bony i dopiero za kilka miesiecy).
   Tutaj od razu mozesz dostac darmowe zakupy za 600 zl albo kto bardziej pomyslowy to wyda tylko 100 zl a reszte sobie zatrzyma na co innego. Biorac pod uwage ze citi daje duzy limit to na samych odsetkach z wyzerowanej karty mozesz zarobic dodatkowo kilkaset zlotych.

   aaaa
 • Cashback jest 660 zł, może się da zrobić, żeby zmniejszyć te raty jakoś, np. nadpłacić…?

  K Odpowiedz
  • No niby 660 tylko wszystko ponad 600 to w najlepszym wypadku na zero wychodzi (a może teoretycznie na minus) … bo raczej nikt z tego forum nie szuka takiego przymusowego „kredytu”😀 Nie widzę możliwości obejścia na ten moment ale pytania zasadne …

   JoX
  • Udział w Ofercie nie wyłącza prawa do przedterminowej spłaty Planu Spłat Ratalnych „Komfort” natomiast stanowi ona rezygnację z udziału w Ofercie i utratę prawa do Nagród

   Czyli dają 660 zł, spłaca się jakieś 640 zł, ale 600 zł zostaje w kieszeni (nie trzeba normalnie spłacać), czyli zarobek to ok. 20 zł za robienie wydatków na 600 zł na początku i potem przez 12 miesięcy po 300 zł (łącznie 4200 zł)? Chyba czegoś nie rozumiem…

   Don Quijote de la Mancha
  • OK, już rozumiem, to dziwna promocja, więc pomyrdałem:
   skoro zostaje 600, to w sumie zarabia się ok. 620, czyli za płatności na 4200 to nie tak źle, choć w City za wyrobienie kk bywały dużo prostsze warunki…

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, ale promocje z nagrodami powyzej 400 zl robia 2-3 razy w roku z mala pula wnioskow i bonami do odbioru za pol roku gdy juz inflacja zje czesc ich wartosci. Oczywiscie bywaly tez wieksze nagrody np w 2016 roku odebralem tablet lenovo yoga 3 wart 850 zl (nie doczekalem sie drugiej edycji imac).

   aaaa
 • Teoria:
  1. Kupuję np. telefon za 600 zł.
  2. Spłatę rozkładam na 12 rat.
  3. Co m-c robię zakupy na co najmniej 300 zł.
  4. Bank co m-c obniża mi wydatki z wyciągu o 55 zł/ tytułem nagrody nr1/ i o 12 zł. /tytułem nagrody nr 2-opłata za kartę/.
  Faktycznie:
  1.Straszna bujanina.
  2. Kilka złotych miesięcznie/ przez 12 m-cy/ będzie więcej/ różnica między 55 zł a miesięczną ratą/
  Pytanie, bo nie pamiętam już: czy w okresie wypowiedzenia karty pobierana jest opłata za kartę? Mechanizm pobierania a następnie zwracania pobranej opłaty powoduje utratę 12 zł, który może okazać się bezbolesny ponieważ może pochodzić z nadpłaty zwrotu.

  Waldemar Odpowiedz
 • Sprytne na 12 miesięcy zostaniemy u nich.

  Prezent sami wybieramy. Czyli za 4200 dostaniemy 600 razem zwrot na około 14% :)

  Dominik Odpowiedz
 • Bardzo ciekawe są te ciągłe promocje Citi w perspektywie wycofania się banku z obsługi detalicznej.

  nsmarcin Odpowiedz
 • Czyli mogę zamówić coś sobie z Allegro w jednej transakcji za sumę równą 600 zł od kilku różnych sprzedawców?

  DamianD Odpowiedz
 • Pytanie, bo nie doczytałem. Czy jest możliwa taka „konfiguracja”:
  1) kupuje przedmiot na np. allegro za 900zł.
  2) spłacam od razu 300zł.
  3) pozostałe 600 rozkładam na 12 rat.

  Buczu Odpowiedz
 • Firme mam od 14 miesięczny… Nie przejdzie to ?

  Tomeeeeeekk Odpowiedz
 • Popełniłem błąd we wniosku (brak możliwości cofnięcia) Nie mogę teraz jednak wnioskować na nowo – ciągle przekierowuje mnie do poprzedniego. Można gdzieś zadzwonić lub napisać, żeby „ubić” poprzednią próbę?

  WSZ Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy