8,5% na lokacie dla nowych klientów w Inbank Polska

Zakończona

Brak konieczności zakładania konta oraz spełniania dodatkowych warunków to znak rozpoznawczy Inbanku, który oferuje do 8% na lokatach standardowych praktycznie bez limitu kwotowego. Bank ten postanowił jednak pójść o krok dalej i zaoferował jeszcze lepszą lokatę – z oprocentowaniem aż 8,5% w skali roku. Warunek? Tylko jedna i tylko dla nowych klientów.

8,5% na lokacie na start w Inbanku
Aby skorzystać z Lokaty na start należy być nowym klientem Inbanku – czyli osobą, która nie posiadała nigdy żadnych lokat tego banku.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o lokatę i zasilimy ją kwotą od 1000 do 50 000 zł. Czas trwania lokaty to 3 miesiące. Lokata domyślnie zakłada się jako odnawialna – możemy to zmienić na etapie zawierania umowy lub później – jednak warto pamiętać, że lokata odnawiając się założyć się na aktualnych warunkach lokaty standardowej powiększonej o bonus 0.1 p.p.

A co warto wiedzieć o Inbanku i lokatach standardowych? To, że to oferty bez haczyków. Nie ma tu bowiem konieczności posiadania konta osobistego czy lokowania nowych środków. Wystarczy, że mamy wolne min. 5000 zł i… zakładamy lokatę. Maksymalnie możemy mieć lokaty o wartości 1 000 000 zł – ale osobiście nie przekraczałbym równowartości 100 000 euro, bo do tylu mamy ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Różnica jest jedynie taka, że Inbank działa w Polsce dzięki europejskiemu paszportowi bankowemu, a swoją działalność prowadzi z Estonii. Dla mnie to nie problem – sam lokuje tam swoje środki już od kilku lat.

A ile zarobimy? W chwili obecnej na lokacie 6-miesięcznej 8% w skali roku, na lokacie 3-miesięcznej – 7,75%, a na miesięcznej – 7,25%.

Lokatę w Inbank zakładamy za pomocą szybkiego transferu (pay-by-link). Kwota maksymalna pojedynczej lokaty to 50 000 zł.

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

Nie przegap!

Komentarze

 • czyli nikt stąd się nie łapie? :-)

  sunwoj1 Odpowiedz
 • „Lokatę w Inbank zakładamy za pomocą szybkiego transferu (pay-by-link). Kwota maksymalna pojedynczej lokaty to 50 000 zł.” – Jak wygląda to od strony praktycznej – pytanie do tych którzy już korzystali z lokat In Banku.

  Shaggy Odpowiedz
  • Tak jakbyśmy np. doładowywali telefon przez „płacę z”. Tylko tu doładowujemy lokatę. Co najważniejsze: możemy to zrobić nawet o 23:55, weryfikacja odbędzie się realnie dopiero kolejnego dnia ale data lokaty zostaje z dnia opłacenia.

   Michał
  • A jakiś ograniczeń kwotowych nie będzie przy takim szybkim przelewie {to będzie Express Eliksir czy Blue Media ? } w zależności od banku z którego przelew wychodzi ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • A możemy zasilić z KK? :)

   Rafal
 • Jak myślicie? To już czas aby pomyśleć nad dłuższymi lokatami (powyżej 6 m-cy) na około 8%?

  kazik Odpowiedz
 • @kazik
  Też myślę o tym, ale jeszcze trochę za wcześnie. Zobaczymy jaki będzie rynek po 1 stycznia 2023 r. Chodzi mi o to, w szczególności, jak zareaguje RPP na wzrost inflacji w okresie styczeń- kwiecień 2023 r. Wiele się nie spodziewam, ale jeszcze jedna podwyżka stóp przez RPP o 0,25-0,50 jest bardzo prawdopodobna. Wstępnie zakładam, że na początku drugiego kwartału 2023 r. warto będzie zakładać lokaty o horyzoncie czasowym 3-6 m-cy.

  Beata2 Odpowiedz
  • Ja już wjeżdżam z lokatami na 6 miesięcy. Facto od nowego roku już obniża oprocentowanie lokat. Mam nadzieje, że inBank będzie trzymał jeszcz jakiś czas te 9% na pół roku.

   JDarecki
 • Czy komuś udało się przebrnąć przez weryfikacje przez inny bank (spoza listy)? Przedwczoraj zrobiłem przelew zgodnie z instrukcją, wczoraj złotówka wróciła, ale nadal żadnego maila, żadna opcja logowani nie działa.

  Łukasz Odpowiedz
  • Próba z TOYOTY zakończona niepowodzeniem.
   Za chwilę z MILLENIUM – bez żadnego problemu

   kazik
 • … nie tylko dla NOWYCH ;-)

  qq Odpowiedz
  • @qq. Ale z tego co piszą na swojej stronie wynika, że jeśli nie jesteś NOWY to Ci potem obniżą do 7,75%.

   Ewa1
 • Od jutra nowa tabela oprocentowania.

  Michał Odpowiedz
  • Niech spadają na drzewo. 3M tylko 7%, 6M tylko 7,55. Od dawna nie założyłem tu lokaty po tym, jak skończyła mi się w piątek, zerwałem odnowioną i … przelali mi na konto w poniedziałek, więc 3 dni byłem stratny.

   Bolo
  • * 6M oczywiście tylko 7,5%

   Bolo
 • Da się dziś błyskawicznym z Aliora założyć?

  Beata2 Odpowiedz
  • @Beata2 Jeśli zdążysz dziś wygenerować umowę, to potem powinien być jakiś czas na wpłatę środków na ten numer umowy. Nie ma obowiązku zakładania lokat przelewami natychmiastowymi.

   Ewa1
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy