8% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym + do 200 zł na start od Pekao

Zakończona

8% w skali roku mogą uzyskać nowi, ale również obecni klienci Pekao – i to nie na lokacie, ale na koncie oszczędnościowym. Na tych pierwszych ciągle czeka dodatkowe 200 zł w gotówce na start – i to na banalnie prostych warunkach :)

8% na koncie oszczędnościowym Pekao

8% do 200 000 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku – czyli osobą, która nie była posiadaczem rachunku w Pekao S.A. ani funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI od 1.10.2022. Co ciekawe bank dopuszcza do promocji również posiadaczy rachunku, ale pod warunkiem, że ich średnie miesięczne saldo w każdym miesiącu (po 1.07.2022) nie przekraczało 2000 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że posiadamy lub otworzymy Konto Przekorzystne wraz z rachunkiem oszczędnościowym w okresie od 10.01 do 15.03.2023. Pamiętajmy jedynie, że jeśli nie otworzymy konta oszczędnościowego wraz z kontem osobistym, to:

Jeśli zawarłeś umowę o pierwsze konto osobiste […] w Okresie przystąpienia do Promocji i nie zawarłeś jednocześnie umowy Konta Oszczędnościowego będziesz miał możliwość zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem w oddziałach banku od dnia zawarcia umowy lub w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste, jednak nie później niż 15.03.2023.

I to w zasadzie tyle. Promocyjne oprocentowanie 8% na koncie oszczędnościowym będzie
obowiązywało dla kwoty do 200 000 zł przez okres 183 dni licząc od dnia zawarcia umowy o konto.

200 zł w gotówce

Na koniec przypomnę, że do 15.03 trwa również promocja z premią za założenie Konta Przekorzystnego. Do zyskania mamy 200 zł na banalnie prostych warunkach. Zachęcam do zapoznania się z prześwietleniem tej oferty :)

Ważne dokumenty

Nie przegap!

Komentarze

 • Średnie miesięczne saldo jest liczone od 1.10.2022. Spełniam ten warunek, ale nie wiem, czy jeśli otworzę KO łapię się na 8%. Obecnie nie mam KO, bo zamknąłem w grudniu.

  diego Odpowiedz
 • Czy są opłaty za przelewy wewnętrzne z KO na Konto Przekorzystne? Widać gdzieś w bankowość online jakie jest bieżące oprocentowanie czy trzeba czekać na kapitalizacje i obliczać odsetki?

  Chris Odpowiedz
  • Przelewy z KO są darmowe, oprocentowanie jest na umowie i nie jest widoczne z poziomu bankowości internetowej. Z ciekawości spytałem bank przez formularz kontaktowy jakie mam oprocentowanie to odpowiedź na moje pytanie dostałem po 13 dniach. Ale jak do tej pory wszystko nalicza się prawidłowo:)
   Takie małe uwagi:
   1. W PEKAO domyślnie masz ustawione niskie limity przelewów i bodajże można je zmienić tylko w oddziale.
   2. Kilka razy po wykonaniu przelewu musiałem czekać na telefon od banku w celu potwierdzenia operacji, z czym nie spotkałem się nigdzie indziej.

   Rafal
  • Potwierdzam to z limitami przelewów. Ja zakładałam konto przez selfie i okazało się, że dzienny limit to 5k a miesięczny bodajże 20k tylko! Oczywiście zorientowałam się, jak chciałam środki przenieść do innego banku. Zmiana limitów tylko w oddziale…

   asi
  • również potwierdzam, też miałem jakieś niskie limity i tylko w oddziale możliwe zwiększenie, no a wtedy papiery, wzór podpisu, i jeszcze raz papiery …

   adaś
 • Każdy przelew wykonany przez serwis pekao24 kosztuje 7 zł, natomiast wszystkie przelewy wykonane w mobilny sposób tj. przez aplikację PeoPay na telefonie/tablecie są darmowe. Taka specyfika tego konta.
  Bieżącego oprocentowania w kontach oszczędnościowych w pekao (także dziecięcych) nie uświadczysz – w miejscu oprocentowania widnieje kreska. Jedynie na rachunku rozliczeniowym pokazuje szaloną wartość wynoszącą 0,01%.

  Cerwin Odpowiedz
  • Wrzucę pod koniec stycznia trochę siana i zobaczę ile procent naliczą. To chyba najlepsza metoda. Konto mam od roku ale ostatnio tylko raz na miesiąc przelewem 500 na 1 dzień i zostawiam drobne na jedną płatność kartą. Także raczej spełniam warunki.

   Chris
  • Nie do końca są darmowe przelewy mobilne. Tylko do 10tyś. dziennie.

   Zenek
  • Przez aplikację mobilną są darmowe, również powyżej 10k PLN. W ciągu kilku miesięcy nie miałem żadnych opłat za przelewy pomiędzy KO a ROR.

   Rafal
  • Maksymalny limit dzienny nie idzie ustawić na więcej jak 10tyś. zł

   Zenek
  • Wydaje mi się, że mylisz przelewy wychodzące na zewnątrz z przelewami w ramach własnych rachunków w tym banku. U mnie działa jak powinno i bez opłat, z zastrzeżeniem, że rachunek zakładałem w placówce.

   Rafal
  • Masz rację, właśnie zrobiłem przelew większyod 10tyś. i przeszedł.

   Zenek
 • Zrobię tak samo – 30.01. założę konto i przeleję niewielką kwotę. Zobaczymy ile naliczą… Napisałem zapytanie, ale odpowiedzi należy się spodziewać chyba w okolicach 20.01. – niestety taki bank…

  diego Odpowiedz
  • Uważajcie bo się można zdziwić ;)
   Ja z własnych obliczeń powinienem otrzymać 9,47 przed podatkiem a dostałem 10,79 :)
   Niestety nie wykonałem jednego przelewu z równą kwotą by łatwo wyliczyć i może stąd różnice ale nijak nie byłem w stanie osiągnąć kwoty jaką otrzymałem.

   Cerwin
 • Jeżeli jestem posiadaczem konta oszczędnościowego (nie nowym klientem) i spełniam warunki dotyczące średniego miesięcznego salda, to od jakiej daty zacznie się naliczanie oprocentowania 8% ?

  P Odpowiedz
 • Jak to wygląda w przypadku kont przeniesionych z Idei? Mam takie konto, saldo i obrót od początku zero. Mogę otworzyć KO z promocyjnym %?

  adre Odpowiedz
 • Czy jak mam otwarte konto Przekorzystne wraz z Oszczędnościowym w maju 2020 i średnie saldo poniżej 2k to środki wrzucone na to KO będą pracowały na 8%?

  Chris Odpowiedz
 • Mam tak samo, tylko że konto przekorzystne wraz z oszczędnościowym otwierałam w maju 2022 r. Czy ktoś wiążąco się wypowie na ten temat?

  Beata2 Odpowiedz
 • Też tak miałem, założyłem nowe oszczędnościowe – tak mnie pokierował konsultant w wiadomości. Wrzuciłem kasę i zapłacili 1,5%. Kasa poszła gdzie indziej, reklamacja złożona – i rozpatrują już drugi miesiąc. Państwowy bandytyzm, pewnie skończy się na arbitrze, bo ze cztery stówki mi ukradli

  karampuk Odpowiedz
 • @Chris
  @Beata2
  musicie otworzyć nowe ko
  bez wizyty w oddziale raczej się nie obejdzie
  wy

  kruczi Odpowiedz
 • przenieśli mi do Pekao konto z Idei – dzwonie na Infolinie i babka nie jest w stanie w żadnej bazie wspólnej sprawdzić, czy to konto z Idei zostało do nich przeniesione, a co ważniejsze kiedy zostało zamknięte i mam się udc do oddziału, w którym to prawdopodobnie zamykałam, bo tam może odnajdą ta dokumentacje…. co za porażka, żeby nie mieć wspólnej bazy albo chociaż bazy dla byłych klientów Idei żeby to szybko sprawdzić, tylko po oddziałach trzeba chodzić…. nie zmienię zdania o tym archaicznym banku chyba nigdy … zacofanie i średniowiecze… chyba specjalnie tak to jest zrobione żeby opłacać 10 okienek doradców klienta, które siedzą i patrzą się w sufit…

  villemo09 Odpowiedz
 • Jak myślicie czy wsiadać teraz z tym kontem na 8% czy Pekao jeszcze przedłuży promocję na kolejny okres?

  McKwacz Odpowiedz
 • Witam, jeśli ktoś chce założyć to konto na 8%, ale ze względu na karencję dla ROR nie kwalifikuje się na promocję z 200 zł za założenie, można dostać 100 zł w programie polecenia. Nie ma karencji tutaj, więc zapraszam po kod kterelak(m)o2.pl

  Ja123 Odpowiedz
 • Czy są jakieś przecieki o przedłużeniu promocji KO w tej samej wysokości? Czy mając konto osobiste z dawnej Idei trzeba zakładać Konto Przekorzystne do tej promocji, czy wystarczy to z Idei?

  Michał Odpowiedz
  • A nie było przymusowej konwersji tej IDEI do Przekorzystnego?
   Generalnie w Regulaminie jest
   masz z nami umowę o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PLN (! – czyli Twoja IDEA)
   lub zawrzesz z nami umowę o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium i zawrzesz z nami swoją pierwszą umowę o Konto Oszczędnościowe albo

   Ja123
 • Zakładał ktoś on-line konto oszczędnościowe jako istniejący klient? Jestem pewien, że spełniam warunki z regulaminu, w tym średniomiesięczne saldo, ale na podglądzie umowy jaki widzę w bankowości internetowej jest oprocentowanie tylko 2%, a nie 8%. Nie chcę zatwierdzać tego wniosku, bo to na 99% się skończy reklamacją i użeraniem się z tym bankiem.

  Andrzej Odpowiedz
  • Już mam odpowiedź, napiszę tutaj jakby ktoś miał podobny problem. U żony (identyczna sytuacja, ma konto osobiste, nigdy nie miała oszczędnościowego, średnio miesięczne saldo mieści się w regulaminowym limicie) – wszystko poszło bez problemu on-line, za pierwszym podejściem. W potwierdzeniu umowy, które się wyświetla jeszcze przed ostatecznym zatwierdzeniem wniosku są dwa punkty w tabelce – pierwszy z oprocentowaniem 2% a zaraz pod nim punkt 2 z informacją o 8% przez pierwsze 182 dni od otwarcia. U mnie nie było w ogóle tego drugiego punktu. Próbowałem jeszcze parę razy zakładać wniosek od zera (żadnego nie potwierdziłem) i to samo. Poszedłem w końcu do placówki, bo mam niedaleko i tam pani sprawdziła, że widziała adnotację, że dla mnie otwarcie konta oszczędnościowego w promocji możliwe jest tylko w oddziale. Nie umiała wyjaśnić dlaczego tak jest, te limity biometryczne już miałem od dawna zdjęte, wzór podpisu złożony. Tłumaczyła, że może przez to że miałem kiedyś konto w IDEA Banku to coś się popsuło, ja bardziej obstawiam, że kilka rozpoczętych i niezakończonych wniosków mogło to spowodować. Niestety składając pierwszy wniosek nie doszedłem do etapu wyświetlania potwierdzenia umowy – może tam była ta informacja o 8%. W każdym razie wizyta w placówce pomogła. Nie zatwierdzajcie wniosków on-line jeśli nie widzicie tego punktu z 8%. Infoludki nie będą w stanie tu pomóc, trzeba niestety iść do oddziału.

   Andrzej
  • To już prędzej ta beznadziejna IDEA

   Ja123
  • Ja 123 Odezwij się na priw , pilne. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Jak tam szlachta ulokowana ? Włościanie jako mniej zamożni mogą się nie spieszyć. Chyba , że nakosili siana to trzeba jeszcze dzisiaj zwieść do stodoły. Jutro będzie ta sama temperatura ale wejdzie tylko połowa w zależności od wersji. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Szlachta zajechała do zielonego 7.03 w edycji nr 3/2023. A co się nie zmieściło poszło do samochodowego na półroczne i roczne 50:50.

   Wojtus
  • Stopy procentowe w strefie euro znów idą w górę. Europejski Bank Centralny zdecydował na czwartkowym posiedzeniu o podwyżce o 50 punktów bazowych. To co teraz zrobi rada , tego nie wie nikt ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Rada zrobi to co mówią na Nowogrodzkiej. A po wyborach przy zmianie opcji będą podwyżki – żeby nowy rząd nie miał zbyt łatwo z zadłużaniem. No chyba, że opcja się nie zmieni. Wtedy stopy będą na tym samym poziomie lub lekko w dół.

   Wojtus
 • Połowa siana w jednej i drugiej wersji. Teraz proszę nie przeszkadzać bo trza szybko siano wozić zanim się ściemni. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Hmmm

  Ciekawa rzecz jest w regulaminie kont w PEKAO

  „Minimalne saldo rachunku prowadzonego w PLN, poniżej którego środki pozostające na rachunku nie są oprocentowane wynosi 200 złotych, jeśli Umowa nie stanowi inaczej.”

  A więc jak na KO będzie poniżej 200 zł w danym dniu, to nie naliczają od tego odsetek?

  Ja123 Odpowiedz
  • Ktoś może sprawdzał czy jak będzie poniżej 200 zł w danym dniu na KO , to nie naliczają od tego odsetek? Czy zgadzają się już wypłacone odsetki , ktoś w poprzednim miesiącu lub wcześniej testował ? Jakieś praktyczne doświadczenia ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • 1 kwietnia być może będę wiedzieć, bo znajomy robi z tym eksperyment (poświęca się :-))

   Ja123
  • To ja też zacznę od dzisiaj eksperyment . Nikt inny jeszcze wcześniej nie testował ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Kto trzyma na KO 200 zł? A wcześniej chyba nikt nie dojrzał tego zapisu…

   Ja123
  • I jak eksperyment? Naliczylo sie coś?

   Ja123
  • I jak eksperyment? Naliczylo sie coś?

   Ja123
  • Eksperyment u znajomego – są odsetki od 100 zl

   Ja123
  • Dzięki za info , odsetki też u mnie są. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Chcialbym sie upewnic co do jednej rzeczy. Zakladajac Konto Oszczednosciowe 14.03.2023 mam zaklepane 8% do 200k przez 183 dni? B

  Shaggy Odpowiedz
 • Czy w marcu jako miesiącu założenia konta trzeba robić płatności kartą i zasilać rachunek , bo karta jeszcze nie aktywowana i sam już nie wiem czy nie będzie jakiś opłat za marzec ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Ja zrobiłem płatności i przelew w III żeby nie pobrali opłaty za IV. Tak zrozumiałem toip.

  Zet Odpowiedz
  • Gdzie indziej piszą mi , że dopiero od nowego pełnego miesiąca trzeba spełniać warunki i bądż tu mądry. Może ktoś już to ćwiczył wcześniej i ma jakieś praktyczne doświadczenia ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • Ja dzis przelelam do Pekao pieniadze (KO uruchomione 09.03, więc w teorii zaklepane na 183 dni 8%). Jest koniec miesiąca, zobaczę czy po tym jednym dniu dopisze mi jutro odsetki i w jakiej kwocie.
  Co do opłat za konto i utrzymanie salda na KO pani w oddziale powiedziała, że to zaczyna obowiązywać w miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta, czyli w kwietniu należny wykonać te warunki.

  villemo09 Odpowiedz
 • i chodzi tu o średniomiesięczne saldo – czyli podzielic na liczbe dni w miesiacu i ma byjsc min 200tys zl, a nie ze kazdego dnia ma być min. 200, bo jednego moze byc 0, drugiego moze byc 401 tys i srednia z tych dwoch to powyzej 200, ja to tak rozumiem, poprawcie mnie prosze jesli sie mylę

  villemo09 Odpowiedz
  • Z tego co kojarzenia aby konto prze korzystne było darmowe i aby nie płacić za kartę należy zapewnić wpływ min 500 zł oraz zapłacić przynajmniej raz karta. A o co chodzi z tym średnim śladem 200 tys?

   Shaggy
  • To dla konta premium

   Ja123
 • Cześć, rozumiem, że każdy przelew wewnętrzny zrealizowany za pomocą aplikacji mobilnej na własne konto w tym banku jest darmowy? Nie jak w innych bankach 1 gratis, a potem się płaci?

  tomko111 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy