8% do 400 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i kolejne 400 000 zł na OKO Bonus) od ING Banku

Zakończona

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Oprocentowanie wynosi 8% w skali roku dla maksymalnie 400 000 zł, przez 3 miesiące – zarówno na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, jak i OKO Bonus. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas również 200 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 14.12.2021 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 14.12.2021 nie było żadnej wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 16.01.2023. Podwyższone oprocentowanie (8% zamiast 1,5%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 400 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 16.01) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 400 000 zł na 8% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 11.12.2022. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.

Nie przegap!

Komentarze

 • Co w sytuacji kiedy chce wypłacić kasę wcześniej niż po 3 miesiącach z OKO Bonus?
  Widzę, ze nie przelewają odsetek co miesiąc tylko chyba czekają na koniec tych 3 miesięcy.
  Chciałbym wypłacić kasę wcześniej czy mogę to zrobić? Czy wypłacą mi te odsetki?

  Bart Odpowiedz
 • 21 grudnia zamknąłem OKO. Czy warto teraz otworzyć i w poniedziałek przelać nowe środki czy czekać po 16.01 na nową promocję i wtedy otwierać?

  Fazi Odpowiedz
  • Też się nad tym zastanawiam, ale chyba bardziej realne jest utrzymanie 8 lub spadek do 7,5 niż wzrost powyżej 8… a może ktoś ma jakieś przecieki?

   abc
  • @Fazi Wszystko zależy od tego na jakich warunkach będzie nowa promocja po 16 stycznia. Jeśli warunki będą takie same lub lepsze warto poczekać, jeśli oprocentowanie w nowej edycji będzie mniejsze – lepiej zakładać już teraz. Czy może ktoś ma wiadomości odnośnie nowej edycji?

   Ewa1
  • Wczoraj założyłem , przelałem z rku żony 10 zł , ale teraz widzę oprocentowanie 1.5% więc wygląda na to, że nie łapie się z jakiegoś powodu na 8%

   Fazi
  • Sprawdź saldo i saldo nowych środków

   Daw
  • w aplikacji nie ma żadnego info o nowych środkach, jest tylko saldo dostępne 10 zł i oprocentowanie 1.5%

   Fazi
  • W Getin czy Velo przy KO od razu jest info w systemie, aby wpłacić nowe środki jeśli chcemy skorzystać z promocji, a tu nic.
   Nie obczajam tych skomplikowanych regulaminów w ING więc zamknę oko, zaczekam do wtorku i zobaczymy.

   Fazi
  • Fazi jak nie ma, ja mam: Saldo Nowych środków na 14.01.2023… wejdź do szczegółów oko bonus

   Daw
  • @ Fazi
   Ty otworzyłeś zwykle OKO dlatego pokazuje ci oprocentowanie 1,5%.
   Teraz otwórz OKO BONUS, ktore ma oprocentowanie 8%. Zobaczysz także saldo powyżej, którego jest podwyższone oprocentowanie.

   Ego
  • Fazi, jeśli miałeś wcześniej OKO to jako „stary klient” prawdopodobnie nie zaliczasz się do promocji na OKO. Tam są warunki – praktycznie przez rok nie można było mieć aktywności na tym zamkniętym OKO, a ty pewnie miałeś.

   Nie zamykaj OKO tylko otwórz konto w promocji OKO BONUS (to takie konto oszczędnościowe dla starych klientów) i tam masz odrębną promocję.

   Patrz wyżej w artykule:
   „Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 16.01) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 400 000 zł na 8% na okres 3 miesięcy”

   Ja123
  • Wczoraj zamknąłem OKO, OKO bonus nie zakładałem.
   Czyli najlepiej nie zamykać OKO w ogóle?
   Czyli co teraz z OKO, muszę rok czekać?

   Fazi
  • Dla promocji na OKO z bonusem na start (dla nowych) musisz czekać rok, albo możesz otworzyć nowe OKO (skoro wczoraj je zamknąłeś) i do tego otworzyć OKO BONUS dla którego warunki masz prawie takie same jak dla OKO z bonusem na start.

   Ja123
  • Dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie jak otworzę OKO i saldo będę miał zero to na OKO bonus będzie 8% na nowe środki. Czyli jak na oko bonus po 3 m-cach skończy się promocja i z automatu zamkną rachunek a środki trafią na direct, to po jakimś czasie znowu trzeba tą zabawę powtarzać? Żonie za tydzień kończy się na osobnym rachunku promocja, więc przerzucę wszystko na swoje oko bonus.

   Fazi
  • Saldo będzie badane zgodnie z warunkami promocji. „nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 11.12.2022”. Sprawdź ile wtedy miałeś, stare OKO też się w to wlicza…Przy zakładaniu OKO BONUS pokaże się informacja, ile masz nowych środków, wtedy jeszcze można zrezygnmować z zakładania konta, jak się nie będzie to opłacać

   Na koniec OKO Bonus odsetki prmocyjne naliczą się na tym nowym OKO (dlatego jego posiadanie jest warunkiem przystąpienia do promocji OKO BONUS i posiadania tego konta aż do wypłaty odestek)

   Ja123
  • @Fazi
   Jak skończy się promocyjne oprocentowanie na OKO BONUS to środki trafiają na zwykle OKO.
   Najlepiej 2-3 dni (dotychczas tak było) przed zakończeniem promocji wycofać środki z OKO BONUS na ROR (np. Direct) pozostawiając nadwyżkę salda na dzień naliczania promocyjnego oprocentowania (np. saldo OKO wynosiło 10 złotych, zostawiasz 11 zlotych).
   Po zakończeniu edycji możesz od razu otwierać OKO Bonus i przelać środki z ROR-u na Bonus.

   W Ing to jest fajne, że środki na Ror nie wliczają się w depozyty.

   Ego
  • @Ja123: Przy zakładaniu racja wyświetla mi się saldo (60 zł)
   @Ego: dziękuję za info, nie wiedziałem o tym.

   Fazi
  • To dla Ciebie na koniec trzeba mieć ponad 60 zł (Saldo początkowe), nie ponad 10 zł. Poczytaj regulamin

   Ja123
 • Próbuje załozyć oko bonus i wywala mi błąd
  Nie udało się pobrać danych Kod błędu: 0000060

  Trzeba czekać, czy to moja wina?

  Ja123 Odpowiedz
 • Ciekawe jakie warunki od jutra ING zaproponuje

  Daw Odpowiedz
 • Nowa promo na OKO Bonus:

  Oprocentowanie 8% dla nowych środków do 400 tys. zł przez 3 miesiące od założenia konta1. Oferta specjalna dla klientów, którzy już z nami oszczędzają2
  0 zł za otwarcie konta
  0 zł za przelewy przez internet, pomiędzy tym kontem, a Twoim kontem osobistym w naszym banku
  Wpłacasz i wypłacasz w dowolnym momencie
  Oferta trwa do 13 lutego 2023 r.

  Fazi Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy