Aż 8% do 400 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i kolejne 400 000 zł na OKO Bonus) od ING Banku

Zakończona

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Oprocentowanie wynosi tym razem aż 8% w skali roku dla maksymalnie 400 000 zł, przez 3 miesiące – zarówno na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, jak i OKO Bonus. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas również 200 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 20.10.2021 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 20.10.2021 nie było żadnej wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 15.11.2022. Podwyższone oprocentowanie (8% zamiast 1,5%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 400 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 15.11) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 400 000 zł na 8% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 13.10.2022. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dobra wiadomość że mimo przerwy w podnoszeniu stóp procentowych banki powoli ale nadal podnoszą oprocentowanie. Liczę na 9% w grudniu :)

  Dobcio Odpowiedz
 • Czy z karty debetowej można zrezygnować przy zakładaniu konta osobistego?
  Jak zakładałem na początku roku wybrałem blik zamiast karty, teraz żona chce założyć, ale nigdzie nie mogę doczytać, czy bez karty da się?

  Fazi Odpowiedz
 • Dla klientów zainteresowanych usługami Private Banking ta sama oferta dotyczy środków do 5 milionów ;)

  Bankowy Odpowiedz
 • czy musze przez 3m trzymać pieniądze sztywno określoną kwotę czy mogę dopłacać i wypłacać z konta pieniądze a procent bonusowy naliczy się proporcjonalnie?

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
 • Konto w aplikacji mozna chyba założyć tylko w godzinach pracy. Zdjęcia dowodu zrobione wyraźnie po czym mieli się weryfikacja i komunikat, aby wybrać inną opcję weryfikacji. I tak 10 razy w kółko.

  Fazi Odpowiedz
  • Za chyba 20 razem udało się. Pracownik infolinii stwierdził, że w ostatnim okresie głównie użytkownicy telefonów z Androidem sygnalizowali podobne jak u mnie problemy.
   Cały proces zatrzymywał się po wykonaniu zdjęć dowodu sygnalizując, że nie udało się potwierdzić tożsamości. Fotki były ostre jak żyleta. Później jak fotki przeszły to po wykonaniu prawidłowym selfie te same komunikaty…

   Fazi
 • Cudownie, założyłem konto 4 października na 7 % a tu teraz 8 % jest 😌😌

  Ino Odpowiedz
  • Nic straconego , teraz na żonę . Albo lepiej nie , na żonę nie. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Nie stracę odsetek czyszcząc konto?

   Imo
  • Z tym pomysłem o założeniu drugiego rachunku na żonę i przelaniu środków to mogą pojawić się haczyki. Najważniejsze jest źródło pochodzenia środków . Jeśli z dorobku wspólnego to ok ale jeśli środki pochodzą z majątku osobistego to już aby spać spokojnie należy po przelewie w ciągu 6 miesięcy wypełnić odpowiedni druk i przesłać do US jako darowizna . Żona jest w pierwszej grupie więc podatku nie będzie trzeba płacić , ale jak druku nie złożymy a środki są z majątku osobistego to może spotkać nas niemiła niespodzianka po np. kilku latach .Bo domiar z US może przy obecnych stopach % wynieść sporą kwotę do zapłaty przez drobne niedopatrzenie . I to nie bajki ani czarnowidztwo tylko wzięte z życia . Na szczęście nie mojego :).

   Aleksander
 • Czy można założyć samo konto oszczędnościowe bez konta osobistego? Czy wtedy będzie zaliczony bonus 8%?

  Jacek-KK Odpowiedz
 • Nic się nie straci odsetek kiedy przeleje całą kasą na inne konto?

  Ino Odpowiedz
  • Ale skąd, z OKO czy z OKO Bonus.
   Jest to napisane w opisie – dla OKO Bonus

   Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.

   Ja123
 • Dostaliście z ING wezwanie do wypełnienia Oświadczenia o źródłach pochodzenia środków? Powołują się na ustawę o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu i grożą, że w przypadku „odmowy zeznań” zablokują mi możliwość wykonywania transakcji. Mam KO i to wezwanie mnie zmroziło, żaden inny bank takiej spowiedzi bez wyraźnego uzasadnienia nie żąda. Jakim prawem pytają mnie o prywatne sprawy, np. zawód? Mój sposób korzystania wygląda tak jak większości tutaj, duże wpłaty i wypłaty z KO (od promocji do promocji), jeśli to jest podejrzane, to czy całe livesmarter zostało przesłuchane w sprawie źródła pochodzenia środków? A jeśli tylko wybrani mają się tłumaczyć to co zdecydowało o ich wyborze? wygląda to na jakieś widzimisię i budzi obawy, że jeśli moja odpowiedź się ING nie spodoba to na podstawie jakiegoś wyimaginowanego powodu zostanę odcięta od kasy.

  Ew@ Odpowiedz
  • https://www.parkiet.com/banki/art37185551-kara-dla-ing-banku-slaskiego
   Generalny Inspektor Informacji Finansowej nałożył na ING Bank Śląski 21 mln 659 tys. zł kary administracyjnej w związku z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu
   Pewno stąd te pytania :-)

   Megi
  • @Ew@
   Przelalas na raz więcej niż 70 tys?

   Ego
  • Tak, mam przechlapane? A gdybym w tym samym dniu zrobiła dwa przelewy na 50tyś to byłoby ok?

   Ew@
  • Kiedyś to dzwonili przy takich przelewach, czy to ty go robisz

   Ja123
  • @Ew@
   Ing odbiło po otrzymaniu kary w Holandii za pranie brudnych pieniędzy rosyjskich oligarchów. W Polsce nękają klientów, wpłacających gotówką równowartość 1000 €, przelewających kwotę 15000 € na raz, lub podzieloną na mniejsze kwoty, a nawet jak przelejesz na swoje konto… 50 PLN :D.

   Właściwie niewiele mogą zrobić oprócz zamknięcia Ci konta i przelania środków na rachunek techniczny (o ile sama ich nie przelejesz na inne swoje konto).

   Wpisz sobie w googla „ing oświadczenie ” i wejdź na forum ing i sama poczytaj jak podejrzewają klientów o wspieranie terroryzmu :D, nie informując GIIF o wszczeciu postępowania wobec niby podejrzanych transakcji klienta (sic!).

   Ego
  • I tego się boję, że zamkną mi konto a ja będę musiała dopraszać się o własne pieniądze. Mówimy o KO gdzie lokujemy większe kwoty, ING ma dobre oprocentowanie tylko czy w takiej sytuacji można bezpiecznie u nich trzymać kasę? zastanawiać się czy nadgorliwy bank mi jej nie zablokuje? Przecież widać, że nie ma powodu do żądania ode mnie tłumaczeń, przelewam pieniądze na własne konto w innym banku

   Ew@
  • @Ew@
   Ing nadinpretuje Ustawę o wspieraniu terroryzmu i praniu brudnych pieniędzy z 2018 roku i podejrzewa wszystko i wszystkich :D (gigantyczna kara w Holandii, teraz kara w Polsce).

   Jeżeli komuś wpływa pensja, a ich algorytm żąda od Ciebie oświadczenia o źródle pochodzenia środków to chyba z ING jest coś nie tak, prawda?

   Ja jeszcze nie dostałem takiej informacji ale zapewne otrzymam w niedalekiej przyszłości. Jak już bedą mnie podejrzewać to pożegnam ich środkowym palcem. Masz teraz tyle 8% do wyboru ;)

   Ego
  • Kiedyś wpłacałem w Aliorze jakieś ~5k i zapytali o pochodzenie. SCB 2x wysłał pocztą prośbę o oświadczenie skąd pochodzą środki i dopiero za drugim razem zadzwoniłem, oświadczyłem że z pracy i tyle. Jakiś ich algorytm wytypował, oświadczyłem i tyle. Nie wiem czemu tak panikujecie.

   maniekkkkkkk
  • Panikuję, bo trochę już korzystam z różnych banków i żaden nie odpytywał mnie o źródło pochodzenia środków. Z tego co pamiętam to przy zakładaniu konta ING żądał podobnej informacji, zdziwiła mnie i poirytowała ta nadgorliwość, wpisałam coś na odczepnego. Jeśli teraz zeznania nie będą zgodne to mogą mieć kolejne żądania.
   Widzieliście ten druk? są wymienione różne źródła a przy każdym przykładowe dokumenty potwierdzające, o które bank może „poprosić”, np. po zaznaczeniu wynagrodzenia mogą zażyczyć sobie PITu albo umowy o pracę. Przegięcie, to bank czy Urząd Skarbowy?
   Poza tym chcą, żeby wysłać oświadczenie albo pocztą zwykłą albo przez Moje ING (podpisany skan) a bank nie ma mojego wzoru podpisu i za chwilę się okaże, że będę musiała dostarczyć to osobiście do placówki, której nie ma w najbliższej okolicy. Dla mnie to kłopot a wiem, że ING ma różne pomysły, kiedyś zablokowali klientowi konto, bo miał nieaktualny dowód! Nieaktualny dowód zdaniem ING powoduje, że człowiek traci tożsamość, to chory bank i pod groźbą odcięcia kasy mogą domagać się spełnienia dowolnej fanaberii

   Ew@
  • Ew@ dzięki że napisałaś. Być może dobrze by było gdyby też inne osoby napisały o innych bankach. Z SCB dostałam „pisemko” gdy konto było zerowe, a wpływy były miesiąc wcześniej ale znacznie poniżej 15000euro, dużo dużo niższe, ale tutaj jak na razie wystarczy samo oświadczenie bez dodatkowej dokumentacji.

   majaa
  • cytat z internetu odnośnie ing „majac konto oszczednosciowe w ING ktorego nie uzywalem od okolo 2 lat (zadnych wplat/wyplat), dostalem SMS ze musze pilnie dostarczyc dokumenty o zrodle pochodzenia srodkow.

   majaa
  • Umowy o konto w scb ” Bank realizuje obowiązki Ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu i w tym zakresie jest uprawniony do badania źródła
   pochodzenia wartości majątkowych będących w dyspozycji Klienta, oraz źródła majątku Klienta. W tym celu w uzasadnionych przypadkach dla Klientów z aktywną umową Bank
   zastrzega sobie prawo do zadania pytania i prośby o udokumentowanie tych informacji. W związku z realizacją obowiązków wynikających z ww. ustawy Bank może być uprawniony
   do blokady środków na Rachunku.”

   Zakładam że każdy bank może zrobić blokade.

   majaa
  • Okazuje się, że puste konta są najbardziej podejrzane:) U mnie też ING zaczął domagać się wyjaśnień o źródle pochodzenia środków już po ich zabraniu. Aktualnie na koncie są jakieś grosze a ja mam się tłumaczyć skąd pochodzą. To utwierdza mnie w przekonaniu, że ING żąda oświadczeń od przypadkowych osób, czyli zbierają informacje o klientach bez żadnego uzasadnienia wykorzystując do tego „poważnie brzmiącą” ustawę. I muszę się na to godzić jeśli chcę korzystać z KO, bo jednak promocji z ósemką nie ma tak wiele.
   Wyślę im skan tego „oświadczenia majątkowego” i zobaczymy czy ich to zadowoli, biorąc po uwagę, że nie mają wzoru mojego podpisu, z którym mogliby to porównać:)

   Ew@
  • Ciekawe czy ja też coś takiego otrzymam, konto puste od grubo ponad roku, wlane 300k

   specu
  • Popatrzcie na to wszystko z jeszcze innej strony, jak ten nasz standardowy system finansowy jest coraz bardziej zepsuty.

   To jest niepoważne aby zwykły obywatel który czuje, że postępuje uczciwie i wie, że nikogo nie oszukuje musiał zastanawiać się nad sprawami o których właśnie rozważamy i miał jakieś obawy o własne środki.

   Oczywiście to nie wina banków tylko ustawodawców i nadmiar regulacji.

   Rafal
  • Jakoś inne banki nie mają problemu z nadmiarem regulacji i potrafią właściwie zinterpretować ustawę domagając się wyjaśnień przy transakcjach rzeczywiście budzących wątpliwość a nie przy przelewach z własnego konta w jednym banku na własne konto w drugim banku. Z tego co czytam to problematyczne są tylko ING i SCB (tam akurat nie mam konta) więc moim zdaniem to nie jest kwestia zawiłości przepisów tylko nadgorliwość wspomnianych banków, bo w pozostałych takich żądań nie mają chociaż działają na podstawie tych samych przepisów.
   Zachowanie ING jest szczególnie bulwersujące, przeprali miliony oligarchów o nic nie pytając a teraz tropią „przestępców” wśród zwykłych obywateli

   Ew@
  • Mam styczność z większością banków na polskim rynku (z ING akurat nie) i faktycznie taka sytuacja mnie jeszcze nie spotkała, no może poza koniecznością potwierdzenia, że przelew był realizowany z karty należącej do mnie.
   Wygląda jak by ING zbyt gorliwie podchodził do obowiązujących przepisów. Natomiast to może być znak aby po prostu powiedzieć do widzenia tej instytucji.

   Rafal
  • Z jednej strony mam ochotę zakończyć współpracę z powodu tego typu praktyk, z drugiej wiem, że manifestacyjne zamknięcie konta przez pojedyńczego klienta niczego nie zmieni. Tym bardziej, że nie bardzo jest gdzie się przenosić, Nest obniża stawkę, w Pekao promocyjne konto na 8% pewnie da standardowe odsetki 2% :) i trzeba będzie reklamować.

   Ew@
  • @Ew@
   Zawsze możesz wystąpić do GIIF z pytaniem czy Ing zgłosiło podejrzany przelew w stosunku do Twojej osoby. Przy podejrzeniu „nieprawidłowości” na koncie klienta mają taki OBOWIĄZEK.
   Założę się, ze tego nie zrobią.

   Ego
  • Ego wydaje mi się że lepiej jednak z bankiem wyjaśnić niejasności niż zgłaszać do giifu bo tutaj już faktycznie może być blokada i niepotrzebne nerwy przy wyjaśnianiu i udowadnianiu że jesteś jaki jesteś.

   majaa
  • Uważam tak jak Majaa, narobię ING kłopotu ale sobie też przy okazji, szkoda mojego czasu na pisma do GIIFu.
   Niestety bank to bezwzględnie wykorzystuje, wiedzą że większość klientów nie będzie pytać o zasadność tylko dla świętego spokoju złoży to oświadczenie.
   Może ktoś bardziej zdeterminowany podkabluje ING:)

   Ew@
  • @Ew@
   Ty ankietę dostałaś z ING a ja z Santandera, gdzie tak samo powołują się na ustawę o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu i też straszą, że mogą zablokować transakcje.
   Zabawne jest to, że miesięcznie puszczam do Santandera przelewem na telefon 500 złotych, robię 1 transakcje blikiem w sklepie (aby spełnić warunki bezpłatności konta) i opłacam 2 faktury.
   I wiesz co… szybciej zamknę konto (które i tak zamykam już od kilku dobrych lat:D), niż będę uczestniczył w cyrku terrorystycznego Santandera podejrzewającego wszystkich o wszystko, a w szczególności o własne przelewy w wysokości… 500 złotych.

   O ile wiem Ustawa wymienia konkretne kwoty w obrocie gotówkowym i bezgotówkowym, a na pewno to nie jest… 500 złotych :D.

   I to jest żenada w wykonaniu Santandera. Dno i kupa mułu :D.

   Ego
  • @Ego
   Po złożeniu tego oświadczenia ING odpisało, że będą teraz weryfikować, co zajmie im kilka dni i w razie wątpliwości jeszcze się odezwą. Sprytnie napisane, nie dają jasnego info czy moje „zeznanie” ich satysfakcjonuje tylko zostawiają sobie furtkę na wątpliwości w późniejszym czasie. Ciekawe czy potrzeba dalszych wyjaśnień nie pojawi się przypadkiem kiedy wpłacę pieniądze:)

   Ew@
 • Ten przelew był robiony kilka miesięcy temu, w październiku kwotę powyżej 70tyś rozbiłam na dwa przelewy ale w tym samym dniu. Przecież masę osób z tego forum przelewa większe kwoty dla promocji na nowe środki, tylko do mnie się przyczepili?

  Ew@ Odpowiedz
 • Konto założyła Żona. Przed założeniem musiała wypełnić on linę deklaracje o dochodach, rezydencji podatkowej i po kilku dniach przysłali info, ze konto zostało otwarte.
  Na to konto pieniądze przelewa Żona z wypłaty i ja z mojej wypłaty. Jestem pełnomocnikiem konta.
  Czy tu tez ING może wystosować takie pismo?

  I drugie pytanie: jeśli przelałem 16000 zł na konto i co miesiąc przelewam na nie środki. To czy mogę wyciągać środki w trakcie trwania okresu promocyjnego? Czy muszę to trzymać do końca okresu promocji? Nie rozumiem ich zapisu, ze coś ma być nadwyżka coś nie :(. Z góry dziękuje za wyjaśnienie jak to konto działa? Czy z tego konta mogę wyciągnąć cześć gotówki czy tracę odsetki itp?

  aviator Odpowiedz
  • Tego nikt nie wie oprócz Ing i ich algorytmu.

   Rozumiem, że chodzi Ci o OKO… tak, możesz wyciągać, dopłacać środki w trakcie okresu promocyjnego. Jeżeli masz u nich ROR to wszystkie wypłaty z OKA na ROR masz bezpłatne, jeżeli nie masz to tylko JEDEN przelew jest bezpłatny, pozostałe 9 zeta za przelew.

   OKO działa jak każde inne KO, odsetki naliczane są codziennie od zgromadzonych środków. W szczegółach OKA masz podane saldo (w tym przypadku na 13 października). Żeby Ing naliczyło promocyjne oprocentowanie na koniec okresu promocyjnego Twoje saldo końcowe ma być wyższe od początkowego, np. saldo początkowe wynosi 0 PLN, to saldo końcowe musi wynieść co najmniej 1 GROSZ.

   Ego
  • @Ego
   Wprowadzasz troszkę w błąd z tym dodatnim saldem koncowym. Ono obowiązuje tylko w przypadku OKO Bonus, przy OKO nie ma takiego wymogu

   specu
  • Skąd to twierdzenie, że musi zostać 1 grosz czy 1 zł?
   Przecież regulamin w przypadku OKO Bonus jasno mówi:
   1. Definicje
   12) Saldo końcowe – łączne saldo Produktów depozytowych posiadacza OKO Bonus w Banku
   oraz suma nabyć funduszy inwestycyjnych dystrybuowanych przez Bank, obliczone na
   koniec ostatniego dnia trwania Umowy.
   13) Saldo początkowe – łączne saldo Produktów depozytowych w Banku, obliczone na koniec
   13.10.2022 r.
   […]
   11. Bank wypłaca odsetki wynikające z Oprocentowania bonusowego tym Uczestnikom, którzy
   spełnią łącznie poniższe warunki:
   1) zgromadzą Nowe środki na OKO Bonus,
   2) będą posiadaczami OKO Bonus przez 3 miesiące od dnia zawarcia Umowy (otwarcia
   rachunku),
   3) będą mieli Saldo końcowe wyższe od Salda początkowego

   Więc jeśli ktoś nie miał 1 grosz na dzień 13.10.2022 to spoko, mógł mieć 1 grosz na koniec, żeby złapać 8%, ale jak miał 40k pln to musi mieć 40k pln też na koniec.

   Czy ja coś źle rozumiem?

   Therion7777
  • Bo tutaj masz 2 konta oszczędnościowe:
   Nr 1. normalne OKO z bonusem na start dla nowych klientów (w praktyce)
   Nr 2. tzw. OKO Bonus (no mogli jednak jakoś inaczej je nazwać…) dla starych klientów
   Przy normalnym OKO z bonusem na start (nr 1) nie masz wymogu nadwyżki na koniec, ale dla OKO Bonus (nr 2) musisz mieć więcej na koniec niż na początku.

   Tobie chodzi pewnie o nr 1.

   Ja123
  • Nie, zdecydowanie mi chodzi o OKO Bonus, w przypiętym regulaminie jest to co napisałem w poprzednim poście. Przedmówcy też pisali o OKO Bonus, a nawet na końcu tego wpisu jest:
   „Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.”
   No i moim zdaniem powyższe zdanie wprowadza w błąd i warto je doprecyzować.

   Therion7777
 • już wiele lat z ING nie miałem nic wspólnego: można założyć konto i skorzystać z 8% ale bez karty płatniczej?

  adaś Odpowiedz
 • Mam takie pytanie, mam pełnomocnictwo jak całą piecze nad finansami ojca oraz własne konto w ING z pełnomocnictwem ojca, czy jeśli swoje środki + ojca wrzucam raz na jego oko bonus a po zakończeniu na swoje oko bonus, to czy się ktoś może doczepić o brak notki o darowiźnie?

  bankierek Odpowiedz
 • Witam
  Dziś logując się do konta oszczędnościowego Santander Consumer Banku pokazał mi się komunikat że od 2.11 nowe środki są oprocentowane na 7,5 % czy ktoś wie jak są liczone te nowe środki ?

  Vitoo Odpowiedz
 • Badanie salda 25.10

  TYCH Odpowiedz
 • Ma może ktoś do podesłania kod z ing do media expert 50/1000? Z góry dzięki. raho@wp.pl

  Prideaceh Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy