8% do 400 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i kolejne 400 000 zł na OKO Bonus) od ING Banku

Zakończona

ING Bank uruchomił kolejną edycję promocyjnego oprocentowania na swoim Otwartym Koncie Oszczędnościowym. Oprocentowanie wynosi 8% w skali roku dla maksymalnie 400 000 zł, przez 3 miesiące – zarówno na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, jak i OKO Bonus. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas również 200 zł premii na start za założenie konta osobistego.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 17.01.2022 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 17.01.2022 nie było żadnej wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy (nowe) Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 13.02.2023. Podwyższone oprocentowanie (8% zamiast 1,5%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 400 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 13.02) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 400 000 zł na 8% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 12.01.2023. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków – czyli po prostu jak jakieś nowe środki zostaną na OKO Bonus, np. złotówka.

Nie przegap!

Komentarze

 • „Bank wypłaci nam odsetki bonusowe pod warunkiem, że saldo w dniu zamknięcia konta będzie wyższe, niż saldo początkowe w dniu badania nowych środków”. Korzystam z OKO Bonus od dawien dawna i nie pamiętam takiego warunku. Mój przypadek, w dniu badania salda początkowego miałem 150zł na KO, wszystkie nowe środki powyżej tej kwoty stanowiły więc środki NOWE. W trakcie okresu trwania wypłaciłem środki z KO (saldo 0zł). Czy warunkiem wypłaty naliczonych odsetek, jest utrzymanie salda powyżej 150zł do dnia zamknięcia, w przeciwnym razie nie otrzymam żadnych odsetek? Wydaje mi się, że zdarzały mi się już takie scenariusze z niezerowym saldem początkowym i zerowym końcowym, a odsetki były wypłacane (pewności jednak nie mam). Ktoś może się wypowiedzieć?

  Bogy Odpowiedz
  • Odpowiedź masz w swoim cytacie, a taki warunek był chyba zawsze:
   „saldo w dniu zamknięcia konta”
   Jesli Bonus kończy się np. jutro, to jutro musisz mieć na koncie przynajmniej 150,01 zł. W międzyczasie możesz miec tam 0 zł.

   Ja123
 • Czy dobrze rozumiem, że na OKO bonus na start mogę wypłacić nawet wszystkie środki przed końcem promocji, a i tak dostanę wszystkie odsetki na koniec promocji?
  Chciałbym już przelać środki do Millennium na 8%, ale wolę się upewnić.

  MarcinJestOK Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy