800 zł za wyrobienie karty kredytowej Citibanku w bonach Allegro i punktach Mastercard (wymiennych na bony)

Trwa do 08.08.2024

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku z łatwą premią na start. W zamian za zawarcie umowy karty kredytowej i wykonywanie transakcji nowi klienci mogą zgarnąć 800 zł – z czego 700 zł to bony Allegro, a kolejne 100 zł to punkty Bezcenne Chwile które… również można wymienić na bony Allegro. Albo np. Circle K czy RTV Euro AGD :)

800 zł od Citibanku na Allegro

Złap okazję i zyskaj 800 zł za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.05.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 1500 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość mobilną (nie internetową!) oraz przystąpić do programu Bezcenne Chwile – przy czym na to drugie mamy czas aż do końca szóstego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą. W pierwszym miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy powinniśmy wykonać min. 5 płatności na łącznie min. 500 zł. Dużo, ale bank zapłaci nam za to przekazując bon Allegro o wartości 200 zł. Informację o jego zdobyciu otrzymamy do końca drugiego miesiąca, a przekazanie nastąpi w ciągu maksymalnie 30 dni (zazwyczaj wcześniej).

Co z kolejnymi nagrodami? Bank przekaże nam 100 zł do wykorzystania na Allegro za wydanie min. 100 zł (w min. 5 transakcjach) w każdym z kolejnych pięciu miesięcy – czyli od drugiego do szóstego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy.

Ostatnie 100 zł w formie punktów Bezcenne Chwile to nagroda za lojalność i niewypowiedzenie karty. Bank przekaże nam ją pod warunkiem, że umowa będzie dalej aktywna i nie w okresie wypowiedzenia w dwunastym miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

RRSO 24,46% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 24,46% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy