WOW! Nawet 900 zł za wyrobienie karty kredytowej Citibanku + 100 zł od Mastercard (super krótki okres karencji!)

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku z rekordową, jak na ostatnie czasy, premią za wyrobienie karty kredytowej. W zamian za zawarcie umowy nowi klienci mogą zgarnąć aż 900 zł – z czego 300 zł to punkty wymienne na bony, a 600 zł to czysta gotówka. A do tego 100 zł od Mastercard! Co istotne: warunek nowego klienta jest baaaardzo krótki! Warto korzystać!

900 zł za Citi Simplicity

600 zł za kartę kredytową Citi Simplicity i 300 zł w punktach

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.09.2022. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Co równie istotne: podczas zawierania umowy powinniśmy wyrazić zgodę na przesyłanie przez bank informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 3000 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Aktualizacja (31.03): Ze względu na wyczerpanie puli wniosków promocja została zakończona i nie można już do niej przystępować. Wnioski złożone o czasie pozostają oczywiście aktualne i biorą udział w promocji :)

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości online nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

W tym samym okresie powinniśmy również przystąpić do programu Bezcenne Chwile, rejestrując tam swoją kartę.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. 24 000 punkty Bezcenne Chwile, wymienne na bony o wartości 300 zł, otrzymamy bowiem za spełnienie powyższych warunków w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Przykładowo podpisując umowę w grudniu 300 zł musimy wydać od stycznia do marca.

Kolejne 600 zł w gotówce otrzymamy natomiast za spełnianie warunków w kolejnych 6 miesiącach – w naszym przykładzie od kwietnia do września. Tak naprawdę za każdy miesiąc spełnienia warunków bank wypłaci nam 100 zł.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 30 dni otrzymamy przelew / punkty.

RRSO 26,35% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 26,35% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy dostał ktoś z Was Nagrodę 5 – 25 PLN? Mi wpadła dzisiaj na konto. Do której promocji, to się odnosi? Pasuje bardziej do konta, ale tam już mam maksymalny zwrot dawno otrzymany.

  jarosword14 Odpowiedz
  • Tak, ja dostaję. Odnosi się do promocji konta i jest to 1% za transakcje kartą debetową i kredytową, chyba przez 4 miesiące od podpisania umowy na konto.

   Filonski
 • Właśnie wpadły punkty za luty – kwiecień

  Filoński Odpowiedz
 • Wpadła pierwsza „stówka” na rachunek karty. Kilka dni po punktach.

  Waldemar Odpowiedz
 • 19 maja wpadła wiadomość od Citi o spełnieniu warunków za luty – kwiecień. Tego samego dnia dali punkty.

  John Odpowiedz
 • potwierdzam

  Maciek Odpowiedz
 • Jak to jest z punktami Bezcenne Chwile? Czy 24000 dostaje się jednorazowo po trzech pierwszych miesiącach czy oddzielnie po każdym miesiącu wpada 8000 punktów?

  TK Odpowiedz
 • dostał ktoś 100 pln za sierpień może już?

  janek213 Odpowiedz
 • zatem jeśli mnie pamięć nie myli to pozostała ostatnia wisienka do zerwania w ramach tej promocji, tzn., za transakcje kartą Simplicity we wrześniu 2023 r. (na kwotę min. 300zł), bank wynagrodzi nas ostatnią stówką do końca miesiąca października 2023 r.?

  karoNet Odpowiedz
 • na jaką maksymalną kompilację bonusów można liczyć po złożeniu rezygnacji z karty i jej wycofaniu w ramach kontaktu po stronie banku (na bazie Waszych doświadczeń)?

  karoNet Odpowiedz
  • 100 zł za wydanie 1000 zł przez 3 m-ce

   Ja123
  • dzięki :) czyli nic się nie zmieniło. Zatem lepiej wypowiadać umowę, gdyż potencjalnie więcej można wyjąć w horyzoncie czasowym 1 roku.

   karoNet
  • Nie zawsze chcą dawać utrzymanie, jak zbyt często ich „wykorzystujesz”. Do mnie ze 2 razy nie dzwonili i trzeba było cofać wypowiedzenia. Myślę, że maks 2 razy w roku dadzą, częściej raczej nie

   Ja123
 • Ostatnia nagroda (100zł) zaksięgowana na rachunku karty. Czas zamykać rachunek :)

  karoNet Odpowiedz
 • Hej, dają oferty utrzymaniowe po wniosku o zamknięcie karty?

  Maciek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy