Wraca 900 zł za wyrobienie karty kredytowej Citibanku w bonach Allegro i punktach Mastercard (wymiennych na bony)

Zakończona

Ruszyła druga edycja promocji Citibanku z wysoką premią na start. W zamian za zawarcie umowy karty kredytowej nowi klienci mogą zgarnąć aż 900 zł – z czego 300 zł to punkty wymienne na bony, a 600 zł to karta podarunkowa Allegro. Co istotne: warunek nowego klienta jest tradycyjnie bardzo krótki. Warto korzystać :)

900 zł na Allegro od Citibanku za kartę kredytową

600 zł za kartę kredytową Citi Simplicity i 300 zł w punktach

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.04.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 1000 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Patrząc na przykład poprzedniej promocji – jest spora szansa, że faktycznie limit zostanie wyczerpany. Zaktualizuję wtedy wpis (nie będzie się już dało składać wniosków).

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości online nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

W tym samym okresie powinniśmy również przystąpić do programu Bezcenne Chwile, rejestrując tam swoją kartę.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum… 100 zł miesięcznie, przy czym w minimum 5 transakcjach. 24 000 punktów Bezcenne Chwile, wymienne na bony o wartości 300 zł, otrzymamy bowiem za spełnienie powyższych warunków w pierwszym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Przykładowo podpisując umowę w marcu 100 zł musimy wydać do końca kwietnia.

Kolejne 600 zł w bonach Allegro otrzymamy natomiast za spełnianie tych samych warunków w kolejnych 6 miesiącach – w naszym przykładzie od maja do października. Za każdy miesiąc spełnienia warunków bank przekaże nam 100 zł w postaci kodu Allegro.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 30 dni otrzymamy punkty / kody.

RRSO 22,88% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 22,88% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • 100zł na miesiąc , co z toba ?

  isekala Odpowiedz
 • Można zrezygnować zaraz po uzyskaniu wszystkich bonusów czy dopiero po 12 miesiącach?

  Harry Odpowiedz
  • Zaraz po odebraniu bonusu :) Właśnie zrezygnowałem i ciekawe czy będzie jakaś oferta utrzymaniowa? Ktoś dostał ostatnio jakąś propozycje typu 10% max X zł?

   maniekkkkkkk
  • 2 dni temu dostalem, ale zadzwonili dopiero po 3 tygodniach od wypowiedzenia, a wcześniej był jakiś sms, czy chce zostac

   Kris
 • czy mozna połączyć z programem poleceń?

  kiker Odpowiedz
 • Czy można korzystać z karty wirtualnie przed jej otrzymaniem w formie fizycznej?

  Michał Odpowiedz
 • Kod MCC używany w terminalach płatniczych totalizator sportowy to 9406

  Citi potraktuje to jako transakcję specjalną?

  paolo Odpowiedz
 • Kto już ma kartę cimplicity może dostać dodatkową ofertę na kartę World – 300 zł do Biedronki. Baner z zaproszeniem jest widoczny w ebankowości.

  Kris Odpowiedz
  • No niestety nie u każdego

   Andy59
  • No niestety nie u każdego. Sprawdzone u 6 osób mających tylko Simplicity i … nie ma nikt

   Andy59
  • sekcja Pożyczki lub Korzyści, przyszło też powiadomienie w wiadomościach, może rzeczywiście dla wybranych

   Kris
  • Baner: „Karta Kredytowa World to moc możliwości. Zaaplikuj o drugą kartę i odbierz 300 zł na zakupy do Biedronki. Ważne do 30.11.24 dla klientów posiadających kartę inną niż World.”

   Kris
  • Promocja „Ekstra 300 zł do Biedronki z Kartą Kredytową Citibank” – regulamin na citi/dokumenty

   Jest też wykluczenie:
   5. Z Oferty wyłączone/eni są:
   a) osoby, które od 1 marca 2023 r. posiadały w Banku główną Kartę Kredytową Citibank – World Mastercard,

   Kris
 • Ktos się orientuje jak jest z umową zlecenie ona musi być bezterminowa? Jak mam umowe do czerwca to dostane kartę?

  Katerine Odpowiedz
  • W regulaminie tej konkretnej promocji tego nie ma, ale pewnie jak otworzysz regulamin promocji na 900 zl zobaczysz jakie dokumenty sa wymagane dla umowy cywilno prawnej, zapewne obowiązują te same warunki

   Kris
 • Tylko polecajacy dostaje pieniądze

  Kris Odpowiedz
 • Kris dlatego napisałem ,że z góry dziękuje :)))

  Kiker Odpowiedz
 • Rozumiem, że jak na stronie wciąż jest info i przycisk do założenia karty w promocji, to pula się jeszcze nie wyczerpała?

  W przypadku działalności chodzi o 2 lata czyli 24 miesiące wstecz, czy zamknięte 2 pełne lata rachunkowe?

  ceglaaa Odpowiedz
 • Dla konta premium BCH dostałem mailem „Skorzystaj z oferty, zgarnij 1600 punktów za 1 punkt i wymień je na dwa bilety do Cinema City lub wykorzystaj je, by zbliżyć się do wymarzonej nagrody.” Oferta niby dedykowana ale poszło dla drugiego konta premium dla którego maila nie było.

  santech Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy