HIT! 900 zł za wyrobienie karty kredytowej Citibanku + 100 zł od Mastercard (jeszcze krótszy okres karencji!)

Zakończona

Ledwo kończy się jedna promocja z rekordową premią od Citibanku, a już zaczyna się kolejna. Od dzisiaj w zamian za zawarcie umowy karty kredytowej nowi klienci mogą zgarnąć aż 900 zł – z czego 300 zł to punkty wymienne na bony, a 600 zł to karta podarunkowa Allegro. Co istotne: warunek nowego klienta jest baaaardzo krótki! Warto korzystać :)

900 zł na Allegro od Citibanku za kartę Citi Simplicity

600 zł za kartę kredytową Citi Simplicity i 300 zł w punktach

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Co równie istotne: podczas zawierania umowy powinniśmy wyrazić zgodę na przesyłanie przez bank informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 2500 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Patrząc na przykład poprzedniej promocji – jest spora szansa, że faktycznie limit zostanie wyczerpany.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości online nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

W tym samym okresie powinniśmy również przystąpić do programu Bezcenne Chwile, rejestrując tam swoją kartę.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. 24 000 punktów Bezcenne Chwile, wymienne na bony o wartości 300 zł, otrzymamy bowiem za spełnienie powyższych warunków w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Przykładowo podpisując umowę w marcu 300 zł musimy wydać od kwietnia do czerwca.

Kolejne 600 zł w gotówce otrzymamy natomiast za spełnianie warunków w kolejnych 6 miesiącach – w naszym przykładzie od lipca do grudnia. Tak naprawdę za każdy miesiąc spełnienia warunków bank przekaże nam 100 zł w postaci kodu Allegro.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 30 dni otrzymamy punkty / kody.

RRSO 25,30% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 26,35% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Udział kiedyś tam w Bezcennych z karta debetową komplikuje/wyklucza część premii w punktach ? Na drugiej debetowe po długim czasie przerwy (ze 2 lata) nie naliczyli premii, odpisali wtedy na reklamacje konkretne daty udziału w programie 😀

  JoX Odpowiedz
 • Czy jak ktoś miał u nich kiedyś KK i był zarejestrowany w BC to nie otrzyma pierwszej nagrody?

  neo321 Odpowiedz
 • Coś ten opis nie współgra z tytułem. To w końcu ile jest za zarejestrowanie karty w BC? 300 czy 100? Jeśli tak jak w opisie 300, to brakuje wyjaśnienia tych dodatkowych 100, o których mowa w tytule.

  sailornine Odpowiedz
 • Miałem KK Citi dla której złożyłem online dyspozycję zamknięcia w dniu 01.12.2022. Zgodnie z regulaminem bank ma 30 dni na zamknięcie karty, to znaczy zamknięcie powinno nastąpić do końca grudnia. Zadzwoniłem do banku i kartę zamknęli w dniu 02.01.2023.
  Wyklucza mnie to z promocji? Czy reklamować?

  Michał Odpowiedz
  • Z kk to nie jest takie proste jak z ROR. Nieprawda że bank ma 30 dni w przypadku kk. Może czekać na wygenerowanie zerowego wyciągu. Niektóre zamykają po 2 wyciągach. W zasadzie w przypadku kk nie ma jasnych reguł. Np. mBank zamyka kk dopiero po 3 miesiącach, inne banki różnie.

   burak
 • Da się w pełni o -line założyć czy dzwonią i mielą wszystko jeszcze raz konsultanci ?

  JoX Odpowiedz
  • Wniosek w całości online/telefon. Czekam na decyzję. Wygląda, że wszystkie dane wzięli, więc raczej nie trzeba z konsultantem gadać.

   Bart
 • Ile po wypełnieniu wniosku czekaliście na decyzję?

  Bart Odpowiedz
 • Mam kartę kredytową Citi. Chcę zapłacić faktury przez Payappka.
  Czy bank za taką płatność kartą kredytową naliczy mi prowizję?
  Jeżeli tak to czy mogę bez prowizji dokonać płatności za pomocą BLIKa?
  Jak to wygląda z Waszego doświadczenia.

  Bogusia Odpowiedz
  • Ze dwa miesiące temu płaciłem blikiem za rachunki w payapce.Wszystko poszło bez problemu czyt.bezprowizyjnie.Także możesz spoko płacić.

   Jaceklive
  • Ciekawe, można blik podłączyć do kk Citi?

   Ja123
  • W ustawieniach blik w aplkacji musisz jako żródło płatności zaznaczyć kartę kredytową i tyle.

   Jaceklive
 • czy płatność czynszu poprzez blue Media to transakcja szczególna?

  draw Odpowiedz
  • wg mnie nie taki sam mcc ma platnosc za wode i tauron, gazownia ciut innny ale nigdy tego nie wykluczali. Placisz za dobra bez kombinowania, za wodke tez mozesz zaplacic i nie powinni wiec czynszu czy gazu wykluczac.

   Krzychoooo
 • czy emeryt lub rencista może wnioskować ?

  Łukasz Odpowiedz
 • da się połączyć z programem poleceń KK ? 😀

  JoX Odpowiedz
 • Ktoś dostał maila o nagrodzie za maj?

  Mateusz Odpowiedz
 • Dostałem info, że pula powoli się kończy – kto chce skorzystać ten niech się śpieszy, bo pewnie za kilka dni oferta zniknie. Póki da się wnioskować = jest OK.

  Michał Odpowiedz
 • Można to połączyć z programem poleceń? Jest po drodze miejsce na wpisanie kodu?

  Borys29 Odpowiedz
 • Dostał ktoś nagrodę że spełnienie warunków w maju? U mnie cisza, a miała być do końca następnego miesiąca, czyli do końca czerwca.

  Bart Odpowiedz
 • Witam, co to znaczy transakcje szczególne, ułatwiacze obrotów na kartach kredytowych.? Pozdrawiam

  Marlena92 Odpowiedz
 • dostał ktoś już te 24k punktów?

  oczach Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy