900 zł w formie punktów wymiennych na bony za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Zakończona

Ruszyła druga edycja promocji Citibanku. W zamian za wyrobienie karty kredytowej Mastercard będziemy mogli zgarnąć aż 72 000 punktów – te wymienimy na bony (np. Circle K czy Allegro) o wartości 900 zł! :)

900 zł w punktach Mastercard od Citibanku

Bezcenne nagrody na wyciągnięcie ręki z kartą Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.04.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli ją aktywować przez aplikację mobilną Citi Mobile (nie przez przeglądarkę!) oraz do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy zarejestrujemy ją w programie Bezcenne Chwile.

Oprócz tego musimy po prostu korzystać z karty. Aby bowiem zyskać pierwszy pakiet 24 000 punktów (o wartości 300 zł) konieczne będzie wydanie kartą 1000 zł do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego licząc od dnia zawarcia umowy. Chodzi oczywiście o płatności za realne towary i usługi w sklepach czy internecie.

Kolejne punkty zyskamy pod warunkiem, że w każdym z miesięcy od czwartego do ósmego wykonamy min. 10 płatności o łącznej wartości 200 zł. Za spełnienie warunków w danym miesiącu zyskamy 8000 punktów, czyli równowartość 100 zł w bonach. Jeśli zapomnimy o spełnieniu warunków w którymś miesiącu, to na szczęście stracimy tylko te punkty, a nie kolejne.

A gdzie podziała się ostatnia stówka (8000 punktów Mastercard)? Do końca dwunastego miesiąca kalendarzowego konieczne będzie rozłożenie co najmniej jednej transakcji na „Raty w Karcie” o wartości minimum 1000 zł. Bank zapłaci nam więc 100 zł de facto za nieskorzystanie z dobrodziejstwa, jakim jest długi okres bezodsetkowy w przypadku normalnych transakcji. Jeśli bowiem rozłożymy transakcję na raty, to będziemy musieli zapłacić od niej odsetki – bez możliwości skorzystania z okresu bezodsetkowego. Oczywiście nie musimy korzystać z tej nagrody i możemy zadowolić się premią w nieco niższej kwocie.

Nagrody zostaną przekazane do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

RRSO 23,15% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 23,15% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat – oczywiście oprócz ostatniej nagrody. Jeśli bowiem z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Da się jakoś sprawdzić kiedy zamykało się kartę u nich?

  ceglaaa Odpowiedz
  • powinni pomóc na infolinii (albo np. po złożeniu wniosku, kiedy oddzwonią)

   Michał
  • Znalazłem inny sposób – na mailu mam wiadomość pt. „Zestawienie opłat dla Karty Kredytowej Citibank” i w treści maila: „…przesyłamy „Zestawienie opłat” dotyczące zamkniętego rachunku rozliczeniowego dla Karty Kredytowej Citibank…”, także zakłam, że rachunek był zamknięty w tym właśnie dniu ;)

   ceglaaa
 • Jest promka pewnie dla każdego w 99% bank spółdzielczy BPS punkty do BCH 300 zł

  luka89wawa Odpowiedz
 • Czy żeby naliczyło punkty, to lepiej założyć nowe konto w programie Bezcenne Chwile, czy bez problemu można podpiąć do istniejącego? Na istniejącym mam podpięta jeszcze starą (nieaktywną) kartę z Citibanku.

  ceglaaa Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy