990 zł za wyrobienie karty kredytowej i wydanie… 990 zł od Citibanku

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku która cechuje się bardzo wysoką nagrodą oraz bardzo łatwymi warunkami. W zamian za wydanie 99 zł miesięcznie bank zwróci nam… 99 zł miesięcznie – nawet 10 razy :)

990 zł za Citi Simplicity

Jesień z kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.03.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 990 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz przystąpić do programu Bezcenne Chwile nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 99 zł miesięcznie. 23 760 punktów Bezcenne Chwile, wymienne na bony o wartości 270 zł, otrzymamy bowiem za spełnienie powyższych warunków w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Przykładowo podpisując umowę w październiku 99 zł musimy wydać od listopada do stycznia (trzykrotnie).

Kolejne 594 zł, tym razem już w gotówce, otrzymamy natomiast za spełnianie warunków w kolejnych 7 miesiącach – w naszym przykładzie od lutego do sierpnia. Tak naprawdę za każdy miesiąc spełnienia warunków bank wypłaci nam 99 zł.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle, będzie OK.

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 30 dni otrzymamy przelew / punkty.

RRSO 24,09% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 24,09% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Wkradł się błąd (ostatnia stówka jest również za płatność kartą 99zł a nie 500zł).

  „Co z ostatnią stówką? Otrzymamy ją, jeśli spełniliśmy wszystkie powyższe warunki oraz ponownie wydamy 500 zł”

  travosz Odpowiedz
 • Czy łączy sie z programem poleceń kk?

  TomekW Odpowiedz
 • Proszę pomóżcie.
  Jeżeli przez Payappke będę chciała zapłacić moje rachunki kartą kredytową Citibanku to bank naliczy mi prowizję?

  Bogusia Odpowiedz
 • Dobrze widzę, że nie są wymagane żadne zgody marketingowe?

  ardy2 Odpowiedz
 • Hej Michał, czy w citibanku jest możliwość zalożenia konta osobiście lub przez kuriera? Masz gdzieś moze poradnik/wskazówki jak przebiega ten proces w citi? Dzięki

  Wiola Odpowiedz
 • Mam zaproszenie w Citi do takiej oferty
  „Podnieś limit Karty Kredytowej Citibank i odbierz bon na zakupy” – bon do Biedronki na 50 zł za podwyższenie limitu karty o min. 3000 zł.
  Sekcja Pożyczki w ebankowości i tam wszystko opisane, co trzeba zrobić
  Regulamin jest tutaj: https: // http://www.citibank.pl / dokumenty / (spacje usunąć)

  Ja123 Odpowiedz
  • @Ja123 – tylko mnie zirytowali tą ofertą. Wklikałem się w system, rzeczywiście miałem możliwość podniesienia limitu do XX tys. zł. Jak na suwaku przesunąłem, że chcę podnieść o 3k zł (tak, żeby starczyło na ten voucher do biedry), to system wypluł informację o konieczności ponownej weryfikacji dokumentów finansowych. Ha, ha, ha, rozkoszni są ;-) Dla kogoś, kto ma przychody z działalności gospodarczej, czas potrzebny na zebranie tych papierów wyjdzie drożej niż 50 zł…

   rapatapatoja
  • U mnie bez problemu, ale ja miałem niski limit pierwotny 2 tys

   Ja123
  • A teraz na BlackWeek dają 100 zł do allegro za podwyższenie limitu o 5000 tys. Nie wiem, czy dla wybranych, ja mam baner

   Kris
  • Daja mi tez, dziwne bo skorzystalem z biedronkowej (jeszcze 50 nie dali) a myslicie ze polaczy sie z tym allegro? Nie czytalem regulaminu :D

   Krzychoooo
 • jeszcze jedno:
  wlasciwie w regulaminie tej promocji jest punkt 5 podpunkt c)

  „c) na podstawie Wniosku zawrą z Bankiem Umowę o Kartę i aktywują Kartę za pomocą Serwisu bankowości mobilnej Citi Mobile,”

  nie ma nic o serwisie internetowym i Pani zwrocila na to uwage, ze to warunek konieczny

  Marcin Chrzanowski Odpowiedz
  • @admin „Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną” skoryguj to prosze, nie wprowadzamy uzytkownikow w blad wedlug regulaminu nie ma opcji innej niz mobilna, regulamin o tym nie wspomna puntk 5 podpukt c

   Marcin Chrzanowski
 • Mam taki problem. Założyłam konto i mam nową kartę debetową. Próbuje ją dodać do konta Kolei i pojawia się informacja błąd 400. Proszę o poradę jak dodać kartę debetową. Rok temu kartę kredytową Citibanku dodałam bez problemu?

  Bogusia Odpowiedz
 • Zakładając KK w Citi polecam podać numer telefonu rzadko używany/zazwyczaj wyłączony, jakiś modem, etc – tak by odebrać połączenie tylko podczas zakładania KK. Są strasznie upierdliwi, zawracają gitarę, jakieś oferty, porozumienia, pożyczki, etc.

  qq Odpowiedz
 • Polecacie tą promocje? Chciałbym łatwe warunki „Wydaj xxx”. Ale tutaj prawie rok będzie się ciągnęła promocja :P

  luka89waw Odpowiedz
 • Padł mi w połowie i nie przychodzi sms ;/ aby dokończyć…

  luka89waw Odpowiedz
 • OK nie było tematu. min 3 msc z tytułu umowy o prace

  luka89waw Odpowiedz
 • Udało Wam się zarejestrować bez problemów kartę w programie Bezcenne Chwile?

  maju Odpowiedz
  • No właśnie nie, każą pobrać dokument Pdf którego nie ma.

   Joanna
  • Karta jest juz w programie dodaj ja recznie do swojego konta w bchw

   Kris
  • Ale czy faktycznie będzie to wystarczające, Ponieważ zgodnie z procedurą opisaną na blogu musimy pobrać jakieś regulaminy i je autoryzować aby przejść do kolejnego kroku.
   W ramach innego bloga znalazłem podpowiedź że problem ustąpił po kilku dniach od momentu rejestracji nowej karty, natomiast u mnie pomimo upływu 10 dni od momentu rejestracji nowej karty nadal nie udało się przejść procedury zgodnie ze scenariuszem opisanym na tym blogu.

   Skorzystałem natomiast z rozwiązania które podajesz Nie wiem jednak czy będzie to wystarczające.
   Oczywiście do programu zgodnie z procedurą nie Możemy dopisać się z przyczyn od nas niezależnych.

   Rafał
  • PDF nie ma i nie będzie, ponieważ prawdopodobnie miałeś już kiedyś kartę Citi (debet lub kk). Ta procedura jest tylko dla zupełnie nowych klientów Citi w BChw

   Kris
 • Po jakim czasie naliczane są bonusowe punkty w programie bezcenne chwile. Po zakończeniu danego miesiąca w którym wykonywałem płatność na minimum 99zł?

  torvez@gmail.com Odpowiedz
 • Dostał ktoś informację od banku o „Nagrodzie 1” – po spełnieniu warunków w listopadzie?

  ardy2 Odpowiedz
  • Karta otwarta w październiku. 28 grudnia dostałem info o nagrodzie:
   „Dziękujemy za udział w ofercie Citi Handlowy.
   Z przyjemnością informujemy, że spełniłeś wszystkie warunki niezbędne do otrzymania 7 920 Punktów Programu Bezcenne Chwile.
   Zasilenie punktami Rachunku Programu nastąpi najpóźniej do 30 dni od daty otrzymania wiadomości informującej o spełnieniu warunków.”

   Nikodem
 • Zameldowały się na koncie programu Bezcenne Chwile pierwsze punkty w sile 7920.

  zorro36 Odpowiedz
 • Jest i druga pula 7920 pkt.

  zorro36 Odpowiedz
 • Jest i trzecia pula 7920 pkt.

  zorro36 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy