Tylko do końca miesiąca: 500 zł za Konto Santander + 1% moneyback!

Alior Sync i zagniniony przelew europejski (SEPA)

Jakiś czas temu opisywaliśmy sposób, dzięki któremu zminimalizujemy koszty przy wydatkach za granicą. W zasadzie jedyną opłatą, jaką ponosiliśmy podczas całej operacji było przelanie pieniędzy pomiędzy kontem walutowym w Alior Banku, a mBanku. W międzyczasie pojawiła się opcja darmowych przelewów SEPA (w euro) z Alior Sync. Dzięki temu nasz sposób stał się (teoretycznie) całkowicie bezkosztowy. W zeszły piątek postanowiliśmy go przetestować i… coś poszło nie tak.

Tryb pilny wcale nie pilny?

W piątek rano próbowaliśmy wykonać owy przelew. Wiedzieliśmy, że w innych bankach najtańsze są przelewy z podziałem kosztów SHA, w trybie standardowym. Sync natomiast zaproponował nam jedynie tryb pilny, który wydał nam się podejrzany. Szybki kontak z konsultantem (nie do końca) rozwiał nasze wątpliwości – w tej chwili to jedyna opcja, dodatkowo bezpłatna według tabeli opłat i prowizji. Szybkie wypełnienie danych adresata (siebie) i banku docelowego (dokładnie tych samych co podawaliśmy wcześniej w Alior Banku) i przelew został wykonany.

Problem w tym, że do tej pory przelew… nie doszedł (8 dni!).

Co ciekawe przelew wychodzący jako nadawcę (imię + nazwisko) ustawił nazwę… ulicy, przy której mieszkam :) W danych nie ma mowy o imieniu i nazwisku nadawcy. Jeśli przelew nie pojawi się w poniedziałek, będziemy kontaktować się z jednym, jak i drugim bankiem. Mamy nadzieję, że artykuł uda nam się dokończyć jak najszybciej.

A czy wy mieliście podobne przygody z przelewami SEPA w Alior Sync?

Nie przegap!

Komentarze

 • Ciężko to komentować. Trochę nie ogarniam jak można coś takiego puścić do ludzi. Właściwie teraz zrozumiałe jest te 5% zwrotu, które po testach systemu przez użytkowników pewnie zniknie.

  Błędy mogą się zdarzać, ale nie tego typu…
  Ja od lipca czekam na poprawę błędów prezentacji informacji karty kredytowej (podwójne księgowania, brak zrealizowanych transakcji w historii, podwojona kwota obciążenia karty,… )
  Ręce opadają…

  wmajonez Odpowiedz
 • wymieniłem w kantorze, przelałem na rachunek w Citi bez problemu doszło następnego dnia. Wypłaciłem w bankomacie za granicą bez prowizji. polecam

  ayahaga Odpowiedz
 • hmm to ja miałem więcej szczęścia: przelałem we wtorek, a doszedł następnego dnia (sync->mbank),
  nadawca i adres pozostały na swoich pozycjach:)

  wikiman Odpowiedz
 • Jak z tymi przelewami z Synca? Niestety nie mam tyle czasu na realizację, dlatego fajnie byłoby wiedzieć czy to jakiś incydent czy kolejne fazy wersji beta.

  Fajka Odpowiedz
 • Mam to samo. Przelew z Sync do MBanku zrobiony w środę. Do teraz nie ma pieniędzy…. Co z tym zrobić?

  Mati Odpowiedz
 • Może to celowe działanie Synca? Dowiedzieli się o naszym sposobie?

  svalbald Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy