Tylko do końca miesiąca: 500 zł za Konto Santander + 1% moneyback!

W jakim banku założyć konto walutowe czyli Polak za granicą (cz. II)

W pierwsze części cyklu „Polak za granicą” opisaliśmy jak bezpiecznie i korzystnie wymienić waluty w internecie. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie gdzie założyć darmowe konto walutowe aby móc wymieniać pieniądze całkowicie za darmo, a następnie móc je wypłacić (lub wpłacić) – na przykład w placówce banku. Zaczynamy!

Współpracować nie tak łatwo

Niestety, wyboru wielkiego nie będzie. Na chwilę obecną jedynie kilka banków oferuje darmowe wewnętrzne przelewy walutowe, dzięki którym skorzystamy z kantorów internetowych bez dodatkowych opłat. Co więcej, nie każdy z tej garstki banków oferuje mechanizmy, dzięki którym kantory internetowe mogą automatycznie przyjmować i zwracać pieniądze. Najczęściej wymieniane jako „współpracujące” z kantorami internetowymi banki to: Alior Bank, BZWBK oraz Millennium. Postaramy się sprawdzić który z nich oferuje konto najlepsze z punktu widzenia klienta, czyli spełniające następujące warunki:

 • Darmowe wpłaty i wypłaty środków w oddziale banku
 • Darmowe konto
 • Darmowa karta walutowa
 • Przelewy online
 • Tanie przelewy europejskie SEPA
 • Darmowe wypłaty z bankomatów za granicą

Szczególnie ciekawy punkt to ten ostatni. Jeśli uda nam się znaleźć konto z kartą debetową, dzięki której wypłata środków za granicą będzie darmowa – nie będziemy zmuszeni nosić ze sobą gotówki. Zamiast trzymać równowartości kilkuset/kilku tysięcy złotych w portfelu czy w hotelowym sejfie, wystarczy, że przypilnujemy karty dodatkowo zabezpieczonej PINem czy limitami dziennymi wypłat. Nasze pieniądze będą w ten sposób dużo bezpieczniejsze, a my będziemy się mogli skupić na odpoczynku.

BZWBK

Do niedawna nasze ulubiony bank, jeśli chodzi o kwestie walutowe. Darmowe wpłaty i wypłaty, darmowe prowadzenie konta – w EUR, CHF, USD i GBP. Pełna współpraca z walutomatem i większością kantorów internetowych. Przelewy złotówkowe jak i walutowe za darmo, pieniądze na koncie pojawiają się po kilku sekundach – chyba, że przelew zlecamy w nocy lub w weekend – wtedy bank w większości przypadków „śpi”. Niestety – od niedawna konto złotówkowe (<30), które musimy założyć, aby korzystać z rachunków walutowych, zostało obarczone opłatą 7 PLN miesięcznie dla osób powyżej 26 roku życia. Opłaty można uniknąć, jeśli co miesiąc wpłacimy na konto 1000 PLN (oczywiście możemy je przelać od siebie, z innego konta, a następnie szybko zwrócić). Jeśli ktoś chce go jednak używać głównie do wymiany walut – łatwo może zapomnieć o spełnieniu warunku, co bardzo ucieszy bank, który pobierze 7 PLN opłaty miesięcznej. Mimo wszystko rachunki walutowe w BZWBK mają całkiem sporą zaletę – karta do konta przez pierwszy rok jest darmowa. Dzięki temu możemy nią płacić w sieci lub w sklepach za granicą bez posiadania fizycznej waluty w portfelu. Szkoda tylko, że po pierwszych darmowych 12 miesiącach karta kosztować nas będzie 10 EUR rocznie. Dodatkowo wszystkie wypłaty z bankomatów za granicą kosztują 1.5 EUR. Skoro więc pieniądze i tak taniej trzymać w portfelu to… po co nam karta?

Jeśli ktoś nie potrzebuje karty – nie jest źle, jednak może być lepiej. Zestawienie opłat dla wybranych na początku operacji prezentuje się następująco:

 • Darmowe wpłaty i wypłaty środków w oddziale banku
 • Darmowe konto do 26 lat, powyżej konieczny wpływ 1000 PLN miesięcznie (inaczej opłata 7 PLN za konto osobiste w złotówkach)
 • Przelewy online oprócz nocy i weekendów
 • Przelew europejski SEPA: 5 PLN
 • Karta walutowa (MasterCard) darmowa przez pierwszy rok, później 10 EUR rocznie
 • Wypłaty z bankomatów za granicą: 1.5 EUR

Millennium

Millennium to jednak z naszych ulubionych banków, jeśli chodzi o rachunki prowadzone w złotych. Niestety oferta kont walutowych nie jest już tak dobra – na starcie musimy zaakceptować opłatę 1 EUR miesięcznie za prowadzenie rachunku walutowego. Ale uwaga:

Opłaty nie są pobierane, jeżeli Konto walutowe zostało założone przez Millenet i/lub wskazane jest jako rachunek do obsługi pożyczki / kredytu hipotecznego indeksowanego do danej waluty.

Wystarczy więc założyć konto przez internet, a nie zapłacimy za nie ani grosza.

Szkoda tylko, że przelewy wewnątrz banku będą nas kosztowały 0.50 PLN, a za przelew europejski (SEPA) zapłacimy przynajmniej 9.50 PLN. Kartą wydawaną do konta jest karta Maestro – szczególnie przydatna w Niemczech, gdzie karty tego typu są dużo popularniejsze niż Visa/Mastercard. Zapłacimy za nią 1 EUR miesięcznie, choć dopiero od 4. miesiąca od wydania karty. A jak z wypłatami środków za granicą? Niestety – każde wyciągnięcie pieniędzy z bankomatu będzie nas kosztowało 2 EUR. Dużo.

Podsumowując:

 • Darmowe wpłaty i wypłaty środków w oddziale banku
 • Konto walutowe w EUR płatne (1 EUR), konto złotówkowe również – opłata możliwa do uniknięcia przy wpływie min. 1000 PLN oraz jednej płatności kartą w miesiącu
 • Przelewy online oprócz nocy i niedziel
 • Przelew europejski SEPA: min. 9.50 PLN
 • Karta walutowa (Maestro) darmowa przez pierwsze 3 miesiąc, później 1 EUR miesięcznie
 • Wypłaty z bankomatów za granicą: 2 EUR

Alior Bank

Alior, w porównaniu do powyższych konkurentów, jako jedyny oferuje w pełni bezpłatne prowadzenie konta. Jeśli nie zamówimy karty do rachunków w PLN oraz kart walutowych – nie będziemy musieli spełniać żadnych warunków, aby konta były bezpłatne. Po prostu będzie :-)

W Alior Banku przelewy wewnętrzne są realizowane w czasie rzeczywistym – oprócz godzin nocnych. Co ważne – są one bezpłatne. Te, które realizowane są jako przelew europejski do innych banków (SEPA) kosztują tylko 5 PLN (podobnie jak BZWBK).

Co ciekawe, konto w Aliorze założymy całkowicie online – niepotrzebna będzie nawet wizyta kuriera, bo umowę podpiszemy… przelewem z (naszego) innego banku! Dzięki temu możliwe będzie korzystanie z konta walutowego w zasadzie w ciągu kilku godzin (zależnie od tego jak szybko zlecimy przelew z innego banku). Co ciekawe, konto walutowe założymy nie tylko w EUR, USD, CHF i GBP ale również w innych walutach: AUD, CAD, CZK, DKK, NOK, SEK, RUB (choć przez internet otworzymy rachunek tylko dla pierwszych czterech).

Żeby nie było jednak tak łatwo i prosto – w Alior Banku również zapłacimy za posiadanie karty walutowej – dokładnie 5 PLN miesięcznie. Wypłaty z bankomatów na świecie będą nas kosztowały kolejne 5 PLN.

Podsumowując:

 • Darmowe wpłaty i wypłaty środków w oddziale banku
 • Konto walutowe w EUR płatne (5 PLN), konto złotówkowe bezpłatne
 • Przelewy online oprócz nocy (0:00 – 4:00)
 • Przelew europejski SEPA: 5 PLN
 • Karta walutowa (MasterCard) 5 PLN miesięcznie
 • Wypłaty z bankomatów za granicą: 5 PLN

Brak konta idealnego?

Na podstawie powyższej analizy można jednoznacznie stwierdzić, że nie istnieje na polskim rynku konto spełniające wszystkie nasze oczekiwania. Najlepiej wypada Alior Bank, gdzie przy braku karty walutowej nie zapłacimy praktycznie nic za prowadzenie konta (jedynie przelewy do innych banków kosztować nas będą 5 PLN). Dla kogoś, kto chce jedynie wymienić walutę w internecie, przelać na konto walutowe, a następnie wypłacić z banku i nie myśleć o żadnych opłatach – będzie to najlepszy wybór. Drugi wydaje się BZWBK, gdzie nie pobierane są opłaty w przypadku osób młodych, a osoby starsze niż 26 lat mogą je łatwo ominąć. Millennium świetnie nadaje się do płatności w złotówkach, ale opłata miesięczna za konto walutowe dyskwalifikuje je w naszej opinii.

Mimo wszystko z kartą

Ale co z tymi, którzy nie chcą nosić ze sobą gotówki tylko najzwyczajniej w świecie wypłacać pieniądze z bankomatów za granicą, płacić bezgotówkowo w sklepach, czy w internecie? Często kupując bilet lotniczy czy płacąc za hotel mamy do wyboru jedynie płatność w euro (lub funtach/dolarach). Jeśli zapłacimy kartą rozliczaną w złotówkach – stracimy bardzo dużo na kursie.

Okazuje się, że istnieje pewien sprytny sposób, aby nie płacić nic za kartę oraz wypłaty w bankomatach za granicą – na całym świecie (poza Polską)! Jak? Wystarczy założyć… dwa konta walutowe. Jedno – w wybranym banku współpracującym z walutomatem, np. w Alior Banku (lub BZWBK, Millennium). Drugie konto założymy natomiast… w mBanku. Bank ten nie współpracuje do końca z walutomatem (każdy przelew 5 PLN) i ciężko jest z niego wypłacić (wpłacić) pieniądze. Owszem – da się (w placówkach Multibanku), ale prowizja wynosi 9 PLN. Tak, płacimy za to, że wpłacamy im pieniądze!

Na szczęście karta oferowana przez mBank wynagradza niedogodności. Jest całkowicie darmowa przez pierwszy rok – ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed upływem 12 miesięcy kartę zamknąć i wyrobić nową! W ten sposób unikniemy opłaty rocznej (30 PLN). Co więcej, wypłaty z bankomatów na całym świecie są bezprowizyjne (o ile wypłacamy pieniądze w walucie karty), a utrzymanie konta darmowe. Bardzo fajnym dodatkiem jest wysokie, jak na euro, oprocentowanie – aż 1.6% na zwykłym rachunku walutowym (eMAX).

Jak to zrobić najtaniej?

Cały proces od wymiany waluty do płatności w sklepie lub wypłaty z bankomatu wygląda następująco:

 • Przelewamy złotówki do walutomatu lub innego kantora internetowego
 • Kupujemy wybraną walutę (w naszym przypadku euro)
 • Wypłacamy ją na konto w Alior Banku
 • Przelewamy środki z Aliora do mBanku za pomocą przelewu europejskiego (SEPA). To jedyna operacja, za którą zapłacimy, dlatego warto przelać większe kwoty, np. przed samym wyjazdem na urlop/za granicę. Przy kilkuset euro opłata 5 PLN będzie stanowiła niewielką „stratę”. Pamiętajmy, że przelew europejski „idzie” przez europejski bank centralny, więc na konto docelowe trafi dopiero po 2-3 dniach
 • Jeśli pieniądze trafiły na konto w mBanku, możemy je wypłacić w bankomatach za granicą całkowicie za darmo, lub płacić bezgotówkowo kartą w sklepach
 • Po niespełna roku blokujemy kartę i wyrabiamy nową, aby uniknąć opłaty rocznej

Obecnie sami jesteśmy na ostatnim etapie. Z powodzeniem korzystaliśmy z powyższego sposobu na wszelkich wyjazdach zagranicznych – kupiliśmy euro, kiedy było tanie (4.00-4.20), z Alior Banku przelaliśmy do mBanku (5 PLN) dzięki czemu środki pracowały na siebie, a na wyjazdach płaciliśmy za wszystko kartą lub wyciągaliśmy gotówkę bankomatów, by zawsze mieć przy sobie ok. 20-50 EUR. Awaryjnie.

Oczywiście nie gwarantujemy, że nie istnieje jeszcze lepszy sposób na darmowe konto i kartę walutową. Nie spotkaliśmy się z takowym, ale jeśli ktoś z was go zna – prosimy o informację w komentarzu.

PS. Ostatnio jeden z kantorów internetowych (fritzexchange.pl) wprowadził możliwość przelewu środków w euro na konto walutowe w mBanku za darmo. Sposób działa jednak tylko wtedy, kiedy złotówki przelejemy również z mBanku. Próbowaliśmy przelać euro z Aliora do fritzexchange, a następnie wypłacić (również w euro) do mBanku, jednak nie można było tego dokonać za darmo. Jeśli natomiast ktoś chce wymienić złotówki na euro w tym momencie – warto wpłacić je z konta w mBanku. Dzięki temu możliwy będzie zwrot wymienionej waluty za darmo! Promocja trwa do końca lipca, choć możliwe, że zostanie przedłużona.

Nie przegap!

Komentarze

 • @wojtek: To załóż sobie alior sync w eur, tam masz przelewy europejskie za free

  Graba Odpowiedz
 • @ Graba

  Wojtek ma rację – dla posiadacza konta walutowego w syncu przelew europejski jest bezpłatny, pod warunkiem wyboru opcji podziału prowizji między nadawcę i odbiorcę, więc odbiorca z innego banku płaci prowizję wg tabeli opłat swojego banku

  pm Odpowiedz
 • @pm: W syncu jak robisz „przelew europejski” nie ma żadnych opłat. ani dla Ciebie ani dla odbiorcy. Przelewam co miesiąc do mbanku część wynagrodzenia które wchodzi na synca…
  Ale jak zrobisz „przelew walutowy” w sync to wtedy może Ciebie jako nadawce obciążyć albo odbiorcę- zależy jaką opcję wybierzesz…
  Nie opłaca się przelewać pieniędzy do bzwbk bo tamci maja w cenniku opłatę za każdy przychodzący przelew na konto walutowe…

  Graba Odpowiedz
 • Witam
  Nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda, ale:
  Przez jakiś czas będę zarabiał we CHF, w jakim banku założyć konto, aby możliwie jak najtańszym kosztem mieć wszystkie potrzebne do życia udogodnienia:) czyli: wpłaty, karta i możliwość nią płacenia, oraz wypłaty w bankomatach na terenie Szwajcarii. Potem oczywiście zamierzam przez kantor walutowy wymienić pieniążki i wpłacić na rachunek osobisty.
  Z góry dziękuje za podpowiedź

  baton Odpowiedz
 • WItam, wybieram się w maju do Pekinu, jakie konto i w jakiej walucie (euro, dolar) polecacie. Jaka karta
  Będę wdzięczna za pomoc.

  jolka_b Odpowiedz
 • Witam,

  czy wypłacę w Turcji z karty walutowej (prowadzonej w Eur) bezpośrednio euro czy muszę liry tureckie i zapłacę wtedy za przewalutowanie?
  I drugie pytanie, czy istnieją karty walutowe które „przewalutowują” TRY na Eur po średnim kursie? Prosty ze mnie kmiotek i nie bardzo mam pojęcie jakie są możliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  andrzej Odpowiedz
 • Witam,
  W najbliższym czasie będę miała kilka wpływów w dolarach z USA i będę musiała wykonać kilka przelewów również w dolarach do USA. Poza tym w tym roku wybieram się na ok miesiąc do Stanów, więc dobrze byłoby mieć możliwość wypłaty pieniądzy na życie z bankomatów.
  Rozumiem, że w tej sytuacji konieczne jest konto walutowe, żeby nie zbankrutować na przewalutowaniach… Które konto byłoby w tej sytuacji najlepsze?
  Dodam, że w tej chwili mam RORy złotówkowe w mBanku i BZWBK oraz kartę kredytową w Deutsche Banku.
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  Które

  rp Odpowiedz
 • @rp, w twoim przypadku najprościej będzie założyć sobie konto w USD w bzwbk. Pierwszy rok za free, 1.5 USD za wypłatę w bankomacie za granicą (warto więc wyciągać większe sumy). Reszta za darmo, czyli np. kupno waluty w walutomacie/kantorze internetowym -> przelew na swoje konto walutowe.
  Ewentualnie karta w Alior Kantorze http://livesmarter.pl/alior-bank-otwiera-swietny-internetowy-kantor-walutowy/ (prawie identyczne zasady jak w bzwbk tylko opłata za wyciągnięcie $ w bankomacie to bodajże 9 PLN – choć pierwsza wypłata za darmo).

  Michał Odpowiedz
 • bzwbk odradzam bo za sam wpływ na konto walutowe od jakiegoś roku bz zawsze- (niezależnie od rodzaju przelewu przychodzącego) kasuje prowizje więc lepiej pomyśleć o innym koncie walutowym.

  Graba Odpowiedz
 • @Graba – masz racje, ale tylko po cześci. Jeśli przelew jest wewnętrzny (a taki jest przelew z walutomatu bzwbk USD -> własny rachunek bzwbk USD) to żadnych prowizji nie ma.

  Michał Odpowiedz
 • Jak wew. to tak- nie ma prowizji ale nie da się przelać na walutomat z nieswojego konta zagranicznego… żeby potem z walutomatu na bzwbk…

  Graba Odpowiedz
 • witam,
  niedługo wylatuje na kilka miesięcy do stanów. będę potrzebował karte KREDYTOWĄ walutową (aby wypożyczyć samochód). wiem, że ta którą wydaje BZWBK (Karta MasterCard w dolarach) spełnia te kryteria. niestety nie mogę znaleźć informacji czy jest to karta kredytowa, czy debetowa.
  Zależy mi przede wszystkim na tym aby móc na nią wypożyczyć samochód (czyli musi być kredytowa) oraz aby po jak najtaniej przelać na nią USD po przewalutowaniu z PLN. posiadam zwykłe konto w mbanku.
  co będzie lepsze BZWBK czy Alior Sync ? Karta wydawana w Alior Sync to karta kredytowa, czy debetowa ?

  Mariusz Odpowiedz
 • Witam, potrzebuję konta taniego w utrzymaniu, moje transakcje to: pierwsza przelew euro z Wloch i Hiszpanii druga wyplata calosci w Polsce oraz chcialabym miec mozliwosc sprawdzenia w internecie czy pieniazki juz są. Doradzcie mi jakis bank proszę, bo totalnie się na tym nie znam. Pozdrawiam

  Carolinee Odpowiedz
 • Najlepiej nada się wspominane w tekście konto w Alior Banku. Nie zapłacisz nic za odbiór przelewu europejskiego (SEPA) w euro, a pieniądze wypłacisz w kasie również bez opłat. Chyba nigdzie nie będzie nic taniej (tutaj całkowicie za darmo).

  Po całej operacji konto w złotówkach (które również trzeba założyć online) i walutowe można zamknąć (no chyba, że chcesz trzymać na dalsze przelewy)

  Michał Odpowiedz
 • Witam
  za tydzień wyjeżdżam do Niemiec do pracy tam będę dostawał wypłatę w euro do ręki .
  W jakim banku założyć konto aby mógł wpłacać pieniądze na konto a moja rodzina w Polsce mogła wypłacać pieniądze bez dużych prowizji .

  tiki Odpowiedz
 • Hej! Mam gorącą prośbę. Zarabiam w NOK, posiadam też konta PLN w Alior Sync i 2 razy Mbank(VISA + MC). Euro w MBank. 1. Chciałbym jak najtaniej przelewać korony norweskie do banku w Pl, tak by nimi obracać w kraju.
  Poza tym planuję pobyt w Ameryce Płd, więc chyba przyda się konto w USD w Syncu do tego celu (chyba lepiej wypłacać z konta dolarowego niż Pl, prawda? a może lepiej z eurowego?).
  Proszę o sugestie jak rozwiązać obie te kwestie, by wyszło tanio i bez większego kombinowania (najlepiej jeśli nie muszę otwierać dodatkowo konta w normalnym aliorze). Pozdrawiam, Adrian

  giggsy Odpowiedz
 • Witam,
  Mam pytanie trochę powiązane z artykułem, ale jednak z innej beczki. Chcę przelać Euro (mam gotówkę) na konto walutowe w mBanku. Czy da radę zrobić to jakoś za darmo?
  Wpadłem na taki pomysł. Zakładam walutowe konto w Alior Banku (nie Sync). Wypłacam Euro w placówce i przelewam na Sync walutowy. Z Sync’a walutowego robię przelew na mBank walutowy. Likwiduję konto w Alior Banku. Koniec.
  Czy ta droga rzeczywiście byłaby darmowa i czy mogę od razu zlikwidować konto w Alior Banku?

  Darek Odpowiedz
 • tak, taka droga jest darmowa.
  Pewnie możesz od razu zlikwidować, dlaczego by nie.

  donmateo Odpowiedz
 • Mam karte wielowalutową w PKO BP i jestem bardzo zadowolona, bo to tylko jedna karta do 3 kont w róznych walutach a rozliczenia sa bez przewalutowań :D

  Aga Odpowiedz
 • witam, posiadam konto walutowe w bzw. czy odbiór USD z jakiegokolwiek kantora internetowego jest darmowy ? konkretnie chce zrobić coś takiego. przelać złotówki ze zwykłego konta w mBanku do jakiegoś kantora internetowego, przewalutować na USD i przelać z kantora na konto walutowe w BZW. czy w ten sposób poniosę jakąś opłatę ? jeśli tak to ile ?

  Mariusz Odpowiedz
 • Jeżeli kantor internetowy posiada konto w wbk to pójdzie przelew wewnętrzny i nic nie zapłacisz za odbiór kasy…

  Graba Odpowiedz
 • Jak wygląda aktualnie sprawa z kartami do eMAX EUR, dalej jest opcja zamknięcia przed rokiem i wyrobienia nowej bez tej opłaty 30zł? Testował ktoś?

  gsksk Odpowiedz
 • może ktoś tu jeszcze zagląda:)
  bo mam pytanie, posiadam pieniądze na eMAX EUR w mBanku, jaka istnieje możliwości przelania pieniędzy w euro na konto walutowe w Alior syncu?

  ladybirdka Odpowiedz
 • Byłem właśnie w Alior Banku,gdzie mam zwykłe konto złotówkowe. Pytałem,czy przelew Alior walutowego na Alior Sync jest darmowy i powiedzieli mi, że jest to obcy Bank i przelew walutowy kosztuje 6 zł.Dodatkowo nie mogę u nas wpłacić w gotówce Euro, gdyż jest to punkt partnerski.Jestem w punkcie zerowym.Chcę założyć konto walutowe w mbanku, aby bezpłatnie wypłacać Euro z bankomatów w Hiszpani,

  limi38 Odpowiedz
 • @limi38
  pójdź do oddziału i tam wpłać pieniądze.

  bric Odpowiedz
 • zeby nie bylo za dobrze – obecnie w mBanku nie ma juz opcji „bezprowizyjna wyplata ze wszystkich bankomatow na swiecie”. Zostaly tylko bankomaty w kraju.

  Jurek Odpowiedz
 • Ja polecam założyć konto walutowe w Polskim banku, teraz WBK ma promocje, można mieć konto walutowe za 0 zł więc bardzo korzystna oferta. Wymieniać pieniądze można w internecie, wiele na tym zyskując, dlatego warto naprawdę skorzystać z takiego rozwiązania.

  Marta Odpowiedz
 • Marta, czy zdajesz sobie sprawę, że ten wg Ciebie Polski bank, jest własnością Hiszpanów z grupy Santander?

  zlotko Odpowiedz
 • Marta # na co wydajesz zaoszczędzone pieniądze ;)

  oj Odpowiedz
 • @Darek (17 maja 2013, 23:49 przez Darek)
  Proponuję założyć konto w jednym z kantorów internetowych (KI) jak np. inkantor.pl albo w innym, który obsługuje bezpłatnie wymienione przez Ciebie banki (X, Y, Z, …).
  W IK definiujesz swoje konta bankowe w walucie obcej oraz PLN.
  Następnie dokonujesz bezpłatnego przelewu z banku X do KI (jako przelew wewnętrzny). W tej samej walucie robisz przelew (wypłatę środków) z IK do banku Y (również jako przelew wewnętrzny).
  Teraz haczyki:
  – Nie wiem, czy jest to zgodne z regulaminem KI
  – Nie wiem, czy jest to zgodne z prawem
  – Oby nikt Cię nie uznał za …

  Dres Odpowiedz
 • Witam
  Nie wiem czy ktoś tu jeszcze udzieli mi odpowiedzi, ale zapytam.
  A więc:
  Obecnie pracuję we Francji i mam konto założone w banku BNP PARIBAS.
  Niedługo wracam na stałe do Polski i chce założyć konto walutowe żeby przelać wszystkie pieniądze.
  Chcę przelać pieniądzę z Paribas do Polski i tam wypłacić je w €.
  Dodam, że mam 23 lata.
  Czy potrzebuję oprócz konta walutowego, założyć zwykłe złotówkowe?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  Izabela Odpowiedz
 • Proponuje BZWBK lub db. Wypłata w kasie banku.

  Faraon Odpowiedz
 • Do jednorazowej operacji wystarczy Alior Kantor – założysz w nim konto w €, a gotówkę wypłacisz w stacjonarnym Aliorze. Uwaga – wypłatę więcej, niż 2000 jednostek waluty trzeba zaawizować. Tu sprawdzisz, w którym oddziale to można zrobić:
  http://kantor.aliorbank.pl/bankbranch/regions

  pzdrwm
  luc

  ‚jak czlowiek umrze, to nie zyje’ kurt vonnegut, jr.

  luc Odpowiedz
 • A co jesli ktos tak jak ja zarabia w GBP wydaje w EUR i nei ma w tym zlotowek zamieszanych? Mam 3 konta w mbanku PLN,GBP i EUR i na wymianie GBP na EUR ciagle trace przez mbank sporo (z tego co mi mowili to chyba najpierw przewalutowuja na zlotowki i potem dopiero na euro) , przez kantor internetowy transferwise jak im przelewam funty to jest to przelew zagraniczny i kasuje mnie moj bank ok 25 zl i ich bank £6 (przy kwocie 500 euro)wiec sie srednio oplaca. Czy sa kantory internetowe ktore przyjmuja £ na polskie konto walutowe bez przewaltuowywania ich po drodze lub koniecznosci wyslania na konto zagraniczne (np przelewam funty przelewem krajowym na inne konto w funtach i za te funty chce kupic euro bezposrednio)??? Z gory dzieki za odpowiedz.

  Danny Odpowiedz
 • Dobre info, thanks!

  Czy znacie tania/darmowa metody transfery PLN (np. z Alior Sync albo mBank w PL)

  do USD w USA? Do konta typowe bankowe „checking account”
  majac tylko amerykanskie:
  – account number
  – routing or ABA number
  Nie zaden SWIFT, IBAN, itd.

  Albo portal/gielda gdzie moznaby takie wymiamy prywatnie z innymi ludzmi robic, ktorzy szukaliby podobny transfer ale druga strone?

  Marcos Odpowiedz
 • Tak naprawdę karty walutowe polskich banków to lipa.
  Owszem, nasze banki mogą nam prowadzić konta walutowe, ale kiedy chcemy posłużyć się taką kartą to następuje przewalutowanie,
  bo na karcie nigdzie nie ma zapisanego w jakiej walucie jest karta i do jakiego konta jest przypisana – walutowego czy nie.
  Więc np. taki Ryanair sprzedając lot w walucie EUR, przyjmując od klienta płatność kartą EUR,
  sprawdza tylko z jakiego kraju pochodzi karta. Z pobranej informacji wyciąga wniosek, że skoro karta jest polska
  to musi ona być w walucie PLN i PRZEWALUTUJE kwotę z EUR na PLN, w dodatku po bandyckim kursie.
  To samo zrobią bankomaty, zarówno te w Polsce jak i te za granicą.
  Karta do konta walutowego wydana przez polski bank to niestety lipa.
  Chcesz mieć prawdziwą kartę walutową, załóż konto w kraju, gdzie obowiązuje interesująca cię waluta.

  Wiesiek Odpowiedz
 • W zagranicznym bankomacie pokazalo mi sie pytanie czy przewalutowac po takim i takim kursie czy wyplacic euro bezposrednio bez zadnego przewalutowywania.

  aaaa Odpowiedz
 • @Wiesiek
  To co piszesz mija się z prawdą. Mam dwie karty do kont walutowych w euro (BZ WBK i TMUB). Karty zasilam z kantorów internetowych. Często wyjeżdżam za granicę i używam ich gdzie się da (w strefie euro) i na żadnej nie następuje przewalutowanie.

  _rob Odpowiedz
 • witam mam takie pytanie czy w bnku wbk jest możliwy przelew pieniązków w euro na polskie konto na złotówki ?? i ile taki przelew trwa ??

  wiki Odpowiedz
 • Ale euro z konta walutowego w BZWBK czy z konta w innym kraju?

  Michał Odpowiedz
 • Witam , siedze tu i czytam te wasze wszystkie komentarze i juz sama nie wiem co mam wybrać ! Jak juz sie zdecyduje to ktoś inny odradza i tak w kołko :( czy znajdzie sie ktoś kompetentny kto będzie mi w stanie pomoc ? Na dzień dzisiejszy przebywam w Niemczech potrzebuje konta na które pracodawca będzie mógł wpłaca mi pensje w Euro a następnie chciałabym moc korzystać swobodnie z tego konta czyli płacić z niego za niemieckie rachunki i opłaty za wynajem mieszkania . Potrzebuje konta internetowego który umożliwi mi darmowe wpłaty w euro i wypłaty euro lub przelewy do innych niemieckich banków . Jakie konto walutowe było by dla mnie najkorzystniejsze ? Dodam iż nie potrzebuje tego konta w Polsce tylko i wyłącznie w Niemczech a w Niemczech niestety nie posiadam odpowiednich papierów aby otworzyć konto . Bardzo prosze o odpowiedz kogoś kto naprawdę jest mi w stanie doradzić a nie ludzi którzy słyszeli ze … Dziękuje

  Liza Odpowiedz
 • Nikomu nie radzę otrzymywania przekazów z zagranicy z USA na konto walutowe w Millennium Bank.
  Bowiem, pomimo tego, że tzw. „wire transfer” jest opłacany przez nadawcę — to Milenium korzysta z pośrednictwa Bank Polska Kasa Opieki S.A., który dolicza znaczne dodatkowe „swoje opłaty” jako „bank korespondent” Millennium!
  Warto dodać, że przedstawiciele Millennium Bank przy otwieraniu konta walutowego w tym banku nie uprzedzają swoich klientów o tych znacznych dodatkowych opłatach za transfery z zagranicy!
  Pewnie dobry prawnik mógłby powiedzieć, czy takie praktyki są zgodne z prawodawstwem regulującym działalność banków w Polsce!

  Andy Odpowiedz
 • Czy sposób działa również na konta walutowe w CHF i USD?

  bimberon Odpowiedz
 • jakie darmowe konto walutowe w USD ?? chodzi mianowicie tylko o wplate dolarow w placowce tego banku po to zeby wymienic je po dobrym kursie w kantorze internetowym czyli tu tez musi byc darmowy przelew w USD i to tyle.. bez zadnych zakupow w internecie i oczywiscie karta do konta tez nie jest potrzebna.. w ogole istnieje takie darmowe konto?

  MaRiO Odpowiedz
 • @MaRiO
  Zobacz kantor od Aliora. Z tego co mi wiadomo to są bezpłatne wpłaty w USD

  deloe Odpowiedz
 • Witam moj maz jest w niemczech a ja w polsce. W jakim banku i jakie konto mam zalozyc zebym mogla wyplacic te pieniadze w euro .

  Izabela Odpowiedz
 • Najlepiej konto walutowe w euro, w banku który pozwala na wypłatę pieniędzy bez prowizji. Dobrze nada się konto w Alior Kantorze o którym pisałem np tutaj: http://livesmarter.pl/gdzie-wyrobic-karte-walutowa-w-euro/

  Michał Odpowiedz
 • Mam konto walutowe (euro) w ing, problem w tym, ze założyłam je po to, aby moc zapłacić za bilety, lecz niestety nie akceptują kart maestro. Chciałabym zmienić je na konto przy którym otrzymałbym kartę visa lub mastercard. Ewentualnie chciałabym wiedzieć jakie czekałyby mnie koszty przy przelaniu około 90 euro na konto zagraniczne w koronach duńskich. Przepraszam, kompletnie sie na tym nie znam :)

  Rosa Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy