BNP Paribas: 70 zł premii za założenie iKonta

Oficjalnie wystartowała promocja Konto z premią organizowana przez Agorę i BNP Paribas. Tym razem w zamian za założenie rachunku iKonto oraz wykonanie transakcji kartą dostaniemy 70 zł premii. Co ważne w przypadku BNP – regulamin promocji jest bardzo krótki i jednoznaczny.

iKonto z premią 70 zł w promocji Agora

iKonto z premią tylko do połowy listopada

Aby skorzystać z promocji Konto z premią należy do 16.11.2014 zarejestrować się na stronie konto.zpremia.pl podając swoje imię, nazwisko, adres e-mail i zaakceptować regulamin (zgody marketingowe nie są wymagane). Organizator promocji, czyli Agora, wyśle nam na maila dedykowany link z którego założymy promocyjną wersję iKonta – już w serwisie banku.

Promocja znów jest dostępna!

Ważne, aby z jednego profilu zarejestrowanego na stronie promocji założyć jedno iKonto. Jeśli chcemy aby np. osoba z rodziny również skorzystała z promocji – musi założyć swój osobny profil i postąpić analogicznie.

Transakcje kartą na 150 złotych

Drugim (ostatnim!) warunkiem jest wykonanie transakcji kartą debetową na łączną kwotę min. 150 złotych do 10.12.2014. Mogą to byś dowolne płatności bezgotówkowe, ważne, żeby nie były anulowane. Płatności uznaje się za dokonane z chwila ich zaksięgowania w systemie BNP Paribas (najlepiej więc dokonać transakcje minimum dwa-trzy dni wcześniej.

Jeśli spełnimy powyższe (banalne) warunki – organizator powiadomi nas o przyznaniu premii przysyłając wiadomość email na adres podany na samym początku procesu do dnia 19.12.2014. Będziemy mieć wtedy kilka dni (do 27.12.2014) na zalogowanie się jeszcze raz na stronie konto.zpremia.pl i uzupełnienie swoich danych do przelewu premii. Założone iKonto musi być aktywne do dnia przelewu premii – bo to tam trafi nasze 70 zł. Regulamin stwierdza, że środki dostaniemy najpóźniej 31.12.2014.

iKonto daje zwrot 3% wartości transakcji kartą w internecie

Na koniec warto zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Po pierwsze – promocja przeznaczona jest jedynie dla nowych klientów banku. Nie skorzystają z niej np. osoby, które wcześniej posiadały inny produkt w BNP (jak np. lokata). Z resztą określa to zarówno regulamin promocji jak nawet sam regulamin iKonta.

Po drugie – to Agora organizuje promocje, zarabia na niej i rozlicza się z bankiem. Oznacza to, że to również Agora weryfikuje kto dostanie premię – więc z jej wypłatą nie powinno być żadnego problemu. W końcu w przypadku tej akcji regulamin jest dosyć jasny i precyzyjny.

Po trzecie – iKonto to rachunek dzięki któremu możemy dodatkowo zarobić 3% zwrotu (moneyback) od wartości transakcji kartą w internecie, dokonywanych za pośrednictwem systemu PayU. I choć BNP wyciął niektóre kategorie ze zwrotu, to ciągle zarobimy 3% za np. transakcje na Allegro czy doładowania telefonu.

3% cashback iKonto

iKonto – ile to kosztuje?

Na koniec ważne pytanie – czy iKonto oraz karta debetowa wydawana do konta są darmowe. W przypadku BNP jest podobnie jak w przypadku innych banków. Odpowiedź to „tak, ale pod pewnymi warunkami”. Jeśli na nasze konto wpłynie łącznie min. 1000 zł (może być z innego naszego rachunku) oraz wydamy kartą w danym miesiącu min. 200 zł – nie zapłacimy nic. W innym wypadku będzie to 9 + 6 złotych. Z resztą aby skorzystać z moneybacku również należy zapewnić wpływ 1000 zł w danym miesiącu.

Z własnego doświadczenia możemy doradzić jeszcze jedną rzecz: pamiętajcie, aby wyrazić zgodę na e-korespondencję i po założeniu konta sprawdzić, czy w ustawieniach mamy podany adres e-mail. W przeciwnym wypadku bank będzie nam wysyłał płatne wyciągi (choć w naszym wypadku po reklamacji bank zwrócił opłatę).

Konto możemy zamknąć w dowolnym momencie po zakończeniu promocji.

Ważna informacja: ponieważ konto aktywuje się przelewem weryfikacyjnym ze swojego aktualnego konta – pamiętajcie, aby dane podane we wniosku były identyczne jak w banku, z którego będziecie przelewać złotówkę! Np. jeśli tam podaliście, że mieszkacie na ulicy Adama Mickiewicza – w BNP podajcie tak samo (a nie samego „Mickiewicza”) aby bank wszystko poprawnie zweryfikował. To standardowa procedura weryfikacyjna.

Jeśli jednak będą problemy i konieczne będzie ponowne złożenie wniosku: pamiętajcie, aby zrobić to logując się jeszcze raz do aplikacji Agory i tam klikając we wniosek. Inaczej nie będzie wiadomo, że jest to wniosek promocyjny!

PS. Dziękujemy za podsyłane „przecieki” o starcie akcji. Wiedzieliśmy o dokładnym terminie startu dlatego artykuł publikujemy równo ze starem promocji.
Osoby oczekujące na tablety z poprzedniej promocji prosimy również o komentowanie pod odpowiednimi artykułami.

Nie przegap!

Komentarze

 • inek # podobno trzeba zadzwonić na infolinie BNP i złożyć dyspozycję rezygnacji z karty – dopiero wtedy nie będzie opłaty.

  news2 Odpowiedz
 • Witam,
  czy po spełnieniu warunków promocji mogę zastrzec telefonicznie kartę i mimo to dalej łapać się na tą promocję? Czy muszę mieć kartę niezastrzeżoną do końca grudnia?

  Bartek Odpowiedz
 • hmm. czy ktoś dostał już info odnośnie przyznania premii? Czas mają chyba do jutra?

  newssss Odpowiedz
 • Ktoś w ogóle wziął udział w tej promocji?:)

  newss Odpowiedz
 • Pewnie ze wzieli tylko o czym tu pisac?
  Czas jest 23.12.2014r.

  rw8888 Odpowiedz
 • W mailach przyszło ze dadzą znać do 19/12?

  newss Odpowiedz
 • Zapytaj @admina dlaczego w artykule ma date 23.12

  rw8888 Odpowiedz
 • Poprawiłem – pisząc artykuł miałem pierwszą wersję regulaminu który się minimalnie zmienił pod względem dat (m.in. start akcji został przesunięty o kilka dni). Przepraszam za zamieszanie :)

  Michał Odpowiedz
 • jest mail

  kruczi Odpowiedz
 • Dobra przyszły maile informacyjne o premii

  newss Odpowiedz
 • Mail doszedł, dane wypełnione. Teraz czekam na te 70zł, czy wiecie jak ten zamknąć rachunek ? Czy są jakieś kruczki i kary przy wcześniejszym zamknięciu?

  kusy Odpowiedz
 • zdaje się, że od marca 2015r. już nie da się uniknąć opłaty za kartę BNP Paribas.

  lipka10 Odpowiedz
 • lipka10 # na podstawie czego to mówisz,jakieś zmiany się szykują ?

  bolek Odpowiedz
 • Na podst. wiadomości w systemie Planet24 „Zmiana Taryfy prowizji i opłat” z dn. 18.12.2014 (wiadomość w 3 częściach).
  Cyt: Zmiany wejdą w życie od dnia 28 lutego 2015 r.
  Nową Taryfę znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.bnpparibas.pl/taryfy/oplaty-i-oprocentowanie.htm oraz we wszystkich placówkach BNP Paribas Banku Polska SA.

  Wg powyższego: Karta z uruchomioną usługę Money-back:
  6 PLN bez względu na wartość transakcji bezgotówkowych oraz fakt posiadania karty kredytowej.

  Prośba do Admina o profesjonalne prześwietlenie :)

  lipka10 Odpowiedz
 • jeśli wydasz 200zł/msc to masz KD z usługą moneyback za free pod warunkiem że masz iKonto, tj. konto dobrze dobrane otwarte przez internet (to samo co w promo)

  walo Odpowiedz
 • Nie otrzymałem maila z informacją o uzupełnieniu danych mimo że spełniłem wszystkie warunki. Złożyłem reklamację do Agory i banku. Czekam na odpowiedz.

  waangus Odpowiedz
 • No mnie też się wydaje, że opłata będzie. Pytanie czy można rozwiązać umowę bez konsekwencji ze względu na zmianę TOiP

  Tomek____ Odpowiedz
 • Dziękujemy za nadesłaną wiadomość. W odpowiedzi uprzejmie informuję, że wiadomość wysłana w dniu 18.12.2014r. o godz. 13:36 w systemie Pl@net pt. Ważne Informacje, zawiera informacje o zmianach w obowiązującej Taryfie prowizji i opłat za czynności bankowe wykonywanych na rzecz osób fizycznych (nieprowadzących działalności gospodarczej) w zakresie kart kredytowych, począwszy od dnia 28 lutego 2015 r. W związku z powyższym przedmiotowe zmiany dotyczą posiadanych kart kredytowych i nie dotyczą iKonta.

  Odnośnie drugiej kwestii, wyjaśniam, że maksymalna kwota zwrotu w ciągu roku kalendarzowego wynosi 600 zł i zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych( Dz. U. z 2000 r., nr 14, poz. 176 ze zm.; art. 30 ust.1 pkt 2 ustawy), nie jest pobierany podatek dochodowy dla przedmiotowej kwoty. Zgodnie z powyższą Ustawą, podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 10% zostałby naliczony i przekazany na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego w przypadku nagrody o wartości ponad 760 zł w danym roku kalendarzowym.

  Nie planują aby odciągać podatek w Nowym roku z tego co widzę-jak narazie to plus.
  Druga sprawa ikonta zmiany nie dotyczą.

  staszek Odpowiedz
 • Chyba jednak źle przeczytałem TOiP, ale to mnie zmyliło:
  Kartą debetową MasterCard oraz kartą debetową MasterCard wydaną do iKonta (Konta Dobrze Dobranego otwartego przez Internet)
  A później jest oddzielna pozycja:
  iKonto – Konto Dobrze Dobrane otwarte przez Internet (pozostałe prowizje i opłaty takie jak dla standardowego Konta Dobrze Dobranego
  I oni się dziwią, że ludzie nie rozumieją ich regulaminów, ech.

  Tomek____ Odpowiedz
 • jest premia, dzięki livesmarter :)
  jak zrezygnować z konta, bo kartę już zastrzegłem telefonicznie.. ? jest jakiś gotowy wniosek ?

  osob Odpowiedz
 • u nas też na 2 kontach się dziś pojawiła :) Dzięki wielkie :* Czyli jutro można do oddziału podejść i zamykać konta tak?;>

  anja1984 Odpowiedz
 • no i dziś wizyta w oddziale = wypowiedzenie rachunku (z 30 dniowym okresem wypowiedzenia) = bez dodatkowych opłat już ponoć :P

  anja1984 Odpowiedz
 • Powiedzcie proszę jak jest z tym 3 % cashbackiem w końcu? Muszę przy płatności np na allegro zaznaczać ze płacę:
  1) mastercard-em i wpisuję nr karty debetowej, czy
  2) normalnie kupując płacę przez PAYU, loguje mnie do banku i dokonuje płatności. ?
  Niestety nie dostałam cashbacku za miniony m-c , stąd moje pytanie

  inek Odpowiedz
 • inek#
  Musisz zapłacić kartą debetową, może być przez PayU (wygodniej) lub bezpośrednio wpisując numer karty. Nigdy przelewem z konta, nawet jeśli ten przelew idzie przez PayU. Sprawdź historię operacji w BNP. Operacja zaliczona do 3% zwrotu musi mieć opis „TRANS.BEZGOT. KARTĄ DEBET.” i dalej „Poznan PayU Allegro POL”.

  Ewa Odpowiedz
 • OK…a ja płaciłam standardowo przez payU, wybierałam bank BNP Paribas ..zalogowałam się do banku i już. Dlatego nie otrzymałam zwrotu;/ Kurczę, ale jak zastrzegłam kartę…to łopatologicznie rzecz ujmując.. nie będę mogła dokonywać kartą debetową płatności? bo fizycznie ją posiadam.. ech ;/

  inek Odpowiedz
 • Dostaliście moneyback w styczniu?

  pqr Odpowiedz
 • Płatności uznaje się za dokonane z chwila ich zaksięgowania w systemie BNP Paribas (najlepiej więc dokonać transakcje minimum dwa-trzy dni wcześniej.

  Bardzo prosze napisac, skad Pan wzial ten zapis, bo mnie niestety zmylil. Naliczono mi przez to prowizje 6 zl za grudzien.
  Zaksiegowanych transakcji w grudniu mialam na 320 zl, ale czesc z nich zrobilam na koniec listopada, a w rezultacie platnosci w grudniu bylo na 170 zl.

  Przekopuje regulaminy bnp i nie moge tego znalezc. Bede wdzieczna za namiar na zapis w regulaminach, ktory to precyzuje.
  Dziekuje
  JC

  Justyna Odpowiedz
 • @JC – jeżeli to pierwszy raz to można poprosić o anulowanie prowizji i napisać, że była Pani pewna zwolnienia (320 zaksięgowanych), duża szansa. że uznają raz i dadzą „pouczenie”

  pig4fun Odpowiedz
 • Justyna, przepraszam w takim razie za wprowadzenie w błąd – w tym miejscu w artykule chodziło o warunki uprawniające do otrzymania premii, nie o warunki zwalniające z opłaty miesięcznej. Czyli transakcje wpływające na przyznaną (lub nie) premię powinny były być zaksięgowane w listopadzie (= więc trzeba je było dokonać kilka dni przed końcem miesiąca)

  Michał Odpowiedz
 • mam tą samą sytuację, tez się zasugerowałem wpisem. czy ten zapis skądś wynika? wolałbym powołać się na coś konkretnego, nie lubię prosić o pouczenia, czuję się jak 7-latek ;)

  piotrekc Odpowiedz
 • Dziekuje za odpowiedz :)
  Pozdrawiam
  JL

  Justyna Odpowiedz
 • Justyno będziesz dzwonić i prosić o pouczenie? Nie widzę tego. Autor artykułu niech napisze skąd wziął ten zapis bo szczegół ten okazał się ważny.

  piotrekc Odpowiedz
 • Wystarczy „posiadam dobre relacje z bankiem” i „mam chec dalszej wspolpracy z bankiem”

  aaaa Odpowiedz
 • @aaaa , czy jest jakiś sposób na „rodzinę i przyjaciół” z kartą MC , tak jak było przy kupujesz zyskujesz (np. płatności) , czy koniecznie trzeba się restaurować i wydawać tylko tam gdzie podają przy tym programie? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • No co tam , wszyscy już śpicie ? A tu rewelacja 70 zł z Przejdż do Meritum(minus podatek 19%) czyli na koncie równo 57 zł , ale coś mi tu nie pasuje, chyba nie znam się na matematyce. Ale to jeszcze nie koniec rewelacji , że nagroda wczoraj wpłynęła , ale na koncie polecającego za tą samą osobę z odzysku się wzięła. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Tylko za dużo pary nie puszczajcie i w tajemnicy to zachowajcie. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Ja dopiero wstalem. Takie zycie. Rodzina i przyjaciele dziala tylko na okreslone kody mcc, wiec zostaja bilety, fastfoody i w barach picie :)

  aaaa Odpowiedz
 • @aaaa , dzięki , lecz przez to czuję się mniej wyśmienicie . A już myślałem , że ktoś tu zajrzy dopiero o świcie. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • ktoś już rozwiązał umowę z powodu zmiany w toip po założeniu konta w ostatniej promocji z tabletem?

  Tomasz Odpowiedz
 • Witam,
  dziekuje za podpowiedzi dot. reklamacji w sprawie zwrotu prowizji. Bank odpowiedzial negatywnie na pierwsza reklamacje, ale uznal druga i mam zwrot 6 zl :)

  Justyna Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy