Do 720 zł zwrotu za całkowicie darmową Motokartę Citibanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku z bezwarunkowo darmową kartą kredytową w roli głównej. W zamian za wyrobienie Motokarty możemy bowiem zgarnąć do 720 zł w formie moneybacku za płatności za paliwa na stacjach BP.

720 zł za paliwo

Zostań posiadaczem Motokarty i zdobądź do 720 zł

Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą jakiejkolwiek karty kredytowej Citibanku od 1.01.2021.

Ponieważ wnioskujemy o kartę kredytową, to wymagane jest również spełnienie minimalnych wymogów dotyczących wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zawnioskujemy o kartę przez dedykowany link promocyjny nie później, niż 22.08.2023. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić warunki odbioru premii. Do zgarnięcia mamy nawet 720 zł, ale mocno rozłożone w czasie.

W jaki sposób bank będzie nas premiował?

Jeśli w danym pełnym okresie rozliczeniowym karty wykonamy transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 500 zł (w tym min. 250 zł na stacjach BP w Polsce za dowolne zakupy), to uzyskamy 20 zł zwrotu – w gotówce. Łącznie będziemy mogli zgarnąć 36 zwrotów, co sumarycznie da nawet 720 zł premii w ciągu 36 miesięcy – o ile będziemy chcieli korzystać tak długo z karty.

Zwrot ten nie będzie jednak wypłacany automatycznie – będziemy go mogli odebrać najszybciej w trzy dni robocze po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Zlecenia wypłaty należy dokonać w serwisie bankowości internetowej Citibank Online. Co ciekawe wcale nie musimy robić tego od razu. Regulamin promocji zastrzega, że zlecenie odbioru będzie dostępne przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych od daty przyznania – co oznacza, że możemy otrzymać maksymalnie 240 zł w jednej transzy.

Co ciekawe promocja dopuszcza możliwość krótszego zyskiwania zwrotów (przez 30 miesięcy) pod warunkiem, że nie dostarczymy dokumentów dochodowych. Wtedy do zyskania mamy łącznie 600 zł.

Na koniec warto dodać, że jeśli nasza nagroda spowoduje nadpłatę na karcie kredytowej, to nic złego się nie stanie. Standardowo Citibank pobiera za to prowizję, jednak w przypadku powstania nadpłaty ze względu na zwrot w promocji nie będzie ona naliczana.

Gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 22,54% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z Motokarty jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ja bym proponował zwrot po 2 złote przez 360 miesięcy. To by była rewelacja. Nikt nie ma takiej długiej promocji.

  burak Odpowiedz
  • 2 zl dziennie?
   z dlugoterminowych alior od kilku lat ma miesiecznie 25 zl za 500 zl z tmub i 20 zl za 2000 zl zblizeniowo/blik z kjo

   aaaa
 • Co obecnie oferują po złożeniu rezygnacji z karty kredytowej?

  Marae Odpowiedz
  • Standardzik: 10%/100

   klusha
  • a nie zmienili na 10%/50? bo ja o 100 już nie mogę dostać ostatnio 100…

   abc
  • czy ktoś dostał w ostatnich dniach ofertę? Zawsze było standardowo 10%/100… a teraz tylko 10%/50 zaproponowali i nie dało się ich przekonać w żaden sposób. Pytanie czy oferta już niedostępna czy zmienili politykę przyznawania oferty?

   abc
 • Czy w przypadku BP Moto Karty są jakieś transakcje wykluczone które nie wliczają się do puli (wykluczone kody MCC)?

  Shaggy Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy