Citibank: rozłóż transakcję kartą Simplicity na raty i skorzystaj z darmowej pożyczki 0%

Trwa do 03.04.2018

Karta kredytowa to jeden z niewielu kredytów, z którego możemy korzystać całkowicie za darmo. Wystarczy, że wybierzemy ofertę bez opłat miesięcznych czy rocznych, a spłaty zadłużenia będziemy dokonywać w wyznaczonym okresie bezodsetkowym. Mimo wszystko w niemal każdej reklamie znajdziemy wyliczoną przez bank Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania na poziomie minimum kilkunastu (a nie zera) procent. Dlaczego? Wszystko przez wymogi prawne, które nakładają na pożyczkodawców obowiązek podania “reprezentatywnego przykładu”, w którym rozkładają cały przyznany limit kredytowy na raty – czyli tak, jak wygląda to przy normalnym kredycie. I choć wydaje nam się, że osób korzystających w ten sposób z limitu karty wcale nie ma dużo, to jednak prawda jest nieco inna – co, w najnowszej ofercie, postanowił wykorzystać Citibank. W promowanej ostatnio w telewizji reklamie bank celuje właśnie w te osoby, które chętnie rozłożyłyby zakupy na nieoprocentowane raty – z RRSO równym okrągłe zero. Sprawdźmy więc, czy pierwsza darmowa pożyczka od Citibanku faktycznie jest darmowa.

Raty zero procent - darmowa pożyczka od Citibanku na karcie Citi Simplicity

Pierwsza pożyczka za darmo dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji “Zimowe raty z kartą kredytową Citibank” konieczne jest bycie nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego bank stawia minimalne wymogi kredytowe:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że zostawimy swoje dane na dedykowanej stronie internetowej, a następnie poczekamy na telefon konsultanta Citibanku. To on przeprowadzi nas przez dalszy proces wnioskowania.

Jeśli bank pozytywnie oceni naszą sytuację i zdecyduje się na przyznanie karty kredytowej, to po otrzymaniu karty nie pozostanie nam nic innego, jak skorzystanie z nieoprocentowanego kredytu. Jak? Wystarczy wykonać dowolną transakcję bezgotówkową na kwotę od 300 do 5000 zł i rozłożyć ją na raty za pomocą bankowości internetowej Citibank Online w ramach Planu spłat ratalnych “Komfort” na min. 6, a maksymalnie 12 rat. Ale uwaga: uczestnik promocji może wskazać transakcję, która ma być objęta nieprocentowaną pożyczką, jeśli nie upłynął termin płatności z tytułu jej rozliczenia – dlatego warto to zrobić stosunkowo szybko, po wykonaniu płatności.

Promocje z premią mogą się bardziej opłacić

To tyle! Czy promocja ma jakieś haczyki? Generalnie ciężko je znaleźć. Bank nie pobiera bowiem żadnych opłat z tytułu obsługi tego konkretnego zadłużenia. Uważać musimy jedynie podczas podpisywania umowy – konsultant może nam proponować dodatkowe, płatne usługi czy produkty, ale nie musimy się na nie zgadzać – nie są wymagane w promocji. Sama karta Simplicity, domyślnie wybierana w promocjach Citibanku, jest również darmowa – bank nie pobiera żadnej opłaty miesięcznej czy rocznej.

Czy oferta jest więc opłacalna? To… zależy. Dla osoby, która faktycznie potrzebuje pożyczki i zaczyna już szukać rozwiązań w parabankach – to zdecydowanie lepsza opcja (bo nawet w razie poślizgu odsetki wyniosą kilkanaście, a nie kilka tysięcy procent!). Natomiast dla osób, które nie muszą korzystać z pożyczek dużo bardziej opłacalne może być skorzystanie z innej oferty banku – gdzie do zgarnięcia jest aż 300 zł premii za wykonanie zaledwie 10 płatności kartą na dowolne kwoty. No bo nawet, gdybyśmy zapłacili za jakieś zakupy 5000 zł, a swoje środki trzymali na dobrze oprocentowanym koncie oszczędnościowym, to i tak nie zarobimy tyle, co w promocji z premią na start. Przy oprocentowaniu 2,7% na porządnym koncie oszczędnościowym i spłacie 1/12 wartości zadłużenia co miesiąc po roku bylibyśmy do przodu o niecałe 60 zł.

Podsumowując: szukasz pożyczki bez opłat? Ta oferta jest zdecydowanie lepsza, niż oferty parabanków. Jeśli natomiast nie masz potrzeby rozkładania jednej, dużej transakcji na raty, to zdecydowanie lepiej skorzystać z oferty z premią na start. Co zresztą nie wyklucza skorzystania z rat zero procent w inny sposób – np. na Allegro. Można wtedy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Ech wszystkie promocje dla nowych. Nikt nie szanuje starych/obecnych klientów.
  Mówicie że pierwsze raty gratis:) hmm jak mi w ostatniej promocji 400 w bonie na allegro ustawili limit 40k to Wziąchów 40k na 12 rat 0% to można ładnie zainwestować:)

  j4c0b Odpowiedz
  • Dlatego promocja ma limit 5000 zł :)

   Michał
  • Heheh, no przy 40 kzł to by mogło mieć sens, ale.. tu jest jeszcze jeden problem, na raty można rozłożyć tylko jedną transakcję bezgotówkową

   Don Quijote de la Mancha
  • Za 40k można by kupić auto i zapłacić kartą :-D, gdyby nie limit 5k.
   Pamiętam, że kiedyś znajomej osobie dali 50k limitu na KK, ale zawsze można by też nadpłacić jeśli udałoby się wyższe niż limit kredytowy limity autoryzacyjne ustawić ;-).

   Marcin H
  • Nie do końca to jest prawda, że nikt nie szanuje starych klientów. Ja właśnie przyjąłem propozycję kolejnego moneybacku na 200zł i zwolnienie z opłaty na kolejny czas.

   dario
  • a widzisz mi tego nie zaproponowali, chyba za duży przebieg na karcie był i obawiali się że za dużo mi w moneybacku oddadzą, więc się pożegnaliśmy.
   BTW> nadpłata na karcie zgodnie z nowym regulaminem to karna opłata

   j4c0b
 • To ciekawe, że Citi w tym momencie wprowadza tą promocję. W styczniu br. Citi przegrało z UOKIK sprawę o niedostateczne informowanie klientów o zmianach w regulaminach i w ramach rekompensaty zaproponowało dla wybranej grupy klientów, których obejmował zaskarżony okres, m. in. bezpłatne rozłożenie na nieoprocentowane raty dowolnej transakcji KK od 500 zł do 3000 zł na max 12 m-cy.

  Rafał Odpowiedz
  • Najlepsze że ta reklama w tv sugeruje że to każde zakupy można tak rozłożyć a nie tylko jedną wciągu ileś tam miesięcy od zostania po raz pierwszy klientem citi. Chyba że coś tam drobnym drukiem na tv mignie na sekund 5.

   j4c0b
 • Pytanie z innej beczki, ale o CitiBank – jest sposób by udowodnić, że wypełniało się wniosek o kartę z danej promocji? Nie chcą zakwalifikować mnie do wypłaty srodków promocyjnych, bo niby zakłądełm karte w inny sposób :/

  Michał Odpowiedz
  • Z papierami na maila przychodzi też regulamin promocji, ponadto w czasie pierwszej rozmowy (która jest nagrywana) konsultant wymienia nazwę promocji, w ramach której otwierasz konto.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
 • A dodatkowo w oddziale za polecenie kogoś na KK można dostać 50 zł sodexo :) Fajna opcja to też polecenie nowego klienta na kredyt gotówkowy bo płacą 500 zł. Ja miałem kredyt w innym banku poleciłem żonę do citi i nie dość że wyszło taniej to także 500 zł dostałem czyli jedna rata za darmo.

  michal07 Odpowiedz
 • Ile tego kredytu gotowkowego braliscie? To chyba wpis sponsorowany, bo za polecenie zonie kk dostalbys 400 zl i zona tez tyle by dostala. 800>50. Majac dwie karty kredytowe mozna latwo wyprowadzic gotowke zamiast brac kredyty gotowkowe z mega prowizjami. Ogarnij sie i poczytaj wiecej :)

  aaaa Odpowiedz
  • Ale ja już miałem kredyt w innym banku. Promocja jest dobra dla osób które już mają kredyt i przy konsolidacji wychodzi taniej. Wiadomo że jak ktoś nie potrzebuje kredytu to dla tych 500 zł mu się nie opłaci brać kredytu bo samej prowizji zapłaci się dużo więcej. Ale jak masz kredyt i wychodzi ci taniej a jeszcze dostaniesz 500 zł to chyba nieźle co nie ?

   michal07
  • Slabo bo nadal placisz ogromne odsetki za pieniadze ktore mozesz miec z banku za darmo :)

   aaaa
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy