Citibank: 16 000 punktów (o wartości 410 zł) za wyrobienie karty kredytowej World MasterCard

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja Citibanku, w której za wyrobienie karty kredytowej możemy zgarnąć premię na start. Tym razem do zyskania mamy 16 000 punktów w programie lojalnościowym World MasterCard, które warte są około 410 zł u wybranych partnerów banku. Przykłady? Punkty pozwolą na zakupy w H&M o łącznej wartości 410 zł. Za tyle samo doładujemy swój telefon w Play albo obniżymy wartość zamówienia w sklepie Samsung ;)

16000 punktów za wyrobienie karty World MasterCard Citibanku

15 000 punktów dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty należy być, tradycyjnie, nowym klientem banku. W przypadku tej promocji jako nowi klienci rozumiane są te osoby, które nie posiadały żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego wymagane jest spełnienie dodatkowych warunków, które bank opisuje następująco:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce;
dla firm wiek – minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę. Mamy na to czas do 8.10.2017.

Co dalej? Po maksymalnie kilku dniach powinien do nas oddzwonić konsultant banku i przeprowadzić przez dalszy proces. Po pozytywnej weryfikacji kredytowej przyjedzie do nas kurier w celu podpisania umowy, a po kolejnych kilku dniach otrzymamy przesyłkę z kartą.

Ostatni etap to spełnienie dwóch prostych warunków promocji, dzięki którym zgarniemy bonus w postaci 15 000 punktów w programie lojalnościowym banku. Zgodnie z regulaminem konieczne będzie zalogowanie się do systemu bankowości internetowej Citi Online lub mobilnej Citi Mobile oraz wydanie kartą przynajmniej 1000 zł (w dowolnych sklepach czy internecie). Czasu na spełnienie warunków mamy całkiem sporo, bo aż do końca drugiego miesiąca po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo jeśli nasza umowa zostanie podpisana w sierpniu, to czas na spełnienie warunków będziemy mieć do końca października. Oznacza to średnie wydatki na poziomie 333,34 zł miesięcznie – co nie powinno sprawić nikomu większych problemów ;)

O przyznaniu nagrody w postaci 15 000 punktów zostaniemy powiadomieni w systemie transakcyjnym banku nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Dodatkowe 1 000 punktów otrzymamy już wcześniej – za pierwszą transakcję kartą. Wydanie 1000 zł również zostanie nagrodzone 200 punktami – trzeba bowiem pamiętać, że karta World MasterCard pozwala na zyskiwanie 1 punktu za każde wydane 5 zł (lub 2x więcej za transakcje u partnerów banku).

Ile jest warte 16 000 punktów?

A jeśli o partnerach mowa, to w chwili obecnej Citibank współpracuje z firmami Douglas, H&M, Merlin, Multikino, Play, Samsung, Sphinx oraz W.Kruk. Z jednej strony za płatności w tych sklepach zgarniamy podwójne punkty, ale z drugiej – to do tych sklepów otrzymamy vouchery w zamian za wykorzystanie nabytych punktów.

Co dokładniej możemy otrzymać?

Partner Nagroda Wartość punktowa
Douglas Voucher o wartości 10 zł na zakupy w Douglas 390
Douglas Voucher o wartości 20 zł na zakupy w Douglas 780
Douglas Voucher o wartości 50 zł na zakupy w Douglas 1950
Douglas Voucher o wartości 100 zł na zakupy w Douglas 3900
H&M Voucher o wartości 10 zł na zakupy w H&M 390
H&M Voucher o wartości 20 zł na zakupy w H&M 780
H&M Voucher o wartości 50 zł na zakupy w H&M 1950
H&M Voucher o wartości 100 zł na zakupy w H&M 3900
Merlin.pl Voucher o wartości 10 zł na zakupy w Merlin.pl 390
Merlin.pl Voucher o wartości 20 zł na zakupy w Merlin.pl 780
Merlin.pl Voucher o wartości 50 zł na zakupy w Merlin.pl 1950
Merlin.pl Voucher o wartości 100 zł na zakupy w Merlin.pl 3900
Multikino Voucher na film 2D 800
Multikino Voucher na film 3D 940
Multikino Voucher na średniej wielkości porcję popcornu i średniej pojemności napój 800
Multikino Voucher na średnią porcję nachos i średniej pojemności napój (nagroda dostępna do 20.10.2017) 800
Play Doładowanie Play o wartości 10 zł 390
Play Doładowanie Play o wartości 30 zł 1170
Play Doładowanie Play o wartości 50 zł 1950
Samsung Voucher o wartości 50 zł na zakupy www.citi-samsung.pl 1950
Samsung Voucher o wartości 100 zł na zakupy www.citi-samsung.pl 3900
Samsung Voucher o wartości 200 zł na zakupy www.citi-samsung.pl 7800
Samsung Voucher o wartości 250 zł na zakupy www.citi-samsung.pl 9750
Sphinx Voucher o wartości 25 zł do wykorzystania w Restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło lub Wook 975
Sphinx Voucher o wartości 50 zł do wykorzystania w Restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło lub Wook 1950
Sphinx Voucher o wartości 100 zł do wykorzystania w Restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło lub Wook 3900
W.KRUK Voucher o wartości 50 zł na zakupy w salonie W.Kruk lub na www.wkruk.pl 1950
W.KRUK Voucher o wartości 100 zł na zakupy w salonie W.Kruk lub na www.wkruk.pl 3900
W.KRUK Voucher o wartości 200 zł na zakupy w salonie W.Kruk lub na www.wkruk.pl 7800
W.KRUK Voucher o wartości 250 zł na zakupy w salonie W.Kruk lub na www.wkruk.pl 9750
Cashback Zwrot na konto o wartości 50 zł 3120
Cashback Zwrot na konto o wartości 100 zł 6240
Twoja karta Opłata miesięczna – jednorazowe zwolnienie z opłaty miesięcznej za Kartę Główną 500

Na koniec warto dodać, że oprócz voucherów możemy skorzystać z trzech innych nagród: zwrotu na konto w wysokości 50 zł, 100 zł oraz zwolnienia z opłaty miesięcznej. Dwie pierwsze opcje są jednak mniej opłacalne (wymagają więcej punktów, niż nagrody kuponowe), natomiast trzecia – wcale. Dlaczego?

Ile kosztuje karta World MasterCard?

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji karta kredytowa World MasterCard może kosztować aż 216 zł rocznie, co rozkładane jest na opłatę w wysokości 18 zł miesięcznie. Bank jednak poszedł na całość i… zwolnił nas z tej opłaty. Dożywotnio!

Opłata roczna za wydanie i możliwość korzystania z Karty Głównej w pierwszym roku i kolejnych latach wynosi 0 zł.

Żeby nie było tak kolorowo dodam, że możemy nadziać się na dwa (standardowe) typy opłat. Po pierwsze – opłaty za usługi dodatkowe, które jednak nie są w żaden sposób wymagane przez promocję. Jeśli konsultant będzie nam coś proponował, to spokojnie możemy odmówić.

Drugi typ opłat to odsetki od pożyczonych pieniędzy. Ponieważ bank przekazuje nam kartę z jego pieniędzmi (w końcu to karta kredytowa), to za obracanie nimi możemy zapłacić odsetki. Jeśli jednak będziemy przestrzegać zasad mądrego korzystania z karty kredytowej, to odsetek nie będzie – wszystko dzięki 56-dniowemu okresowi bezodsetkowemu. Po szczegóły zapraszam do swojego poradnika o korzystaniu z karty kredytowej bez zbędnych odsetek.

Nie przegap!

Komentarze

 • Tak dla wyjaśnienia to NIE jest program priceless specials który obowiązuje dla kart Mastercard World, ale zestaw nagród podobny.

  R Odpowiedz
 • Co by nie było, to chyba warto dla niewtajemniczonych podlinkować promocję „z rowerem”, gdzie na tych samych warunkach i z tym samym okresem karencji dostaje się nie punkty, tylko żywe 400 zł :)

  ls5 Odpowiedz
 • Jakie są zalety karty World MasterCard? Dożywotnie zwolnienie z opłat jest pewną zachętą, pomimo że promocja ze zwrotem 400 zł (rowerowa) wydaje się być na pierwszy rzut oka atrakcyjniejsza.

  Mari Odpowiedz
 • Mari – skąd dożywotnie zwolnienie ?
  Mi co roku przedłużają bezpłatność na kolejny rok ale dożywotnio nie proponowali. Z drugiej strony zawsze dorzucają coś ekstra. Ostatnio 2000 punktów i 200zł moneyback.

  dario Odpowiedz
  • Zasugerowałam się wpisem Admina: „Zgodnie z tabelą opłat i prowizji karta kredytowa World MasterCard może kosztować aż 216 zł rocznie, co rozkładane jest na opłatę w wysokości 18 zł miesięcznie. Bank jednak poszedł na całość i… zwolnił nas z tej opłaty. Dożywotnio!
   Opłata roczna za wydanie i możliwość korzystania z Karty Głównej w pierwszym roku i kolejnych latach wynosi 0 zł.”

   Mari
  • Zaiste: „25. Opłata roczna za wydanie i możliwość korzystania z Karty Głównej w pierwszym roku i kolejnych latach wynosi 0 zł.”

   „Jakie są zalety karty World MasterCard?”
   — przeważnie mają takie podstawowe ubezpieczenie podróżne (pokrycie kosztów leczenia itp.), co jest naprawdę fajne, bo przecież przeważnie, szczególnie wybierając się gdzieś na krótko (np. na weekend), zapominamy o wykupieniu takiego ubezpieczenia… Ale w Citi tego uezpieczenia chyba nie ma, w związku z powyższym byłoby to zbyt piękne… A może ktoś tę informację znajdzie?

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak różowo chyba nie jest z tym ubezpieczeniem podróżnym. Przeważnie, jak już jest, to warunkiem jego działania jest opłacenie biletu / lotu / hotelu kartą, która ma nas „ubezpieczać”. W przypadku wyjazdu zagranicznego, za różnice kursowe to spokojnie całą rodzinę ubezpieczymy :)

   ls5
 • Jakie różnice kursowe, jak kupujesz bilet lotniczy to w zł, za paliwo w pl też w zł co wystarcza do ubezpieczenia. Wbrew pozorom z punktów można coś uzbierać. Karta za darmo a dodatkowe 100 zł w bonie rocznie można uzyskać za wydane miesięcznie 1600 zł lub 800 zł u partnerów.

  R Odpowiedz
  • No to policz dobrze, bo żeby dostać 100 zł to musisz wydawać 2600 zł na miesiąc. Czyli pic na wodę, bo zwrot jest na poziomie 0,32% :D Kiedyś można było trochę punktów nabić, ale teraz to gra nie warta świeczki.

   Dario
 • w jaki sposób zamknąć konto i kartę kredytową Citi Simplicity?

  as Odpowiedz
  • W citi wszystko załatwisz przez infolinię. Nie wiem jak z kontem, ale do zamknięcia kk wystarczy też wysłanie wiadomości przez serwis transakcyjny.
   Polecam jednak infolinię – na osłodę citi ma zwyczaj proponować moneyback 50 zł za wydanie 500 zł w ciągu 2 miesięcy (i rezygnację z rezygnacji z kk).

   ls5
  • Konto i kk zamykasz na infolinii. Nie płacisz też za konto za niepełny miesiąc. Zero problemów.

   Kacper
 • Mam tę kartę darmową już od jakichś dziesięciu lat i nie płacę za nią nic, ale ostatnio zmieniali tabelę opłat i trzeba uważać, bo np. za przewalutowanie koszą jak za zboże.
  Toteż kupowanie na Ali albo Amazonie może się skończyć niemiłą niespodzianką.

  Dario Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy