Citibank: 300 zł lub 500 zł do answear.com za wyrobienie darmowej karty Simplicity

Zakończona

Wystartowała kolejna promocja Citibanku, w której możemy zyskać 300 zł lub nawet 500 zł na zakupy. Tym razem do zgarnięcia mamy bon do sklepu internetowego answear.com. Warunki, jak zwykle, bardzo łatwe do spełnienia :)

Do 500 zł dla nowych klientów

Do 500 zł na answear.com za kartę kredytową Citi Simplicity
Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Citibanku – takim, który od 1.01.2015 nie posiadał żadnej głównej karty kredytowej tego banku. Oprócz tego bank już na starcie definiuje minimalne wymagania jakie trzeba spełnić, aby w ogóle ubiegać się o kredytówkę:

Podstawowe wymagania: wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce;
dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Jeśli spełniamy powyższe warunki, to wystarczy udać się na dedykowaną stronę promocji oraz złożyć wniosek. Maksymalnie po kilku dniach skontaktuje się z nami konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Jeśli bank uzna nas za wiarygodnych klientów i pozytywnie oceni zdolność kredytową, to umowę karty otrzymamy kurierem, a sam plastik – pocztą.

Od razu jednak uprzedzę, że cały proces wyrabiania karty zajmuje około 2-3 tygodni.

300 zł bez haczyków i 500 zł z haczykami

Co dalej? Po odebraniu karty mamy do wyboru dwie ścieżki. Pierwsza z nich, łatwiejsza i bez dodatkowych kosztów, gwarantuje nam odebranie vouchera o wartości 300 zł do wydania w sklepie answear.com. Druga – wymaga nieco więcej, ale do zyskania jest (teoretycznie) również więcej – bo aż 500 zł. Jak więc zyskać bony?

300 zł otrzymamy pod warunkiem, że zalogujemy się do bankowości internetowej lub mobilnej banku oraz wydamy kartą min. 500 zł w sklepach i internecie. Wystarczy więc, że za normalne zakupy będziemy płacić nie gotówką ani kartą debetową „naszego” banku, tylko kartą kredytową Citibanku – jeśli zadłużenie spłacimy na czas, to nie zapłacimy od tego żadnych odsetek (więcej w poradniku mądrego korzystania z kart kredytowych). Zyskamy więc 300 zł nie ponoszą żadnych kosztów. Warto tu dodać, że na spełnienie warunków mamy czas nie później niż do końca drugiego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy (czyli podpisując umowę w maju możemy warunki spełnić najpóźniej do końca lipca – choć oczywiście można wcześniej).

A co zrobić, aby zyskać nie 300, ale 500 zł? Zasady są te same co przy bonie o mniejszej wartości, ale tu dodatkowo należy:

 • złożyć dyspozycję dokonania przelewu z limity karty kredytowej na kwotę min. 500 zł i rozłożyć go na raty w ramach planu spłat „Komfort”
 • zawrzeć porozumienie o dodatkowy limit kredytowy min. 1000 zł w formie przelewu rozłożonego na raty w planie spłat „Komfort”
 • dokonać zakupów na kwotę min. 500 zł i rozłożyć je na raty w ramach planu spłat „Komfort”

Jaki jest główny problem tych opcji? Każda z nich jest płatna. Zgodnie z tabelą opłat i prowizji sama obsługa planu spłat „Komfort” kosztuje 20 zł miesięcznie, prowizja od udzielenia pożyczki wynosi maksymalnie 20%, a samo zwiększenie limitu karty czy wykonanie przelewu raczej również nie będzie darmowe.

400 zł bez haczyków w innych promocjach

Którą opcję wybrałbym ja sam? Raczej pierwszą, bo nie ma w niej żadnych haczyków – w opcji drugiej koszty obsługi kredytu mogą wynieść więcej, niż 200 zł o które walczymy. Inna sprawa, że jeśli o kartę wnioskowałbym do końca czerwca, to osobiście wybrałbym inną promocję. Ciągle trwają bowiem oferty z bonami do innych sklepów internetowych, gdzie do zgarnięcia jest bon o wartości 400 zł bez haczyków (a tu bez haczyków jest już bon o wartości 300 zł – czyżby zmiana na gorsze?). Aktualnie do wyboru mamy:

Dla formalności dodam, że po spełnieniu warunków promocji bank przekaże nam kod rabatowy poprzez wiadomość w bankowości internetowej najpóźniej do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy (w naszym przykładzie będzie to najpóźniej koniec sierpnia – Citi jednak lubi wysyłać bony wcześniej). Do promocji można przystępować do 31.07.2017.

Karta kredytowa bez opłat – Citi Simplicity

Na koniec przypomnę, że koszty obsługi kredytu to jedno, ale koszty samego posiadania karty kredytowej – to drugie. W powyższej promocji możemy teoretycznie wybrać każdą kartę kredytową Citibanku, ale realnie opłaca się tylko jedna. Dlaczego? Wszystkie karty, oprócz karty Simplicity, są płatne – kosztują od 8 do 18 zł miesięcznie. W przypadku karty kredytowej Simplicity bank nie pobiera żadnych opłat miesięcznych czy rocznych. I to ją powinniśmy wybrać. Przy okazji warto upewnić się, że konsultant banku nie włączy nam żadnych dodatkowych opcji – oprócz samej karty w zasadzie nic więcej nie potrzebujemy.

Nie przegap!

Komentarze

 • Złożyłem wniosek, dzwonił konsultant ale w godzinach mojej pracy i nie mogłem odebrać telefonu. Czy to norma, że dzwonią tylko raz a jak się nie odbierze to olewaja wniosek? Sytuacja powtórzone dwa razy

  Szymon Odpowiedz
 • Niestety tak. Kumpel tak miał i dzwonił na infolinię i składał wniosek i zero kontaktu. Dopiero gdy napisał reklamację to oddzwonili.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • A czy ktoś z tych olanych przez bank, kto się ponownie upomniał o kontakt otrzymał w końcu kartę? Czy wniosek został może odrzucony?

  dario Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy