Citibank: 300 zł w gotówce za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity

Trwa do 23.05.2018

Ruszyła kolejna promocja Citibanku premiująca wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej Citi Simplicity. Wystarzcy, że wykonamy łącznie 10 transakcji kartą na dowolne kwoty, a bank przeleje nam 300 zł premii. W gotówce! :)


300 zł cashbacku za kartę kredytową Citi Simplicity

300 zł dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego musimy spełniać minimalne wymagania:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Jeśli pasujemy do powyższego profilu to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożym wniosek o kartę. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces.

Na co warto zwrócić uwagę podczas rozmowy z konsultantem? Zgodnie z regulaminem promocji konieczne będzie wyrażenie dwóch zgód:

 • przetwarzanie danych osobowych w celu informowania o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z bankiem
 • otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Oczywiście po odebraniu nagrody zgody można wycofać.

Premia za 10 transakcji na dowolne kwoty!

Co dalej? Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie i podpiszemy umowę o kartę, to konieczne będzie spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze – zalogowanie się co najmniej raz w serwisie bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku nie później niż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy.

Drugim warunkiem jest wykonanie co najmniej 5 transakcji miesięcznie, czyli w ciągu 2 następujących miesięcy, w tym samym terminie. Co to oznacza? Jeśli umowę o kartę podpiszemy w lutym, to 5 transakcji powinniśmy wykonać w lutym i marcu lub w marcu i kwietniu. Pamiętajmy, żeby transakcje były zaksięgowane w tym samym miesiącu.

To tyle! Zgodnie z regulaminem promocji zasilenie rachunku karty nastąpi w ciągu miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. O przyznaniu nagrody w wysokości 300 zł bank powiadomi nas również poprzez wiadomość w systemie bankowości elektronicznej.

Promocja trwa do 23.05.2018.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją na czas, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i odbierz 300 zł” możemy wybrać niemal dowolną kartę z oferty Citi Handlowego, jednak opłacalna jest tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty będą zerowe.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Kalendarz promocji

Nie przegap!

Komentarze

 • W jaki sposób mogę te 300 zl otrzymać w żywej gotówce. Wybrać z karty czy jak.

  chf Odpowiedz
 • A na allegro jest możliwość zapłacenia? Dziękuję za pomoc 😊.

  chf Odpowiedz
 • W tamtym roku w tej promocji udało mi się założyć kk ze zwrotem 400 zł. Teraz to kolejna promocja Citibanku za 300 zł, więc wygląda na to, że chyba jednak na dłużej obniżyli nagrody przy ofertach z kk.

  Mari Odpowiedz
 • Witam
  Rozumiem że będąc posiadaczem karty mastercard world to nie mogę skorzystać z tej oferty?

  Marcin1984 Odpowiedz
  • Musisz być nowym klientem. Posiadanie innej głównej karty Citibanku niestety wyklucza. Ale może ktoś znajomy, rodzina?

   Michał
 • 1.01.2015 – ech…….

  Rolo Odpowiedz
  • Nie opłaca się czekać względem karencji 3 lata skoro w ciągu roku można się załapać 2 lub 3 razy na moneyback po 200zł.

   dario
  • W jaki sposób ? :)

   Don Pablo
  • Najzwyczajniej. Wziąłem KK dla telefonu ale, że to była Word (płatna) więc się chciałem szybko wycofać a Ci dali rok za darmo, mały moneyback i punkty. Potem było fajne polecenie za 400zł i 300zł i 150zł a jak już się wystrzelałem i chciałem zamknąć to znowu moneyback na 200zł, a potem znowu zaproponowali na 200zł które wpłynie lada dzień więc w marcu kolejne podejście. Być może będzie trzeci z kolei moneyback.

   dario
  • promocje ze strony zawsze różnią się od promocji z infolinii a te różnią się od promocji mobilnych doradców; trzeba przebierać i negocjować; system pozytywnie się sprawdza od lat :) jakoś nikt o tym nie wie? kiedyś z rok temu wspominałem też o różnych karencjach ale nikt wątku nie pociągnął no to jak nie to nie… :)

   Krzysztoff
 • Ktoś w Citi chyba póki co zapomniał,że już rok 2018 mamy to pora zmienić okres karencji ;)

  wiechu Odpowiedz
 • Orientuje się ktoś, czy da się połączyć tą promocję z programem poleceń kk?

  Kerad1234 Odpowiedz
 • Jak wpłynie te 300 zł to powstanie nadpłata ponad przyznany limit ,a to chyba teraz będzie dodatkowo płatne.Czy bank te 300 zł potraktuje inaczej.

  Many Odpowiedz
  • Potraktuje inaczej.

   Don Quijote de la Mancha
  • Skąd to wiadomo? Mi to wygląda jak motywator do wydania całej tej premii jak najszybciej (a dokładniej do końca okresu rozliczeniowego w którym przyjdzie).

   Jerzyk
  • Dostałem bardzo krótką odpowiedź, ale potwierdzoną bezpośrednio w Citibanku:

   Na 100% nie będzie pobierana opłata za nadpłatę spowodowana naliczeniem premii z oferty 300 zł.

   Brak szczegółów co do terminu, więc teoretycznie nie ma pośpiechu. Choć osobiście wydałbym to raczej szybciej, niż później.

   Michał
 • Wniosek złożony. Czekam na odzew banku.

  chf Odpowiedz
 • A jeśli wnioskowałam o kk w promocji 300zl do Biedry kilka dni temu, ale nikt nie oddzwonił jeszcze, to mogę wnioskować w tej promo?

  Ira Odpowiedz
 • Kiedy nowy klient to był taki, który od 2 lat nie miał karty (po 1.1.2016). Teraz od trzech lat (po 1.1.2015), czyli wydłużyli przerwę o rok. Powinno być tak jak kiedyś „oferta dla tych, którzy nie mieli produktu od 1.1.2016!

  Marek343432 Odpowiedz
 • a ja za moją kredytówkę regularnie spłacaną wywalam 75 zł na opłatę roczną chyba jestem jakaś nienormalna :/

  Otylia Odpowiedz
  • Na co czekasz? Zamknij ją dzisiaj przez telefon internet lub jutro w banku. Ruszaj naprzód, na co czekasz? Na Boże Narodzenie?

   Marek343432
  • właśnie nie wiem na co czekam. Dobrze, że tu trafiłam. Lepiej późno niż wcale.

   Otylia
 • 3 lata karencji co roku dłuższy okres rok temu tez było1 stycznia 2015

  Kroso Odpowiedz
 • Dziwna sytuacja – dochód netto ok 1500 zatrudnienie ponad rok i drugi raz odmowa bez uzasadnienia

  Andy Odpowiedz
 • Pusta – dla tej młodej osoby to pierwsza praca. W rodzinie sytuacja podobna niższe dochody i bez problemu.

  Andy Odpowiedz
  • Jeśli ktoś ma czysta historie w BIK to najlepiej wziąć jakakolwiek kartę kredytowa (często obecny bank proponuje „na klik” albo kartę dla studenta itd) i dopiero po jakimś czasie wnioskować o kartę Citibanku. Banki po prostu nie lubią osób z czysta karta bo nie wiedza czego się po nich spodziewać – nie są w stanie przyporządkować takiej osoby pod profil innych klientów

   Michał
 • Moja dziewczyna nie jest obywatelką Polski, posiada kartę czasowego pobytu na 3 lata, jest zatrudniona od kilku lat w swojej firmie na kontrakcie menadżerskim, bez historii w jakichkolwiek rejestrach typu bik. Myślice, że jest szansa, że taką kartę otrzyma? Czy konieczne jest obywatelstwo?

  Maciej Odpowiedz
  • poczytaj wnikliwie regulamin KK, infolinię stanowczo odradzam; najlepiej zapytać dany bank papierowo-pisemnie, bo można podesłać ew. Rzecznikowi, Arbitrowi i in. wynik badania :) może być ewent. mail; jeden bank wprost odrzuca obywatelstwa inne niż PL natomiast inny sortuje wg rezydencji podatkowej mniejsza o obywatelstwo; SĄ osoby bez obywatelstwa polskiego ale z wieloletnim pobytem, stałą pracą i pozytywną weryfikacją; zwykle weryfikacja odbywa się na poziomie tzw. regionów lub central banków a jak się to podeprze uzbieraną korespondencją…

   Krzysztoff
  • karta stałego pobytu

   ewa
 • Nie znalazłem nigdzie w komciach, więc spytam: w promocjach typu „wydaj 1000zł kartą kredytową” Citi nie odrzuca / nie wyklucza z promocji płatności rachunków w sklepach spożywczych, prawda?

  asdasd Odpowiedz
  • możesz płacić w dowolnych sklepach ;) także te warunek 5 transakcji jak się bardzo chce to można spełnić w ciągu 5 minut w kasie samoobsługowej :)

   Michał
  • Kiedyś w którejś z promocji (chyba OrangeFinanse, choć pewien nie jestem – ale na pewno nie Citi) był warunek minimalnego odstępu czasowego między transakcjami ;) ale tutaj owszem, można.

   Jerzyk
  • Dzięki :) Ale akurat chodziło mi nie tyle o zwykłe płatności (zakupy) tylko płacenie rachunków, które niektóre sklepy umożliwiają. Sorry jeśli niejasno to napisałem. Wymóg 10 małych transakcji to żaden problem, ale już np. 1000zł kartą kredytową bardziej :)

   asdasd
  • @ Jerzyk owszem, „budził się” wtedy DBB i dzwonił lub od razu blokował kartę :/ i wtedy to ja musiałem oddzwaniać (z długą weryfikacją) to samo miał wtedy mBank ( w pierwszej edycji promocji za polecenia 750pln:) no bo to oni ich rozliczają; mieli wcześniej tak samo w Toyocie chyba :/ (z tokenami promocja)

   Krzysztoff
  • @asdasd, jak Michał pisał że „możesz płacić w dowolnych sklepach”, to obejmowało również odpowiedź na Twoje pytanie o rachunki – nie wyklucza (a nawet gdyby chciał to nie ma fizycznej możliwości odróżnienia ich od zwykłych zakupów) ;)

   Jerzyk
 • A czy w tym banku do wydania karty jest wymagany jakiś minimalny okres trwania umowy do przodu? Np zatrudnienie jeszcze minimum rok?

  Anita Odpowiedz
 • Jeśli otrzymam kartę pod koniec lutego to w jakich terminach muszę zrobić te pierwsze pięć transacji kartą – jeszcze w lutym, czy mogę w marcu, a kolejne 5 w kwietniu?

  Iza Odpowiedz
 • A jeśli wnioskowalam jakiś czas temu Ale nie wyszła mi zdolność to jeśli złożę to tak jak bym miała już ?
  Mogę brać udział ?

  Jo Odpowiedz
  • Tak, regulamin wyklucza posiadaczy karty. Ty jej nie otrzymałaś, więc jak najbardziej jesteś nowym klientem.

   Michał
 • Czy jest jakas prowizja za płatnosci zblizeniowe w przypadku tej karty?

  Paweł Odpowiedz
  • Nie, nie kojarzę żadnych kart w polskiej bankowości które miałyby taka opłatę :)

   Michał
 • Zakładam konto dziewczynie (sam skorzystałem już z promocji rok temu z mall.pl). Dzwoni do niej przedstawicielka, wciska jej jakąś ofertę z przelewem/pozyczka na rachunek bankowy, ktory splacany jest po roku, chce od niej numer konta, bo inaczej zgłoszenie nie będzie ważne. Każe przesłać skany umów o pracę, dowodu itp.

  Czy Wy też tak macie?

  Z własnego doświadczenia pamiętam, że przez telefon podawałem wszystkie dane, dochody itp. Później przyjeżdżał kurier, brał do koperty kserokopię dowodu, 3 ostatnie wyciągi z konta, podpisywało się umowę i tyle.

  Czy pracowniczka infolinii chce wcisnąć w nieładny sposób inne produkty? Jeśli tak, to można to jakoś zgłosić?

  Pozdrawiam

  Kamilll Odpowiedz
  • No skoro chce numer konta, to najwyraźniej próbuje coś wcisnąć…
   Na ich stronie pod Kontakt → Klienci indywidualni znajdziesz numer tel., ale też formularz kontaktowy (żeby oddzwonili lub odpisali), ja bym tak to zgłosił (zawsze to jakiś ślad zostawi).

   Don Quijote de la Mancha
  • do mnie dziś też dzwonił konsultant w sprawie karty. Dostałam zdolność i muszę dosłać skan dowodu i ostatnich 3-ch wynagrodzeń i to wszystko. Odnośnie tego przelewu co pisze Kamilll to też mnie Pan pytał czy chcę w tej chwili telefonicznie dać dyspozycję do przelania jakiejś tam kwoty bo niby mam dobrą zdolność i dochody i niby jakaś teraz tam jest dodatkowa promocja ale zwyczajnie powiedziałam, że nie potrzebuję żadnej teraz gotówki ani pożyczki chcę jedynie kartę i Pan nie naciskał. Przeszedł do dalszych pytań.

   Polly
  • Miałam podobnie. Też konsultantka mówiła, że mam wyjątkowo wysoką zdolność kredytową :) i mi jako dodatkowy bonus proponowała przelanie gotówki na konto. Nie skorzystałam. A potem tez miałam przesłać skan dowodu i dowody zarobków. A teraz czekam, a to minęło już dwa dni i nic. Mam nadzieję, że skan dowodu faktycznie wysłałam do banku a nie gdzieś indziej.

   Zorka
 • Hej. Do mnie również dziś dzwoniono. Stąd moje pytanie: czy podczas tej pierwszej weryfikacji gdy już zostanie ustalony maksymalny limit to faktycznie nie mam wyboru i musi mi być przyznany właśnie ten maksymalny limit? Bo prosiłem aby został mi ustawiony minimalny limit ale konsultantka powiedziała, że teraz nie mogę tego zmienić. Czy w związku z tym, że ten kredyt na karcie jest wysoki to niesie dla mnie jakieś skutki?

  Siudemkasz777 Odpowiedz
  • Niewielkie. Limit możesz pozniej bez problemu obniżyć, wiec specjalnie bym się nie przejmował.

   Generalnie duży limit może być przeszkoda dla kolejnych kredytów, ale to musiałby być naprawdę wysoki względem wynagrodzenia.

   Michał
 • pamiętacie może adres mailowy na jaki należy wysłać dokumenty?

  Siudemkasz777 Odpowiedz
 • Czy działa w tej promocji program poleceń? Tzn. mogę podać znajomemu swoje dane, aby mnie wpisał jako polecającego?

  Pako Odpowiedz
  • nie łączy się z innymi promocjami niestety. Też koleżanka chciała mnie polecić ale to się nie kumuluje

   Polly
  • Ale ja już kiedyś brałem udział, chodzi o to że teraz znajomy bierze udział i wpisuje mnie jako polecającego.

   Pako
 • Czy w sprawie wniosku oddzwaniają tylko raz? Akurat nie mogłam odebrać telefonu i więcej już nie dzwonili do mnie od 14 lutego.

  Ira Odpowiedz
 • Mam pytanie co do CityAlert Premium, bo w tabeli prowizji jak również w tym artykule, jest napisane, że jest to usluga darmowa. Natomiast w opcjach konta jest napisane 10 zł/miesiecznie. Jak to w koncu wyglada?

  Paweł Odpowiedz
 • Jakie są kolejne kroki ze strony Banku po wysłaniu dokumentów na ich adres mailowy? Dokumenty wysłałam w poniedziałek i od tamtego czasu cisza… Nie wiem w sumie na co teraz czekam, ale myślałam że ktoś się skontaktuje z informacją jakie będą dalsze kroki.

  Iza Odpowiedz
  • Iza ja też wysłałam i czekam. Pan mówił, że doślę dokumenty a oni mnie w tym czasie sprawdzą (mogą dzwonić do pracodawcy potwierdzić zatrudnienie i wynagrodzenie) mówił, że na maila prześle potem umowę i będzie jeszcze raz dzwonił (ustalaliśmy hasło do kontaktu telefonicznego)

   Polly
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy