Citibank: 400 zł do wydania na nexterio.pl za wyrobienie darmowej karty Simplicity!

Wygląda na to, że prześwietlana niedawno promocja Citibanku z voucherem do wykorzystania w sklepie morele.net okazała się sukcesem. Bank odpalił bowiem bliźniaczą promocję z możliwością zgarnięcia vouchera o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepie nexterio. Warunki promocji są jak zwykle banalnie proste :)

400 zł za kartę kredytową Citibanku na nexterio.pl

400 zł dla nowych klientów

Tradycyjnie aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Citibanku – czyli takim, który od 1 stycznia 2014 nie posiadał żadnej głównej karty kredytowej w tym banku. Inne produkty, czyli np. karta dodatkowa czy konto osobiste nie stanowią natomiast problemu.

Ponieważ wnioskujemy o produkt kredytowy trzeba być świadomym tego, że bank może odrzucić nasz wniosek jeśli nie uzna nas za zbyt wiarygodnych. Wymagania minimalne są mniej więcej następujące:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata

Jeśli spełniamy powyższe warunki i możemy wziąć udział w promocji, to istotne jest, aby wniosek o kartę złożyć z dedykowanej strony promocji. Po zostawieniu swoich danych w ciągu maksymalnie kilku dni roboczych powinien się z nami skontaktować konsultant banku i poprowadzić dalszy proces. W przypadku braku kontaktu możemy wysłać formularz jeszcze raz.

Jeśli bank dobrze oceni naszą zdolność kredytową i przyzna nam kartę, to nie pozostanie nam nic innego jak spełnienie niesamowicie prostych warunków w celu odebrania premii. Bank wymaga od nas jedynie… zalogowania się w serwisie Citibank Online lub przez aplikację mobilną banku w ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Voucher zostanie wysłany poprzez wiadomość w serwisie bankowości internetowej w drugim tygodniu miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Jeśli do promocji przystąpimy w lipcu, to voucher otrzymamy najpóźniej w połowie września (spełniając warunki logowania w sierpniu).

Roczne zobowiązanie

Skoro promocja wygląda tak dobrze, to gdzieś musi znajdować się haczyk, prawda? Haczyk jest, ale na szczęście niewielki :-) Bank postanowił zastosować patent znany z ostatniej akcji z voucherami do sklepu morele.net i wymusza na nas wykonywanie przynajmniej jednej transakcji kartą w danym miesiącu. W przypadku kiedy zapomnimy o tym warunku będziemy musieli zapłacić karę w wysokości 200 zł (co i tak sprawi, że będziemy na plusie).

Oczywiście najlepiej zapisać sobie w kalendarzu konieczność wykonywania jednej operacji miesięcznie i płacić np. za bułki w sklepie. Cyrograf obowiązuje przez okres 12 miesięcy – później możemy zrobić z kartą co tylko chcemy :)

Ile kosztuje karta w Citibanku?

Na koniec kilka informacji o opłatach. Korzystając z promocji możemy wybrać kartę MasterCard World lub kartę Simplicity. Ta druga jest o tyle dobrym wyborem, że jest… całkowicie darmowa. Nie ma ani opłaty miesięcznej, ani rocznej. Wystarczy tylko spłacać swoje zadłużenie w terminie i nie zapłacimy również żadnych odsetek (więcej o działaniu kart kredytowych tutaj).

Podczas rozmowy z konsultantem przy zakładaniu karty warto tylko nie dać sobie „wcisnąć” konta osobistego (nie jest wymagane) ani usługi CitiPhone, czyli możliwości obsługi karty przez infolinię. Usługa ta kosztuje 6 zł, a nie jest do niczego potrzebna :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Fajnie, bo jak koleżance powiedziałem o tej promocji z Morele, to nie była zainteresowana — twierdziła, że nic tam dla niej nie ma! A tu widzę np. dział Dekoracje… ?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Czy to normalne, że chcą kserokopię dowodu?

  artur.walasiak Odpowiedz
 • Czy to normalne, że podpisałam dwa egzemplarze umowy o kartę kredytową, a kurier nie zostawił mi ani jednej tylko obie musiał zabrać?

  Magdalena Odpowiedz
 • Promocja trwa bodaj do 30 września bo tej info brakło w opisie.

  vadim Odpowiedz
  • Czyli moge jeszcze zlozyc wniosek czy bedzie za pozno?

   kylo
  • ciężko powiedzieć – do tej pory Citi bez problemu honorował wnioski składane w ostatni dzień promocji, choć tu widzę, że „w okresie trwania Oferty otrzymała i aktywowała główną Kartę Kredytową Citibank” co jest dość niepokojące…

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy