Nawet 720 zł zwrotu za paliwo w ciągu 3 lat za wyrobienie Motokarty Citibanku

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku skierowana do kierowców. W zamian za wyrobienie darmowej Motokarty (bazującej na popularnej karcie Citi Simplicity) oraz płacenie nią za zakupy i paliwo na stacjach BP będziemy mogli zgarnąć aż 720 zł w ciągu trzech lat.

Citibank: 720 zł za paliwo na Motokarcie BP

Nawet 720 zł zwrotu z kartą kredytową Citibanku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej lub dodatkowej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2018. Posiadanie innych produktów banku nie wyklucza z promocji.

Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe wymagania to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę Motokartę. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody. Jeśli go dostarczymy, to będziemy mogli korzystać z promocji przez 36 miesięcy. Jeśli nie – to „tylko” przez 30. Regulamin przy okazji zaznacza, że przy wnioskowaniu o limit wyższy niż 5000 zł również konieczne jest dostarczenie dokumentu dochodowego.

Same warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym pełnym okresie rozliczeniowym karty wykonamy transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 500 zł (w tym min. 250 zł na stacjach BP w Polsce), to uzyskamy 20 zł zwrotu. Zwrot ten będziemy mogli odebrać najszybciej w trzy dni robocze po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Będziemy go musieli zlecić w serwisie bankowości internetowej Citibank Online.

Co ciekawe wcale nie musimy robić tego od razu. Regulamin promocji zastrzega, że zlecenie odbioru będzie dostępne przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych od daty przyznania – co oznacza, że możemy otrzymać maksymalnie 240 zł w jednej transzy.

Na koniec warto dodać, że jeśli nasza nagroda spowoduje nadpłatę na karcie kredytowej, to nic złego się nie stanie. Standardowo Citibank pobiera za to prowizję, jednak w przypadku powstania nadpłaty ze względu na zwrot w promocji nie będzie ona naliczana.

RRSO 7,44% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 7,44% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z Motokarty jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • MotoKonto w Toyota Banku: 1800 PLN w ciągu 3 lat (max. 50 PLN /miesiąc) i wszystkie stacje benzynowe, a nie tylko BP. Dziękuję, postoję…

  owat Odpowiedz
  • Tylko ostatnio co miesiąc nie rozliczają mi automatycznie stacji Auchan. Skan paragonu muszę im przesłać.

   Ciekawski
  • @owat żeby miec w toyocie zwrot 10% miesiecznie musisz w tym banku miec na koncie lub slabo oprocentowanej lokacie zamrozone pieniądze, wtedy tracisz bo moglbys je ulokowac lepiej, wiec zwrot za paliwo trzebaby pomniejszyc o strate na oprocentowaniu

   TomekW
 • Faktycznie, promocja bez rewelacji. I to wykluczenie w stosunku do obecnych posiadaczy kk. Ja też dziękuję. Postoję 😉

  H. Odpowiedz
 • Lipa…. Rożnica ceny BP a np Auchan to jaki to da realny zarobek. Ok 10 gr na litrze różnicy już na starcie. Dobra oferta ale dla BP.

  jojo Odpowiedz
  • żeby tylko 10 gr.
   dziś nawet między stacjami Auchana w Warszawie była różnica 15gr./l (Auchan Piaseczno = 4,54zł/l; Auchan Modlińska = 4,69 zł/l),
   a do BP daleko…

   Be@
  • Tankujecie na Auchan? A co z jakością paliwa? Ja codziennie mijam Auchan w Łomiankach, ale jeszcze mnie nie skusiła…

   owat
  • To jest paliwo takie samo paliwo jak na Orlenie. Auchan kupuje od nich.

   Dominik
  • …i dolewa coś od siebie, żeby było więcej :P

   abc
  • @owat
   Tankowałem tylko na Auchan w Łomiankach gdy niedziele były handlowe i jeździłem tam na zakupy, teraz tankuję tam do pełna gdy ruszam na Mazury i nad Morze s7 i nie było nigdy żadnych problemów

   Maku
  • Łomianki moje górą :D

   luka89waw
 • TurboKarta od Santander Consumer Banku dała mi ponad 1000 zł zwrotów w 3 lata i mogę tankować na wszystkich stacjach (również marketowych!) z 3% cashbackiem. W moim mieście ceny paliw na stacjach marketowych są nawet do 30 groszy tańsze na litrze niż na BP.

  broker Odpowiedz
 • W przypadku zamkniecia kk na ktorej jest kasa, czyli w citi saldo na minus, zwracaja automatycznie na podane konto bez zadnych oplat?

  TomekW Odpowiedz
 • Wznowili tą samą promocję z MotoKartą bez okresu karencji oraz dla klientów banku. Dziś dostałem taką ofertę w raz z programem poleceń 200 zł do Biedronki – w tej jest okres karencji. Oferta tylko telefonicznie.

  dzony Odpowiedz
  • Może to być druga KK czy dla klientów posiadających ROR?

   abc
  • @abc
   Druga KK

   dzony
  • Banki (i niestety coś co pod banki się podszywa) na tyle często dzwonią, że mam w zwyczaju nie kontynuować takich rozmów. Więc oferty tylko telefoniczne – dla mnie odpadają.

   ls5
  • ma ktoś regulamin tej promocji? miał być rzekomo na stronie citi ale jakoś nie widzę.

   Pietia
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy