150 zł w za założenie „rewolucyjnego” CitiKonta + 400 zł i 1% moneybacku za kartę kredytową

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji CitiKonta – czyli rachunku, którego prowadzenie (i posiadanie karty debetowej) jest darmowe – bez spełniania jakichkolwiek warunków. Co istotne: zasady promocji zostały nieco uproszczone, bo nie ma już konieczności zapewniania wpływu wynagrodzenia, aby zgarnąć pełną premię. A oprócz 150 zł za konto osobiste ciągle czeka na nas 400 zł za kartę kredytową oraz… 1% moneybacku! :)

CitiKonto: 150 zł za konto osobiste

Finansowa rewolucja – edycja VI

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2020. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 19.06.2021, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 6000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

150 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Relatywnie proste. Do zdobycia mamy 2 kody umożliwiające darmowe nadanie przesyłek Inpost przez stronę Szybkienadania.pl oraz 3 x 50 zł w gotówce.

Pierwszą nagrodę, czyli kody Inpost, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

2 kody umożliwiające darmowe nadanie przesyłek trafi do nas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć 150 zł w gotówce, rozłożone na trzy części?

Pierwsze 50 zł zgarniemy jeśli do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zalogujemy się co najmniej raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz otrzymamy wpływ min. 100 zł z rachunku w innym banku. Przykładowo podpisując umowę o konto w marcu czas na spełnienie tych warunków mamy do końca kwietnia.

Kolejne 50 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł. Alternatywnie możemy spełnić drugi, nieco trudniejszy warunek, czyli zapewnienie wpływu min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”. Bank dodaje tu, że chodzi o:

sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank] dla klientów indywidualnych.

Zakładając konto w marcu warunki spełniamy najpóźniej w maju.

Co z trzecią nagrodą? Wystarczy, że do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta dokonamy płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay na łączną kwotę min. 100 zł. W naszym przykładzie warunki spełniamy w czerwcu.

Każda z nagród zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca przewidzianego na spełnienie danych warunków – czyli dla kont założonych w marcu będzie to koniec maja, czerwca oraz lipca.

Razem lepiej – 400 zł za kartę kredytową + 1% moneybacku

Oprócz premii za konto osobiste Citibank promuje również wyrobienie karty kredytowej. Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie.

Bank zaznacza, że premiowane będą osoby, które nie miały karty kredytowej Citibanku po 1.01.2020. To dobra wiadomość, bo ten okres karencji idealnie pokrywa się z bieżącą ofertą banku, w ramach której za wyrobienie karty zyskujemy aż 400 zł do wykorzystania na Allegro! Alternatywnie możemy również wziąć 300 zł do Biedronki.

Podsumowując: zakładamy CitiKonto, walczymy o 150 zł premii, a w międzyczasie wyrabiamy kartę kredytową Citi Simplicity z premią 400 zł i dodatkowym moneybackiem 1% (max. 100 zł) za zakupy. Realnie 650 zł, które ewentualnie możemy zwiększyć w programie poleceń.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

Na koniec dodam, że oferta ma pewien haczyk: bank nie chce, aby konto w EUR stało się naszą przechowalnią gotówki (ze względu na ujemne stopy procentowe dla EUR) i warto tam trzymać środki do max. 10 000 EUR. Powyżej tej kwoty naliczana będzie opłata miesięczna – od 18 zł do nawet 180 zł (powyżej 100 000 EUR). Dla innych walut tego problemu na szczęście nie ma.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • „Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe” – czy bank poinformuje jakoś że limit pierwszych tysiąca osób został już przekroczony? pasowąłoby wcześniej wiedzieć, czy załapiemy sie na 1%, czy nie żeby nie było reklamacji ;D

  villemo09 Odpowiedz
 • „Kolejne 50 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł.”
  Co to jest zlecenie walutowe?

  a Odpowiedz
  • Wymiana walut :)

   Michał
  • Robił już ktoś to zlecenie walutowe?
   Bo jak widzę kursy są „średnio korzystne” chyba, że znormalnieją w dzień roboczy.

   Romek
 • Czy jeżeli proces zakładania konta nie powiódł się i na infolinii anulują mój rozpoczęty wniosek to po złożeniu nowego będę uprawniona do premii pieniężnej?

  Blanka Odpowiedz
 • Jak widać bank nie lubi klientów prowadzących własną działalność gospodarczą. Wpływy mogą być z wynagrodzenia, z emerytury, nawet z socjalu. Czy to już jest dyskryminacja?

  Jot Odpowiedz
  • Raczej wolny rynek. Przedsiębiorcy trochę większe „premie” otrzymali z tarcz antykryzysowych – nie mają co rozpaczać :-P
   Takie 150 zł to powinno być za samo założenie konta bez spełniania dodatkowych wymagań, a tu brakuje tylko punktu „klient odda 5 litrów krwi lub nerkę”.

   Tomko
 • Simplicity też była bezwarunkowo darmowa…

  Atapi Odpowiedz
 • „Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie.” — czy to oznacza, że najpierw trzeba otworzyć konto i gdy będzie już aktywne wnioskować o kartę kredytową, czy też można wnioskować równolegle o jedno i drugie (aby oczywiście próbować załapać się na dodatkową promocję)?

  mbr1111 Odpowiedz
 • Mam pytanie do admina dlaczego nie cytuje dokładnie regulaminu, który mówi, że: „Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank dla klientów indywidualnych oraz z rachunku prowadzonych dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych”. Czyli nie można przelać samemu sobie „wynagrodzenia” jak dotychczas z innego banku.

  broker Odpowiedz
 • Niestety Citi chciał ułatwić klientom proces weryfikacji, a tylko go utrudnił. Biometryczna weryfikacja tożsamości woła o pomstę do nieba. Mało tego dzisiaj dowiedziałem się, że jeśli ktokolwiek ma już w banku kk to zakładając konto przez weryfikację biometryczną wniosek od razu zostaje anulowany. Następnie oddzwaniają z infolinii potwierdzając informacje z wniosku i ponownie o wszystko pytając (jak się okazuje po to żeby złożyć nowy wniosek, ale o tym cicho sza). W momencie jeśli klient jest nieświadomy nie posępną go nawet pod promocje bo to nowy wniosek. Nie wspominam już że nowy wniosek wyklucza zupełnie jakąkolwiek afiliacje także @Admin Michał lepiej to zweryfikuj. Pozdrawiam

  sam_fisher Odpowiedz
  • Sama prawda niestety, potwierdzam. Przez wybranie biometrii miałam z nimi niezła przeprawę nim przyjechał kurier. A propo kuriera…przed jego przyjazdem miał ktoś zadzwonić w ciągu 5 dni roboczych, a nie było żadnego telefonu :(

   Jolanta
  • >>>przyjechał kurier.
   Jaka firma kurierska ?

   Bogdan
  • Wiesz co kurier był dopiero po 10 dniach od dnia złożenia przeze mnie wniosku. Wychodzi na to, że dokumenty wysłali dopiero po 9. W moim przypadku był to listonosz poczty polskiej, ale nie sugeruj się tym, bo mieszkam w małej w małej miejscowości i przesyłki kurierskie z PP zawsze przynosi mi listonosz. Jeżeli u Ciebie zwykle przyjeżdża z nimi kurier to tak powinno być też w tym przypadku. Z banku nikt nie dzwonił, ale chociaż dostałam maila o wysyłce, a trochę później SMSa z nr przesyłki. Dokumenty są wysyłane formą wysyłki „VIP Procedura”. Czytałam w Internecie, że jeśli listonosz/kurier nie zastanie Cię w domu to można podpisać papiery w placówce PP. A i w tym samym co umowa dniu listem zwykłym dotarła karta debetowa. Mam nadzieję, że pomogłam. Sama miałam wiele wątpliwości co do przebiegu zawierania umowy, odpowiedzi szukałam po całym Internecie, a i tak nie dowiedziałam się wszystkiego. Na Infolinię dzwoniłam dwukrotnie, otrzymałam zbieżne informacje.

   Jolanta
  • >>>Mam nadzieję, że pomogłam.
   Tak, dzięki !
   Posiadanie innego produktu ( w moim przypadku KK ), jak i posiadanie wcześniej rachunku – praktycznie w niczym nie ułatwia założenia konta. Jedynie to, iż nie trzeba przesyłać skanu dowodu.

   Rozłączanie przychodzących połączeń telefonicznych z Banku, min. 10 min. konsultant ( o ile jest kumaty i się mu potakuje ) , min. 10 dni czekanie na kuriera – na to się trzeba przygotować.

   Dodam, iż do mnie Bank wysłał propozycję założenia rachunku ( 150 zł + dodatkowe 50 zł ), co mnie tylko trochę przekonało , choć na decyzję jest jedynie kilka dni.
   Oferta może się powtarzać : przychodzi SMS + mail + komunikat w Citi Online – może komuś przyda się takie info.

   Bogdan
  • Po ok. 2 tygodniach czekania na kuriera „przypomnieli sobie”, że mogą założyć rachunek zdalnie ( poprzez akceptację umowy w serwisie bankowości internetowej).
   To już trwało tylko ok. 4 dni ( wliczając w to telefoniczne trele-morele).

   Bogdan
 • Czy transakcję Google Pay mam zrobić w czerwcu czy do końca czerwca? Jeśli założyłam konto w marcu, a transakcję zrobiłam w kwietniu, to liczy się czy nie?

  Wiem, że mogłabym spytać na infolinii, ale dzisiaj już dwa razy na niej wisiałam. Najpierw nie chciało mi zweryfikować karty w Google Pay, a potem jak chciałam zapłacić, to nie przychodziły powiadomienia weryfikacyjne. Do dudy z takim produktem.

  tatiana.larina Odpowiedz
 • „Umowa via kurier nie jest premiowana”. To nie jest prawda. W regulaminie jest że „Z Oferty mogą skorzystać osoby fizyczne(…) otworzą
  konto osobiste typu CitiKonto („Konto”) w procesie online akceptując zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, w Oddziale Banku lub w ramach kampanii telefonicznej(…)” – kurier jest po otworzeniu konta telefonicznie więc takie umowy też wliczają się w promocję.

  Kamila Odpowiedz
 • Otrzymaliście kody na przesyłki Inpost? U mnie pusto.

  Blanka Odpowiedz
  • U mojej żony też nic nie przyszło… A właściwie gdzie to powinno przyjść? Na maila czy w wiadomościach w bankowości?

   mbr1111
  • W bankowości online, zakładka „korzyści i produkty”. Dasz znać we wtorek, czy żona otrzymała kody?
   Nic nie przyjdzie po tym długim weekendzie to składam reklamację. Kody miały dotrzeć do ostatniego dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta, czy w moim przypadku do wczoraj.

   Blanka
 • To jednak są kody! Dzięki za nakierowanie, bo nie pomyślałem że je zaszyją w tej zakładce, byłem pewien że to w jakiejś wiadomości będzie.

  „Gratulacje! Spełniłeś warunki oferty „CitiKonto. Finansowa Rewolucja- edycja VI”. Odbierz swoje unikalne kody na wysyłki z Paczkomatów InPost.”

  I pod spodem są te kody, taką malutką szarą czcionką, że można ich nie zauważyć. Ale są.

  mbr1111 Odpowiedz
  • Cieszę się, że pomogłam :)

   U mnie niestety reklamacja i już otrzymałam odpowiedź odmowną. Żonie udało się otworzyć konto w pełni zdalnie? Mnie niestety nie i system wymusił kuriera. A teraz Bank stoi na stanowisku, że nie wyraziłam zgody na zdalną weryfikację tożsamości, co jest warunkiem koniecznym do uzyskania nagród.

   Blanka
  • Oj to przykre, a właśnie u nas też był kurier, bo próbowaliśmy najpierw z biometrią, zdjęcia dowodu wgrały się choć się z tym namęczyłem, a potem trzeba było pokazać pyszczek i żona coś za długo się chyba przymierzała i jak już miała zaakceptować żeby ją nagrywali to samo nas wywaliło i napisało że można kontynuować kurierem. Ale nie robiliśmy dalej, bo obawiałem się, że to nie załapie nas do promocji i pomyślałem że spróbujemy może od nowa na innego maila czy coś. Niestety zapamiętują sobie PESEL i nie dało się tak obejść systemu. Natomiast chyba już na drugi dzień oddzwonili do żony z infolinii w celu kontynuowania wniosku i zapewniali, że wniosek będzie promocyjny. Potem już standardowo był kurier itd. Jak zobaczyłem że wśród papierów które przywiózł był regulamin promocji na 150 zł to czułem że będzie ok, a jak już dostaliśmy kody na przesyłki to mam potwierdzone.

   mbr1111
 • A nie ma ktoś kodów na przesyłki Inpost na sprzedaż? Kupię chętnie, można pisać na maila- miodownik (at) int.pl.

  miodownik Odpowiedz
 • Czy analogicznie jak w przypadku kart kredytowych przy próbie zamknięcia konta dają jakiś bonus?

  Jarczyk Odpowiedz
 • Do sprzedania mam 7 kodów na InPosta, 6zl za sztukę, całość 38zl. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu – wrobelk84 (at) gmail.com.

  crs84 Odpowiedz
 • Orientuje się ktoś czy uzupełnienie R GPayem spełnia warunki dla 3 nagrody?

  Romek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy