10 darmowych wysyłek InPostem za założenie „rewolucyjnego” CitiKonta

Zakończona

Ruszyła promocja konta osobistego Citibanku skierowana do osób, które korzystają z przesyłek InPostu. W zamian za założenie rewolucyjnego (jak sam bank określa) CitiKonta możemy zgarnąć 10 kodów na darmowe, dowolne przesyłki na platformie SzybkieNadania.pl. Osobom, które wolą zgarnąć żywą gotówkę przypominam, że ciągle aktywna jest również oferta z premią 150 zł na start.

10 darmowych wysyłek InPost dla nowych klientów Citibanku

10 wysyłek InPost za darmo

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2020. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie jakiegoś innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji).

Czas na wnioskowanie mamy do 31.01.2021, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi ponownie 2000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

A jakie są warunki samej promocji? Bardzo proste. Wystarczy, że zalogujemy się do aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz dokonamy transakcji kartą debetową dodaną do Google Pay lub Apple Pay na łączną kwotę 100 zł. Warunki te powinniśmy spełnić trzykrotnie:

 • w (niepełnym) miesiącu podpisania umowy o konto lub pierwszym pełnym miesiącu kalendarzowym – za co dostaniemy 4 kody
 • w drugim pełnym miesiącu kalendarzowym (po miesiącu podpisania umowy) – za co dostaniemy 3 kody
 • w trzecim pełnym miesiącu kalendarzowym (po miesiącu podpisania umowy) – za co dostaniemy 4 kody

Przykładowo podpisując umowę o konto warunki spełniamy do końca grudnia, w styczniu oraz w lutym.

I to tyle! Kody będziemy otrzymywać do 10. dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia warunków. Odbierzemy je w zakładce „Korzyści i produkty” w bankowości internetowej. Kody będą ważne do 30.10.2021 na dowolne wysyłki realizowane przez SzybkieNadania.pl.

Co jest takiego rewolucyjnego w CitiKoncie?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – w chwili obecnej spready są zbliżone do rozwiązań innych banków i wynoszą ok. 3 grosze dla głównych par walutowych.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

Na koniec dodam, że oferta ma pewien haczyk: bank nie chce, aby konto w EUR stało się naszą przechowalnią gotówki (ze względu na ujemne stopy procentowe dla EUR) i warto tam trzymać środki do max. 10 000 EUR. Powyżej tej kwoty naliczana będzie opłata miesięczna – od 18 zł do nawet 180 zł (powyżej 100 000 EUR). Dla innych walut tego problemu na szczęście nie ma.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Nie wiem czy dobrze patrzę, ale kursy w Citi nie są jakieś rewelacyjne. Powiedziałbym że raczej mocno słabe:
  Citi: CHF 4.0566 4.4009
  Kantor Alior: CHF 4,1991 4,2299

  Moris Odpowiedz
  • To nie to.

   Tabela kursów online dla CitiKonta założonego po 01.09.2020 r. jest dostępna po zalogowaniu w aplikacji Citibank Online i Citi Mobile.

   Michał
  • OK, nie jestem zalogowany bo nie mam konta :-) Jakie są kursy CHF po zalogowaniu?

   Moris
  • CHF/PLN
   Citi 4.1898 4.2347 06/11/2020 22:01
   Alior 4,1969 4,2285 06/11/2020 22:02

   Ale o tej godzienie forex już chyba śpi więc kursy mogą być „weekendowe”

   wacek
  • Jest gdzieś porównanie kursów w kantorach walutowych głównych banków: PKO BP, Alior, Santander, itp? Konta walutowe chyba wszędzie są bezpłatne?

   Skylla
  • PKO jak masz podpięta kartę z rachunku w złotówkach do rachunku walutowego (tzw karta wielowalutowa), to rachunek za darmo. Roznica w kursie kupno sprzedaz na eur oscyluje w kantorze ipko/iko w tygodniu ok 3 gr w weekend ok 6 gr.

   Około na spredzie to w zasadzie fajnie brzmi, jak liczą sie pipsy :D

   Anom
 • Admin, niestety robisz sobie copy-paste z poprzedniej promocji, gdzie kursy były oszukańcze. Sam bank przyznał, że to „pomyłka”, a po jej naprawieniu nowa tabela oscyluje wokół wartości aliorkantorowych, czyli ok. 3 gr. spreadu na EUR. Oczywiście w weekend DUUUŻO wyższe. Obecnie dla EUR: 4.31/4.69 :D (tak jestem zalogowany i sprawdzam w Global Wallet). Tak więc prośba nie powielaj już fake newsów, tylko zaktualizuj wiedzę. Kursy są owszem dobre (jak w Alior Kantor) ale w żadnym razie nie rewolucyjne ani mikroskopijne (jak w Revolucie).
  Trzymaj dotychczasowy wysoki poziom!

  Kulson Odpowiedz
  • Faktycznie. Rozmawiałem dzisiaj z nimi i faktycznie spready mają być na poziomie ok 3 groszy (czyli jak wszędzie), a nie jak początkowo reklamowali… Poprawiam.

   Michał
  • No i gitara! Za to Cię lubię :) Pozdro!

   Kulson
 • Potwierdzam. Puścili na początku przynętę w postaci „rewolucyjnych” kursów, żeby nałapać klientów. Widać, że dalej można na tej przynęcie łowić leszczy. Kursy są podobne w Alior Kantor i nawet chyba ciut lepsze.

  Sentio Odpowiedz
  • Ciut lepsze są oczywiście w Alior Kantorze.

   Sentio
  • A nie :P
   Teraz:
   Citi 4,4710 – 4,5009
   Alior 4,4703 – 4,5015
   Więc teraz Citi ciut lepiej.
   W weekend oczywiście inna gadka. W Aliorze jest dużo drożej niż w tygodniu a w Citku zajebiście dużo :D

   Kulson
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy