Comperia Bonus: 50 zł za założenie lokaty 4% w Eurobanku!

Wystartowała czwarta edycja promocji Comperia Bonus. Tym razem możemy zyskać 50 zł w zamian za założenie konta osobistego oraz lokaty 4% w Eurobanku. Zasady promocji wyglądają na bardzo proste.

Comperia Bonus: 50 zł za założenie Lokaty 4%

50 zł za założenie lokaty w Comperia Bonus 4

W promocji mogą wziąć udział osoba, która:

w okresie 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do Promocji nie była posiadaczem, współposiadaczem lub pełnomocnikiem do konta dla osób fizycznych prowadzonego przez Bank i nie była stroną obowiązującej umowy o usługi bankowości elektronicznej w Banku

Ponieważ jest to promocja organizowana przez pośrednika (a nie bezpośrednio przez bank), to konieczne będzie zarejestrowanie się na dedykowanej stronie promocji zostawiając swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail, a następnie aktywowanie konta i złożenie wniosku o konto Prestige lub Active z wygenerowanego dla nas linku.

Czas na przystąpienie do promocji mamy do dnia 31.10.2015. Umowę o rachunek bankowy musimy natomiast podpisać do dnia 9.11.2015 – mamy do wyboru kuriera lub przez przelew weryfikacyjny z innego banku.

Ważne jest, aby podczas tych kroków zaznaczyć również zgodę na przekazanie przez bank informacji objętych tajemnicą bankową firmie Comperia. To właśnie przez brak tego typu zgody w poprzedniej akcji bank i pośrednik mieli problemy z rozliczaniem wniosków i reklamacjami. Tym razem powinno być lepiej ze względu na to, że komunikacja na linii Eurobank – Comperia nie będzie tak ograniczona jak wcześniej.

Co dalej? W ciągu 30 dni od otwarcia konta konieczne będzie założenie tytułowej Lokaty na dobry start na kwotę od 200 zł do 10 000 zł. Możemy to zrobić zarówno w serwisie internetowym, jak i w oddziale banku czy przez aplikację mobilną. Ważne również, aby do dnia 30.11.2015 dokonać transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą na kwotę co najmniej 400 zł (również w internecie)

Aktualizacja: Comperia wprowadziłą zmiany do regulaminu – już nie trzeba wydawać 400 zł! Dodatkowo do wygrania jest samochód.

Jeśli spełnimy te warunki, to już zakwalifikujemy się do otrzymania premii. Obiecane 50 zł zostanie wypłacone do dnia 31.12.2015 przez firmę Comperia. Musimy oczywiście mieć do tego czasu aktywny rachunek. Nie musimy natomiast utrzymywać karty debetowej (możemy ją zastrzec zaraz po wydaniu 400 zł) oraz nie musimy mieć aktywnej lokaty – choć w tym wypadku akurat warto utrzymać ją do końca, bo najzwyczajniej w świecie daje dobrze zarobić.

Szczegóły oferty Comperia Bonus w regulaminie na stronie promocji.

Lokata 4% która może dać 3%, a nawet… 5%

Promocja przygotowana przez firmę Comperia jest dość prosta i przejrzysta. Jeśli natomiast chodzi o lokatę i konto w Eurobanku, to tu jest nieco więcej haczyków. Po pierwsze lokata dostępna jest w dwóch wariantach: 4% w skali roku do 10 tys. złotych, oraz 3% dla kwot powyżej 10 tys. zł (maksymalnie 50 tys. zł). Czas trwania lokaty to 3 miesiące, po których lokata odnowi się na nowych warunkach. To od naszej aktywności zależy jakie będzie jej nowe oprocentowanie. Jeśli w czasie trwania pierwszej lokaty (ale najpóźniej 5 dni przed jej końcem) na naszym rachunku zostanie zaksięgowane min. 9 transakcji kartą na kwotę 600 zł, to bank przedłuży lokatę na takich samych warunkach. Jeśli dodatkowo w tym samym okresie wpłynie na nasze konto przynajmniej jeden raz wynagrodzenie, emerytura bądź renta, to lokata odnowi się z jeszcze lepszym oprocentowaniem – odpowiednio 4% dla kwoty powyżej 10 tys. zł oraz 5% dla kwoty poniżej 10 tys. zł. Jeśli nie spełnimy żadnego z warunków, to lokata odnowi się na słabych (standardowych) warunkach – zgodnie z aktualną wtedy tabelą oprocentowania.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby z lokaty skorzystać tylko raz (po odnowieniu zerwać nową lokatę).

Szczegóły oferty samej lokaty w jej regulaminie.

Ile kosztuje konto Active?

Konto Active może nas kosztować 9 zł miesięcznie, ale łatwo pozbyć się tej opłaty – wystarczy, że suma wpływów na rachunek wyniesie w danym miesiącu 1500 zł lub średnie saldo na rachunkach i lokatach wyniesie 15 000 zł. Alternatywnie z opłaty zwalnia nas posiadanie kredytu lub karty kredytowej w banku, ale zakładamy, że to nie jest opcja dla was.

Karta Visa Electron/MasterCard Debit do konta Active kosztuje 4,90 zł miesięcznie, ale jeśli wydamy nią min. 400 zł, to bank zwróci nam pobraną opłatę. Karta MC Debit NFC może nas kosztować 5,95 zł.

Ile kosztuje konto Prestige?

Konto Prestige może nas kosztować aż 21 zł miesięcznie, ale i tej opłaty można się pozbyć zapewniając wpływy na konto w wysokości 10 000 zł lub średnie saldo w wysokości 50 000 zł.

Jeśli chodzi kartę płatniczą – warunki są identyczne jak w przypadku konta Active, ale bank wymaga od nas wydania o stówkę więcej – czyli 500 zł miesięcznie, aby być zwolnionym z opłaty.

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji banku.

Jak zwiększyć premię?

Na koniec warto przypomnieć, że w Eurobanku dostępny jest program Rodzina i Przyjaciele. Możemy dzięki niemu zarobić w dwojaki sposób. Po pierwsze: polecając konto innej osobie (np. współmałżonkowi) – zgarniemy w ten sposób 100 zł, a nasz współmałżonek kolejne 100 zł. Po drugie: płacąc kartą w punktach, za które bank oferuje dodatkowe 5% zwrotu – głównie miejsca „aktywne” czyli teatry, kina, obiekty sportowe oraz wszelkie usługi związane z podróżowaniem. Dokładne szczegóły w naszym sierpniowym wpisie.

Sporym minusem programu poleceń jest jednak fakt, że bank wymaga od nas wpływu wynagrodzenia – inaczej z premii za polecenie (100 + 100 zł) nici. Jeśli więc nie mamy możliwości zapewnienia wpływu wynagrodzenia, to bezpieczniej jest skorzystać z premii oferowanej przez Comperię – zarobimy mniej, ale… zarobimy :)

Czy warto skorzystać?

Tradycyjnie na pytanie czy warto skorzystać musicie odpowiedzieć sobie sami :) Promocja wydaje się bardzo łatwa, ale trzeba pamiętać o tym, jak z organizacją poprzedniej edycji promocji poradziła sobie Comperia. Oby tym razem było dużo lepiej.

Kalendarz promocji

Nie przegap!

Komentarze

 • Wiesz, ja pamietam ze w takim duzym wbk wszystkie reklamacje rozpatrywala jedna osoba, pani Emilia :)

  aaaa Odpowiedz
 • czy ktoś wie jak skasować konto w Comperia? Po zalogowaniu nie widze takiej opcji, ani usunięcia maila / numeru telefonu. Wysyłanie co drugi dzień smsów to przesada, a te w stylu „sprawdz miala z ofertą” to już totalne przegięcie!

  padre Odpowiedz
 • Cześć,

  tu Comperia.pl! Czytamy Wasze komentarze z wielką uwagą, i musimy odnieść się do kilku kwestii.

  Jesteśmy porównywarką finansową, więc na serio wiemy które oferty są dobre a które nie. Dobrze znamy warunki konta i karty w eurobanku na które narzekali @Maxim i @Barti – wiemy co musi się stać żeby darmowe były: rachunek (wpływy min. 1500 zł na konto active) i karta (min. 400 zł w transakcjach bezgotówkowych w miesiącu). Na marginesie – @vadim @Maxim – tak, pobieranie opłaty za kartę z góry nam też się nie podoba ;)

  Natomiast jesteśmy zdania, że dla aktywnego klienta oferta eurobanku jest interesująca, a spełnienie warunków – nieuciążliwe (pragniemy zauważyć, że w celu ominięcia opłaty za konto wcale nie trzeba otrzymywać wynagrodzenia, ale jakikolwiek wpływ – czyli nawet samemu sobie przelać pieniądze z innego konta). Jest program Rodzina i Przyjaciele (5 proc. zwrotu wydatków kartą na sport i rozrywkę), jest niezłe oprocentowanie konta (2% do 1500 zł dla tych którym wpływa wynagrodzenie), jest pakiet assistance czy fajna aplikacja mobilna. No i Lokata na Dobry Start, ale o niej za chwilę.

  Jeśli jednak nie jesteś w stanie spełnić warunków eurobanku – cóż, szkoda, że nie jesteśmy w stanie Cię zadowolić obecną promocją Comperia Bonus. Tym razem podsuwamy atrakcyjną ofertę lokaty z dobrym kontem dla aktywnych, ale jeśli poszukujesz jeszcze lepszej lokaty czy rachunku na trochę bardziej studenckich warunkach (bo mało wydajesz kartą, nie masz 1500 zł wpływów itp.) – mamy nadzieję, że następnym razem Ci dogodzimy.

  No i co do Lokaty na Dobry Start. Jak pisze w swoim komentarzu pws, jest to „względnie słaba lokata”. Przypominamy, że ta „względnie słaba lokata” ma oprocentowanie 4%, co jest drugim najwyższym oprocentowaniem spośród wszystkich lokat standardowych na rynku (standardowych – w sensie np. bez łączenia w pakiety z funduszami). Co więcej, nie jest trudne, żeby odnowiła się ona na kolejne 4%, co już jest ewenementem na rynku. Przyznajemy – jeśli ktoś nie chce zmieniać rachunku to spełnienie warunku wpływu wynagrodzenia (czyli żeby mieć 5% na drugiej lokacie) wymaga trochę zachodu. Ale już żeby zdobyć przedłużenie na 4% na kolejny kwartał nie trzeba się specjalnie spinać – należy w 3 miesiące wydać 600 zł kartą, w min. 9 transakcjach. To 200 zł miesięcznie. Serio, nas czasem też przerażają warunki „wydaj kilkaset złotych kartą”, ale potem pod koniec miesiąca sprawdzamy historię operacji i okazuje się, że wydaliśmy 3 razy więcej niż konieczne minimum ;) Spełniacie ten jeden warunek – a w zamian dostajecie od eurobanku lokatę łącznie na 6 miesięcy na 4%. Dla porównania –najlepszą standardową lokatę na 6 miesięcy ma Getin Bank i daje na niej… 2,90% ;)

  Pozdrawiamy,
  Comperia.pl

  Comperia.pl Odpowiedz
 • Prośba: proszę trzymać się tematu artykułu (skasowałem dwa komentarze) – jak macie pytania do comperii nie związane z tą promocją to lepiej mailowo/w inny sposób, bo znów się zrobi offtopic

  Michał Odpowiedz
 • Jeżeli chodzi o lokatę na 4% to nie jest to wcale dobra oferta. Po pierwsze limit to tylko 10 000zł. Po drugie Raiffeisen daje tyle samo bez limitu i bez wymagania płatności kartą. Po trzecie bardzo łatwo złapać ofertę Idea Banku na 3,5% również bez górnego limitu i zabaw z kartą. Różnica w odsetkach na lokacie 3 miesięcznej dla kwoty 10 000zł między 3,5% a 4,0% wynosi zaledwie 10,13zł. Dla dyszki szkoda się z Wami bawić.
  Wg mnie wasza oferta jest dobra dla osób które nie potrafią liczyć a którzy na widok „4%” dostają rumieńców :D

  melex Odpowiedz
 • Podsumowując ofertę. Słabo Comperia słabo :-) Czytując Pana Kwaśniewskiego „nie idźcie tą drogą”

  melex Odpowiedz
 • Droga Comperio, @melex, dobrze to już podsumował wspominając oferty bez limitu 10k. Ja od siebie wyjaśnię tylko słowo „względnie” – 1. «do pewnego stopnia, w jakichś przyjętych granicach». Więc w moim odczuciu taka właśnie ta lokata jest – nie jest zła, ale dupy też nie urywa. Szczególnie, że łatwo mieć podobne parametry lokaty w innych bankach (oczywiście bez 50 zł premii): Happy w IB, mLokata na wejście w mB czy też inne różniące się nieznacznie procentem (3,5% ale też 5% w DB) czy okresem (2M). Poza tym nie wiem czy dla różnicy 22,27 zł (w stosunku do 2,9% w GB dla 10k przez 3 miesiące, a przecież tam też nie ma górnego limitu) warto wydawać 600 zł kartą w ciągu 3 m-cu, kiedy są wokół lepsze zwroty za płacenie kartą.

  pws Odpowiedz
 • Dodam jeszcze, że owszem, nie ma tam 50 zł premii, ale też nie ma warunku wydania 400 zł, a jedynie nowego klienta.

  pws Odpowiedz
 • W warunkach spadających stop opcja przedłużenia lokaty na 5% to niezła opcja. A i 4% jest jednak lepsze niż 3,5:). Brakuje mi w tej edycji tylko konkursu. Wcześniej były-chyba ze cos przegapiłam?

  Asia Odpowiedz
 • Hej, a czy czasem samo konto nie jest oprocentowane na 4% do 3 tysi?

  agrestowy placek na piasku Odpowiedz
 • @padre
  Uczestnik może w każdym czasie cofnąć wyrażoną zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych, w szczególności wysyłając wiadomość e-mail o treści USUNIĘCIE DANYCH, na adres kontakt@comperiabonus.pl.

  konik Odpowiedz
 • @agrestowy placek na piasku
  Owszem, ale dotyczy to tylko konta prestige. Promocyjne oprocentowanie wynosi 4% w skali roku dla salda max. 3000 zł pod warunkiem wpływu z tytułu: wynagrodzenia, emerytury lub renty. Promocja obowiązuje do 31.12.2015 r.

  konik Odpowiedz
 • Przy zakładaniu lokaty jest opcja „po zakończeniu kapitał i odsetki utworzą nową lokatę”. Jeśli dobrze rozumiem to gdy założymy pierwszą lokatę na równe 10tys. to nici z przedłużenia na 5% bo z odsetkami nie zmieścimy się w progu 10tys.

  mrsz Odpowiedz
 • @mrsz
  Z Regulaminu Promocji „Lokata na dobry start”:
  „Po upływie okresu 3 miesięcy Lokata ulegnie automatycznemu odnowieniu – kapitał Lokaty utworzy nowy depozyt, a naliczone odsetki zostaną przekazane na Rachunek bieżący prowadzony w ramach Konta, z którym powiązana jest Lokata”. Z tego zapisu wynika, że odsetki nie będą przeszkodą w uzyskaniu wyższego oprocentowania.
  Zastanawia mnie tylko, czy można zerwać lokatę przez internet po 3 miesiącach jak ktoś nie łapie się na wyższe oprocentowanie? Chodzi mi o to, czy w bankowości internetowej Eurobanku jest możliwość zerwania lokaty albo zmiany na nieodnawialną tak jak np. w Idei?

  konik Odpowiedz
 • Czy w takim razie jeśli założę w ten promocji Comperii konto i lokatę, o której mowa, będę mogła później korzystać z programu Rodzina i Przyjaciele?
  Pogubiłam się już. ;)

  Żaneta Odpowiedz
 • Żaneta, jak najbardziej

  Michał Odpowiedz
 • żeby pozbyć się opłaty za prowadzenie konta mogę zrobić następującą rzecz: wpłacam 400 pln na rachunek Euro, następnego dnia wypłacam (przelew), po czym te same środki wpłacam ponownie. Czynność powtarzam aż „suma wpływów na rachunek wyniesie w danym miesiącu 1500 zł”?? Czy trzeba zrobić jeden przelew na kwotę 1500 zł? :) Wiem że to głupie, ale w tym miesiącu krucho u mnie z kasą, a chciałbym skorzystać z promocji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Celestyn85 Odpowiedz
 • hej Admin
  czy mozesz doprecyzowac – kwestie mozliwosci unikninecia oplaty za konto -> cytujac Celestyna85 ->>>żeby pozbyć się opłaty za prowadzenie konta mogę zrobić następującą rzecz: wpłacam 400 pln na rachunek Euro, następnego dnia wypłacam (przelew), po czym te same środki wpłacam ponownie. Czynność powtarzam aż „suma wpływów na rachunek wyniesie w danym miesiącu 1500 zł”?? Czy trzeba zrobić jeden przelew na kwotę 1500 zł?
  Z gory dzieki za info!

  Michal Odpowiedz
 • Michał – jeśli suma, to możesz wpłacać jak tylko chcesz byle razem dało 1500 zł :)

  Dla pewności sprawdziłem TOiP i tak dokładnie jest:

  suma wpływów (wpłat gotówkowych i przelewów przychodzących1)) na konto (rachunek bieżący oraz rachunki oszczędnościowe) w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym pobranie opłaty wyniosła min. 1500

  1) za wyjątkiem przelewów realizowanych pomiędzy rachunkami Konta (np. przelew z rachunku oszczędnościowego na rachunek bieżący) oraz wpływów z tyt. naliczonych odsetek od lokaty/kapitału zakończonej lokaty lub środków z uruchomionej/uruchomionego pożyczki/kredytu

  Michał Odpowiedz
 • hej Admin
  dziekuje serdecznie za informacje. mam natomiast pytanie w kwestii lokaty -> czy ma ona gorny prog 10 tys? czy tez np wplacajac wiecej bedziemy mieli po prostu oprocentowane 10 tys na 4 % a reszta na 3%?

  Michal Odpowiedz
 • Michal – jedno oprocentowanie dla całej lokaty. Więc jeśli saldo lokaty będzie w przedziale (1000, 10000) to mamy 4%, a jeśli (10000.01, 50000) to 3% (oczywiście w kolejnych 3 mies. możemy mieć podbite o 1 punkt procentowy w gorę zgodnie z warunkami).

  Michał Odpowiedz
 • Jak to jest z tą kartą? Trzeba ja wziąć czy jednak można zrezygnować skoro nie trzeba już wydawać minimum, żeby się załapać na 50zł?

  F Odpowiedz
 • hej Admin
  pytanie w kwestii lokaty na dobry start. Czy mozna zmienic jej parametr na nieodnawialna juz w trakcie trwania? aby nie doszlo do automatycznego odnowienia? czy trzeba poczekac az sie odnowi i zerwac?

  Michal1607 Odpowiedz
 • hej możesz iśc do oddziału i tam Tobie zmienią na nieodnawialny. Dodatkowo zmienia Tobie, że śrdoki po 3 miesiącach z odsetek wyląduja na Twoim koncie a pieniądze powróca na lokate 5% jęsli będziesz tego chciał.

  misza_c Odpowiedz
 • czy comperia bedzie wysyłała informacje o przyznaniu premii która ma byc wypłacona do 31.12.2015?

  maria Odpowiedz
 • Ktoś wie kiedy zwracają opłatę za kartę?

  Kamil12600 Odpowiedz
 • Hej,
  zgarnął ktoś z Was już 50 zł ?

  misza_c Odpowiedz
 • Tak, 50 zł jest już na koncie. Tradycyjne pytanie – czy członkowie Comperia Clubu nie powinni aby otrzymać 10% więcej, tj. 55 zł ?

  ziberro Odpowiedz
 • Przed Sylwestrem Comperia przelała mi na konto Active 50pln. Co ciekawe Eurobank naliczył mi opłatę 4,90 za kartę, której nie mam. Zgodnie z warunkami promocji złożyłem wniosek o konto z kartą, a następnego dnia po odebraniu karty zdałem ja w Oddziale / nawet jej nie aktywowałem/. Czy ktoś miał podobną historię? dlaczego Eurobank nalicza opłatę za kartę mimo, że ja zdałem? Regulamin promocji wymagał zamówienia karty ale wymogu jej aktywacji i używania nie było. Czy podzielacie moje zdanie?

  waldemar Odpowiedz
 • waldemar, jak widać zasady promocji spełniłeś, bo premia jest. Naliczenie opłat za kartę to zupełnie inna sprawa – wiem, że niektóre banki naliczają opłaty nawet za… nieaktywną kartę. Dlatego ja zawsze radze aktywować kartę i np. na następny dzień ją dezaktywować. Zazwyczaj nie martwimy się wtedy o to, czy warunki promocji spełniliśmy + nie martwimy się o opłaty za wydany plastik. Pytanie, czy masz jakieś potwierdzenie z oddziału, że oddałeś im plastik? Bo równie dobrze Eurobank może dalej czekać na dojście twojej karty i jej aktywację (i zacząć liczyć opłaty). Tak czy inaczej polecam reklamować w banku – niezależnie od tego czy to konto z promocji czy nie.

  Michał Odpowiedz
 • Dzięki Admin. Wiesz nie zwróciłem uwagi czy dali mi potwierdzenie czy nie. W poniedziałek to wyjaśnię i napiszę. Niezależnie jednak od tego przy następnych promocjach trzeba będzie postępować tak jak radzisz. Aktywować i niezwłocznie dezaktywować.

  waldemar Odpowiedz
 • Nie dostałem do dnia dzisiejszego premii. Na jaki e-mail pisać z reklamacją obecnie Comperia czy 50 fast club ?

  Rafik Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy