Darmowa pożyczka konsolidacyjna dzięki karcie Citi Simplicity od Citibanku

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku przeznaczona dla osób, które posiadają zadłużenie w innym banku. Wystarczy, że wyrobimy darmową kartę kredytową Citi Simplicity, a z jej limitu będziemy mogli spłacić inne zobowiązania (w kwocie maksymalnie 10 000 zł). Całość nie będzie nas kosztować ani grosza – RRSO oferty wynosi bowiem okrągłe 0%. Oznacza to, że bank nie pobiera żadnych prowizji ani odsetek za udzielenie i obsługę kredytu.

Citibank: raty 0% czyli darmowa pożyczka na karcie Citi Simplicity

Pożyczka konsolidacyjna za darmo dla nowych klientów Citibanku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2017. Oprócz tego bank stawia minimalne wymogi kredytowe:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Regulamin promocji zastrzega również, że w chwili wnioskowania o kartę powinniśmy mieć inne zadłużenie (poza Bankiem Handlowym) widoczne w BIK. To je, w teorii, powinniśmy spłacić.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że zostawimy swoje dane na dedykowanej stronie internetowej, a następnie poczekamy na telefon konsultanta Citibanku. Ten powinien do nas oddzwonić w ciągu kilku dni i przeprowadzić przez dalszy proces. Najprawdopodobniej już wtedy będziemy musieli zaznaczyć, że chcemy złożyć dyspozycję wypłaty środków z limitu karty w formie przelewu i rozłożyć ją na raty w ramach Planu spłat ratalnych „Komfort”. Maksymalna kwota wypłaty nie może być wyższa, niż zadłużenie widoczne w BIK, ale równocześnie nie może przekroczyć 10 000 zł.

Zgodnie z regulaminem za tego typu operację nie zapłacimy ani grosza. Dokładniej:

 • oprocentowanie Planu spłat ratalnych „Komfort” wyniesie 0%,
 • prowizja za otwarcie Planu spłat ratalnych „Komfort” wyniesie 0%,
 • opłata za obsługę Planu spłat ratalnych „Komfort” wyniesie 0 zł miesięcznie przez cały okres spłat (maksymalnie 12 miesięcu)

Łatwo więc policzyć, że Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa (RRSO) wyniesie dokładnie 0%. Przykładowo dla kwoty 10 000 zł rozłożonej na 12 miesięcy rata to 833,33 zł.

Lepiej niż w parabanku

Czy promocja ma jakieś haczyki? Generalnie ciężko je znaleźć. Bank nie pobiera bowiem żadnych opłat z tytułu obsługi tego konkretnego zadłużenia. Uważać musimy jedynie podczas podpisywania umowy – konsultant może nam proponować dodatkowe, płatne usługi czy produkty, ale nie musimy się na nie zgadzać – nie są wymagane w promocji. Sama karta Simplicity, domyślnie wybierana w promocjach Citibanku, jest również darmowa – bank nie pobiera żadnej opłaty miesięcznej czy rocznej.

Czy oferta jest więc opłacalna? To… zależy. Jeśli mamy na głowie zadłużenie, którego obsługa jest kłopotliwa, to skorzystanie z oferty Citibanku pozwoli nam się go pozbyć – bez dodatkowych kosztów.

Jeśli natomiast jesteśmy osobą wolną od kredytów, to bardziej opłacalne może być skorzystanie z innej oferty banku – na przykład z bonem do Biedronki (w wysokości 250 zł) czy do drogerii Hebe (w wysokości 300 zł).

Podsumowując: jeśli szukasz pożyczki konsolidacyjnej, to prawdopodobnie lepszej oferty nie znajdziesz. Jeśli natomiast nie masz potrzeby spłaty innego zadłużenia, to zdecydowanie lepiej skorzystać z oferty z premią na start. Co zresztą nie wyklucza skorzystania z rat zero procent w inny sposób – np. na Allegro. Można wtedy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Citi jak zwykle potrafi zaskoczyć :)

  Andrus Odpowiedz
  • Nie stoją w miejscu i starają się dopasować ofertę do różnych typów klientów – to się ceni. Dla jednych lepsze skonsolidowanie kredytów z RRSO 0%, dla innych bon na zakupy. Ważne, że jest jakikolwiek wybór :)

   Michał
 • Zapytam tutaj. Czy jest ktoś może, kto robił w ostatnim czasie przekaż bankomatowy Euronet aby wyrobić obrót na karcie kredytowej Simplicity? Czy nadal transakcja rozliczania jest jako bezgotówkowa? Doładowanie konta Revolut już nie daje takiej opcji.

  Robben_11 Odpowiedz
  • A po co Ci wyrabiac obrot na karcie, ktora jest darmowa? RV bez problemu traktuje te karte jako bezgotowkowa. Nie ma zadnych oplat.

   keton
  • Zdaje się, że od 8.08 takie operacje są teraz traktowane jako quasi-cash i jest od tego prowizja.

   Michał
  • Co do R. w przypadku CITI zdania są bardzo mocno podzielone, wygląda na to, że klienci nie są traktowani w sposób jednakowy…ja nie ryzykuje…

   abc
  • Z R. nie potwierdzam.

   Resor
 • Teoretycznie możemy zaoszczędzić na odsetkach z konsolidowanych kredytów, dobrze myślę?

  vundo Odpowiedz
  • Dobrze. Jeśli masz jakieś oprocentowane kredyty to bierzesz kartę Citi oni to spłacają a Ty oddajesz do Citi tylko to co pożyczyli-bez dodatkowych kosztów

   Andrus
 • MIchal. sorry ze pytam ale co to za myk z alegro bo konczy mi sie czekanie na status nowego klienta wiec moze dwie rybki za ogon czy to moze jedna z tych tajemnic /przez tajne

  Romek Odpowiedz
 • Kiedy znów będzie taka promocja gotówkowa +400/500 do wydania ogólnie lub na alle..

  Gość Odpowiedz
 • a czy jak ktoś chce wziąć konsolidacyjny na więcej niż 12 rat to wtedy już są jakieś odsetki?

  Łukasz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy