2,7% do 100 tys. zł przez 3 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Ruszyła V edycja promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego, w ramach której możemy zgarnąć 2,7% na koncie oszczędnościowym do kwoty 100 000 zł. Wystarczy, że do banku przyniesiemy nowe środki.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku

2,7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 1.03.2020 – 5.04.2020 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 25.02.2020. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 2,7% w skali roku – aż do kwoty 100 000 zł, przez okres 92 dni (oraz 1,5% dla zakresu 100 000 – 400 000 zł).

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji starego konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 01.03.2020 r. do 05.04.2020 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki” lub „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

3,5% na „zwykłym” koncie oszczędnościowym

Oprócz promocji nowego rachunku EKO warto pamiętać o standardowej ofercie „zwykłego” konta oszczędnościowego. Tam do zgarnięcia mamy 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł – i to aż przez rok.

Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem Getin Banku, czyli osobą, która nie posiadała rachunku osobistego po 11.05.2017. Jeśli więc chcemy założyć EKO, przy okazji zakładając konto osobiste i wyrażając zgody na marketing, to niejako z promocji 3,5% do 10 000 zł możemy skorzystać niejako „przy okazji”.

Wystarczy bowiem, że w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie łącznie min. 1000 zł (nie licząc przelewów od osób fizycznych z Getin Banku) i… należą nam się odsetki w wysokości 3,5% za dany miesiąc :)

150 zł na start

Ale to nie wszystko! Nowi klienci Getin Banku mogą zgarnąć dodatkowe 50 zł na start w ramach programu poleceń oraz 100 zł dzięki promocji Decathlon – o ile założą rachunek z polecenia innego klienta banku. O szczegółach oferty Decathlon pisałem w tym wpisie, a o programie poleceń – tutaj.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Zapłacić możemy jedynie za przelewy z rachunku na inne konto, ale bank zwalnia nas z tej opłaty do końca roku:

Uprzejmie informujemy, iż w okresie od 23.09.2019 r. do 31.12.2020 r. Getin Noble Bank (dalej: Bank) nie będzie pobierał opłat za przelewy wewnętrzne wykonane poprzez Bankowość Internetową oraz Mobilną z Elastycznego Konta Oszczędnościowego na rachunki prowadzone w Banku.

Jeśli więc chcemy za darmo wyciągnąć środki z EKO, to powinniśmy je przelać pierwsze na ROR (Konto Proste Zasady), a dalej – do dowolnego banku.

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Co z kartą debetową? Zarówno młodzi jak i starsi mogą z niej korzystać bez opłat miesięcznych. To samo tyczy się zresztą wypłat z bankomatów w Polsce – są darmowe. Zapłacimy jedynie za te, które znajdują się poza granicami naszego kraju – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Przypnijcie proszę, czy te 10 000 zł na 3,5% sumuje się z kwotą 100 000zł na 2,7%, czyli na koncie można mieć 110 000 zł oprocentowanych promocyjnie, czy też może być na koncie maksymalnie 100 000 zł (w tym 10 000zł dodatkowo oprocentowanych do 3,5%). Wydaje mi się, że prawdziwy jest ten drugi wariant, ale chciałbym się upewnić.

  Skylla Odpowiedz
  • Do tej pory było niestety tak, jak w drugim wariancie

   Michał
  • 100k zł oprocentowanych 2,7% z kapitalizacją na koniec miesiąca. Jeśli spełnisz dodatkowe wymagania (np. przelew), to dostaniesz 3,5-2,7=0,8% dla kwoty 10k (koło 15-tego dnia miesiąca) jako dodatkowy „bonus”= 5,51zł (już netto, po odjęciu podatku belki).
   Ale na EKO max 100k zł (nadwyżka oprocentowana tylko na 1,5%).

   Be@
  • a A co, jeśli 10 000 zł leży na tym koncie od paru miesięcy pracując na 3,5%. Obecna edycja promocji nie jest uruchomiona. I teraz wpłacamy 90 000zł. Czy całe 100 000 zł będzie promocyjne – stare 10 000 zł nadal 3,5%, a nowe 90 000 zł na 2,7%, czy też stare 10 000 zł przestanie być w ogóle promocyjne, bo 10 000zł na 3,5% zostanie odliczone z nowych 90 000zł? Czy regulamin to jednoznacznie określa?

   Skylla
  • Z tego co proponujesz, to niezależnie czy na koncie mamy:
   a). 10kzł starych + 90kzł nowych
   b). 100kzł nowych
   to zysk powinien być ten sam. Raczej wątpię, żeby tak faktycznie było.
   Z drugiej strony, dlaczego bank twierdzi (ustnie w oddziale przy zakładaniu konta), że to jest 10+90=razem nie więcej niż 100. ? A nie 100+10 ?
   Być może rozwiązaniem jest lakoniczny zapis: pkt VI „1. Oferta łączy się z Ofertą Specjalną na Nowe Środki”.

   Be@
  • Bank odpowiedział mi, że mogę wpłacić 100 000zł nowych środków i całe będą oprocentowanie na 2,7%, a te 10 000 zł starych środków będzie na 3,5% o ile spełnię warunki.
   Chyba tak zrobię i zobaczymy czy napisali prawdę.

   Skylla
  • Ale to się okaże dopiero po 1,5 miesiącu. W każdym razie daj znać co Ci wyjdzie z obliczeń.

   Be@
 • Błędny rycerzu, dałbyś tutaj swoją tabelkę ze statystykami tej promocji ;) ?

  borkowicz Odpowiedz
 • Działają Wam dzisiaj zakupy przez internet/doładowania za pośrednictwem „Przelewy24” przy użyciu karty debetowej? U mnie coś nie przechodzi.

  pytanie Odpowiedz
 • Przystępując teraz do promocji mam przez 92 dni -od pierwszej wpłaty nowych środków 2,7%. Pytanie: czy jak dopłacę nowe środki w MAJU – one też będą oprocentowane na 2,7 (oczywiście nie przekraczając 100 tys.) ?

  Urszula Odpowiedz
  • Możesz dopłacać w dowolnym czasie w ciągu tych 92 dni. Bank wyliczy odsetki proporcjonalnie (sprawiedliwie) zależnie od salda na koniec każdego dnia.

   Michał
 • Oferta coraz gorsza, było 400 tys. zł, 200 tys. zł, a teraz AŻ 100 tys. zł. W maju i z nimi się żegnam – kawalerki po 500 tys. zł to jest to, coś czuję że za chwilę będą po 600 tys. zł ;-).
  Wkrótce pewnie zasilę armię Polaków, którzy nie mają ani grosza odłożonego na czarną godzinę :-)

  Tomko Odpowiedz
  • >>>kawalerki (…) za chwilę będą po 600 tys. zł ;-).
   To zupełnie możliwe.
   Jedno jest pewne – „lepiej” to na razie coś bardzo odległego.

   Bogdan
 • Jak rollować środki na tym koncie oszczędnościowym w Getin? Czy tutaj jest podobna zasada jak w Millenium? Dzień badania salda mniej więcej jak jest określony

  PawełKas Odpowiedz
  • W Getinie nie da się rolować środków. Po zakończeniu indywidualnego okresu promocyjnego należy poczekać do końca aktualnie trwającej promocji i można skorzystać dopiero z kolejnej edycji.

   Lokata
  • która się pogarsza niemal z edycji na edycję, natomiast w mille jest stabilnie i oby tak pozostało…

   abc
 • Macie może jakieś przecieki, czy Getin Bank w obecnej sytuacji wystartuje z nową ofertą konta oszczędnościowego? za 2 dni kończy mi się promocja i mam możliwość przerzucenia środków na inne konto w Getin Banku. Pytanie tylko czy poczekać te 3 dni czy lepiej skorzystać z tej promocji która jest teraz?

  PQ Odpowiedz
 • @Michał Admin
  Od 6 kwietnia KE /2,7%/to:
  1. Pewne/ przeciek/.
  2. Wynik analizy.
  3. Spekulacje.
  Daj znać.

  Waldemar Odpowiedz
 • Jak obstawiacie KE w Getin Banku? Do kwietnia mam „zarezerwowane” 2,7% w Millennium x3.
  Dzisiaj wpłacając 1gr. można jeszcze wpłacić na KE i do 4 lipca „zabezpieczyć” sobie 2,7% do 100tys. Myślę jednak, że ze względu na okoliczności GETIN na m-c, może minimalnie krócej nie zechce ryzykować odpływu kapitałów i nadal da 2,7%. Problem tylko czy te 2,7% będzie też na 3 m-ce czy krócej. Jak sądzcie?

  Waldemar Odpowiedz
  • @Waldemar, odpisz mi na maila w sprawie wymiany, wczoraj praktycznie od razu Tobie odpisałem.

   pws
 • @pws
  Sorki, ale dopiero teraz mam czas. Zaraz Ci odpiszę.

  Waldemar Odpowiedz
 • @Dobcio
  Tak, chyba był. To dobrze, że nasz Michał ma takie wejścia.

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy