2,8% do 200 tys. zł przez 4 miesiące na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku

Zakończona

Ruszyła II edycja promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego, w ramach której ponownie możemy zgarnąć 2,8% na koncie oszczędnościowym. Wystarczy, że do banku przyniesiemy nowe środki.

2,8% od Getin Banku - Elastyczne Konto Oszczędnościowe

2,8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Dalej już będzie z górki. Wystarczy, że w okresie 4.11 – 30.11.2019 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 28.10.2019. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 2,8% w skali roku – aż do kwoty 200 000 zł, przez okres 122 dni.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji starego konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 04.11.2019 r. do 30.11.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

3,5% na „zwykłym” koncie oszczędnościowym

Oprócz promocji nowego rachunku EKO warto pamiętać o standardowej ofercie „zwykłego” konta oszczędnościowego. Tam do zgarnięcia mamy 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł – i to aż przez rok!

Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem Getin Banku, czyli osobą, która nie posiadała rachunku osobistego po 11.05.2017. Jeśli więc chcemy założyć EKO, przy okazji zakładając konto osobiste i wyrażając zgody na marketing, to niejako z promocji 3,5% do 10 000 zł możemy skorzystać niejako „przy okazji”.

Wystarczy bowiem, że w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie łącznie min. 1000 zł (nie licząc przelewów od osób fizycznych z Getin Banku) i… należą nam się odsetki w wysokości 3,5% za dany miesiąc :)

50 zł na start

Ale to nie wszystko! Nowi klienci Getin Banku (brak konta osobistego od 31.07.2019) mogą zgarnąć dodatkowe 50 zł na start – o ile założą rachunek z polecenia innego klienta banku.

Skąd wziąć kod polecający? Jakie warunki trzeba później spełnić? O tym wszystkim w dokładnym prześwietleniu oferty: 50 zł w programie poleceń Getin Banku. Zachęcam do przeczytania!

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Zapłacić możemy jedynie za przelewy z rachunku na inne konto, ale bank zwalnia nas z tej opłaty do końca przyszłego roku:

Uprzejmie informujemy, iż w okresie od 23.09.2019 r. do 31.12.2020 r. Getin Noble Bank (dalej: Bank) nie będzie pobierał opłat za przelewy wewnętrzne wykonane poprzez Bankowość Internetową oraz Mobilną z Elastycznego Konta Oszczędnościowego na rachunki prowadzone w Banku.

Jeśli więc chcemy za darmo wyciągnąć środki z EKO, to powinniśmy je przelać pierwsze na ROR (Konto Proste Zasady), a dalej – do dowolnego banku.

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Co z kartą debetową? Zarówno młodzi jak i starsi mogą z niej korzystać bez opłat miesięcznych. To samo tyczy się zresztą wypłat z bankomatów w Polsce – są darmowe. Zapłacimy jedynie za te, które znajdują się poza granicami naszego kraju – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy mogę przekształcić obecne konto oszczędnościowe na elastyczne bez wizyty w oddziale?

  Daw Odpowiedz
  • Na infolinii możesz przekształcić, ale konto przekształci się następnego dnia. Można zalogować się na konto i otworzyć konto elastyczne samemu z poziomu bankowości.

   Benito
  • A mi na infoparty napisali że trzeba pylać do oddziału….. Gdzie i jak można EKO otworzyć?

   jojo
  • W e-bankowości zakładka chyba Oferta

   Kate
 • „Data Salda początkowego – dzień wyliczenia Salda początkowego dla Uczestnika określony jako 28.10.2019 r. „

  Benito Odpowiedz
 • Czyli na nowe jest 2,8% do 200 000 tys zł. Nie ma już 2% na kolejne 200 tys ?

  Gandalf Odpowiedz
 • Ktoś ma problem z przelewami do Getin? Dziś przed 8 robiłem przelew z ING, do teraz nie doszedł, pomimo iż minęły już 2 sesje elixir

  Daw Odpowiedz
 • Z mBanku do Getinu też nie doszedł. Nie pierwszy raz mają takie problemy w pierwszym dniu miesiąca. Poza tym ten ich system czasami nie widzi poprawnego stanu konta, już raz mi odrzuciło dwukrotnie transakcję z powodu „odmowa dostępu”, taki był komunikat na terminalu. Telefon do banku, konsultant(ka) trzeba synchronizować system czy konto, czas 1,5 minuty i znowu działało. Getin raczej się nadaje na konto zapasowe, zbyt wiele miałem już dziwnych sytuacji z nimi.

  zaqu Odpowiedz
 • Dzisiaj kilka banków ma problemy z działaniem.

  Benito Odpowiedz
 • Czy lokaty w innych walutach (EUR) też zaliczają się przy liczeniu salda początkowego?

  Emej Odpowiedz
  • Wygląda na to, że nie:
   Saldo początkowe – stan środków na Produktach depozytowych lub na EKO wyliczony na dzień Daty Salda początkowego.

   A Produkty depozytowe to rachunki płatnicze – rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki płatnicze- rachunki przejściowe
   służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank W ZŁOTYCH, których Uczestnik jest posiadaczem lub współposiadczem

   Kate
 • Przelew do getinu dotarł ok. 15:30.

  zaqu Odpowiedz
 • W zakladce oferty i wnioski nie ma do wyboru EKO, ktod ma?

  Villemo09 Odpowiedz
 • Ja też nie znalazłem. Wydaje mi się że niektórzy mają niektórzy nie….

  jojo Odpowiedz
 • Czy Getin proponuje coś przy odpływie większej kwoty ? dziś ostatni dzień podwyższonego oprocentowania na KO, jeszcze z 3% z przodu, także jutro ewakuacja. Plan jest założenie lokaty mobilnej, millennium pod korek i reszta do idea, ale fajnie byłoby nie bujać się z tym wszystkim i zostać w getinie, na jakieś 2,8% :)

  marcin85 Odpowiedz
  • Ja wczoraj przy przelewie do Millennium dostałem propozycję lokaty na 2,8% na 3 miesiące.

   Przemysław
  • Dzięki za informację, na ten moment 2,8% jest do przyjęcia patrząc co oferuje rynek.

   marcin85
  • Getin oferuje 1,9% do millennium i 1,8% do idea przy dużej kwocie, dziadostwo.

   Marcin85
  • W tej sytuacji możesz zrobić przelew do IDEA a stamtąd do Mille i liczyć na zawrotną 2,8%

   Kate
  • Na to liczę, bo główny odpływ poszedł właśnie na idea, żeby nie blokować millennium.
   Przelew z getina w bankowości mobilnej na mniejszą kwotę i była propozycja 2,4%. Dziwny ten ich algorytm.

   Marcin85
 • wczoraj, 4 listopada też miałem problem z GB, otrzymałem przelew wewnętrzny, który widziałem w historii, lecz przez kilka godzin nie powiększył mi salda i byłem bez kasy

  adaś Odpowiedz
  • mam taką samą sytuację dzisiaj, zrobiłam przelew z konta oszczędnosciowego na ror, w historii widnieje a nie powiększa salda… długo u ciebie trwała ta sytuacja? zgłaszałeś to gdzies?

   Iwonab
  • nie zgłaszałem, po kilku godzinach czekania już miałem odpowiednią ilość wolnych środków

   adaś
  • Miałem identyczny problem parę dni temu, przelewając kwotę z KO na ROR. Widząc, że 3 godziny od wykonania transakcji status nie zmienia się, zadzwoniłem na infolinię. Muszą mieć jakiś błąd techniczny. Po telefonicznym kontakcie problem został rozwiązany.

   Adam K.
 • Założyłem to konto elastyczne i ma teraz dwa to nowe i te stare. Przy starym dalej widnieje napis że jest konto w ofercie na nowe środki przy tym elastycznym nie ma nic takiego… No i tradycyjnie nie pokazują oprecontowania przy koncie tylko odwołują do tabeli :> Da się jakoś inaczej sprawdzić faktyczne oprocentowania poza czekaniem na to ile odsetek naliczą ?

  marsid Odpowiedz
  • Jak wpłacisz nowe środki na EKO, to Ci się wyświetli, że bierzesz udział w promocji na nowe środki.

   sebeksk
  • U mnie na EKO też nie ma informacji o oprocentowaniu, ale jest podany (w Szczegóły) stan nowych środków i jest link do regulaminu promocji.

   Kate
  • Miałem to samo. Na EKO mając jednocześnie promocje na starym KO naliczyli mi za październik jakieś marne oprocentowanie. Złożyłem reklamację, bo były to nowe środki a nigdzie w regulaminach nie znalazłem, że nie można mieć promocji jednocześnie na obu tych kontach. Czekam na odpowiedź.

   Kajko
  • Taka sytuacja próbowalem zrobic przelew wlasny z ror na elastyczne KO i odrzuca go. Na zwykle KO bez problemu. Ktoś wie o co tu chodzi ?

   marsid
  • Ogólnie paranoja w tym banku. Wczoraj konsultant twierdzil ze na koncie jest blokada i dopiero dzis bede mogl przelac pieniadze. Dzis juz blokady nie ma ale dalej przelewu wlasnego nie da sie zrobic bo rzekomo nie akceptowalem umowy tylko ciekawe gdzie mialem to zrobic jak wniosek poszedl normalnie. W koncu przeszktalcilem te stare KO na te elastyczne ale oczywiscie zmiana bedzie obowiazywac dopiero od jutra. Tak ze 2 dni w plecy na odsetkach na niemalej kwocie przez takie niekompetenctwo :|

   marsid
  • Promocja na nowe środki będzie działała tylko na najstarszym koncie oszczędnościowym. Biorąc pod uwagę, że kolejne promocje będą tylko na EKO nie opłaca się mieć dwóch (nigdy nie odpalisz promocji)

   Niepowiemkto
 • Wniosek przeszedł przy wszystkich zgodach na NIE.

  mieć Odpowiedz
  • Regulamin Oferty Specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” – II edycja
   „IV. Warunki przystąpienia i uczestnictwa w Ofercie Specjalnej:
   […]
   c) udzielenie i utrzymanie (tj. brak cofnięcia) Zgód marketingowych,”

   Czytelnik
 • 20 listopada kończy mi się promocyjne oprocentowanie na zwykłym KO. Jak spoglądam w regulamin to z promocji na elastycznym KO są wyłączeni uczestnicy poprzedniej edycji KO, którym w okresie 4-30 listopada kończy się promocyjne oprocentowanie. Czyli ja. Tak więc nie opłaca mi się teraz otwierać tego elastycznego KO bo nie dostane większych procentów. Czyli jak dobrze rozumuję najbardziej korzystne będzie dla mnie gdy po 20 listopada wycofam kasę z Getinu i poczekam na nową edycję zwykłego KO albo też elastycznego KO?

  edek44 Odpowiedz
  • Mam identyczną sytuację i chyba trzeba zrobić tak jak piszesz, bo zbyt ryzykowne jest szybsze otwieranie EKO i wrzucanie na niego kasy, gdzie może to nie dać promocyjnego %, a do tego spalić nam dzień bazowy.

   pws
 • Mimo że nie mam Konta Proste Zasady utworzyłem Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Dostałem informację automatyczną oraz na zapytanie od konsultanta że konto jest w pełni funkcjonale i zgody są wyrażone prawidłowo. Czyli nie trzeba wykonywać jednej płatności miesięcznie w celu zwolnienia z opłaty.

  mieć Odpowiedz
 • Od dziś są w Getin dostępne przelewy Blik na telefon, trzeba tylko zaktualizować aplikację mobilną.

  Benito Odpowiedz
 • Dostaliście odsetki na koncie oszczędnościowym z tytułu bonus za aktywność 3,5%? Zawsze były 15-go a dzisiaj nie mam. Oczywiście warunki mam spełnione za październik.

  zaqu Odpowiedz
 • Ja dostałem

  Lipton Odpowiedz
 • Ktoś nie dostał bonusa za aktywność? U mnie nie wpadło, już poszła reklamacja.

  krabar Odpowiedz
 • Nie dostałem. Też wysyłam reklamację. Wczoraj wysłałem zapytanie, to nawet nie odpisali.

  zaqu Odpowiedz
 • hmm poprzednie miesiące było wszystko OK, teraz problemy. nawet myślałem, że to przez to, że zmigrowałem sobie KO na elastyczne, ale 2 razy mi potwierdzali i mam to na piśmie, że bonus zostanie na nowym koncie.

  krabar Odpowiedz
 • Dostałem odpowiedź, taka marketingowa regułka „Pana pytanie dotyczące wypłaty odsetek jest obecnie weryfikowane”. Czekam. Co za bank.

  zaqu Odpowiedz
 • Mnie też nie naliczyli, a prawdę mówiąc zapomniałem o sprawdzeniu :( , dziś poszła reklamacja. Widać, że nawet jak to jest masowa pomyłka to sami nic nie wyprostują, bo a nuż klient zapomni.

  Bolo Odpowiedz
 • Wczoraj 19.11. wypłacili, odpowiedź dostałem chyba dzień wcześniej że jak nie dostanę do końca miesiąca to mam jeszcze raz pisać. Musiałem się upomnieć o nr reklamacji, dopiero mi podesłali.

  zaqu Odpowiedz
 • Te 3.5% na koncie oszczędnościowym dotyczy EKO? Założyłem konto osobiste + EKO. Dobrze rozumiem, że jeżeli wpłacę tam np. 30 000zł, to 10 000zł będzie pracowało na 3.5% (po zapewnieniu wpływów), a pozostałe 20 000zł na 2.8%? Czy trzeba mieć dwa oddzielne konta dla obu tych promocji?

  Michał Odpowiedz
 • Czy ktoś może mi prpsze powiedzieć jak wygląda sprawa wplatomatow? Które są darmowe?

  RadekW Odpowiedz
  • Wpłatomaty w oddziałach banku na pewno darmowe.
   Wpłata blikiem Euronet i Planet Cash do końca roku bez opłat.

   Bogdan
  • Dzięki za odpowiedź! A standardowe wpłaty gotówkowe w euronet/planet cash?

   RadekW
 • A jaka jest opłata za przelanie środków z EKO na rachunek innego Banku? Nie chcę zakładać kolejnego konta i go obsługiwać żeby bezpłatnie wycofać środki z EKO.

  Tomek876 Odpowiedz
  • „Nie chcę zakładać kolejnego konta i go obsługiwać” — więc korzystaj z konta oszczędnościowego w banku, w którym masz ror.

   Don Quijote de la Mancha
  • Pierwszy przelew w miesiącu na konto w innym banku za darmo, kolejne – każdy po 9 zł

   Kate
 • Po północy zrobiony przelew z EKO na Proste Zasady, a do teraz nie zaktualizowali salda na Koncie Prostych Zasadach i pieniądze nie do ruszenia. Dziadowstwo bankowe z każdej strony. Jak nie blokady i kłody pod nogami w Pekao, Santanderze to teraz tutaj.

  pytanie Odpowiedz
 • Właśnie skończyła mi się promocja, chciałem przerzucić środki do innego banku, ale od wczoraj nie mogę wykonać przelewu wewnętrznego z konta oszczędnościowego na konto proste zasady. Przelew cały czas widnieje w oczekujących na realizację, w historii rku natomiast na czerwono przekreślony jako niezrealizowany.
  Pisałem do banku, ale w odpowiedzi napisali: ”
  Aktualnie występują utrudnienia związane z widocznością przelewów i trwają prace nad przywróceniem prawidłowej funkcjonalności. Oczywiście Pani środki są bezpieczne w naszym Banku. Niezaktualizowanie historii rachunku jest spowodowane wspomnianymi utrudnieniami systemu. Bardzo przepraszam w imieniu Banku za niedogodności”
  Miał ktoś coś takiego?

  Fazi Odpowiedz
 • Niestety „awaria” w dalszym ciągu nieusunięta. Od wczoraj po południu stoją moje przelewy. Jak żyć….?

  Fazi Odpowiedz
  • Ja na Twoim miejscu już bym pisał ostrą reklamację, warto też zamieścić w niej coś o szkodach poniesionych na skutek braku dostępu do środków (by gdy już pieniądze oddadzą próbować uzyskać jeszcze jakąś rekompensatę).

   Don Quijote de la Mancha
  • Tylko jak udokumentować szkodę i ile zażądać 100 tys $$$?

   Fazi
  • @Fazi, Jeśli zleciłeś przelew i nie został on zrealizowany zgodnie z Twoją dyspozycją, za każdy dzień opóźnienia przysługują Ci odsetki ustawowe w wysokości 7% w skali roku od kwoty transakcji. Roszczenie takie masz prawo wysunąć nawet wtedy, jeśli nie poniosłeś żadnych strat.

   Lokata
  • Można prosić o podstawę prawną? Bardzo przydatna informacja :)

   Dobcio
  • @Dobcio, art. 481 § 1 K.c, oraz regulamin świadczenia usług bankowych.

   Lokata
 • Puściłem przelew do Millennium dziś w południe, pieniędzy brak. Jak do jutra do południa nie dotrą, reklamacje złoże

  Daw Odpowiedz
 • Juz wydłuzyli termin awarii/prac serwisowych do północy.
  Moje przelewy na telefon tez oczekują na realizacje.

  Szykują się setki odszkodowań jezeli usterki nie usunął do 48 godz.

  Wojak Odpowiedz
 • Dzisiaj zaglądam na elastyczne konto oszczędnościowe a tutaj odsetki naliczone nieprawidłowo chyba wg standardowej oferty. Konto na Nowe środki utworzone 3.11. a 5.11. konto zostało zasilone. Ma ktoś taka sytuacja ?

  Clio Odpowiedz
 • Spadło oprocentowanie oferty Na Nowe Środki na EKO. Promocyjne oprocentowanie to już tylko 2.7% …

  niusan Odpowiedz
  • Gdzie to widzisz ?
   Jezeli tak jest, to zrownali sie juz z Millennium dlatego duzo im odpłynie kasy, bo to zadna łaska trzymac na taki procent, oprocz progu kwoty.

   Wojak
 • Nie wiem czy liczyć nie umiem, czy Getin chciał mnie wprowadzić w błąd:
  Na EKO wpłaciłem 9.11.2019 (start promocji) wg moich obliczeń dziś minął 122 dzień, więc powinna wygasnąć II edycja promocji, a tu dalej pokazuje mi że uczestniczę w tej ofercie. Mimo to wypłaciłem dziś kasę, choć przyblokowali mi ją i musiałem dzwonić, że to jednak ja zlecałem przelew.

  keram7m Odpowiedz
  • „Dziś” jeszcze nie minęło, chyba wczoraj minęło?

   Kate
  • źle się wyraziłem: jeśli pierwszym dniem był 9.11, to 122 dniem był 9.03, więc dziś 10 nie powinno być promocji.

   keram7m
  • Kalkulator mówi :
   Kalkulator dat wyliczył że: pomiędzy datą 9 listopada 2019 r. (sobota) a datą 10 marca 2020 r. (wtorek) jest 122 dni co stanowi 4 miesiące i 1 dzień.

   Czyli dzisiaj ostatni dzień wychodzi na to, co chyba niewiele dla Ciebie zmienia. Luty był krółtkim miesiącem, może dlatego coś sie nie doliczyłeś.

   Kate
  • „Czyli dzisiaj ostatni dzień” — @Kate, ale przy naliczaniu oprocentowania chodzi nie o dzień, a o koniec dnia, czyli w praktyce noc. Jeśli 1. noc była pomiędzy 9 a 10 listopada, to noc 122. była z 9 na 10 marca.
   Dawno z Getin nie korzystałem, może tam, jak w Millennium, podawane są te dane na koniec poprzedniego dnia? (Choć Millennium właśnie dzień po ostatnim dniu uczestnictwa informacji o uczestnictwie w promocji nie podaje.)

   Don Quijote de la Mancha
  • To jest o tyle dziwne, że wylewając ostatnią złotówkę po minucie od razu dostaje się komunikat, że już warunki promocji nie są spełnione (i w szczegółach
   EKO nie ma, że uczestniczę w promocji), a wlewając z powrotem tą złotówkę na EKO, znów komunikat, że znów uczestniczę w promocji i dalej II edycja. Przed chwilą sprawdziłem.
   (A gdy to zmieniają wylogowują mnie, mimo że aktywność była)

   keram7m
  • Zostaje Ci sprawdzić jutro rano, czy dzisiaj był ostatni dzień, czy też nie… :-)

   Kate
 • No tak, ale przyjmijmy, że okres oszczędzania jest tylko jeden dzień, czyli wpłacam 9.11, wypłacić muszę 10.11, kalkulator policzy Ci właśnie jeden dzień. Analogiczne dla 122 dni, więc ciągle się upieram przy swoim, że dobrze, że dziś wypłaciłem.

  keram7m Odpowiedz
  • @keram7m
   Masz rację – ostatni regulaminowy dzień Twojej promocji minął wczoraj. Pamiętam , że kiedyś też miałam taką informację po wytransferowaniu pieniędzy po zakończonej promocji ale nie dociekałam dlaczego. Może zapytaj bank i daj znać co odpowie.

   BiancaM
 • Zgadzają wam się odsetki na EKO? Zawsze liczyłem pobieżnie, ale dziś policzyłem dokładnie i w każdym miesiącu brakuje trochę groszy (razem z 4 niepełnych miesięcy brakuje 1,91zł).
  Nawet jakby każdego dnia liczył odsetki i zaokrąglał w dół do grosza to brakuje 1,55zł.
  A może getin liczy odsetki na minuty? Bo zdarzało mi się wyciągnąć coś z EKO w ciągu dnia, ale w ten sam dzień uzupełniałem saldo. Oczywiście liczyłem z danych historii konta i nie miałem jakiś starych środków, poza lokatą mobilną, ale ją mam bez żadnej przerwy, wiec nie ma wpływu.

  keram7m Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy