3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku przez rok (i 50 zł na start!)

Zakończona

Ruszyła V edycja promocji Getin Banku, w ramach której zgarnąć możemy aż 3,5% na koncie oszczędnościowym do 10 tys. zł przez okrągły rok! Oprócz tego ciągle do zdobycia jest premia w wysokości 50 zł za założenie konta, a dla osób z większym zapasem gotówki – kolejne 3,2% dla kwoty nawet 400 000 zł! :)

3,5% przez rok na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

3,5% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Bonus z aktywność” należy być nowym klientem, czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 31.05.2019. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że założymy Konto Proste Zasady (lub konto osobiste w Noble Banku) i wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Zgody dla grupy kapitałowej nie są wymagane.

Sam warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie „wynagrodzenie”, to bank naliczy odsetki w wysokości 3,5% dla kwoty do 10 000 zł. Co istotne – wcale nie musi to być prawdziwe wynagrodzenie, a jedynie zwykły przelew! Bank definiuje to następująco:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 000 zł

Warto tu dodać, że odsetki promocyjne zostaną naliczone do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (w przeciwieństwie do „zwykłych” odsetek).

Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, przy czym bank liczy go od momentu przystąpienia do promocji, czyli od momentu, kiedy na rachunek wpłynie pierwsze „wynagrodzenie” – ale nie może to nastąpić później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Regulamin zastrzega również, że czas na przystąpienie do promocji mija z końcem sierpnia.

3,2% do 400 000 zł

Na koniec przypomnę, że w chwili obecnej w Getin Banku trwa również promocja podwyższonego oprocentowania dla nowych środków. Jeśli na rachunku oszczędnościowym (tym samym, co w promocji 3,5%) ulokujemy nadwyżkę nad saldo z dnia 14.05.2019, to pieniądze te będą oprocentowane na 3,2% w skali roku przez 122 dni (4 miesiące) dla kwoty max. 400 000 zł.

50 zł za założenie Konta Proste Zasady!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Zakładając Konto Proste Zasady możemy również zyskać 50 zł premii, o ile założymy rachunek w programie poleceń banku. O szczegółach promocji pisałem w swoim prześwietleniu: 50 zł za założenie Konta Proste Zasady – zachęcam do przeczytania!

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Getin Bank nie pobiera również żadnej opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą lepiej tego nie robić – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam, #Admin a co jeśli mam dostęp online do bankowości internetowej ale nie mam żadnych produktów to mogę skorzystać z tej promocji czy się nie da, jeśli tak to proszę o poradę.

  sidas75 Odpowiedz
 • a jeśli konto w Getin zakladalam w listopadzie 2018 i zgarnęłam premie za to,
  ale nie korzystałam z żadnych lokach ani kont oszczednosciowych na nowe srodki ani na żadne,
  to co mi przysługuje nadal z wymienionych poniżej:
  a) 3,5% na 12mcy do 10 tys?
  b) 3,2% na 4mce
  c) 4% na 3mce do 20 tys – lokata mobilna

  villemo09 Odpowiedz
  • 3,2% dla nowych środków + lokata mobilna. 3,5% nie, bo to jest dla nowych klientów.

   Michał
 • Dziękuję za podpowiedzi, zgłoszenie poszło oczywiście z kodem podesłanym przez Admina.

  sidas75 Odpowiedz
 • Admin czy kody polecenia zostawione 1 maja w formularzu zostały już rozdysponowane pomiędzy czytelników bloga? Nie wiem dlaczego ignorujesz moje zapytanie na maila.

  pytanie Odpowiedz
  • Jeśli ktoś wykorzysta Twój kod, akurat z tego banku dostaniesz SMS-a. Nie ma sensu męczyć admina.

   Kate
  • A jeśli ktoś nie wykorzysta twojego kodu to SMS-a nie dostaniesz dlatego też wolałbym wiedzieć czy kod do kogoś już trafił.

   pytanie
  • Ciągle korzystam z kodów z 1.05. Dużo ich.

   Michał
 • Wątpie czy admin to pamięta

  Kate Odpowiedz
 • Odnośnie transakcji BLIKiem: jakie są gotówkowe a jakie bezgotówkowe ?

  Wiechu Odpowiedz
  • a co tu tłumaczyć, bezgotówkowo czyli bez fizycznych nominałów

   adaś
  • @adaś ( i inni też) w takim razie powiedz czy przelew na telefon BLIK jest operacją bezgotówkową ? ( z tego co mówisz, wynikałoby, że tak bo nie używam przecież fizycznych nominałów )

   Wiechu
  • Przelew jest transakcją bezgotówkową, ale nie jest płatnością (dokładniej: „alternatywną metodą płatności bezgotówkowych”).

   Don Quijote de la Mancha
 • (w ogóle to pomyliłem tematy, bo miałem pod tematem dotyczącym Credite Agricole pisać) . W każdym razie warunkiem bezpłatności Konta dla Ciebie w CA jest m.in. „oraz wykonana przynajmniej jedna transakcja bezgotówkowa, przy użyciu karty debetowej lub kodu BLIK”. Wykonałem kilkanaście transakcji BLIK w postaci przelewu na telefon, opłata 7,00 została naliczona i na moje pytanie dlaczego uzyskałem odpowiedź:
  „przelew na telefon-BLIK jest transakcją gotówkową, która nie zwalnia z opłaty za prowadzenie konta”
  W TOiP jest użyte słowo transakcja a nie płatność:
  https://static.credit-agricole.pl/asset/t/o/i/toip-indywidualni-04032019_15815.pdf

  Wiechu Odpowiedz
  • „W TOiP jest użyte słowo transakcja a nie płatność”
   — a ja tam widzę „transakcję bezgotówkową przy użyciu kodu BLIK”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Mi też naliczyli opłatę, mimo wykonania Przelewu na telefon Blik. Moim zdaniem jest to transakcja bezgotówkowa, ale bez użycia kodu Blik – nie wpisujesz ręcznie kodu Blik. Blik ma tylko w nazwie, bo używa systemu Blik’a. Z kolei np. wypłata z bankomatu to transakcja gotówkowa Blik z użyciem kodu Blik.

   chmiel
 • @Don, faktycznie,masz rację , na to nie zwróciłem uwagi. Jednakże odpowiedź banku, że „przelew na telefon-BLIK jest transakcją gotówkową” trochę mnie zaskoczyła, bo nie wiem w którym etapie przelewu na telefon są używane fizyczne nominały :)

  Wiechu Odpowiedz
 • Czy nazwa przelewu ma znaczenie jeśli chce uzyskać 3,5% przez rok? Bo nie wiem czy używać w przelewie słowa „wynagrodzenie”.

  Łukasz Odpowiedz
  • Nie ma znaczenia. Nie trzeba żadnego wynagrodzenia – bank po prostu nazywa ten rodzaj przelewu „Wynagrodzeniem”, ale w definicji nic o tym nie ma. Możesz więc nazywać jak chcesz. Będzie OK :)

   Michał
  • Super, dzięki :)

   Łukasz
 • Czy bank wypłacał już może czerwcowe premie dla kont założonych i poleconych w lutym? Ktoś coś?

  U mnie póki co nic.

  Purkier Odpowiedz
 • Ostatnio zawsze wypłacali 10 dnia miesiąca.

  Lidia Odpowiedz
 • Jako nowy klient rozumiem, że mogę jednocześnie korzystać z 3,5% dla 10 tys i 3,2% dla nadwyżki ponad 10 tys, ale max 400 łącznie (czyli 390 tys) ?

  XYZ87 Odpowiedz
 • Hej, mam kilka pytań… Jestem totalnie zielony w kontach oszczędnościowych… :-(

  1. Jeśli założę konto i wpłacę kwotę X przed 16.06.2019, a np. 2 tyg. później dorzucę tam kwotę Y (z kończącej się lokaty w tym banku) to czy kwota Y będzie też objęta oprocentowaniem promocyjnym (3,2%)?

  2. Posiadam lokaty w Getin Bank, ale nie mam tam żadnych kont. Czy zakładając konto również muszę to robić poprzez kuriera? De facto, moje dane już są w banku (podpis, etc.)

  3. Jak długo się czeka na kuriera od założenia konta przez internet? Czy robiąc to dzisiaj, zdąży się jeszcze skorzystać z tej promocji (do dnia 16.06.2019)?

  4. Jak wygląda proces rezygnacji z konta proste zasady (pewnie mnie to czeka po 4 miesiącach). Czy można to zrobić przez internet czy trzeba udać się do oddziału lub robić to poprzez kuriera?

  Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedzi na powyższe pytania :-)

  New User Odpowiedz
  • 1. tak, to jest właśnie zaleta kont oszczędnościowych
   2. oszczędnościowe się da dołożyć zdaje się z poziomu bankowości, osobiste – nie wiem
   3. Getin jest akurat w tym bardzo szybki – powinieneś spokojnie zdążyć
   4. nie rezygnowałem jeszcze, więc nie podpowiem

   Michał
 • Czy jest jakiś mechanizm przewidujący kiedy wystartuje kolejna edycja podwyższonego oprocentowania na KO do 400k? Pytanie brzmi czy wrzucać teraz na 2,6% lokatę czy czekać na jakieś 3,2% na KO aby nie zmarnować statusu „nowe środki”. Zaznaczę, że z obecnej edycji 3,2% na KO wziąć udziału nie mogę :(

  Ketonal Odpowiedz
 • Ciekawostka: dziś założyłem po raz 3 lokatę mobilną. 20 tyś zł /4%/3miesiące.

  Michał1986 Odpowiedz
  • masz 3 mobilne równocześnie na 1 koncie?

   Pietia
  • Mam 1 konto i 3 raz na nim właśnie lokatę mobilną

   Michał 1986
  • Kiedyś chyba można było Lokatę Mobilną w Getin założyć raz w życiu; zmieniło się to po wprowadzeniu nowej wersji 4% pod koniec 2018 r., w tej ograniczenie polega na tym, że nie można mieć wielu jednocześnie, ale gdy poprzedniej już nie ma, to można zakładać następną.

   Don Quijote de la Mancha
  • już któryś raz ktoś o tym pisze, proponowałbym się wyciszyć i korzystać…

   abc
 • Dzisiaj wypłacili premię za polecenia konta w lutym. Tym razem się udało.

  pytanie Odpowiedz
 • Też dziękuję Michałowi, i oczywiście Justynie.

  gaja Odpowiedz
 • Tez mi wpadlo po 100zl na 2 konta. Dzieki Michal. Niestety kod z nowej edycji ani razu nie byl uzyty, pewnie juz bez szans.

  keton Odpowiedz
 • Potwierdzam, premia na koncie jest.

  bebe Odpowiedz
 • Premia jest. Dzięki Michał za cała tą akcję (zarówno w Getinie jak i w CA).

  Katana78 Odpowiedz
 • 23 zł podatku naliczyli od stówki, od 50 nie. Ciekawe. Ale i tak dziękuję.

  qq Odpowiedz
 • czy te nowe środki są liczone biorąc pod uwagę saldo tylko z KO, czy też saldo z ROR i dopiero nadwyżka ponad KO + ROR (na ustalony dzień bazowy) jest traktowana jako nowe środki?

  villemo09 Odpowiedz
  • Saldo to stan środków na dany dzień na KO + ROR + lokatach, nadwyżka ponad to oprocentowana promocyjnie.

   Bolo
  • u mnie akurat kasy na rorze nie zaliczyli do salda początkowego

   adaś
  • Pewnie ror nigdy nie był ani nie jest wliczany do salda poczatkowego w Getin.
   Bzdury pisze Bolo.

   Wojak
  • Jeśli chodzi o to https://livesmarter.pl/3-2-procent-konto-oszczednosciowe-getin-bank-do-400-tysiecy-zl-maj-2019/ , to

   Saldo początkowe – stan środków na Produktach depozytowych lub na Koncie Oszczędnościowym wyliczony na dzień Daty Salda początkowego.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie byłbym taki pewien, że rora nie wliczają i na podstawie poniższych definicji pisałem to co wyżej bo:
   „Nowe środki – środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie
   Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych. ” a jednocześnie definicja produktów depozytowych : „Produkty depozytowe – rachunki płatnicze – rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki płatnicze- rachunki przejściowe
   służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest posiadaczem lub współposiadaczem”.

   Bolo
  • @Bolo, ale przecież właśnie ta definicja produktów depozytowych, którą zacytowałeś, nie mówi nic o ror. Wprawdzie rzeczywiście jest dziwnie sformułowana, ale jednak jest tam „rachunki płatnicze – rachunki oszczędnościowe”, co innego, gdyby było „rachunki płatnicze, rachunki oszczędnościowe”…

   Don Quijote de la Mancha
  • Mozes sie zgadzac czy nie ale to jest fakt sprawdzony.
   Korzystamy juz prawie 2 lata z róznych edycji kiedy było min. 3,5% i mniej na KO.

   Uruchomie teraz w sobote XX edycje, bo badanie stanu zangazowania juz było robione i liczone do XXI edycji, wiec moge przsłac zrzuty z naszych kont, gdzie na ror są zawsze pieniadze i nie są one brane pod uwage przy badaniu.

   Wojak
  • ror nie jest wliczany do SP bo wtedy miałbym SP z groszami a tak groszy w SP nie widziałem nigdy

   adaś
  • Ok. Tym lepiej, że środki na ROR nie są wliczane, ale regulamin jest napisany trochę nie po polsku.

   Bolo
 • Czy jako uczestnik poprzedniej edycji, mając wciąż środki na koncie oszczędnościowym, mogę przystąpić do nowej edycji promocji, wpłacając nowe środki na konto?

  Tine Odpowiedz
 • Czy musze co miesiąc w dniu badania salda czyscic konto?

  Bartlomiej Odpowiedz
 • Mozecie przypomniec jakie w Getinie maja ograniczenia co do przelewow? Tylko 200k na dzien? Czy mniej?

  keton Odpowiedz
 • Kiedy przeważnie badają saldo początkowe w Getinie i kiedy polecacie wypłacić całość z konta by mieć saldo równe 0zł w dniu oceny? Kończy mi się 4-miesięczny okres oprocentowania na poziomie 3% z dniem 22 lipca i chciałbym kontynuować oszczędzanie na rachunku u nich. Z góry dzięki za pomoc.

  Michał Odpowiedz
  • Jedno mogę napisać – przygotuj się, że przez ok. 2 miesiące musisz znaleźć miejsce dla tych środków, bo: dla kolejnej edycji jeśli rozpocznie się od 20 lipca – nie będziesz mógł wziąć udziału bo jesteś w starej i prawdopodobnie dla następnej – od 20 sierpnia również , gdyż Getin ma taki zapis że nie można wziąć udziału jeśli w okresie poprzedzającym skończyła się Twoja edycja wcześniejsza…

   Bolo
 • Miałam dziś akcje rodem z matrixa
  w tygodniu zleciałam trzy różne przelewy do trzech różnych banków z datą realizacji 05-07-2019. Rano zauważyłam trzy czerwone komunikaty o NIEZREALIZOWANYCH PRZELEWACH. Skorzystałam z opcji WYSLIJ PONOWNIE w szczegółach transakcji i zatwierdziłam je 3 sms z banku otrzymanymi na komórkę przy czym w historii na koncie mam je zrealizowane PODWOJNIE! Przy czym jeden rzeczywiście trafił do banku na wskazane konto dwa razy, a pozostałe dwa wpłynęły jako pojedyncze przelewy choć z mojego konta środki zeszły PODWOJNIE!
  Spytałam bank dlaczego system nie wysłał zleconych przelewów, a nastepnie choć wysłał jedno potwierdzenie transakcji sms-em środki pobrał i wysłał podwójnie oraz gdzie trafiły 2 z 3 wygenerowanych w tym dniu przelewów, bo tylko jeden z nich dotarł PODWÓJNIE na wskazane konto. Pozostałe trafiły tam pojedyńczo!!! Horror! Mieliście kiedyś tak? Jak odzyskac od kogoś kasę jesli sam wysłałes mu podwójny przelew? jaka jest odpowiedzialność banku w tej sytuacji? Spotkaliscie sie z czyms takim?

  Tina Odpowiedz
  • Aż takiej sytuacji nie miałem. Znasz odbiorców przelewów? Zakładam że ich jakieś dane/namiary masz poza nr rachunku, zwyczajnie poproś o zwrot nadpłaty. Każdy logicznie myślący powinien pieniądze oddać. Tak będzie najszybciej. Jesli nie zechce to możesz się domagać zwrotu pieniędzy na podstawie „bezprawnego wzbogacenia”. Wygrasz w każdym sądzie jesli przedstawisz dowody że faktycznie zapłaciłaś 2x zamiast 1x. Tylko oczywiście to potrwa. A jak dłużnik oporny to dojdzie komornik i kolejne koszty i czas. Wtedy warto zgłosić się do Banku czemu taka sytuacja miała miejsce i ich w razie czego angażuj niech to odkręcają będzie szybciej niż sądy w PL.

   jankos
  • Dziękuję! Cudem wszystkie trzy przelewy były na moje konta w innych bankach ( opróżniłam OKO w Getinie). Wszystkie „pierwsze” przelewy dotarły przed południem, duble dopiero po 14-tej choć na logikę wysłałam je tym samym „kliknięciem”. pan z infolinii nie umiał tego wytłumaczyć. Napisałam reklamację, bo uważam, że jakiś błąd w systemie muszą mieć. Najpierw nie realizują zleconych i potwierdzonych sms-ami przelewów a przy próbie ręcznego ponowienia wysyłają podwójnie. I skoro sami nie wiedzą jakim cudem, to nie znam dnia ani godziny kiedy odwala taki numer kolejny raz. W żadnym banku mi się to nie zdarzyło.

   Tina
 • Czy konto można założyć w inny sposób niż przez kuriera? Wydaje mi się, że kiedyś zakładałam konto w GetInie przelewem z innego banku, a teraz po wypełnieniu wniosku piszą, że umowę dostarczy kurier…

  wydra Odpowiedz
  • można również założyć w oddziale banku, nie zapomnij podać w trakcie podpisywania umowy kodu polecenia, jeśli chcesz skorzystać z premii

   kolo
 • Mam KPZ od lutego, warunki spełnione, odsetki opisane jako BONUS ZA AKTYWNOŚĆ to ledwie 3 grosze każdego miesiąca. Odsetki opisane jako „kapitalizacja odsetek” są OK.
  Why?

  qq Odpowiedz
  • Nie podajesz wysokości kwoty ani stopy odsetek, które masz w promocji do 400k – bo wpłacając nawet do 10k uruchomiłeś równocześnie promocję obowiązującą do kwoty 400k (zapewne spełniałeś jej warunki jako nowy klient) – ale i tak z dużym prawdopodobieństwem można sądzić, że te 3 grosze to różnica pomiędzy odsetkami z promocji do 400k a odsetkami w promocji za aktywność.

   Nawet jeśli Twoja edycja promocji do 400k ma stopę 3,5%, to odsetki obliczone w ramach tej edycji od 10k mogą nieco różnić się od odsetek od 10k w ramach promocji za aktywność, ponieważ odsetki w promocji do 400k liczone są w bardzo specyficzny sposób (szczegóły znajdziesz w komentarzach pod wpisem z 04.03.2019 „3,4% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Bank przez 4 miesiące (+50 zł na start)” – czytaj przede wszystkim komentarze, które napisały cztery osoby: Don, keton, Hubertoo i ja).

   Janusz Ł. Osiowy
  • To jak odróżnić jedne odsetki od drugich? Nie mogli dać dwóch osobnych rachunków?
   Mam GB od 2011, 2015-2018 przerwa.
   Te grosze BZA przychodzą od marca.
   ….
   Mam 17 edycję 3.5 %, data startu promocji 15 luty, 152 dni minęły we środę – i nadal piszą, że 17 edycja. To kiedy się to kończy?
   Rozumiem, że teraz pauzuję dwie edycje, zostawiam tylko 10 kzł do BZA.

   qq
  • Dwa konta są zbyteczne, bo zasada odróżniająca jest bardzo prosta: pierwsze 10k masz w promocji za aktywność, a nadwyżkę (oczywiście nie większą niż 390k) w promocji do 400k, czyli na nowe środki. Natomiast na koniec miesiąca także pierwsze 10k ma naliczane odsetki według promocji do 400k, więc w połowie kolejnego miesiąca potrzebne jest wyrównanie do 3,5%. Jak napisałem poprzednio nawet przy edycji na nowe środki z odsetkami 3,5% mogą powstawać drobne różnice, bo sposób obliczania odsetek w promocji do 400k jest bardzo specyficzny.

   Janusz Ł. Osiowy
  • Co to znaczy, że sposób obliczania odsetek w promocji do 400k jest bardzo specyficzny?

   Lokata
  • Z podziału na progi oprocentowania i dziennych zaokrągleń częśći odsetek, więcej w tym wątku: https://livesmarter.pl/3-4-procent-konto-oszczednosciowe-getin-bank-do-400-tysiecy-zl-marzec-2019/comment-page-1/#comment-231805

   Don Quijote de la Mancha
  • Dopiero dziś widzę brak info o edycji promocji „Na nowe środki”, tak więc ta zakończyła się.

   Co do odsetek odpowiedzieli tak: „Pana Konto Oszczędnościowe w okresie od 15.02.2019 r do 16.07.2019 r było objęte promocją „Na Nowe Środki” – XVII edycja z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Natomiast w ramach oferty „Bonus za aktywność” środki do 10 000 zł mogą zyskać wyrównanie oprocentowania do 3,5% w skali roku. W związku z tym, że całość środków była już oprocentowana w wysokości 3,5% w skali w promocji „Na Nowe Środki”, dodatkowe odsetki w „Bonusie za aktywność” zostały przyznane w dodatkowo w takiej wysokości.”
   I to rozumiem, ale dzięki wszystkim za odpowiedzi.

   qq
  • @Don, no właśnie, tylko zgodnie z tabelą oprocentowania nie ma żadnego podziału na progi. W punkcie 2 dokumentu jest * oznaczająca: „* Do salda Konta Oszczędnościowego nie są wliczane Nowe środki objęte promocyjnym oprocentowaniem o którym mowa w pkt 3.”

   Z tego wynika, że nowe środki mają pierwszeństwo przed progami standardowymi…

   Lokata
  • Hmm… Ale w regulaminie promocji jest ustęp III. 5.: „Wypłata odsetek [promocyjnych] łącznie z odsetkami naliczonymi od oprocentowania standardowego następuje na Konto Oszczędnościowe na koniec ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego” — co wskazuje na to, że jednak dwa rodzaje odsetek łączą…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dwa rodzaje odsetek, bo:
   1) możesz mieć na koncie 500k i wtedy część środków jest nowa, a ta ponad granicę zawartą w regulaminie jest oprocentowana standardowo,
   2) możesz mieć saldo początkowe np. 2 tys. i jako, że są to „stare” środki naliczane jest od nich oprocentowanie standardowe, a od środków powyżej 2 tys. nalicza się oprocentowanie promocyjne.
   Wówczas odsetki standardowe i promocyjne wypłacane są łącznie ostatniego dnia kalendarzowego.

   Lokata
  • Rozumiem. Czyli najprawdopodobniej odsetki za marzec (a może wcześniej też) po prostu błędnie policzyli wg zasad promocji z progami — i jednak stąd ta korekta: https://livesmarter.pl/3-4-procent-konto-oszczednosciowe-getin-bank-do-400-tysiecy-zl-marzec-2019/comment-page-2/#comment-232176 . Ja w promocję na nowe środki wszedłem dopiero pod koniec czerwca, ale widzę, że za ten czas odsetki policzyli już normalnie, zgadzają się co do grosza bez kombinowania.
   Co nie zmienia faktu, że w niektórych sytuacjach progów może być sporo: na nowe środki jedno 3% i na stare składane z podstawowego i i premiowego, a do tego jeszcze 3,5% w „Bonus za aktywność” (bo „Oferta łączy się z Ofertą specjalną Na nowe środki”)…

   Don Quijote de la Mancha
 • Gdyby były 2 konta, można by korzystać z bonusu za aktywność, nie uruchamiając jednocześnie promocji na nowe środki.

  kAt Odpowiedz
 • aahaaaa, czyli odsetki naliczone od 10k automatycznie uruchamiają promocje na nowe srodki dla kwoty powyżej 10k, tak?

  villemo09 Odpowiedz
  • Nie, wpływ odsetek promocji nie odpala, ale np. jeśli ktoś ma spalone saldo na dzień badania dla bieżącej edycji promocji na nowe środki (np. miał 5 kzł), to wrzucając 10 kzł na konto oszczędnościowe dla bonusu za aktywność automatycznie uruchomi też spaloną edycję na nowe środki, a to spowoduje, że nie będzie mógł już przystąpić do kolejnej (nawet, jeśli na jej dzień badania salda wyzerował).
   Uff… Chyba że coś pokręciłem?

   Don Quijote de la Mancha
 • nie ogarniam tego ;D

  villemo09 Odpowiedz
  • Mówiąc w skrócie: nie chodzi o naliczone odsetki, te w niczym nie przeszkadzają, chodzi po prostu o wpłacone środki, przy osobnych kontach można by je płacić na to „bonus za aktywność” nie uruchamiając promocji na nowe środki na tym „na nowe środki”.

   Don Quijote de la Mancha
 • @Don Quijote de la Mancha

  Odsetki liczone z progami, a przy tym osobno standard oraz promo z dwoma różnymi sposobami zaokrągleń, w konkretnych przypadkach nie muszą, ale mogą się różnić od obliczonych normalnie. Moim zdaniem nadal liczone są w ten specyficzny sposób, przynajmniej tak było u mnie za czerwiec, bo wystąpiła różnica z normalnym obliczeniem, natomiast zgodna z algorytmem, który odkryliśmy w wątku z marca.

  Korekta w marcu u @ketona nie wynikała z błędnego zastosowania progów i przejścia na normalne obliczenie odsetek, ale – jak odpowiedział GB @Lidii – „dotyczyła braku naliczenia odsetek w ramach promocji „Na Nowe Środki” za dzień 09.03.2019”. Gdyby to było przejście na normalne obliczenie, to ich wysokość prawidłowo policzył @keton zaczynając tamtą dyskusję:

  „Wg mojego arkusza sumaryczne odsetki brutto to 10.16. Getin przelal 9.97”

  – co potwierdziłeś: „@keton, zgadza się, wydłużając Twoje okresy do 28 dni dla 1 kzł, 24 dni dla 2 kzł i 3 dni dla 10 kzł też mi wychodzi 10,16 zł odsetek brutto”.

  Korekta powinna więc wynieść 0,19 dla @ketona (10,16 – 9,97).Tymczasem @keton zawiadomił o dopłacie 0,22:

  „Rowniez dostalem korekte odsetek na KO! Cale 0.22 brutto.”

  – która nie jest zgodna z normalnym obliczeniem odsetek, ale z odkrytym przez nas algorytmem – tak (moje dokładne obliczenia są pod koniec marcowego wątku), bo w nim GB czasem nalicza niższe, a czasem wyższe od normalnych odsetki. Np. @karampuk napisał w tamtym wątku:

  „@Keton – getin liczy jak chce, patrzyłem u siebie od stycznia.
  styczeń mniej o 0,01 netto
  luty dokładnie tyle ile ja
  marzec -tu zmiana kont i stawki z 3,5 na 3,4 (od 29.03) – u mnie 0,01 więcej brutto za 3 dni, u żony 0,30 mniej brutto za 29 dni”

  Czemu GB jako jedyny wymyślił i stosuje ten kuriozalny system? Nie wiemy i zapewne nigdy się nie dowiemy – niezbadane są meandry umysłów bankowców.

  Janusz Ł. Osiowy Odpowiedz
  • „Moim zdaniem nadal liczone są w ten specyficzny sposób, przynajmniej tak było u mnie za czerwiec, bo wystąpiła różnica z normalnym obliczeniem, natomiast zgodna z algorytmem, który odkryliśmy w wątku z marca”
   — a u mnie jednak pasuje „normalne” liczenie.

   Miałem tam przez 2 dni 5231,41 zł* na promocyjnym 3%.
   Dostałem 0,86 zł odsetek brutto, pomniejszone o podatek 0,17 zł.

   Gdyby odsetki były liczone progowo i zaokrąglane dziennie to byłoby:
   0,24 zł odsetek 0,85%
   2 × 0,30 = 0,60 zł zaokrąglonych w dół odsetek promocyjnych 3 − 0,85 = 2,15%
   razem 0,24 + 0,60 = 0,84 zł.

   Ale może są liczone progowo, lecz bez zaokrąglania w dół:
   0,24 zł odsetek 0,85%
   2 × 0,31 = 0,62 zł odsetek promocyjnych 3 − 0,85 = 2,15%
   razem 0,24 + 0,62 = 0,86 zł.

   [* Tak, już się nie posługuję okrągłymi kwotami, wolę mieć okrągłe 0 na ror.]

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don

   Twoja sytuacja z czerwca jest taką, w której oba sposoby – obliczenie normalne i obliczenie stosowane przez GB – dają ten sam wynik.

   Bardzo dobrze liczysz to w końcówce swojego komentarza, bo zaokrąglanie zawsze w dół było w marcu tylko hipotezą roboczą. Po wiadomości @Lidii o tym, że korekta wynikała z braku odsetek za 9.03, odrzuciliśmy tę hipotezę, zastosowaliśmy do sytuacji @ketona zaokrąglanie na zasadach ogólnych (z tym że przed korektą bez jednego dnia odsetkowego) i wszystko się idealnie zgodziło.

   Odsetki w „specyficznym sposobie GB” (nadal twierdzę, że to on jest przez GB stosowany i tylko przypadkiem bywa zgodny z normalnym sposobem liczenia odsetek) są zawsze zaokrąglane na zasadach ogólnych, z tym że liczone są na dwa sposoby:

   – dla części oprocentowania „standard” (wynoszącej dla pierwszego progu do 50k 0,85%) obliczenie obejmuje wszystkie dni w sposób ciągły (jak przy normalnym liczeniu odsetek), a zaokrąglenie dotyczy końcowej kwoty tych odsetek,

   – dla części oprocentowania „promo” (uzupełniającej oprocentowanie standard dla danego progu do wysokości całkowitego oprocentowania dla konkretnej edycji – w Twojej sytuacji z czerwca wynoszącego 3 – 0,85 = 2,15%) oblicza się odsetki dla jednego dnia, zaokrągla na zasadach ogólnych i mnoży przez ilość dni.

   W Twoim konkretnym przykładzie z czerwca:

   A) Obliczenie normalne: 2 / 365 * 5231,41 * 3% = 0,859957… czyli 0,86.

   B) Obliczenie stosowane przez GB:
   Część standard: 2 / 365 * 5231,41 * 0,85% = 0,243654… czyli 0,24
   Część promo: 1 / 365 * 5231,41 * 2,15% = 0,308151… czyli 0,31 * 2 = 0,62
   Razem: 0,24 + 0,62 = 0,86

   Janusz Ł. Osiowy
  • @Janusz Ł. Osiowy
   Chyba jednak odsetki naliczają już standardowo, w lipcu miałem sporo wpłat i jedną wypłatę, nie tak łatwo to policzyć, wyszło jednak, że odsetki brutto dzielone na progi i zaokrąglane w dół wyniosłyby 13,09 zł, zaokrąglane standardowo 13,11 zł, a liczone normalnie 13,17 zł. Dostałem 13,18 zł (minus 2,51 zł podatek) — czyli prawie się zgadza… tylko ten grosik…
   Tu wyliczenia: https://gofile.io/?c=uBmdT0

   EDIT: Teraz widzę, że policzyłem też odsetki za noc 30 czerwca/1 lipca na kwotę 5231,41 + 0,86 − 0,17 zł = 5232,10 zł, a to przecież uwzględniłem już w wyliczeniach za czerwiec ↑ 19 lipca 2019, 10:51 • Don Quijote de la Mancha — co oznacza, że znowu nic mi się nie zgadza (zależnie od sposobu liczenia wychodzi mi brutto 12,67, 12,68 albo 12,74, co nijak ma się do naliczonych 13,18…)

   Don Quijote de la Mancha
  • U mnie promocja sie konczy 2.08 czyli jutro wycofuje srodki, bede mial wiec odsetki za 1 dzien pod koniec sierpnia. Sprawdze wtedy jak to licza.

   keton
  • 1. Za jeden dzień czy za dwa? 31/1 i 1/2, czy tylko 1/2?
   Inaczej mówiąc: czy odsetki naliczone z datą 31 zawierały też odsetki na koniec tego dnia (31/1)?

   2. Jeśli będziesz miał odsetki za jeden dzień, to mało prawdopodobne, by Ci się udało sprawdzić, bo zaokrąglanie dzienne się nie skumuluje, chyba że masz akurat taką kwotę, że wyjdzie grosik różnicy przy dzieleniu na progi i bez tego podziału…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, jakie miałeś saldo 31.07 nie licząc dopisanych odsetek 13,18? Coś mi się wydaje, że masz zaniżone saldo w tym dniu o 5500 i dlatego wychodzi Ci 12,74 odsetek.

   Lokata
  • 29 czerwca wpłaciłem środki do salda 5231,41 zł (wcześniej było 1,00 zł), 30 czerwca naliczono 0,86 zł odsetek minus 0,17 podatku, więc saldo na koniec dnia wynosiło 5232,27 zł. Taka kwota odsetek wskazuje, że uwzględniono koniec obu dni: 29 i 30.
   W lipcu miałem większy ruch (szczegóły w załączonym na Gofile arkuszu); 31 lipca wpłatą 9239,76 zł zwiększyłem saldo do 14739,76 zł, później tego dnia naliczono mi odsetki w wysokości 13,18 zł minus 2,51 zł podatku, co dało saldo na koniec dnia 14750,43 zł.
   Jakby arkusz nie wystarczał (może coś źle wpisałem?), to daję też zrzut z historii: http://i64.tinypic.com/vfha36.png

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, super od razu błąd znalazłem. W wierszu 8,17,26 zamiast 10927,81 powinno być 12473,05. Nie zmienia to faktu, że dostałeś 7 gr odsetek mniej niż wynikałoby to z matematyki.

   Lokata
  • „od razu błąd znalazłem” — wow, nie ma to jak praca grupowa. ☺

   „dostałeś 7 gr odsetek mniej niż wynikałoby to z matematyki”
   — tak, ale po poprawieniu salda w wierszu 17 wychodzi 13,18 zł odsetek brutto, czyli tyle, ile dostałem, czyli @Janusz Ł. Osiowy ma rację: w promocji na nowe środki także stosowany jest podział na oprocentowanie standardowe i promocyjne, to drugie jest wyliczane każdego dnia.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, to możemy podsumować, niech inni też wiedzą. Getin nalicza odsetki w promocji NA NOWE ŚRODKI w dość osobliwy sposób. Na przykładzie edycji XX algorytm naliczania odsetek będzie następujący:
   Odsetki standardowe:
   Próg I – 0,85%
   Próg II – 0,95%
   Próg III – 1,05%

   Odsetki promocyjne:
   Próg I – 2,35% (3,2%-0,85%)
   Próg II – 2,25% (3,2%-0,95%)
   Próg III – 1,15% (3,2%-1,05%)

   1) Ustalamy saldo w I, II i III progu.
   2) Dla poszczególnych progów nalicza się odsetki standardowe:

   odsetki standardowe dzienne = saldo progu*oprocentowanie standardowe dla progu/365, nie stosuje się zaokrągleń dziennie

   3) Sumujemy odsetki z progu I, II i III z całego miesiąca, a następnie sumę zaokrąglamy wg zasad ogólnych
   4) Dla poszczególnych progów nalicza się odsetki promocyjne (Uwaga dla osób mających duże środki: w III progu saldo należy ograniczyć do max 300 000 zł – max nowe środki z regulaminu, 400 000-100 000 [I i II próg])

   odsetki promocyjne dzienne = saldo progu*oprocentowanie promocyjne dla progu/365, następnie zaokrąglamy wg zasad ogólnych do pełnego grosza

   5) Sumujemy odsetki standardowe z pkt 3 z odsetkami promocyjnymi z poszczególnych progów za cały miesiąc z pkt 4 i gotowe!

   Podziękowania dla Don Quijote de la Mancha, Janusz Ł. Osiowy i innych, którzy udostępnili historię rachunków do testów :)

   Tak na marginesie, uważam, że taki sposób naliczania odsetek jest nieuprawniony, bo bank nie umówił się z nami w regulaminie na jakieś progi i procenty częściowe, tylko na konkretny procent 3,2% (XX edycja), a w Tabeli oprocentowania jest napisane, iż progi nie mają zastosowania do środków promocyjnych.

   Lokata
  • @Don @Lokata

   Finalnie znakomicie rozpracowaliście dane dostarczone przez @Dona, potwierdzając niepodważalnie, że niezdrowy sposób naliczania odsetek przez GB trwa w najlepsze.

   @Don

   Słusznie zauważyłeś, że jeden dzień oprocentowania to mała szansa różnicy. Krótki czas oprocentowania zwiększa prawdopodobieństwo zgodności z normalnymi odsetkami – taką sytuację miałeś w czerwcu i oba sposoby były zgodne. Zapewne wyniki odsetek według GB rozkładają się wokół normalnych odsetek w jakimś rodzaju krzywej Gaussa, stąd zgodność będzie chyba wynikiem najczęstszym, gdy bierze się pod uwagę poszczególne wyniki w groszach, ale oczywiście ilość wszystkich wyników GB odbiegających od normalnych powinna nad liczbą zgodnych z normalnymi zdecydowanie przeważać.

   @Lokata

   Dobrze stwierdziłeś, że takie działanie GB jest niczym nieuprawnione. Potencjalnie można by się za to wziąć dość mocno, ale w marcu wysunąłem tezę, że maksymalna wysokość rozbieżności dla trzech interesujących nas progów nie może przekroczyć 0,45 PLN na miesiąc (teraz jestem skłonny podwyższyć to do 0,48 PLN, bo potencjalnie jednokrotne w skali miesiąca zaokrąglenia odsetek standardowych też chyba mogą ułożyć się niekorzystnie w stosunku do jednokrotnego policzenia wszystkiego stopą obowiązującą w danej edycji). @Hubertoo podał wtedy kilka przykładów pokazujących, że niemożliwe są równoczesne straty po 15 groszy w każdym progu, ale nie był to dowód ogólnej tezy, że strata 0,45 PLN nigdy nie może wystąpić, ale właśnie kilka obliczeń dla konkretnych okrągłych kwot (bez zmian leżących cały miesiąc) i dla dwóch popularnych wtedy stóp – bodajże 3,5 i 3,4.

   Jednak nawet maksymalna strata – przyjmijmy, że nawet 0,48 PLN miesięcznie – nieszczególnie mobilizuje mnie do zdecydowanych działań, więc zostawiłem ten temat.

   Janusz Ł. Osiowy
 • Ok, zakończyłem 17 edycję, zostało 10 kzł. Te 1000 zł mam przelewać na KPZ, czy oszczędnościowe?

  qq Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy