7,5% do 200 tys. zł (i 7% dla nadwyżki do 400 tys. zł) na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym od Getin Banku (niedługo VeloBanku)

Zakończona

Getin Bank (niedługo VeloBank) uruchomił kolejną promocję podwyższonego oprocentowania na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać 7,5% w skali roku do 200 000 złotych i 7% dla kolejnych 200 000 zł.

7,5% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

7,5% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania wymagane jest posiadanie lub założenie Elastycznego Konta Oszczędnościowe. Wraz z rachunkiem musimy założyć (lub już posiadać) dowolne konto osobiste Getin Banku.

Oprócz tego, tak jak w poprzednich promocjach, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku (podmiotów powiązanych – nie). Generalnie polecam napisać do banku wiadomość w serwisie bankowości internetowej z pytaniem, czy zgody są zaznaczone poprawnie – jakiś czas temu jedną ze zgód trzeba było wyrażać przez infolinię (w bankowości internetowej jej nie było).

Co dalej? Wystarczy, że w okresie 18.10.2022 – 2.11.2022 przelejemy do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 13.10.2022. Wszystko, co bank zaliczy jak nowe, zarobi 7,5% w skali roku do kwoty 200 000 zł oraz 7% dla nadwyżki do 400 000 zł. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków.

Na koniec dodam, że tak jak w poprzednich edycjach promocji konta oszczędnościowego, tak i tutaj obowiązuje wymóg „przeczekania” jednej edycji promocji. Dokładnie:

Z oferty nie możesz skorzysta, jeśli w okresie od 18.10.2022 r. do 2.11.2022 r. zakoczył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczdnościowym”.

Ile kosztuje Elastyczne Konto Oszczędnościowe?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to de facto nazwa marketingowa zwykłego konta oszczędnościowego Getin Banku. Oznacza to, że jego prowadzenie nie kosztuje ani grosza. Za darmo możemy przelewać środki raz w miesiącu, a za kolejny przelew płacimy 9 zł. Co istotne: za darmo możemy również opłacić lokatę terminową z rachunku oszczędnościowego (a chwilę później ją zerwać :)).

Ile kosztuje konto osobiste (Konto Proste Zasady)?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 9 zł miesięcznie, jednak wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Analogicznie jest z kartą debetową – 0 zł po spełnieniu powyższych warunków lub 5 zł.

Osoby poniżej 26. roku życia nie muszą się jednak tym przejmować – oni konto i kartę mają za darmo bez spełniania dodatkowych warunków.

Wypłaty z bankomatów mamy darmowe z urządzeń sieci Planet Cash. Za pozostałe płacimy 3,5% min. 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Słaba jestem w rozumieniu przejmowania banku, więc podpowiedzcie proszę: Getin Bank dalej będzie normalnie działał pod innym szyldem? Mogę skorzystać z tej promocji bez obaw czy występuje ryzyko, że będzie później trzeba się użerać z wypłatą pieniędzy przez fundusz gwarancyjny?

  ola Odpowiedz
  • Możesz śmiało korzystać :).
   VeloBank należy do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i konsorcjum 8 najwiekszych banków komercyjnych.

   Tak na marginesie Getin Bank był bankrutem.

   Ego
  • Skoro Getin był bankrutem, to na ile sytuacja banku pomostowego jest lepsza? Niby pozbył się toksycznych aktywów, to powinno być lepiej. Ale w związku z oczywistym brakiem zaufania do (byłego) Getinu jego przyszłość wciąż nie jest pewna. To zdecydowanie najtrudniejsza operacja dla systemu.

   Maestro2
  • Przecież nie ma co się martwić co będzie z Velobankiem pod względem ochrony depozytów. Kredyty frankowe zostały w GetinBanku, a Velobank zostanie w ciągu 1,5 roku sprzedany innej firmie. Koszty resolution pokryły inne banki

   deloe
 • Zawrotne proponują aktualnie 8%, jest opcja dogadania się na infolinii również na 8% przy KO przy próbie przelewu zewnętrznego (tylko przy znaczących kwotach).

  MoneyTaker Odpowiedz
 • przelew do ing 11kPLN
  oferta lokat na 8% na 2 lub 4 miesiące od kwoty 5kPLN
  lub
  ko na 8%
  regulamin: https://drive.google.com/file/d/1LNQArYgsAzS7FwYlnHZIljR1FvTHvtxF/view

  kruczi Odpowiedz
  • Potwierdzam oferta na 8% w ofercie specjalnej na zawrotnych nadal się pojawia.

   Pola33
  • Dzwonia tez jak sie wyplaci cala kase ale proponuja nadal 8 (3mc cos tam, lokaty negocjowalne). Wole jednak ING a do Getina sie wroci jak sie skonczy KO w ING, bo to bardziej wygodne od lokaty.

   Krzychoooo
 • Przestrzegam przed trzymaniem środków w tym banku. Od czasu przejścia pod systemy BFG wyparowało mi z ROR kilkadziesiąt złotych i nikt nie jest mi w stanie wyjaśnić dlaczego. W dzień przejścia pod szyld BFG saldo nagle się wyzerowało (dobrze, że miałem resztę zablokowaną w sejfie). Obsługa zwodzi, że niby tak ma być, błąd synchronizacji itp.

  Tomisław Odpowiedz
  • Został ślad po tych kilkudziesięciu złotych? Mnie kiedyś w innym banku wyparowało kilka złotych ale nie został żaden ślad i niestety byłoby mi bardzo trudno udowodnić że ta kwota była na koncie, ponieważ to była malutka kwota to machnąłem ręką ale ogólnie niestety takie sytuacje mogą się zdarzyć w każdym banku.

   Dobcio
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy